Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smrt a vykříšení mé x500

darker_ce4you (23)|28.5.2007 11:09
Po mesici pouzivani meho E-tenu doslo k jeho nahle smrti. Jeste rano me normalne vzbudil budik a asi za hodinu v praci jsem zjistli ze moje x500 nepracuje a nejde zapnout. Nepomohl SR ani HR, vyndani baterky a ani simky. Pri zapnuti se pouze rozsvitila cervene dioda na prave strane tak jako v pripade ze nemate zasunuty zadni kryt. Zkousel jsem dat pristroj i na nabijecku a vsechny mozne postupy, ale marne.

Reseni se ukazalo jako jedine mozne: REKLAMACE. Tak jsem sve zarizeni poslal do Plzne.

V nasledujicim telefonickem rozhovoru s pracovniky (JMI) kteri maji na starosti reklamace mi bylo sdeleno toto: Pri poklesu napeti baterie na hodnotu mensi nez je 3,4V (tedy jestli si to dobre vybavuju) neni mozno zarizeni zapnout, coz je docela logicke. Nicmene dalsi z efektu je ten, ze i po napojeni zarizeni na nabijecku, ta neni schopna baterii nabit skrz pristroj! Jedine reseni je nabit ji externe tzn. naprimo. Ja jsem udelal jednu zasadni chybu a to, ze jsem se pokousel zarizeni s vybitou baterkou zapnout. Na reklamačním oddeleni mi byla baterie nabita a zarizeni uvedeno opet do provozu.

Bohuzel tyto informace nejsou popsany nikde v manuale a proto sem do fora pisi tuto moji zkusenost. Snad to nekomu z Vas pomuze...

Zarizeni je nyni odeslano na reklamaci v Nemecku z duvodu dalsiho problemu s echem druhe strany pri hovoru.

Nakonec bych chtel podekovat pracovnikum reklamacniho oddeleni za jejich vstricnost a profesionalitu.

Mimochodem vite ze reklamace zarizeni E-ten trva pouze deset pracovni dnu? Jsem zvedavy zda budu moci tuto skutecnost ve finale potvrdit...
bmk (117)|21.6.2007 22:52
No dobře,ale jak se tedy dá zprovoznit když se ti to opět stane??? To se přeci může stát uplně každému,že zapomene doma ráno nabíječku a do večera v práci mu PDA klekne .Jak se to tedy dá řešit ???
darker_ce4you (23)|22.6.2007 07:29
Bohuzel mi bylo receno ze musim baterii nabit externe, tzn. bez telefonu. Napsal jsem tyto informace sem na forum, aby vsichni kterym se telefon vybije nedelali stejnou chybu jako ja. Predpokladam ze kdyz telefon klekne kvuli baterii a clovek ho nebude zapinat, pocka az se dostane k nabijecce a pote ho da nabijet a po nejakem case se ho teprve pokusi zapnout, nestane se mu to co mne. ja sam uz budu ted chytrejsi...
bmk (117)|22.6.2007 08:49
Tak to tedy neni vůbec praktické,protože když se ti třeba samo vypne a nebo ti ho ze srandy vypnou kolegové tak to abys ho nepouštěl do té doby,než se dostaneš k nabiječce,pokud máš třeba jen malé pochybnosti o tom,že by baterie mohla být prázdná a přitom třeba zbytečně,že? .. Nevim,ale tohle je tedy na současné vyspělé technologie nedořešené a i ty nejobyčejnější mobily toto zvládnou...
geoRG77_ce4you (120)|22.6.2007 09:30
Nemyslím si, že by šlo o vážný problém. Totéž se mi stalo s M600+ a chce to nechat hodinku dvě na síťové nabiječce (USB kabel jsem tenkrát nezkoušel, ale myslím, že i ten by to nabil, samozřejmě úměrně nižšímu proudu z PC), pak se určitě indikace rozjede. To že PDA neindikuje nabíjení, ještě neznamená, že skutečně nenabíjí.