Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

web'n'walk a web'n'walk light

tazz1 (680)|23.7.2007 07:11
Tak ted resim zajimavy poblem. Premyslim, ze prejdu u TMO z data unlimited na surf+ nebo surf&mail. Porad jsem zil v tom, ze si musim do zarizeni nainstalovat "obycejny" javovy prohlizec, abych mohl tohle vyuzivat. Ale ted jsem koukal na stranky TMO a snad lze toto i s klasickym IE, ktery je v MDA vestaven (web`n`walk). Coz je rozdil proti zarizenim, ktere vestaveny IE nemaji a museji si tak doinstalovat modifikovanou operu mini pres javu (web`n`walk light). Je to tak nebo jsem to spatne pochopil ?
hajekm (308)|23.7.2007 08:49
Ahoj,
samozřejmě můžeš pro prohlížení použít i vestavěný IE nebo kterýkoli jiný prohlížeč ale data budou zpoplatněný podle tvýho tarifu. V každým jsou nějaké volné oběmy dat. Prohlížení internetu "zdarma" je jen u javových prohlížečů a je jedno, jestli použiješ WnW Light nebo minioperu. Jen pozor na jekékoli downloady, protože tě to vždy automaticky přesměruje do vestavěného prohlížeče a zase jedeš podle tarifu.
Milan
tazz1 (680)|23.7.2007 09:02
Pockej Milane, to si nerozumime. To je presne to co jsem si myslel taky. A to je nejspis web`n`walk light. Ale web`n`walk je snad o tom, ze pouzivas prave vestaveny prohlizes. Ze se jedna o dve ruzny moznosti. Nebo teda jestli jsem to z tech stranek dobre pochopil. Protoze TMO rozlisuje dve skupiny. Radu MDA s vestavenym prohlizecem a druhou, kam jde doinstalovat web`n`walk prohlizec. Daleko radeji bych totiz pouzival vestaveny IE jak javovou aplikaci. Je mnohem lepsi. Tim ovsem nemluvim o naprosto bomba nove Opere mini se funkci zoom. Ale tu zatim TMO nebere. Tu bych klidne za IE vymenil. Ale ta se zatim na Variu seka.
mmoobbyy (136)|23.7.2007 09:07
Vidim to stejne ;-) EDIT: jako Hajekm `n`w stejne jako mini opera komunikuje pres specificky proxy server. Tato data jsou zdarma v ramci tarifu wnw. Ostatni data se plati, pripadne odecitaji od tech volnych MB v ramci tarifu!

Pres PIE se sthuji stranky v realne velikosti, miniopera i wnw jedou pre komprimacni proxy.
tazz1 (680)|23.7.2007 09:24
To mate oba pravdu, v tom se nehadam. Ale o cem Vy dva mluvite, to je web`n`walk LIGHT . A pak je jeste web`n`walk (bez light) , ktery je zrejme jen a pouze pro komunikatory s vestavenym PIE, ktere jej v ramci tohoto mohou vyuzivat. Nebo aspon tak to z webovych stranek TMO vyzniva. Mozna jsem mimo misu nebo to maji jen nepresne napsano. Jedna se tedy o dve ruzna web`n`walk. Jedno je light a druhe ne.
Schafi (13)|23.7.2007 10:14
No, T-Mobile sice na svých stránkách tvrdí, že přes "vestavěné prohlížeče", ale tím samozřejmě míní, v u nich zakoupených komunikátorech, předinstalovaný web`n`walk, alias operu mini. Pokud by si surfoval přes jiný prohlížeč, nedej bože stahoval větší množství dat, platil by si jako mourovatej.
tazz1 (680)|23.7.2007 10:20
No ja Vario koupil u TMO a zadnej java prohlizec jsem tam nemel.
Tak pak jsem uplne vedle. Jaky je tedy rozdil mezi web`n`walk a web`n`walk light ? To same to zrejme nebude.
mmoobbyy (136)|23.7.2007 10:59
web`n`walk je nazev ty sluzby, web`n`walk light je prolizec. V ceniku je primo uvedeno napr.:

Surf+ / Internet pres web`n`walk light neomezene, ostatni - (neboli smula)
hajekm (308)|23.7.2007 14:01
Je to trochu zmatek v nazvech, výhledově se to bude přejmenovávat aby to bylo jasnější ale teď je to tak, že se nesmíš koukat na marketingové názvy ale na technologie. Vše co jede přes Javu a její proxy (zatím s vyjimkou te bety) je snadno díky proxy odlišitelné a je tedy u datových zvýhodnění zdarma.
Všechny ostatní browsery, vestavěné i doinstalované, které jedou standardní komunikací po http jsou placené podle tarifu.
Milan
tazz1 (680)|23.7.2007 14:05
Tak uz v tom mam hned jasneji, diky :-) . Jen porad nechapu tu logiku operatora, proc u zarizeni jako je MDA uprednostnuje javovy prohlizec :-(
hajekm (308)|23.7.2007 17:06
Naopak, neupřednostńuje. Javový klient v MDAčkách je fakt celkem navíc a je opravdu optimalizovaný pro telefony s javou.
Akorát uživatelé upřednostňují brouzdání zdarma na krkolomně instalovaném prohlížeči před pohodlným brouzdáním na vestavěném prohlížeči... :D
thimlicek (89)|23.7.2007 18:18
Nechci tady nekomu kazit radost, ale jde surfovat samozrejmne i pres vestaveny prohlizec. Jen je treba ho trosku nastavit. Tim myslim ze vsechny aplikace ktere se automaticky pripojuji k internetu i k domaci siti se musi pripojovat pres My work network. Samozrejmne se musi vyplnit proxi server sejny pro http wap i socket s portem 5080. No a radeji smaz pripojeni pres apn internet-jen pro jistotu. Ja to takhle pouzivam uz dva roky u orange nl a nekdy u tmobilu.
Onygzz (109)|10.10.2007 03:46
Ahoj všem...mám dotázek...teď jsem zkoušel do "velké" Opery 8.65 nacpát IP proxy serveru opsanou z OperyMini a jede to. Myslíte, že takto přenesená data nebudou započítána v rámci tarifního zvýhodnění Surf and Mail? Btw. na klasickou HTTP proxy to nejelo, jede to přes HTTPS proxy.

PS. proxy je 80.232.117.10:80
jeenik_ce4you (375)|10.10.2007 10:26
A kam se to v Opeře nacpe? Opravdu to jede bezplatně jako v Opera mini? Potvrdí to ještě někdo?
kozleek (32)|10.10.2007 11:51
mozna jsem to spatne pochopil ale... pokud si aktivuju web n walk tak budu platit pausal nejake 200 a muzu prenaset data pres mobilni operu. pokud pouziju nejake icq apod (mchat) tak budu platit zvlast za prenesene data? diky za pripadne postrehy a odpovedi.
Onygzz (109)|10.10.2007 13:20
Já ale neřekl, že to je zdarma...právě se ptám, jestli je možný, aby to nebylo započítáváno...

kozlík: Pochopil jsi to zcela správně. Data přenesená pomocí opery přes jejich komprimační proxy nejsou zpoplatněna, zatímco všechna ostatní ano. Právě proto ten dotaz, jestli data přenesená přes klasickou WM Operu s vyplněnou proxy z malé javové opery budou, či nebudou zpoplatněna.
kozleek (32)|10.10.2007 14:32
[QUOTE="Onygzz"]Pochopil jsi to zcela správně. Data přenesená pomocí opery přes jejich komprimační proxy nejsou zpoplatněna, zatímco všechna ostatní ano.[/QUOTE]

v tom pripade muzete mi nekdo poradit nejaky datovy tarif abych mohl pouzivat icq, jabber, email a web. nejlepe od t-mobile. diky
Onygzz (109)|10.10.2007 19:32
No ten Surf and Mail by ti mohl stačit...surfování přes tu javovou OperuMini a email (pop3, smtp, atd) je zdarma a navíc máš na ostatní aplikace jako ICQ atd. 30MB/měs. free. Chtějí za to cca 230,-. Pak mají ještě nějakej uplně unlimited, ale ten stojí přes 800 a IMHO se nevyplatí:)

[CODE]http://t-mobile.cz/Web/Residential/Tarify-a-ceny/TarifniZvyhodneni.aspx[/CODE]
xtonda (811)|10.10.2007 20:01
[QUOTE="thimlicek"]Nechci tady nekomu kazit radost, ale jde surfovat samozrejmne i pres vestaveny prohlizec. Jen je treba ho trosku nastavit. Tim myslim ze vsechny aplikace ktere se automaticky pripojuji k internetu i k domaci siti se musi pripojovat pres My work network. Samozrejmne se musi vyplnit proxi server sejny pro http wap i socket s portem 5080. No a radeji smaz pripojeni pres apn internet-jen pro jistotu. Ja to takhle pouzivam uz dva roky u orange nl a nekdy u tmobilu.[/QUOTE]

Samozřejmě že jde, otázka je kolik to bude stát. Další věty jsou jen horečnaté blouznění.
thimlicek (89)|10.10.2007 20:22
prave ze takhle to jde zdarma. Tedy saozrejmne u zminovaneho tarifu t mobile.
jeenik_ce4you (375)|11.10.2007 09:13
chcete tim říct, že je zbytečný platit Surf&Mail+, že tedy stačí platit pouze Surf+ ? Jde mi hlavně o stahování pošty z Exchange serveru, brouzdání po netu, sem tam něco stáhnout atd. :-) To všechno bude přes uvedenou proxy šlapat? Proč na to už někdo nepřišel dříve? Platit stovku zbytečně navíc....
xtonda (811)|11.10.2007 09:28
Zkus to a dej nám vědět, podle mě je to kravina. V Surf+ je v ceně jen Opera Mini, která tahá data přes speciální proxy, která stránky sežvýkává do speciálního tvaru, kterému rozumí jen Opera Mini. A nic jiného tím neprotlačíš.
Milis (129)|11.10.2007 10:12
Ano, přesně jak říkal xtonda, jedná se o proxy která data sežvýká, zkomprimuje a pošle ve formátu pro operu Mini, jak jinak si myslíte, že je dosáhnuto toho, že například www.seznam.cz má velikost nějakých 9kB a že je to zobrazeno přesně na velikost Vašeho displeje??

Kdyby to šlo jinak, mají to všíchni a šetří tak traffic:-)

Pouhým nastavením proxy Opery nelze využívat tarif Surf+ a surf@mail jiným než Opera mini(webnWalk) prohlížečem ani využívat tohoto paušálu na stahování nebo třeba ICQ.
jeenik_ce4you (375)|11.10.2007 11:02
ale onygzz a thimlicek tvrdí, že to jde....
snad to nejsou agenti T-mobile, který chtěj abysme zaplatili víc za větší přenos dat :-)
Milis (129)|11.10.2007 11:08
A Millisx a xtonda tvrdí, že to nejde :D

Teď vážně, pokud se nepletu, tak ongyzz se se ptá, zda nevíme, jestli se to bude nebude účtovat, takže neví. A u thimlicka vlastně ani nevím, o čem přesně píše, ale pochybuji, že o surf+ . Navíc, tento surf+ se připojuje právě přes APN internet, tedy internet.t-mobile.cz ;)
Xfantasy (184)|6.11.2007 18:54
Nečetl jsem celou diskuzi,ale poze tuto stránku...
Já využívám cca tři týdny Surf+ u Twistu. Dle operátora se již neplatí žádné poplatky za datový přenos,ať se to stahuje přes Operu mini nebo cokoliv jiného...

Je taky pravda že mi operátor sebral cca 300,- a dostal jsem se do mínusu.Po zavolání na infolinku se mi však omluvili a vrátili vše zpět.

Pro jistotu jsem se informoval ještě jednou o podmínkách a bylo mi znovu potvrzrno že žádná data se se Surf+ již neplatí a jediné omezení proti velkému stahování dat je to že po překročení limitu (tušim) 15 MB se rychlost zpomalí.Žádné další náklady krom 40,- týdně se tedy neplatí,ať už surfujete přes Operu,wapujete či stahujete emaily....
xtonda (811)|6.11.2007 20:48
[QUOTE="Xfantasy"]Pro jistotu jsem se informoval ještě jednou o podmínkách a bylo mi znovu potvrzrno že žádná data se se Surf+ již neplatí a jediné omezení proti velkému stahování dat je to že po překročení limitu (tušim) 15 MB se rychlost zpomalí.Žádné další náklady krom 40,- týdně se tedy neplatí,ať už surfujete přes Operu,wapujete či stahujete emaily....[/QUOTE]

Twist Surf+ a Surf+ jsou dvě naprosto rozdílné věci, to co píše platí pro Twist Surf+, nikoliv pro Surf+. Takže prosím důsledně rozlišovat.
Xfantasy (184)|6.11.2007 20:58
Asi ano.Proto radši píšu přesně to co je mi známo a s čím to využívám.

PS: nevíte jak donutit PDA aby se přes Bluetooh spojilo s mobilem na net?Chce to po mě vytáčené číslo,ale já chci GPRS data....