Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Stahování emailů z Outlooku

Drake22 (15)|21.5.2007 21:45
Ahoj všici, zkoušel jsem tu hledat, ale nikde jsem nenalezl uspokojivou odpověd, podle které bych věděl jak na to. Jde o to, že bych rád stahoval do svého Qteku 9100 emaily přímo z práce z outlooku(přes GPRS). Ale jak, co k tomu je všechno potřeba, nebo kde co nastavit jsem nikde nenašel...ovšem pokud to vůbec jde :-( Poradí někdo?
Zdenek Malinsky (9781)|21.5.2007 22:02
1. Pomocí ActiveSync (pokud ti to dovolí do PC nainstalovat).
nebo
2. Je třeba vědět, kde máte maily uloženy (např. exchange server atp.) a jak se k nim dostat.
Pavlucha (1496)|22.5.2007 07:46
Je to jak píše Zdeněk výše.
Nejprve si zjisti, kde a jak je emailová schránka přístupná, potom se dá MDA nastavit pro stahování zpráv celkem jednoduše (pokud ti to váš IT dovolí).
Klidně se mi ozvi na ICQ.
Drake22 (15)|22.5.2007 08:46
Je možný dát třeba nějaký příklad? Nejsem si jistý, ale asi vím kam se emaily ukládají...teda pokud to správně chápu :)
Pavlucha (1496)|22.5.2007 09:50
No, není to tak složitý. Zajdi za vaším IT a řekni, co máš v plánu. On ti pak dá přístup k vašemu poštovnímu serveru. Až ho budeš mít, ozvi se mi.

Potřebuješ:
- typ severu (POP3, Exchange ...)
- adresu serveru příchozí pošty
- adresu serveru odchozí pošty
- je vyžadováno zabezpečení SSL?
- uživatelské jméno
- uživatelské heslo
Drake22 (15)|22.5.2007 10:19
Mňo, to bude trochu složitější, pracuju v O2 a tady nejde nikdy nic tak jednoduše :D Ale zkusím to pozjistit a pak se ozvu...
Drake22 (15)|22.5.2007 12:39
Tak nevěřil jsem, že to může být takový problém tyhle informace zjistit. Každý mi říká něco jiného, ale dejme tomu, že bych ty údaje mohl mít. Ale stejnak když se pokoušim to do nastavení emailu zadat, tak se to chvíli připojuje, pak přihlašuje..ale nakonec mi to pokaždé hodí přihlašovací okno se jménem a heslem..fakt nevím
Zdenek Malinsky (9781)|22.5.2007 13:24
A do PC doma jsi zkoušel tu poštu stahovat?
Drake22 (15)|22.5.2007 13:36
Do PC doma, jsem to nezkoušel. Stejnak mám obavy, že to asi nepůjde. U nás v práci to funguje tak, že do počítače se přihlásim pod svým jménem a heslem do určité domény a pak jen otevřu outlook a poštu mohu používat. Ale jak udělám, abych si ve svém PDA mohl stahovat kompletně poštu i používat současnou v osobních složkách? Podobně funguje náš Office conector, ale ten se bohužel zaměstnancům zdarma nenabízí
Zdenek Malinsky (9781)|22.5.2007 13:52
Nevím, na jak vysokém postu pracuješ a taky zda je ti oficiálně toto umožněno (myslím stahovat služební poštu do soukromého zařízení). Opravdu bude nejlepší promluvit s IT nebo někým podobným, než riskovat nějaký postih nebo vyhazov.

Jak jsem psal, pokud si můžeš doinstalovat do svého PC v práci ActiveSync, můžeš poštu stahovat takto. Další, asi ne moc košer postup je ten, nastavit si přeposílání veškeré pošty na svou skoukromou adresu. Já bych tipnul, že určitě máte exchange server, ale to už ti budou muset říct další nastavení, popř. kde stáhnout certifikát.
Drake22 (15)|22.5.2007 14:18
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Nevím, na jak vysokém postu pracuješ a taky zda je ti oficiálně toto umožněno (myslím stahovat služební poštu do soukromého zařízení). Opravdu bude nejlepší promluvit s IT nebo někým podobným, než riskovat nějaký postih nebo vyhazov.

Jak jsem psal, pokud si můžeš doinstalovat do svého PC v práci ActiveSync, můžeš poštu stahovat takto. Další, asi ne moc košer postup je ten, nastavit si přeposílání veškeré pošty na svou skoukromou adresu. Já bych tipnul, že určitě máte exchange server, ale to už ti budou muset říct další nastavení, popř. kde stáhnout certifikát.[/QUOTE]

Tak určité možnosti mám. ActiveSync nainstalovaný mám + i administrátorská hesla do kompu. Jenže kde teda co nastavit v PDA, aby to fachalo? Předpokládám, že budu potřebovat i certifikát a ten bych mohl taky bez postihu získat.
Zdenek Malinsky (9781)|22.5.2007 14:46
Zkus použít něco z tohoto návodu. Nastav si, že chceš syncovat jen poštu (pokud nechceš nic jiného).
Ten certifikát asi jen v případě syncu s exchange. Opravdu nevím, jak to tam máte zabazpečené, takže nemohu být konkrétní. Nějaký váš IT, správce sítě atp. snad poradí víc a lépe.