Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TOUCH, MDA TOUCH, rady, tipy, zkušenosti, problémy

angerman_ce4you (37)|21.6.2008 12:17
já to řešil pomocí programu PPSmartChanger ale bylo potřeba odemknout telefon pomocí USPL nicméně nějakej extra rozdíl jsem nepozoroval
oldasuk (38)|21.6.2008 12:50
Mě jde o to že po soft reseru mám volných asi 21mb,což není žádný zázrak.Ale jinak je to supr pda.Malé ,rychlé prostě paráda.Děkuji za radu.Ahoj Olda ;)
angerman_ce4you (37)|21.6.2008 17:02
Já tomu teda přesně nerozumím k čemu to je ale co jsem vyčetl tak snížení pagepool je na ukor stability pda a zvýšení by ti zase ram ještě ubralo.....jedině zkusit nějakou odlehčenou romku z xda-developers
marq (31)|26.6.2008 21:53
Netusite nekdo, jestli se da sehnat oficialni ceska ROM pro nebrandovaneho Elfina (128/256MB Touch New) ... jsem zasekly na TriColor bootloaderu zarizeni je CID zamcene a tak trosku se mi zda, ze tam jinou nedostanu ;) Ohlaseny oficialni upgrade na WM6.1 je ocividne v nedohlednu...

Diky
oldasuk (38)|27.6.2008 08:10
Jedinou českou oficialně nabízí pokud já vím jen T-Mobile na této adrese http://t-mobile.cz/Web/Residential/T-MobileMDA.aspx Ahoj Olda ;)
hajekm (308)|27.6.2008 16:09
[QUOTE="marq"]Netusite nekdo, jestli se da sehnat oficialni ceska ROM pro nebrandovaneho Elfina (128/256MB Touch New) ... jsem zasekly na TriColor bootloaderu zarizeni je CID zamcene a tak trosku se mi zda, ze tam jinou nedostanu ;) Ohlaseny oficialni upgrade na WM6.1 je ocividne v nedohlednu...

Diky[/QUOTE]

Ahoj,
pokud se ti to zastavilo na tricolore, tak pomůže jen MTTY.exe. Viz tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=347700
Milan
Haveja_ce4you (0)|10.7.2008 13:19
ahoj, mam dotaz, chci se zeptat, mam HTC Touch verzi 64/128MB, jestli vysla nejaka nova ROM? na XDA je jich tam hodne a nevim, jake jsou tam rozdily..? poradi mi nekdo?

děkuji
camicaze (4)|11.8.2008 17:02
jestli myslíš oficiální, tak ne
Haveja_ce4you (0)|12.8.2008 21:09
oficialni neni nutny, ale hlavne od xda-developes. asi uz jsem nasel...

Nova romka 10.8.2008
curcek (1)|18.8.2008 23:02
Zdar lidi, před tejdnem jsem si koupil HTC Touch a jsem s nim spokojenej, jen jsem se rozhodl, že si pořídím bezdrátovou klávesnici, protože často píšu delší emaily, takže mi sw klávesnička nestačí. Mohli by jste mi pls nějakou doporučit ? Spíš by to chtělo něco menšího, tak do dvou tisíc. Předem díky:-)
Kvako_ce4you (59)|20.8.2008 19:08
Ja by som sa chcel spítať či sa nejak nedá zmeniť zobrazenie prichádzajúceho hovoru.Lebo ked mi niekto volá tak je to dosť nanič ako to zobrazuje tak ak môžte mi pls poradte.Dakujem.
dokken_ce4you (4)|1.9.2008 17:00
Ahoj lidi.Nevíte někdo,jak by se dalo změnit v Today orientace otočení displeje na druhou stranu,tzn ze svisle doprava?(tlačítka vlevo)Lze to jen v settings,což je nepohodlný a jen jednorázový.Chci to použít u TomToma (orientaci screenu v nabídce jako iGO 8 nemá).Tuším nějakou úpravu v registrech,ale potřeboval bych to po lopatě,neb jsem lama :-)
camicaze (4)|1.9.2008 21:41
já to řeším programem spb pocket plus 4. po nastavení pár věcí si jednoduše podržím stylus v rohu displeje a mám to v nabídce, nebo si to dám do tody pluginu co se mi vytvoří
dokken_ce4you (4)|1.9.2008 23:39
To si neumím dost dobře představit.Chci aby to vypadalo tak jak je te,jen aby se sklapel doprava.
Tuším že to bude nekde tady,ale kdo se tím má prokousat,ach jo :-(
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=267179&page=2

radši to sem překopíruju z xda-developers:

Disable menu animations
To disable menu animations (sliding in/out) and speed up performance of the UI a bit:
HKLM\SYSTEM\GWE\Menu\AniType = 0 (DWORD decimal)
To change it back to the default:
HKLM\SYSTEM\GWE\Menu\AniType = 6 (DWORD decimal)
Disable window animations
To disable window animations (minimizing/maximizing) and speed up performance of the UI a bit:
HKLM\SYSTEM\GWE\Animate = 0 (DWORD decimal)
And to switch them back on:
HKLM\SYSTEM\GWE\Animate = 1 (DWORD decimal)
Increase font cache
To increase the font cache, speeding up font rendering at the cost of a bit of memory:
HKLM\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\limit = 16384 (DWORD decimal)
To change it back to the default:
HKLM\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\limit = 8192 (DWORD decimal)
You can set the value to pretty much anything you like

Enable FileSystem cache
To enable the FileSystem cache, speeding up overall performance at the risk of the cache not being written on a sudden reset:
HKLM\System\StorageManager\FATFS\EnableCache = 1 (DWORD decimal)
To disable again:
HKLM\System\StorageManager\FATFS\EnableCache = 0 (DWORD decimal)
Note that by default, the cache size is zero, and you will see no effect. See "Increase FileSystem cache" to incease the cache size
Increase FileSystem cache
To increase the file system cache:
HKLM\System\StorageManager\FATFS\CacheSize = 4096 (DWORD decimal)
To return the file system cache to zero:
HKLM\System\StorageManager\FATFS\CacheSize = 0 (DWORD decimal)
You can set the value to pretty much anything you like
Increase FileSystem filter cache
To enable the file system filter cache, speeding up overall performance with file mangement:
HKLM\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt\Rep lStoreCacheSize = 4096 (DWORD decimal)
To return the file system filter cache to zero:
HKLM\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt\Rep lStoreCacheSize = 0 (DWORD decimal)
You can set the value to pretty much anything you like
Change the thickness of scrollbars
To change the thickness of the scrollbars at the right/bottom of documents larger than the screen, adjust...
For the horizontal (bottom) scrollbar:
HKLM\System\GWE\cyHScr = 9 (DWORD decimal)
For the vertical (right) scrollbar:
HKLM\System\GWE\cxVScr = 9 (DWORD decimal)
The default thickness is 13. You can set the value to pretty much anything you like
Change the length of scrollbar arrow buttons
To go with changing the thickness of the scrollbars, you may wish to change the length of the scrollbar arrow buttons...
For the horizontal (bottom) scrollbar arrows:
HKLM\System\GWE\cyVScr = 9 (DWORD decimal)
For the vertical (right) scrollbar:
HKLM\System\GWE\cxHScr = 9 (DWORD decimal)
The default length is 13. You can set the value to pretty much anything you like
Enable ClearType in Landscape mode
To enable ClearType in Landscape mode:
HKLM\System\GDI\ClearTypeSettings\OffOnRotation = 0 (DWORD decimal)
To disable:
HKLM\System\GDI\ClearTypeSettings\OffOnRotation = 1 (DWORD decimal)
Note that your PocketPC screen's LCD red/green/blue ordering required for proper ClearType display is only correct for Portrait display. You may or may not prefer to leave ClearType in Landscape mode disabled



Add a 'Disconnect' button (and Timer) to the Connection List for GPRS
To add a Disconnect button:
HKLM\ControlPanel\Phone\Flags2 = 8 (DWORD decimal)
To add a Disconnect button and a timer display showing how long GRPS is in use for the session:
HKLM\ControlPanel\Phone\Flags2 = 16 (DWORD decimal)
To disable both the Disconnect button and the timer:
HKLM\ControlPanel\Phone\Flags2 = 0 (DWORD decimal)
Change the 'user agent' identification of Pocket Internet Explorer
To change the 'user agent' identification of Pocket Internet Explorer, several fields need to be adjusted. The example shows how to identify as Internet Explorer 6 - desktop version
The standard compliance 'user-agent' string:
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Int ernet Settings\5.0\User Agent\(Default) = "Mozilla/4.0" (REG_SZ string, no quotes)
Defaults to "Mozilla/2.0" The application/version string:
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Int ernet Settings\5.0\User Agent\Version = "MSIE 6.0" (REG_SZ string, no quotes)
Defaults to "MSIE 4.01" The host operating system string:
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Int ernet Settings\5.0\User Agent\Platform = "Windows NT 5.0" (REG_SZ string, no quotes)
Defaults to "Windows CE" Please note that if you change the Platform string, PDA-friendly sites may stop sending you PDA-friendly content automatically. Leave this string set to "Windows CE" unless a site absolutely refuses to work, or you want the site to feed you its normal content.
Change the location of 'Temporary Internet Files'
When browsing the web, pages and images are saved in the 'Temporary Internet Files' location. You can change this location to, for example, your Storage Card:
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Exp lorer\Shell Folders\Cache = "\Storage Card\cacheie" (REG_SZ string, no quotes)
To return to the original location:
HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Exp lorer\Shell Folders\Cache = "\Windows\Profiles\guest\Temporary Internet Files" (REG_SZ string, no quotes)
Change the display of the clock in the taskbar
The clock in the taskbar can be changed to show not only the time, but also the date, or just the date, or nothing at all.
To show nothing:
HKLM\Software\Microsoft\Shell\TBOpt = 0 (DWORD decimal)
To show just the clock:
HKLM\Software\Microsoft\Shell\TBOpt = 1 (DWORD decimal)
To show just the date:
HKLM\Software\Microsoft\Shell\TBOpt = 2 (DWORD decimal)
To show both the date and the clock:
HKLM\Software\Microsoft\Shell\TBOpt = 3 (DWORD decimal)
Note 1: If you switch to the Analog clock display, the date will remain visible -through- the Analog clock
Note 2: Setting the clock to show 'nothing' will still keep the reserved space, showing the taskbar background, and obscure any icons that will shift to the right.
Note 3: Your date may get obscured by the space reserved for the OK/Close button in the top-right. You can fix this my adding spaces at the end of your 'Short Date Format'. See also the tweak on 'Change the Short Date Format'
Change the Short Date Format
Applications may call upon the system to provide a 'short date format'. One such application is the Date/Time display in the taskbar, if set to show the date. To change the Short Date Format to show "Mon/2" (example):
HKLM\nls\overrides\SSDte = "ddd/d " (REG_SZ string, no quotes)
Note 1: For more information on date/time formatting strings, see: http://msdn.microsoft.com/library/de...ateformats.asp
Note 2: All applications using the short date format will be affected by this change. Choose wisely
Disable the security warning when installing non-certified application
To disable the security warning when installing a non-certfied application, set:
HKLM\Security\Policies\Policies\0000101a = 1 (DWORD decimal)
To restore the warnings:
HKLM\Security\Policies\Policies\0000101a = 0 (DWORD decimal)
Note that this makes it easier for any malware to install itself
Change the application launched by Today screen Soft Keys
To change the application launched by the Today screen Left soft key:
HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys\112\Open = "\Windows\Calendar.exe" (REG_SZ string, including quotes)
To change the title of the Left soft key:
HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys\112\(Default) = "Calendar" (REG_SZ string, no quotes)
To change the application launched by the Today screen Right soft key:
HKCU\Software\Microsoft\Today\Keys\113\Open = "\Windows\Start Menu\Programs\Contacts.lnk" (REG_SZ string, includin
David Hess (9)|18.10.2008 18:42
Zdravím všechny, chci se zeptat jestli se někomu na displeji asi mezi dotykovou vrstvou a orig. krycí fólií ( ne tou dodatečně nalepenou) objevila taková jakobi vzduchová bublina, která vypadá jako olejová skvrna na vodě? Přesně to kopíruje tvar displeje, ale je to tak o 1cm ve všech směrech menší. Stejně jak se objeví , i zmizí? jakoby šlo o nějaký elektrostatický jev, ale netuším co to způsobuje. Není to nic co by snižovalo použitelnost Touche, ale tak trochu to štve. Díky za rady a tipy. Ještě když na to položím stilus nebo prst i jen lehce, tak to zmizí:oops:
FigaCZ (0)|30.10.2008 15:07
Ahoj prosím vás o pomoc s USPL nemůžu zaboha odemknout CID. Předem děkuji za odpověď.
FigaCZ (0)|7.11.2008 23:45
Prosím vás o pomoc. V nejnovější ROM T-Mobile mi špatně funguje správa paměti, i když mám volnou RAM, tak PDA hlasí, že má nedostatek RAM. Proto prosím buď o pomoc s flashem nebo nějakou radu ohledně té RAMky. Jedná se mi hlavně o navigaci iGO8, která předtím fungovala, i když jsem měl méně RAM.
Vojcek_ce4you (1)|9.1.2009 17:27
Zdravim majitele pristroju HTC. V soucasne dobe dobe jej vlastnim neco o kolo sedmi mesicu a bez vyraznejsich problemu, konkretne TOUCH CRUISE nebo-li POLARIS. Pomohlo smazani ceske lokalizace od Sunnysoft a pristroj se stal hned o neco hbitejsim -> pred smazanim se vselijak "deformovala" klavesnice
Jinak bych se chtel zeptat, zda nekdo netusi, kde se da v registrech nastavit, aby pristoroj dokazal udrzet Wi-fi spojeni i v rezimu spanku. Hledal jsem ve slozce HKLM/CONTROLPANEL/WiFi a Wireless LAN zkousel zmenit nekolik hodnot, avsak bez ocekavaneho efektu. Mate nekdo tuseni? Diky
janmoris_ce4you (23)|21.1.2009 21:59
Ahoj já to mám na Touchi taky. Začalo to na středu zařízení a postupně se to rozšiřuje. Nijak to neomezuje použití přístroje a nejvíce to jde vidět na ostrém slunci. Taky absolutně netuším co s tím...

Edit: prosím moderátora o smazání duplicitního příspěvku. (díky)
janmoris_ce4you (23)|21.1.2009 22:02
[quote=David Hess]Zdravím všechny, chci se zeptat jestli se někomu na displeji asi mezi dotykovou vrstvou a orig. krycí fólií ( ne tou dodatečně nalepenou) objevila taková jakobi vzduchová bublina, která vypadá jako olejová skvrna na vodě? Přesně to kopíruje tvar displeje, ale je to tak o 1cm ve všech směrech menší. Stejně jak se objeví , i zmizí? jakoby šlo o nějaký elektrostatický jev, ale netuším co to způsobuje. Není to nic co by snižovalo použitelnost Touche, ale tak trochu to štve. Díky za rady a tipy. Ještě když na to položím stilus nebo prst i jen lehce, tak to zmizí:oops: [/quote]

Ahoj já to mám na Touchi taky. Začalo to na středu zařízení a postupně se to rozšiřuje. Nijak to neomezuje použití přístroje a nejvíce to jde vidět na ostrém slunci. Taky absolutně netuším co s tím...
janmoris_ce4you (23)|21.1.2009 22:10
Mohl by mi prosím někdo doporučit, některou z aktuálních rom pro Touch? Hedal jsem na xda. a je ta mtolik verzí, že se v tom příliš nevyznám.
Dal bych přednost některé bez Manilla2D, která by vyřešila moje časté problémy s nedostatkem paměti (kolikrát ani ty smartřády mi nejdou spustit a na pozadí neběží skoro nic). Díky předem za jakýkoliv Tip.
bagio (338)|9.3.2009 21:28
[quote=babicka]Hledej tady:
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=374

Ja pouzival Shadow 1.1 a ta mi prisla fakt dobra. Stabilni a rychla. Ted mam Shadow 2.0 Ta uz je postavena na WM6.1 a zatim jeste ma nejake mouchy, ale nic kvuli cemu by se nedala pouzivat. Nove uz je i Shadow 2.1, kterou jsem zatim nezkousel. Ostatni ROMky mi podle obrazku pripadaly moc preplacane.[/quote]

mám na tebe prosbu .Nemohl bys mi napsat polopate jak odemknout přístroj a nacpat tam novou rom ??? dikes
Vita_Megane (69)|27.4.2009 14:29
je k nalezení nějaká 6.1 rom pro touche? 128/64 ideálně nějaká co šetří pamětí? prošel jsem xda ale je tam toho moc a nejak se v tom neorientuju, zkoušel někdo něco z novějších dom?

předem díky za odpověd