Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problemy s SD katou

Patrac (33)|28.5.2007 15:44
stala se mi zajímaví věc. Protože mi nedostačovala moje 1GB karta SD Corsair koupil jsem si do Acer N35 2GB. nejprve jsem si do PDA nahrál z originální SD karty TTver6 a na svoji SD pak okopíroval obsah abych mohl kartu využít i k jiným věcem než TT. TT chodil ale divně tak jsem v PC kartu smazal a okopíroval na ni celo TT SD kartu. instaloval TT přímo z ní. vše běhalo v pohodě. Včera jsem si od kamaráda půjčil na porovnání IGO2006. (oboje jsou originály poctivě zakoupené) během kpírování na PDA do paměti SD karty jsem ale kopírování ukončil a IGO smazal. následně ho chtěl kopírovat přímo ve čtečce. jaké bylo ale moje překvapení když ve čtečce mit o hlásilo že karta není naformátována. po vrácení do PDA stejný problém. Programy se ztratily.. Nepomohlo ani formátování. PDA kartu vůbec nevidí PC ano ale nepovolí ji ani zformátovat ani vymazat. Použil jsem tedy svoji starou 1GB a chtěl na ni přenést to stejné. V PC mi ale nechtěl načíst vždy zatuhne a pomůže až vyjmutí karty ze čtečky a v PDA ji sice vidí ale při kopírování dat z PC na kartu vždy po "X" souborech zatuhne resp ukončí spojení s PDA. nejde o konkrétní soubor ale prostě po určité době spadne.a PDA zatuhne tak že je potřeba Soft reset. Problém neodstranil ani HW reset ani přeinstalace ovladačů čtečky. Chápu že může být problém s čtečkou ale proč to tuhne i při přenosu dat přez kabel??? nesetkal jste se někdo s tímhle problémem?? Momentálně totiž mám originál SD kartu s TT ne kteru ale nic neuložím krom TT pak kartu funkční na kterou nic nezapíšu a pak 2GB kartu která asi zhavarovala... Díky za jakékoliv info
PS: Karty jsem zkoušel formátovat jak v PC čtečce ( povolovalo ale jen 975MB a Fat nebo FAT 32) tak fre. softemv PDA. V pc po úspěšném formátu zůstaly na kartě informace??? po formátu v PDA vše o.k. KArta kontrolována žádné vadné sektory na ní nejsou.
zivan (615)|28.5.2007 16:23
Patrac (33)|29.5.2007 06:46
díky zkusím to i když u mě není problém se 4 GB kartou. navíc ten člověk co tam popisuje problémy S n35 aGB nevím nevím maám dojem že N35 vůbec 4GB kartu nepodporuje. Mě hapruje i 1GB a i ta 2GB. Problém je, že PDA mi ji normálně vidí. Formátováno PM bez problémů, kontrola sektorů taky v pohodě jak v PC tak v PDA. problém nastává při přenosu dat. uvedený postu odzkouším u tý 2GB a pro jistotu i u tý 1GB třeba to pomůže
;)
Co mě ale napadá kolik by vlastně mělo být formátování u karet??? tzn sektory KB, typ??
PC nabízí jen FAT nebo FAT 32 bez udání dalších
v PDA mi Pocket mechanic nabízí volby FAT 12,16,32 a velikosti mraky.. problém je ten že některý formáty to hlásí že nelze. a při FAT 32 tuhne.