Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X500 a externí GPS modul

Sady (35)|15.5.2007 09:56
Nevíte někdo jestli lze bez problému vypnout vestavěnou GPS a používat X500 spolu s BT modulem? Chtěl bych to takhle využívat při cestách mimo civilizaci kvůli výdrži baterie.
Vlastislav Šťastný (275)|15.5.2007 10:47
Jde to. Musí se spárovat s BT GPS a potom v nastavení - GPS změnit číslo HW portu, podle toho, jaký dostala ta externí při párování.
Panot (569)|15.5.2007 22:36
Je to ale nesmysl si to takhle komplikovat. Baterie vydrží i tak dlouho. Pokud obětuješ nějaký mrzký peníz za držák s nabíjením, tak máš vyhráno. Taky nevyužiješ možnosti aplikace Satellite Data Update a výhody nastavení přes COM7, kdy ti navigace chytá signál prakticky po spuštění.
Sady (35)|16.5.2007 06:36
Co, prosím, znamená "vydrží i tak dlouho"?. Četl jsem v nějaké diskuzi, že se zapnutou GPS to vycucne baterku tak za 3 hodiny a já jezdím do hor i na 14 dní. Takže každá minuta výdrže navíc se hodí. Výrobce udáva, že při využití X500 jako PocketPC výdrž dosahuje až 15hod a většina BT modulů se pohybuje kolem 12hod - což je pořád několikrát víc jak 3.

Rád bych využíval vestavěnou GPS pro autonavigaci, když mám možnost dobíjení. A společně s BT modulem při víkendových a delších turistických příležitostech.
Ivo Pokorný (400)|16.5.2007 06:59
To by me zajimalo kde jsi to cetl. Tri hodiny jsou absolutni nesmysl. :D

Nejake svoje zkusenosti jsem psal tady. I o velkokapacitni baterii...

Panot: Jake vyhody ma nastaveni GPS na COM7? Kd ese o tom doctu?
Yankee.106 (231)|17.5.2007 18:06
No kupovat GPS modulní externí, a zapínat navíc BT je ještě větší zátěž, než mít puštěnou interní GPS. No dělej jak myslíš, ale tímto se lepší výdrže nedobereš. Si kup tu větší baterku (http://www.e-ten.cz/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=368&zenid=811467a9a57176aed15d8c590e5b3315) a nejlépe 2x a solární nabíječku a máš vysmáto .... tahat ještě jedni GPSku :sarcastic:
Yankee.106 (231)|17.5.2007 18:09
[QUOTE="Ivo Pokorný"]Panot: Jake vyhody ma nastaveni GPS na COM7? Kd ese o tom doctu?[/QUOTE]
No třeba v iGO je pak start za cca 7s :!: tímto děkuji Panotovi za vynikající tip, který používám cca měsíc k naprosté spokojenosti. A kde se to dočteš? No jen na fórech, nebo to prostě otestuješ.
Panot (569)|17.5.2007 19:27
To Ivo: Ještě k tomu COM 7. Získal jsem to za zahraničním fóru.. Přes COM 4 chytneš standatdně GPS signál okolo půl minuty, i víc. Pouze přes COM 7 spolupracuje aplikace Etenu Satellite data update, která si načte satelity na týden dopředu a pak při spuštění GPS je signál okamžitý. 3-4 vteřiny. Co k tomu víc dodat. Právě ses to dočetl
;)

To Sady: Pořád nerozumím tomu, proč chceš cpát k telefonu s navigačním modulem další modul. Je to nepraktický a určitě složitější. Je to jako kdybys měl třeba Mercedes a nechal si ho tahat traktorem, abys ušetřil palivo. Když si koupíš nabíječku, tak budeš mít o baterii postaráno, nemyslíš? Přijde mi nepravděpodobný, že bys lítal někde po horách dva týdny a neměl k dispozici elektřinu, nebo alespoň zapalovač v autě.

To Yankee.106: Děkuji za uznání :))
Furbo (323)|17.5.2007 22:51
k tomu portu COM7. Také jsem tento port zkoušel, ale naprosto se stejnou zkušeností jako s COM4. Někde na fóru jsem pak četl, že s aplikací satellite data update umí spolupracovat prozatím jen iGO, ale TomTom ne.

Takže teď babo raď ;)
Panot (569)|17.5.2007 23:01
To je možný, mám to testovaný na iGO. COM4 a COM7 je ale rozdíl. Se Satellite data update umí spolupracovat jenom COM7. Tohle byla odpověď na můj dotaz:

Com 4 is the port for the standart GPS while Com 7 is the assisted GPS, the real advatage of the X500.

(COM 4 je port pro standardní GPS, zatímco COM 7 je podporovaný GPS, opravdová výhoda X500)
Sady (35)|18.5.2007 09:15
[QUOTE="Panot"]Přijde mi nepravděpodobný, že bys lítal někde po horách dva týdny a neměl k dispozici elektřinu, nebo alespoň zapalovač v autě.[/QUOTE]

Jenže to je právě můj případ. ;)
Proto tak pasu po každé minutě kapacity. Nějak se mi nezdá, že by to s externím modulem sosalo víc energie. Ale jestli říkáte, že vystačím se dvěma baterkama a solárkem... tak dám na vás. Btw máte někdo zkušenosti s nějakou solární nabíječkou (odpověď kdyžtak do téhle diskuze), případně napište jak dlouho vám vydrží X500 s tou 2500LiIon a zapnutým GPS.
ď
Tomáš Kubec (749)|18.5.2007 09:22
s normální baterkou kolem 5 hodin