Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Artemis (Orbit, 3300, MDA Compact III) - Windows Mobile 6 CSY ROM

VK002 (34)|24.1.2008 13:31
A ješte jeden dotaz, když do orbita nahraju ROM od TM bude chodit wi-fi? Když ho MDA C III od TM nemá?
Hary_ce4you (93)|24.1.2008 13:33
přesně tak, a hlavně kontakty.S citlivostí navigace.Nu abych se přiznal,nikdy jsem se o citlivost nezajímal.Mám v přístroji iGo a šlape mně jako zegary a to je pro mně důležité.Stejně ji novlivním,že.
Hary_ce4you (93)|24.1.2008 13:35
V Orbitu wi-fi je,sám se přes wi-fi nepřipojuji,ale když jsem jen tak z pr..le zkoušel po městě kde jsou všude sítě,tak mi to jelo.Tak že i funguje a myslím,že je součástí balíku WM-6,že to s t-mobilem nemá co společného.
Hary_ce4you (93)|24.1.2008 14:17
To VK002
Už ji tam mám.Ale po instalu je málo místa pro programy.Zkouším ještě Artemis Touch 3.01 full no cube a pokud nebudu spokojen,vrhnu se asi na PhSnake lite.Jak jsi dopadl ty?
VK002 (34)|24.1.2008 16:28
já přístroj teprve čekám. Myslel jsem, že příjde dnes a tak shcáním jak je kdo spokojen. Nevím jak brzo si troufnu flashovat ROM - jak je to pak se zárukou?
Snad mi příjde zítra.
Hary_ce4you (93)|24.1.2008 20:57
Zdar, odpoledne jsem zkoušel.3 ROM se vystřídaly v Orbitu až jsem si nakonec nechal PhSnake Lite.Ta mi až na jednu prkotinu naprosto ve všem vyhovuje.
VK002 (34)|25.1.2008 06:33
A je tedy někde ke stažení? Myslím abych ho nemusel hledat v záplavě anglického textu a odkazů
Hary_ce4you (93)|25.1.2008 08:25
Tady to je:http://artemis.win-mobile.cz/ Dáš emailovou adresu a do ní ti příjde odkaz na ful i lite verzi.Jo,stáhni si z té stránky i patřičný Fix a po flashnutí jej doinstaluj.
VK002 (34)|25.1.2008 08:46
díky moc. Přes víkend budu zkoušet a pak se ozvu. Ještě snad jen poslední dotaz, kde stáhnu tu ROM O2UK - vím, že je to na stránkách UK O2, ale zase tam chtějí SN a nevím jestli to vezme to moje. Protože jsem tak nějak vycítil, že je ta ROM v pohodě (jen ta čeština), tak kdybych si jí tam pak chtěl vrátit. Myslím i že záruka by mohla být platná - je to přeci jen originál od O2 a už jsme v EU.
Hary_ce4you (93)|25.1.2008 09:01
To jsou mi novoty.Ještě v červnu byla k mání bez ser.numu.A propó,dříve než začneš něco zkoušet,nechceš si nový stroj pořádně vyzkoušet a vychytávat mouchy?
Ofiko vyjádření od O2 ze srpna 2007 je,že přehráním na WM6 záruku ztrácíš.Raději se na to optej jestli se situace nezměnila.
VK002 (34)|25.1.2008 09:18
Já jsem koupil přístroj z druhé ruky a tam už ta O2UK je nahraná, takže jestli to je jak říkáš, už je bez záruky - to bych řešil, kdybych to potřeboval. To jo, nejdřív si to řádně osahám a pak bych zkusit tu lite v CZ, když říkáš, že TM je moc velká.
B.Roller (0)|28.1.2008 20:46
Dobrý den - jsem samozřejmě naprostý bažant , budu velmi vděčen za každé slovo , které mě věnujete.
Artemise mám 4 dny , od té doby celkem nespím a podařilo se spálit jedno kuře.Jako správný Čech jsem vypil pivo a začnul taktovat.Podle návodu výše je to celkem jednoduché - možná že konce budou jiné.Current mám 186 , popostrčil jsem postupně na 204,216,228 a konečně 240.Empiricky se zdá , že 216 je optimum.Aplikace jsou zřetelně rychlejší než current.Při vypnutí přístroje se vrátí current , což vyřešit neumím , ale nevadí, protože vypínat není dlouhodobě nutné.Podařilo se mě nainstalovat jízdní řády MHD v Javě a pokouším se nainstalovat totéž , ale jako program , který podle potřeby otevřu / originál je zip / a druhá má otázka se týká toho , že mě neodpovídá web Sunnysoftu na moji registraci InterWrite , je to obvyklé ?
Děkuji broller

zivko (17)|30.1.2008 23:57
Podarilo sa mi zbabrať flash Artemisa a ostala mi biela obrazovka po resete. Túto diskusiu som prečítal už celú, ale aj tak som nenašiel odpoveď ako sa odraziť ďalej.
Niekoľkokrát som skúšal CID-unlock, ale nikdy sa nič nezmenilo, celá operácia (artemis_uspl) prebehla, potom preskočila zo 70% na 100 a nabehol tučniak a tma. Po ručnom resete bolo všetko po starom.
Keďže som tu čítal, že sa dá urobiť update aj bez CID-unlocku, našiel som si takú ROM-ku a spustil ju. Ale po resete Artemis ostal stáť na bielej obrazovke.

Z bootloadera som skúšal hádam 10 iných ROM-iek, dokonca aj 2 podľa rady jedného flashera s podobným osudom na počiatočných stránkach tejto diskusie, ale vždy to končí rovnako. Na 3% updatu sa PDA-čko resetne a znova biela obrazovka.
Pre upresnenie uvádzam, je to stroj od Orange (SPV M650) s poľskou lokalizáciou , SIM-lockom a samozrejme CID-lockom. A za toho pána mu neviem dohovoriť. Ešte ma chvíľu bude pajediť a hodím ho do koša. Poradíte niekto?

Tiež už som skúšal aj návrat zálohy starého OS, aj premenovaním súboru, zmenou prípony, vložením do iného inštalačného balíčka a... nepomohlo.
Hary_ce4you (93)|31.1.2008 07:15
Mně tohle dělalo,když jsem přistroj připojil k PC přes USB rozbočovač nebo USB prodlužovačku.Při přímém připojení už pak žádný problém nebyl.Zní to banálně,ale mně to pomohlo,jinak nevím,kde je chyba.
Fuzo_ce4you (24)|31.1.2008 10:00
Několik málo postřehů k FULL verzi: napsáno už na http://artemis.win-mobile.cz/
(Včera po instalaci)Fuzo( to jako já , řekl vyšetřovatel):
Dnes instalováno, SUPER (zatím ) Pouze po instalaci nechtěl asi 15 min naběhnout, stačil reset, jinak už jedu jako drak. Jak to vypadá s legálností této úpravy? Ale jak se praví Pomž si člověče a PánBů ti pomůže :-) Ach to O2 ....
(Dnes ráno :-) )Fuzo:
Fuzo:
Několik postřehů po instalaci verze FULL na XDA ORBIT O2 Jinak děkuji moc všem nadšencům, kteří tohle dokážou udělat pro nás obyčejné uživatele. Obdivuji je, já na to nemám.
Takže k tématu: BUGY -
1.HTC CUBE trial verze Error in Error Handler! (oops) NullReferenceException při pokusu spustit Nastavení Cube. This beta has expired... náhrada žeby TouchFlo - freeware ??? (nevyznám se v tom)
2. Podsvícení ten samej bug jako v WM5 po vzbuzení displ. nesvítí podsvícení, černá obrazovka, screen aktivní.
3. Slide2unlock, v kombinaci s bočním tlačítkem (při použití BatteryStatus zámku) občas deathlock, slide aktivní ale na pozadí, nevidět, není možné odemknout, hlavně v režimu "ležatý displej" :-) nebo automatické nastavení podsvícení na tmu když nejedu z externího zdroje
4. synchronizuji s EXCHANGE bohužel v této verzi synchronizace nefunkční, i když nainstaluji certifikát hlásí: chybný certifikát serveru, v předchozích verzích fungoval. Při instalaci certifikátu píše : Alespoň jeden certifikát byl nainstalován správně. Závěr. Líbivé okénka ale nejfunkčnější verze zatím originální WM6 ENG. Proč O2 CZ neudělá úpravu???

Foťák jsem měl nejfunkčnější ve WM5 CZ original. WM6 eng a verze FULL ty samé chyby, první spuštění OK po zavření není možné inicializovat hardware :-(
Doztaz na funkčnost verze LITE: při pokusu rozbalit winrarem:
! F:\Install\ppc\wm6\PhSnake_Lite_working.rar: Neplatná nebo poškozená informace o autentičnosti Je to v pořádku ??? jinak se to rozbalilo bez problému. Co s tím???
7-zip nic nehlásil.

Jo a jediné co jsem doinstaloval je XCsoaring jinak čisté PDA
Fuzo_ce4you (24)|31.1.2008 10:10
FTouchFlo, Adobe Flash Lite 2.1, CUBE Version.

Jo a jaký je rozdíl ve funkčnosti C++ verze a Adobe ?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=354715

nezkoušel to někdo???
PhSnake (872)|31.1.2008 11:39
porovnanie kociek: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1833366&postcount=337
zivko (17)|31.1.2008 13:30
Neviete niekto, kde môžem splašiť originál Orange PL WM5 ROM-ku?
bedabyt (1)|31.1.2008 21:50
mohl bych mít prosím dva obyčejné dotazy ? neumím na Artemisu nastavit tichý režim , tedy operativní nastavení , a za druhé je nějaká možnost spouštět nastavený program ,který je uložený na kartě z nabídky start nebo na ploše . Díky za odpovědˇ.
psto (58)|1.2.2008 00:23
Nazdar ludia ,.. artemis ked mam blokovany na tmobile ktoru ubgread mma stiahnut ?

a chcem aby sapda odblokovalo
http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Artemis_DumpedRoms
dakujem
pato
PhSnake (872)|1.2.2008 09:05
dumped roms nestahuj - alebo stahuj, len neflashuj bricknes device. Otazka je co chces odblokovat, ak CID tak si najdi USPL, ak SIM tak bud ist za operatorom, alebo zaplatit okolo 20GBP www.imei-check.co.uk. DumpROMky sa pouzivaju najma na to aby si vytiahol z PDA nejaku zabudovanu app, nove drivre a pod. A rebuildnut DUMP do flashovatelneho stavu nie je sranda
psto (58)|1.2.2008 12:31
Kamos ma to pda a poprosil ma ci bi som mu to neodblokoval (operatora sim)
da sa to aj niako aby ma to nic nestalo ?
diki
PhSnake (872)|1.2.2008 12:35
simlock pokial viem nie
VK002 (34)|9.2.2008 22:54
potřebuji poradit - prosím. Po instalaci nové ROMky do orbita mi po resetu zůstává na orbitu modrá obrazovka a nejde se spojit s PC. Co mám dělat? Díky za každou radu
Hary_ce4you (93)|9.2.2008 23:01
Musíš provést tvrdý reset.Vše se vrátí do továrního režimu nebo k naposledy flashnuté rom.Pak můžeš zkoušet dále.Jak a čím jsi flashoval?
VK002 (34)|9.2.2008 23:11
po hard resetu se to vrátí namodrou obrazovku a je to stejné
VK002 (34)|9.2.2008 23:11
zkoušel jsem

Artemis Touch 3.01 full
VK002 (34)|9.2.2008 23:15
[QUOTE="cosinusx"]Vstoupit do boot loaderu (podrzet tlacitko pro voice recorder a zmacknout soft reset) a pote nahrat originalni ROMku pro dane zarizeni.[/QUOTE]


úplně stejný problém
VK002 (34)|9.2.2008 23:15
[QUOTE="Seifert"]Tak jsem si hrál a asi naběhl ... :-(

Zkoušel jsem WM6 dát do orbita a po flashi a hard resetu to naběhne do modrýho okna O2 welceme, nahoře vypíše toto:

IPL 1.25.0001
SPL 1.25.0000
GSM 02.67.90
OS 3.4.0.0

ale dál už to nedělá nic ... :-( Sice jsem si udělal zálohu, ale k AS se to nepřipojí ... Neporadí někdo, co s tím ???[/QUOTE]


takhle to začalo...
Hary_ce4you (93)|9.2.2008 23:16
Jen se přesvědčím,že si rozumíme.Tvrdý reset je kombinací 3 tlačítek na přístroji a jestli že se po něm zobrazí modrá obrazovka a dále se nic neděje,pak je mi líto,nemohu sloužit,s tím jsem se nesetkal.
VK002 (34)|9.2.2008 23:19
[QUOTE="Hary"]Jen se přesvědčím,že si rozumíme.Tvrdý reset je kombinací 3 tlačítek na přístroji a jestli že se po něm zobrazí modrá obrazovka a dále se nic neděje,pak je mi líto,nemohu sloužit,s tím jsem se nesetkal.[/QUOTE]


jo reset dělám podle návodu : levé a pravé prog. tlačítko a reset pak zelené, ale vrátí se to zase na modrou obrazovku s tím popisem verzí a dál nic. Tady už to taky někdo řešil, ale nepochopil jsem jak mám vstoupit do bootloaderu atd.
Hary_ce4you (93)|9.2.2008 23:27
Hmmm,to by mně taky zajímalo.
Nu a tu modrou obrazovku jsi nechal svítit jak dlouho?
VK002 (34)|9.2.2008 23:28
svítí už asi 10 minut
Hary_ce4you (93)|9.2.2008 23:34
Osobně bych ještě párkrát tvrdě i měkce resetovat.A doufal,že se třeba stroj chytne :?
Hary_ce4you (93)|9.2.2008 23:38
V opačném případě šup do servisu.
VK002 (34)|9.2.2008 23:38
a nevíš jak vstoupit do bootloaderu atd...
Hary_ce4you (93)|9.2.2008 23:43
Rád bych ti pomohl,ale vážně netuším jak se bez propojení s PC do něj dostat. :?:
psto (58)|9.2.2008 23:45
mne saas aximem podarilo dostat a ani som nechcel :P sttlacil so msft reset a zapuin tlacitko a tak ,..skousej ,..skus vybra t baterku kdis se startuje a tak ,.. nech mu zadrbne a mozno ti skoci do boot modu ,.. vela stasti
htcjirka (1875)|9.2.2008 23:50
Manualni vstup do bootloaderu nejen Artemise, bez pouziti pocitace samozrejme lze:

Hold Power + voice speed dial

Reset the device (do not release Power and voice speed dial)

After a few seconds you are in bootloader state

Coz je :drzet(a nepustit) power tlacitko + voice speed dial a reset stylusem za neustaleho drzeni tech dvou tlacitek.

Pak uz zkusit flashnout nejlepe oficialni rom.Nemusi se hned strasit servisem.
VK002 (34)|9.2.2008 23:51
nějak tomu textu moc nerozumím
VK002 (34)|9.2.2008 23:54
[QUOTE="uiqjirka"]Manualni vstup do bootloaderu nejen Artemise, bez pouziti pocitace samozrejme lze

Podržet tlačítko voice recorderu (levá strana nahoře) a píchnout stylus do resetovací díry (levá strana dole).

Pak uz zkusit flashnout nejlepe oficialni rom.Nemusi se hned strasit servisem.[/QUOTE]

to jsem zkoušel, ale když stlačím tlačítko voice recorderu a soft reset stejne do dojede do modré obrazovky a když spustím instalaci ROM od O2 UK - kterou jsem tam měl, tak píše, že zařízení nelze najít
psto (58)|9.2.2008 23:55
Na boku nebo nekde tam je tlacidlo na nahravani (diktafon) to podrzis a stlacis normalny soft resed ( ako ked klasicky restartnes stylusem pda )
VK002 (34)|9.2.2008 23:56
[QUOTE="psto"]Na boku nebo nekde tam je tlacidlo na nahravani (diktafon) to podrzis a stlacis normalny soft resed ( ako ked klasicky restartnes stylusem pda ) [/QUOTE]

to dělám, ale co pak
htcjirka (1875)|9.2.2008 23:57
EDIT:Jeste jednou

Hold Power + voice speed dial

Reset the device (do not release Power and voice speed dial)

After a few seconds you are in bootloader state

Coz je :drzet(a nepustit) power tlacitko + voice speed dial a reset stylusem za neustaleho drzeni tech dvou tlacitek.
Hary_ce4you (93)|9.2.2008 23:57
[QUOTE="uiqjirka"]Manualni vstup do bootloaderu nejen Artemise, bez pouziti pocitace samozrejme lze

Podržet tlačítko voice recorderu a píchnout stylus do resetovací díry

Pak uz zkusit flashnout nejlepe oficialni rom.Nemusi se hned strasit servisem.[/QUOTE]

Hmmm,tohle jsem nevěděl.Stojí za vyzkoušení.
htcjirka (1875)|9.2.2008 23:59
Uplne u kazdeho HTC lze vstoupit manualne do bootloaderu.Na kazde HTC je akorat jiny postup vstupu.
VK002 (34)|9.2.2008 23:59
[QUOTE="uiqjirka"]Podržet tlačítko voice recorderu(drzet) a zaroven píchnout stylus do resetovací dirky,pak vse pustit a mel by si byt v bootloaderu[/QUOTE]
to udělám a stejně to dojede do modré obrazovky... když spustím *.exe od O2 UK, tak nenalézá připojené zařízení. Pomože kdyžtak nějaký servis?
VK002 (34)|10.2.2008 00:00
[QUOTE="uiqjirka"]Uplne u kazdeho HTC lze vstoupit manualne do bootloaderu.Na kazde HTC je akorat jiny postup vstupu.[/QUOTE]

a jak poznám, že jsem v bootloaderu..
htcjirka (1875)|10.2.2008 00:04
Nabehne ti barevny tricolor,vzdavam to s tebou...nic ve zlem
VK002 (34)|10.2.2008 00:07
tak jen ještě jednu radu. Kdy to mám pak spustit na PC ten exe soubor.