Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox n5x0 series ROM update - WM5 AKU 3.5.0 a AKU 3.5.2 & WM6

Sugar007_ce4you (0)|7.8.2007 11:40
[QUOTE="OKOK"]Tak uz existuje upravena verze WM6 pro N520. Odstranuje chybu s bilymi obrzaky.
Stahovat muzete zde http://rapidshare.com/files/47353024/WM6.7z.html[/QUOTE]

Tak to urcite vyzkousim, ale ja jsem s temi obrazky problem nemelani v predchozi ....
lord_lucifer (22)|7.8.2007 12:00
[QUOTE="kamzikjardo"][QUOTE="lord_lucifer"]Mozna nerozumim presne dotazu, ale interwrite pocesteni normalne funguje, ale nektere polozky v menu pak zustavaji skryte (v orig anglictine jsou), ale to pocesteni se da dynamicky zapinat i vypinat i pro jednotlive programy zvlast, tak to neni takovy problem (pretrvava nemoznost nastaveni pocesteneho pocket outlook na mail typu IMAP ci POP3, ale to mi zlobilo i s orig. rom), licencni cislo zustava stejne, ID pda se nezmenilo.
Na zalohovani pouzivam SPB Backup, ten normalne funguje a mam na jednom Looxovi vcera overeno, ze zaloha z puvodni ROM se da nahrat a plne funguje na naflashovane WM6 (prekvapko)

PocketBreeze jsem netestoval, ale SPB Agenda bezi ok (jako vse, co mam od SPB)[/QUOTE]

a ktore polozky ostavaju skryte?a ked si nastavim outlook v ang. na pop3 a potom pocestim co sa stane?[/QUOTE]

Ja jsem to zjistitl pri pokusu o nastaveni Internet Exploreru na Use High Resolution, to v cestine zmizi (ale nastaveni z anglictiny si to pamatuje), zatimco Outlook ne (kdyz nastavim postu na imap v anglictine, tak v cestine tam zase neni, pokud zase prepnu do anglictiny, tak ji musim znovu nastavit). Tak jsem zacal pouzivat jen ceskou klavesnici...
spigot_ce4you (130)|7.8.2007 14:50
Takze uz mam aj ja novu WM6 ROM. Dal som tam zalohu z WM5 ROM a funguje to OK.
Ale asi to aj tak cele preinstalujem :))
spigot_ce4you (130)|7.8.2007 15:27
Nasiel som mensi problem (asi). Predtym som mal zobrazovany cas vo formate napr. 15:12:12, teraz vsak mam len 03:12:12. Neviete preco?
boogey (20)|7.8.2007 15:55
Nastav si Start->Settings->System->Regional Settings->CZech
kamzikjardo (67)|7.8.2007 18:01
ozaj len taka otazka ako vo virtual pc pripojit n560 cez active sync?mne to nemoze najst.bud sa to pripoji vo viste,ak to v nej odpojim aj tak nic.
spigot_ce4you (130)|7.8.2007 20:23
[QUOTE="boogey"]Nastav si Start->Settings->System->Regional Settings->CZech[/QUOTE]

To som mal aj mam, napriek tomu je to stale iba 12-hod format. Neviem. Predtym som nemal tento problem. Este tam skusim dat WM5 ROM, alebo staru WM6. Ak by mal niekto napad, dajte vediet.

EDIT: takze format casu uz pracuje spravne na 24hod format. Urobil som par HR a SW (kedze som chcel este vyskusat WM5 ROM) a zrazu to zacalo ist. Takze nerozumiem.:?:
Jan Klust (30)|8.8.2007 09:42
Hmm asi jsem něco zmrvil. Nainstaloval jsem ten rom s WM6 a přeinstaloval AS na verzi 4.5 a nechce mi to přes kabel komunikovat. Řešil jste někdo podobný problém?
spigot_ce4you (130)|8.8.2007 10:37
Skus odskrtnut/zaskrtnut USB to PC -> Enhanced ...
Popripade tak ako ja zopar HR a SR, a mozno to pojde :D
Pavlos_2004 (147)|8.8.2007 12:03
Tak jsem taky provedl flash na WM6. Grafika je hezká :D , stabilita výborná :yes: .
Zatím jede všechno bez problémů. Češtinu ( Sunnysoft IntelliWrite) jsem neinstaloval - jen CZ klávesnici Resco.
Soft reset je po dohrání všech původních aplikací asi o 15 s rychlejší. Fix satelitů v TT v pohodě (cca stejný jako u WM5).
Jen mám trošku problém s XCPUScalar - po startu XSCPU se mi rozpadne displej a celý zbělá. Pomůže jen SR. Co s tím ?
elektrotechnik_ce4you (13)|8.8.2007 18:20
prave jsem flashnul svuj FS n560 na WM6 jede paradne akorat to otravne instalovani vseho znovu trosku nastve ale naprosta spokojenost :)
Pufo Callo (165)|8.8.2007 18:52
tiez mam na c550 WM6 a som maximalne spokojny, len obcas nejde opera 8.6:?
Pufo Callo (165)|9.8.2007 10:44
Bola to moja chyba.
Takze zatial jedine , co mi WM6 pokazilo je SD karta. Na pc bola uplne nepouzitelna, odchadzala pri nej citacka, stale vypadavala, neslo zapisovat.. Az do naformatovanie..

(nezapinal som kryptovanie)
kamzikjardo (67)|9.8.2007 21:55
tak aj ja uz som wm6 pozitivny......sa rychlost neda porovnat.ide aj net cez mobil.parada
kamzikjardo (67)|9.8.2007 22:12
ozaj existuju ine lokalizacie ako od sunnysoftu?leba ta ich naozaj niektore polozky nezobrazi.
kamzikjardo (67)|10.8.2007 00:56
no nasiel som chybu nainstalovane programy niet ako odinstalovat,v remove program mam prazdno!!!ako ste na tom??

urobil som tvrdy reset a instaloval znovu,uz to funguje ako ma.uf uf
weszter (231)|10.8.2007 07:23
[QUOTE="Pavlos_2004"]
Jen mám trošku problém s XCPUScalar - po startu XSCPU se mi rozpadne displej a celý zbělá. Pomůže jen SR. Co s tím ?
[/QUOTE]

standartní problém s xcpu - stačí v systému ručně nastavit rychlost procesoru napevno, např. na turbo, a pak teprve spouštět xcpu. občas při zatuhnutí a softresetu se procesor sám přepne na auto a po spuštění xcpu je problém :) takže nastavit na turbo a ručně spustit. nedoporučuju spouštět xcpuscalar automaticky se startem systému - neosvědčilo se mi to, ale jinak je xcpu super...
PeZ_ce4you (130)|10.8.2007 07:32
Jak získám MAC adresu - u WM5 jsem to našel, ale u WM6 nemůžu najít položku, která mi to zobrazí? Či jsem slepý?
spigot_ce4you (130)|10.8.2007 07:42
[QUOTE="kamzikjardo"]ozaj existuju ine lokalizacie ako od sunnysoftu?leba ta ich naozaj niektore polozky nezobrazi.[/QUOTE]

Ano napr. http://vgakey.net/web/index.php?enfunctions. Ale este som nemal cas to testnut.
spigot_ce4you (130)|10.8.2007 07:44
[QUOTE="kamzikjardo"]no nasiel som chybu nainstalovane programy niet ako odinstalovat,v remove program mam prazdno!!!ako ste na tom??[/QUOTE]

Ako predtym. Vsetky programy su tam. Takze vse OK.
kamzikjardo (67)|10.8.2007 09:00
v wm5 bola moznost po kliknuti na taku hranatu ikonku hned vojst do manazera spustenych aplikacii.v wm6 niet.len cez memory.
Trautenberg (50)|10.8.2007 21:36
Panove, mozna stupidni dotaz, ale procetl jsem cele toto vlakno a nenasel jsem nikde odpoved.

Mam mobil Samsung i600 s wm5 AKU3+ ktery neobsahuje BT DUN profil ale jenom PAN a nejsem schopen to sparovat s n560 (ani kdyz tam nahraji Broadcom BT stack, ktery PAN umi, ale s MS BT stackem - co je v mobilu - si to nerozumi)

Umi nektera ROM pro n560 BT PAN profil? Pokud ano, zkousel nekdo spojit n560 s MS BT stackem pres PAN s jinym zarizenim (mobilem)?

WM6 by ten PAN mely mit.

Uz jsem trochu zoufaly, nebot Samsung/Microsoft DUN nijak neresi pro WM5, pro WM6 v budoucim AKU zase bude, ale WM6 standard pro Samsung ho neobsahuje :-(.

Diky za jakekolilv info.
Pavlos_2004 (147)|13.8.2007 08:12
[QUOTE="weszter
standartní problém s xcpu - stačí v systému ručně nastavit rychlost procesoru napevno, např. na turbo, a pak teprve spouštět xcpu. občas při zatuhnutí a softresetu se procesor sám přepne na auto a po spuštění xcpu je problém :) takže nastavit na turbo a ručně spustit. nedoporučuju spouštět xcpuscalar automaticky se startem systému - neosvědčilo se mi to, ale jinak je xcpu super...[/QUOTE]

Díky moc. Funguje to super :yes: .
Pavlos_2004 (147)|13.8.2007 12:03
Po několika dnech mi začala blbnout GPS. Fix proběhl někdy až po 20 minutách. Proto jsem si nahrál FSC GPS Locator a fix teď probíhá během několika málo minut ( 1-3 minuty ). Takže doporučuju při upgrade na WM6 nahrát i originál GPS Locator. Zřejmě si nějak šáhne do nastavení integrovaného GPS chipu a nastaví ho na optimální konfiguraci.
boogey (20)|13.8.2007 18:38
S tim teda moc nesouhlasim a i 3 minuty jsou neprijatelne dlouhy. Dulezity je, kdy naposledy jsi mel fix a jak daleko jsi od toho mista ted a taky jestli se pri hledani signalu hybes nebo ne. Pokud se nehybes, tak i kdyz jsi nemel fix by to melo trvat maximalne 2-3minutky a pokud jsi fix mel, takl jedu max do pul minutky ani ne.
spigot_ce4you (130)|13.8.2007 19:18
Pre tych co pouzivaju MS Win Vistu a nemaju MS Win XP. Skuste postupovat pri flashovani podla tohto navodu:
http://www.modaco.com/RUU-Vista-done-u-t252977.html.
+
Prilozeny USB ovladac:
USBAS.zip

Dajte vediet ci to funguje.
Pavlos_2004 (147)|14.8.2007 08:12
[QUOTE="boogey"]S tim teda moc nesouhlasim a i 3 minuty jsou neprijatelne dlouhy. Dulezity je, kdy naposledy jsi mel fix a jak daleko jsi od toho mista ted a taky jestli se pri hledani signalu hybes nebo ne. Pokud se nehybes, tak i kdyz jsi nemel fix by to melo trvat maximalne 2-3minutky a pokud jsi fix mel, takl jedu max do pul minutky ani ne.[/QUOTE]
Stalo se mi to, že při cestě z Prahy ( letiště ) jsem měl fix v jedoucím autě až na dálnici, takže PDA tranzit od letiště, Barandovský most a Jižní spojku stále hledalo satelity. Doma jsem pak zkoušel na zahradě fix a ani po 20 minutách jsem se s TT6 nechytal. Proto jsem nahrál GPS Locator a fix jsem v něm měl za asi 2-3 minuty. TT6 měl pak logicky fix do 20 vteřin.
boogey (20)|14.8.2007 15:53
Jasny no, bylo to za jizdy.
v.koutensky (97)|14.8.2007 16:40
Tak i ja se pridavam k spokojenym uzivatelum N560 s WM6 - vse vcetne bluetooth a GPRS chodi v pohode, GPS ma subjektivne vyrazne rychlejsi fix. Cele je to dost svizne - po prechodu z normalni WM5, na orezanou WM5 nasich ruskych pratel, pote na WM6 NOGPRS az po posledni romku jsem nemel prime srovnani, nicmene vcera jsem nasemu panu rediteli instaloval neco na N560 s WM5 a Sunnysofti lokalizaci a nadaval jak spacek na to, jakej je to hroznej slimak. Je fakt ze ho ma nehorazne zabordelenej, nicmene i tak je ten rozdil fakt markantni.

Zaloha z "NO GPRS" verze bez problemu fungovala i na novejsi romce.

Vigomat (20)|14.8.2007 21:27
Funguje s WM6 WPA2 pro wifi?
weszter (231)|15.8.2007 00:06
no a můj subjektivní názor na WM6 pro N520?


....skoro bych řekl že žádný rozdíl.... pda není rychlejší (a pokud ano, n ějak to při používání nepozoruji), gps se chytá stejně jako s WM5, objevily se mi problémy s přidáváním poštovních účtů (jako že nešel přidat... ale to jsem již nějak odstranil - myslím že to souvisí se SPB pocket diary, jen nevím jak). možná je delší výdrž baterie, ale to budu blbě porovnávat, neboť mi chcípla stará baterka a teď mám novou, která běžela s WM5 asi den, usb host jsem ještě nezkoušel, xcpu scalar, který je v romce, jsem asi před rokem koupil, chybí mi "běžící programy" - musím přes paměť...

líbí se mi wireless manager, ale ten je i pro WM5, a jinak prostředí je takové hezčí.... a to je asi tak všechno...

tak jsem z toho trochu na rozpacích....

nebo jsem něco přehlédl?
generator_ce4you (0)|15.8.2007 09:09
Nainstaloval jsem na svuj N560:
WM6 5.2.1437 (Build 17944) by 777-Team

A mam jeden zasadni problem. Kdyz PDA uspim a nebo ho "vypnu", tak se stale vybiji baterie ! U WM5 pri zamcenem a usnutem PDA i po tydnu byla bateri na 9x%. S timto WM6 ROM PDA v praci odpojim, vypnu a kdyz prijdu druhy den doprace tak je na 80%. Nepouzivam zadne WiFi nebo Bluetooth, vse stejne jako na WM5 predtim.
Netusite nekdo co s tim muze byt ?
peciss (12)|15.8.2007 09:29
Mam ten samy problem s baterkou. Bylo by super, kdyby se to nejak vyresilo, jinak mi asi nezbyva nic jineho, nez prejit zpatky na WM5...
Pak mam jeste jeden problem a to takovej ze v outlooku se mi zobrazuje vsechno, krome tela emailu, tam vidim pouze bile misto, nevite co s tim?
Diky za jakoukoliv pomoc ;)
Zdenek Malinsky (9781)|15.8.2007 09:32
Technicka poznamka
Zacina se to tu protahovat, jak tyden pred vyplatou. Nemohl by nektery z moderatoru nebo zakladatel toto tema zamknout a vytvorit 2 nova - jedno pro WM 6 a druhe pro obe AKU WM5? Pokud zakladatel, at mi posle SZ na zamknuti. Ja jsem ted jen na Treu v socce, coz neni extra pohodlne.
spigot_ce4you (130)|15.8.2007 10:09
Vytvorene dve nove diskusie pre:

WM5 ROM

WM6 ROM

Prosim pokracujte v tychto temach.

Dakujem.