Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WIFI na nove ROM M700

lightning_ce4you (14)|30.5.2007 09:02
Ciao,
na WM5 jsem pouzival Hitchhiker na vyhledavani a pripojovani se k wifi sitim. Na WM5 to jakz takz fungovalo, ale na WM6 to spis nefunguje.
Zkousel jsem najit nejakou alternativu k tomuto softu, ale marne.
Jak se pripojujete k WIFI? Nad vyberem site a pripojovanim bych mel rad plnou kontrolu, ale to se mi se standardni aplikaci v Etenu moc nedari...
Resp. prehledl jsem nejake nastaveni v ETENU M700, ktere ovlivnuje chod teto aplikace?

Dik za jakykoliv postreh
xhladi07 (525)|30.5.2007 11:24
Ja mam pocit, ze pripojeni na WiFi je u WM zarizeni spis otazkou stesti, nez cokoliv jineho.. Mm s tim jen spatne zkusenosti a to sem vyzkousel uz spustu softu...
Panot (569)|30.5.2007 20:51
Používám pro připojení k wifi aplikaci od Etenu a nemám sebemenší problémy.
orso_ce4you (65)|30.5.2007 21:53
Musím se přidat k Panotovi. SW v M700 sám bez problémů identifikuje úroveň/protokol zabezpečení a chce pouze heslo (je-li vyžadováno). Když ho znám, žádný problém není. Připojování k sítím se zaheslovanou proxy atd., je IMHO trochu jiný úkol.
U WM6 teď navíc běží wi-fi, i když je E-ten připojen kabelem k PC, takže můžu např. vesele skypovat a mezitím nabíjet E-tena popř. synchronizovat data. Pro mě (zatím) nejpříjemnější novinka na WM6.
Zabza12 (87)|31.5.2007 08:40
[QUOTE="orso"]U WM6 teď navíc běží wi-fi, i když je E-ten připojen kabelem k PC, takže můžu např. vesele skypovat a mezitím nabíjet E-tena popř. synchronizovat data. Pro mě (zatím) nejpříjemnější novinka na WM6.[/QUOTE]
To jsi nějak nastavoval? Mě to tak nefunguje. Když e-tena připojím kabelem k noťasu tak se za pár sekund wifi odpojí. :(
To je vlastnost, která mě dost s...
orso_ce4you (65)|31.5.2007 11:01
Právě že nenastavoval. Na WM5 mě to nešlo ani náhodou a teď na WM6 mi to najednou běží. Pokládám to tedy za nějaké zlepšení v nové ROM...
xpeldax (21)|4.6.2007 22:14
Zdravím. mám dotaz. Když si zkouším na PPc zapnout wifi tak me to najde nekolik poskytovatelů... jeden z nich se zdá být bezplatný, nechce zadání kodu. Jde me o to ze nevím jaké použít nastavení. nabízí mi to work nebo internet... pak další věci. nikde sem nenašel nějaký návod jak postupovat. můžete mi pomoci? jinak když se zkouším připojit tak se ikona poskytovatele občas hodí jako že není signál, pak zase najednou je available,ale každopádně sem ještě nebyl připojenej ani jednou... (vlastně ani nevím jak to poznám. Nemám zatím tolik zkušeností) díky za pomoc
xhladi07 (525)|4.6.2007 22:19
No, stacilo by zadat internet a pokud ma ten "poskytovatel" DHCP server (aby ti to pridelilo IP aresu a podobny srandy) tak by to melo jet. Ovsem situaci, kterou popisujes znam. Vypada to spis na to, ze mas slabej signal a diky tomu se nemuzes pripojit...

Edit: Jeste na vysvetlenou. WiFi AP se nemusi chranit jen nejakym cislem, nebo klicem. Jsou ruzne zpusoby. Takze i kdyby byl dobrej signal, tak te nemusi pustit..
xpeldax (21)|4.6.2007 22:39
díky za pomoc. Zkusím zítra zajít ulovit signál. Pravda je že tady kde testuju moc není. A ještě jedna taková blbá otázka: když se mi teda třeba někdy v budoucnosti podaří připojit někam k wifi a budu surfovat. Znamená to, že se mi to nebude počítat do mého tarifu co mám u vodafonu? (tomu platim jen za přenosy EDGE nebo GPRS,... ne?).
xhladi07 (525)|5.6.2007 19:31
Ne, nebude. Vyuzivas prece internet nekoho jineho. Voda o tom nema ani paru.. :cool:. Ale dej pozor, nekdy si explorer (opera) vytoci gprs, kdyz nemuze stahnout data pres wifi..