Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TOUCH, MDA TOUCH, rady, tipy, zkušenosti, problémy

babicka (76)|4.2.2008 14:28
[QUOTE="Neelix"]Zdravim vsetkych dobrych ludi!
Takyto pozdrav som zvolil schvalne lebo teraz budem mat prozbu na nich! Coskoro kumne HTC Touch dorazy ale s anglickou romkou! Nechcem sunnisoft lokalizaciu co zdrzuje system preto sa chcem spytat ci by sem nevedel niekdo hodit original cesku romku...
Ak by sa dalo bol by som vdacny...
;) [/QUOTE]

Tak to trochu nechapu. Neco jako ceska ROM, myslim neexistuje. Vsechno jsou to WWE s cestinou od SS v ExtROM. Pokud ji nechces, tak si ji odinstaluj. Pokud chces flashnout jinou ROMku, tak si musis dumpnout svoji, protoze min HTC oficialni ROMka neni nikde ke stahnuti (Tim myslim ROM, ke ktere nepotrebujes CID unlock, jinak jsou k dispozici ROM z Dopod Asia)
Doufam, ze ted nekecam blbosti.
vklacan_ce4you (117)|4.2.2008 16:24
mozes si nainstalovat rom od t-mobile a ta je ceska
Neelix (9)|4.2.2008 22:40
Ano napriklad aj ta moze byt! Viem ze je aj ceska romka bez lokalizacie od SS...
Kde by som zobral napriklad tu t-mobilacku rom???
jovan.tlaskal (10)|7.2.2008 18:30
Ahoj, někde tady jsem narazil na oficiální odkaz T mobilu na stažení nové Rom do MDA Touch.Zkus hledat.Já si ji stáhnul a nainstaloval.Sic se nic nezmněnilo, možná ikona baterie a je tam i antivir(k ho...u), ale mám dobrý pocit, že jsem pro svého Touche udělal maximum.Jinak rom je na netu hromady, ale po zkušenostech na to dlabu.3x jsem touche nabil staženou romku a vždy to dopadlo shaněním jiné, protože to moc dlouho nefungovalo a v posledním případě skončil v servisu (jediné co se dělo, že baterie palíla jako prase).Teď jsem spokojený, rom je stabilní a pamět mi stačí na to co takovýto přístroj dokaže udělat.Navís asi už nemám potřebu něco měnit, protože tohle není navigační přístroj pro raketoplán nebo tak něco.Je to PDA do kapsy a ne perpetum mobile.Měj se mnoho úspěchů v hledání.
MP-Cyber (57)|7.2.2008 18:52
[QUOTE="Neelix"][QUOTE="vklacan"]mozes si nainstalovat rom od t-mobile a ta je ceska[/QUOTE]
Ano napriklad aj ta moze byt! Viem ze je aj ceska romka bez lokalizacie od SS...
Kde by som zobral napriklad tu t-mobilacku rom???[/QUOTE]


Tady ji mas.
jovan.tlaskal (10)|7.2.2008 18:54
Tady je ten odkaz: http://t-mobile.cz/Web/Residential/T-MobileMDA.aspx
Fány_oldd (73)|8.2.2008 11:17
Nastavil jsem si s Touchem telefon (Nokia N95) jako modem přes BT. Funguje to OK, ale zarazilo mě, že už teď není kam zadat AT, tak jak tomu bylo až do WM5 (+cgdcont=1,"IP","internet.t-mobile.cz"). V domácí síti asi nebude problém, protože u TMCZ, pokud se nechá APN prázdný, tak se to automaticky routuje na internet.t-mobile.cz, ale napadá mě, že bude problém v roamingu a nevím, jak to maj ostatní operátoři.
Už jste se s tím někdo setkal a řešil to?
JirkaSnake (22)|16.2.2008 00:43
nenašli ste někdo fungující HTC Album??? nenašel jsem na Touch žádný funkční
babicka (76)|17.2.2008 14:23
No takhle zvlast jsem to nikdy nezkousel, ale pouzival jsem Shadow ROM 1.1 a ted 2.0 a tam to album vzdy fungovalo.
gonzales_ce4you (57)|17.2.2008 17:51
zdar
tak zajtra sa asi po pol roku vracam k PPC(pol roka som bol na WM6 standard) a pride mi pravek TOUCH.:yes:
tak mam otazku! mate niekdo skusenost s nejakou vyladenou romkou ktora funguje spolahlivo a rychlo? a ci je mozne do neho dostat prostredie TOUCHFLO II?
bol by som vam vdacni ak by ste niekdo hodili odkaz na tu romku popripade na TOUCHFLO II!!!
DIK
blast3r_ce4you (25)|17.2.2008 22:31
Mam v plane si kupit toto zariadenie v blizkej buducnosti.... ALE:

Pocul som vsak o velkej kazivosti tohto pristroja.....

Je to pravda?

Akych neduhov mozem ocaavat pri kupe tohto zar.?

Co procak, neni kvoli nemu moc zbrzdeni?

Da sa na nom pozerat fimy v 320x240 bez sekania?

Baterka kolko vydrzi? kolko zo zapnutym WIFI?

Kebyze sa da vratit cas spat do doby, ked ste si kupovali toto zariadenie, kupili by ste si ho znovu?

Ak nie, preco?

Dakujem za zodpovedanie mojich otazok.

P.S.: Idem si kupovat toto zariadenie v T-M pod nazvom MDA touch

BTW co internet, da sa napr. pozerat stream video cez toto zariadenie bez sekania?
camilo (33)|18.2.2008 04:37
ma niekto touch z T-MOBILE SK? chcem sa spytat ci ho velmi dofusovali customizaciou...dik
gonzales_ce4you (57)|18.2.2008 09:02
este jedna otazka. neviete niekdo ktora verzia je v T-Mobile SK? ci je to 64/128 alebo 128/256???
babicka (76)|18.2.2008 10:08
[QUOTE="blast3r"]Mam v plane si kupit toto zariadenie v blizkej buducnosti.... ALE:

Pocul som vsak o velkej kazivosti tohto pristroja.....

Je to pravda?

Akych neduhov mozem ocaavat pri kupe tohto zar.?

Co procak, neni kvoli nemu moc zbrzdeni?

Da sa na nom pozerat fimy v 320x240 bez sekania?

Baterka kolko vydrzi? kolko zo zapnutym WIFI?

Kebyze sa da vratit cas spat do doby, ked ste si kupovali toto zariadenie, kupili by ste si ho znovu?

Ak nie, preco?

Dakujem za zodpovedanie mojich otazok.

P.S.: Idem si kupovat toto zariadenie v T-M pod nazvom MDA touch

BTW co internet, da sa napr. pozerat stream video cez toto zariadenie bez sekania?[/QUOTE]

-Kazivost jsem nesledoval. Casem zacne vrzat zadni kryt, ale to je asi tak vsechno. Mam ho zatim 9 mes a pohoda.

- Procak. S puvodni ROM a hlavne lokalizaci je to trosku pomalejsi. Nicmene video optimalizovane na 320x240 prehrajes bez sekani v pohode. Pak muzes lehce taktovat procak a taky nahrat nejakou neoficialni ROMku, ktera ti z toho udela uplne jine zarizeni. To jsem udelal ja a i bez taktovani si na rychlost opravdu nemuzu nestezovat.

- Baterku jsem nikdy presne nemeril, ale subjektivne s ohledem na danou kategorii je vydrz hodne dobra a baterka zatim drzi. Verze s 128MB RAM pry ale vydrzi o neco mene.

- Asi koupil, protoze z toho, co je na trhu mi vyhovuje absolutne nejvice.

Jinak bych si tipnul ze dneska uz se prodava jen tak extended verze 256MB/128MB

gonzales_ce4you (57)|18.2.2008 10:52
tak uz ho mam tak je tam 128/256MB tak je to super! :yes:
viete mi niekdo hodit odkaz na nejaku overenu romku co použivate a je bezproblemova. Dik
babicka (76)|18.2.2008 11:11
Hledej tady:
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=374

Ja pouzival Shadow 1.1 a ta mi prisla fakt dobra. Stabilni a rychla. Ted mam Shadow 2.0 Ta uz je postavena na WM6.1 a zatim jeste ma nejake mouchy, ale nic kvuli cemu by se nedala pouzivat. Nove uz je i Shadow 2.1, kterou jsem zatim nezkousel. Ostatni ROMky mi podle obrazku pripadaly moc preplacane.
blast3r_ce4you (25)|18.2.2008 14:03
To: babicka: Dik za info......


[QUOTE="gonzales"]este jedna otazka. neviete niekdo ktora verzia je v T-Mobile SK? ci je to 64/128 alebo 128/256???[/QUOTE]

jeden typek bol v T-M SK a ho mohol zapnut a mal tam 128/256 ;)
Neelix (9)|19.2.2008 01:18
[QUOTE="blast3r"]Mam v plane si kupit toto zariadenie v blizkej buducnosti.... ALE:

Pocul som vsak o velkej kazivosti tohto pristroja.....

Je to pravda? ... ...[/QUOTE]

No ja som si ho povodne objednal ale potom ma predavac odhovoryl lebo ze ich vela stahuju z predaja koly nejakej vade na display! Nieco s dotikovou foliov. Bol som aj v jednom nasom takom IT centre a tam prezrel 7 skladou z ktorych objednavaju a tvrdily mi ze uz sa asi nevyrabaju lebo ich nikde nemaju... tak mozno na tom nieco bude. Tak ja som nakoniec kupil Touch Cruise :D
blast3r_ce4you (25)|19.2.2008 19:30
Neva risknem to sa budem mat dva roky zaruku ;)
babicka (76)|20.2.2008 09:01
No jen v pripade, pokud si tam nechas puvodni ROM.
blast3r_ce4you (25)|20.2.2008 11:57
Ale sak povodna rom sa ad odzalohovat nie ;) a potom naspat nahrat, ked mi npr. odide dotykac... Hmmm?
babicka (76)|20.2.2008 13:26
No snad jo. Az to udelas, tak bych si rad poslechnul postup a pripadne ji i stahnul, pac ja se na to vykaslal.
gonzales_ce4you (57)|24.2.2008 21:57
taak a uz som ho odpálil:?
neviete mi niekto poradiť co s touchom?
cez víkend som skusal nove romky a vecer sa mi zacal sam restartovat a nechce uz nabehnut. nabehne akurat iba zaciatocna obrazovka a zase to zhasne. mam verziu 128/256 od t-mobile sk. ale SPL mam teraz 1.11.0000 a mam take tusenie ze by tam malo byt SPL 2.20.0000!!! ale neviem to tam dostat nakolko sa mi neda pripojiť na active sync. ked dam tlacitko fotaku a power tlacitko nabehne mi tríkolora a da sa mi pripojiť aj cez usb da sa tam nahrat aj romka(ale stale to nenabehne) ale to SPL tam ostane a neviem si s tim radi:?
viete niekdo co s tim???:?:
ps. skuste ma prosim vas neodkazovat na EN stranky zlozitejsie veci uz nerozumiem:D
gonzales_ce4you (57)|25.2.2008 11:20
tak som to uz rozbehal naštastie ale nejde mi sa presuvat v smskach vodorovnim pohybom prstu po displeji:(
ASUSik_ce4you (29)|1.3.2008 19:34
chci se zeptat, vydalo HTC už nějakou officiální ROM pro Touche? já totiž na eclubu v sekci software updates nic nemám

no a ještě jestli O2CZ nevydalo nějakou ROM, případně jestli se nechystá?

děkuji
krupi_ce4you (0)|5.3.2008 16:11
nezkoušel jste někdo zazálohovat ROM podle tohodle postupu? http://www.gpcarreon.com/?p=157
Myslíte že to bude fungovat i na Touchovy? Mám ho od O2 a chtěl bych si zazálohovat ROM než ji přehraju abych to moh kdyztak obnovyt kdyby neco..
J4lt4 (1)|6.3.2008 11:17
Ahoj všem, co říkáte na tohle : http://www.america.htc.com/products/sprint_touch/default.html ?
Dostat ho tak do ČR... Myslíte, že by byl problém s provozem pod českými operátory?
JirkaSnake (22)|6.3.2008 17:27
problém by tonebyl pokud je telefon odbl. což asi není a našem pásmu GSM asi taky funguje takže problém by byl asi jen s tím jak ho sehnat
Dryha_ce4you (143)|7.3.2008 20:17
krupi: zkousim to na Touch Dualu .. nevim jestli ma byt spl apod provedeny (nemam) ale nedari se .. pripojim kabel dam r2sd all a error

udelal sem raw dump ale nemuzu se dohrabat k znovuslozeni :/
Neelix (9)|8.3.2008 14:30
Chcem povedat nieco pre vsetkych ktory kritizuju HTC touch pre jeho "pomaly" 200 Mhz procesor! Mal som 3 tyzdne HTC touch cruise s 400 Mhz procesorom! Potom som ho vymenil za HTC touch pre jeho pre mna velke rozmery a proste preto ze by som nevyuzil jeho funkcie! Tak som skoncil s HTC touch a som s nim OVELA spokojnejsi ako s Cruisom!! Rychlost?? Nahodil som battery status procesor bezal na 247 Mhz a nevsimol som si zeby bol POMALSI ako Cruise s 400 Mhz!!Niekedy som mal pocyt ze je dokonca rychlejsi!! Je mensi, krajsi, baterka nevydrzi len 1 den, neodpaja sa od WiFi ako Cruise, Display po uprave registrou reaguje este lepsie na prsty ako pri Cruisovy, fotak zdaleka neroby take hrozne fotky ako som cakal aj ked video ma mele rozlisenie, fotak je tiez rychlejsi ako pri Cruisovy no proste najviac som sa bal rychlosti no bol som velmi milo prekvapeny!
blast3r_ce4you (25)|8.3.2008 21:26
Tak ja si pojdem tento tyzden pre MDA touch, dufam ze nerobim chybu....

Este par otazok:

Na kolko sprznil T-Mobile ich ruzovymi farbami fw? da sa to vypnut... ?

Kolko vam vydrzi baterka v priemere? 2-3 dni? v pohode vydrzi cez vikend? na jedno nabitie?

A este by ste mi mohli napisat co vas najviac hneva na tom telefone? urcite nejake tie chybu su, aj ked nie moc velke...

Dik za odpovede...
seven.of (0)|9.3.2008 01:34
ahoj poradi mi nekdo?
vlozila jsem sim t.mobile do Touche a na displeji se mi vedle sebe zobrazuje 2x T-mobile T-mobile a úplně nahoře taková jakoby pyramida,či co? nevite nekdo co s tim?
díky
camilo (33)|9.3.2008 07:10
[QUOTE="Neelix"] Je mensi, krajsi, baterka nevydrzi len 1 den, neodpaja sa od WiFi ako Cruise... [/QUOTE]

hi, co sa tyka odpajania cruisa od wifi je to kriticke ? je to nejaky bug hw ci sw?
dufam ze t-mobile neblokuje na htc touch wifi...vie aj niekto potvrdit ci naozaj verzia predavana v t-mobile ma 128/256 pamat?dik :yes:
Neelix (9)|9.3.2008 12:33
[QUOTE="camilo"] hi, co sa tyka odpajania cruisa od wifi je to kriticke ? je to nejaky bug hw ci sw?
dufam ze t-mobile neblokuje na htc touch wifi...vie aj niekto potvrdit ci naozaj verzia predavana v t-mobile ma 128/256 pamat?dik :yes: [/QUOTE]
Neviem ci ide o nejaku chybu ale proste nech som robyl hovico po chvyly normalnej prevadzky internet cez wifi prestal reagovat a ked sa stranka nacitavala 3 minuty prestalo ma to bavyt... Tiez mam toucha z t-mobilu a wifi samozrejme neblokuju... a ano je to xxl verzia s 256/128 MB pamatou.

[QUOTE="camilo"] Na kolko sprznil T-Mobile ich ruzovymi farbami fw? da sa to vypnut... ?
Kolko vam vydrzi baterka v priemere? 2-3 dni? v pohode vydrzi cez vikend? na jedno nabitie?
A este by ste mi mohli napisat co vas najviac hneva na tom telefone? urcite nejake tie chybu su, aj ked nie moc velke...[/QUOTE]

No bohuzial nakydaly do toucha svoju ruzovu farbu! Som s tym chvylu zapasil ale nieje to az take hrozne... Hlavne v "kocke" su ruzove ikony ale tam staci nahradit ich obrazky povodnymi... ale nieje to ziadna katastrofa... Da sa to poodstranovat. Baterka mi vydrzi 2 dni ale este je pre mna novy tak sa s nim babrem stale... myslim ze na 3 dni sa v pohode dostanem...
A zatial ma hnevaju len malickosti... iba jedno programovatelne tlacidko, trochu tihsi hlasny reproduktor ale zase hra pekne celkom, slaby vydeo zaznam... inak neviem...

[QUOTE="seven.of"] vlozila jsem sim t.mobile do Touche a na displeji se mi vedle sebe zobrazuje 2x T-mobile T-mobile a úplně nahoře taková jakoby pyramida,či co? nevite nekdo co s tim?[/QUOTE]

Ta pyramida by mala znamenat roaming preto tam mas aj 2x operatora... Neviem co s tym ale ze to robia niektore stare karty tak by som sa siel opytat k operatorovy alebo vymenit kartu...
babicka (76)|9.3.2008 12:53
[QUOTE="J4lt4"]Ahoj všem, co říkáte na tohle : http://www.america.htc.com/products/sprint_touch/default.html ?
Dostat ho tak do ČR... Myslíte, že by byl problém s provozem pod českými operátory?[/QUOTE]

Tipl bych si, ze umi jen CDMA, takze u nas nic moc. Mozna u U:fona, ale neriskoval bych to.
babicka (76)|9.3.2008 12:55
[QUOTE="blast3r"]
Este par otazok:
Kolko vam vydrzi baterka v priemere? 2-3 dni? v pohode vydrzi cez vikend? na jedno nabitie?
Dik za odpovede...
[/QUOTE]

Dva dny jsou u me minimum, ale to si s nim porad hraju. Vetsinou tak 4 dny. Baterka pul roku stara. Pres vikend by rozhodne nemel byt problem.
babicka (76)|9.3.2008 12:56
[QUOTE="camilo"]
A zatial ma hnevaju len malickosti... iba jedno programovatelne tlacidko...[/QUOTE]

Kup si AEButton Plus. To ti trochu rozsiri moznosti tlacitek.
pastierm (2)|11.3.2008 20:33
Hele, je normální že paměť mi můj Touch ukazuje jen
úložiště
Celkem:30.44
Použitá:8.85
Volná 21.59

program
celkem:47.72
použitá 38.11
volná 9.61 ????
??? díky za odpoved
babicka (76)|12.3.2008 09:47
Vyjadrim se jen k te RAMce. Pokud je to po nejake dobe pouzivani, tak klidne muze byt. Pokud rovnou po soft-resetu, tak je to dost spatne. Pokud potrebujes vice pameti, tak si:
1. povypinej today pluginy a jibne zrouty pameti
2. zmensi page-pool na 6MB nebo 4 MB => ziskas 2MB nebo 4MB
3. zakaz si bitouch => +5MB

BTW. Nevite nekdo k cemu je vlastne ten biotouch? Ja myslel ze umoznuje scrolovani prstem a rozpoznavani gest, ale i kdyz ho vypnu (myslim ze v \Windows\LaunchStartup.lst), tak mi vsechno funguje + mam o 5 MB pameti vice.
pastierm (2)|12.3.2008 15:26
No, je to hned po tom, co jsem tam nainstaloval novej update přímo od T-Mobilu...líbí se mi i jiné ROM, jenže asi by mi chyběla čeština...nebo ta tam jde pak nějak dohrát?? Třeba od Sunnywriteru nebo tak???
Ten biotouch ani page pool nemůžu nikde najít :-(
Neelix (9)|16.3.2008 20:56
Mam HTC touch od T-mobilu... prepalil som komplet celu ROM-ku a vsetko prebehlo normalne... Ale spustim telefon a co nevydim!! Nevkusne T-mobile logo je stale na svojom mieste!! Vsetko vymazane prepalena romka sformatovana karta proste novy Win! Ako je mozne ze to logo sa stale pri spustany zobrauje? Ako sa ho preboha zbavym ked toto nepomohlo??
camicaze (4)|17.3.2008 14:48
asi budu trochu offtopic, ale mám bluetooth od MSI (MSI BToes) a nejde mi navázat připojení přes active sync. jde to jenom přes kabel a nebo přes aplikaci od MSI. s tou mi to ale nesynchronyzuje, dají se nahrávat a stahovat jenom soubory. neví někdo co stim?
014789632 (13)|17.3.2008 19:28
Ahoj, zkoušel jste někdo zálohovat ROMku z vašeho Touche podle tohoto postupu: http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Elf_HowtoDumpRom

Rád bych si ROM odzálohoval, ale končím už u prvního testu s příkazem D:\_ROM\pdocread.exe -l a níže posaný trik s registry nepomáhá :o(.

Jen doplním, že mám Touche od O2.

PB
gonzales_ce4you (57)|23.3.2008 06:55
Zdar, nemate niekdo originál romku s T-Mobilu SK ???
Neelix (9)|23.3.2008 15:44
Ahojte! Tiez by sa mi celkom zisla! Nemate niekdo zalohovanu alebo odniekadial stiahnutu ROM-ku od T-mobilu? Kludne aj anglicku lebo ta ceska co je TU sa mi neda nahrat! A preto sa chcem aj spytat co to znamena ked mi original ROM-ka od T-mobilu pri nahravani ROM-ky vyhodi chybovu hlasku "Nespravne ID vyrobcu" Ako mozem mat nespravne ID?? Ved ked je raz kupeny v T-mobile od HTC tak musi mat ID cislo fajn nie? Sak som si ho neposkladal doma na kolene :D

Vdaka...
JirkaSnake (22)|24.3.2008 17:33
Ahoj lidi, stáhl sem si ofiko ROM od t-mobile a nefunguje mi WIFI, nestalo se vám to taky, popřípadě co proti tomu dělat. Nechci obnovovat systém
pajuss (6)|27.3.2008 09:29
Ahoj, tak standardni gigova karta už prostě kapacitně nedostačuje, tak se koukám po nové. Takže otázka zní: funguje s první verzí touche 4 GB micro SDHC karta? Díky
aleseks_ce4you (1)|28.3.2008 19:05
SDHC karty fungují bez problému mám v první verzy Touche 8GB SDHC
doubek61_ce4you (14)|31.5.2008 23:07
Prosim nemáte někdo zkušenost, jak na Touchu rozchodit bluetooth pan profile? Mám duala (tudíž bez WIFI) a potřebuji na něm rozchodit připojení na DBT-900ap. Děkuji za radu.
oldasuk (38)|20.6.2008 19:54
Nemáte někdo návod jak změnit pagepool na MDA Touch ?Jsedm ho koupil ale mám tu verzi 64/128.Díky Olda