Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opera Mini - Dimension!

Zdenek Malinsky (9781)|12.5.2007 00:18
Zanedlouho se prý můžeme těšit na betaverzi nadcházející verze prohlížeče pro mobilní telefony Opera Mini. Jeho kódový název je Dimension a už má svou stránku: operamini.com/beta/.

Zdroj: Opera česky
xtonda (811)|19.6.2007 13:18
Tak Opera Mini 4.0 beta už se dá stáhnout.
htcjirka (1875)|19.6.2007 13:45
A ja pridavam odkazek,ktery je trosku jiny nez ten Zdenkuv

http://mini.opera.com/beta

stahujte a zkousejte :)
Zdenek Malinsky (9781)|19.6.2007 14:31
Dnes, po roce vývoje, Opera ASA vydala dlouho očekávanou Operu 4 Mini, jedná se zatím o betaverzi, ale pokud máte tu možnost, určitě doporučuji vyzkoušet. Pokud tu možnost nemáte, mrkněte alespoň na video. Nová verze přináší zcela zásadní změny, to ale ostatně posuďte sami.


Zdroj: Opera česky
zivan (615)|19.6.2007 16:04
Kdo nechce stahovat pres wap, tak jsem to stahnul pres PC.

Dle originalniho prekladu "nizkopametova" a "vysokopametova" verze:
Raider (82)|19.6.2007 17:42
Mně to padá na mém compactu II jako hrušky.Nejčastěji právě při tom novém prohlížení viz.demo.Jinak nevím jestli to je lepší.Ten náhled celé stránky na displeji je tak nečitelnej,že nevím stejně kam najet.A to mám celkem slušné rozlišení 320*240.Taky by mě zajímalo jestli tuhle novou operu můžu používat stejně jako operu mini 3 u svého tarifu za stovku místo web´n´walku.
zivan (615)|19.6.2007 18:12
Me to za cca 10 minut na S68 nespadlo ani jednou.

A s tou podporou u T-Mobilu bych nepocital. Jestli si dobre pamatuji, tak trvalo nez se dala pouzit finalni verze 3. A tohle je jeste beta.
xtonda (811)|19.6.2007 21:42
Takže jsem si trochu pohrál a dle očekávání verze 4 používá jiný proxy server, a to sice na adrese 195.189.142.132, verze 3.1 používá server s IP adresou 195.189.142.68. Takže opět bude patrně nutné dokopat T-Mobile, aby přenastavil účtovací systém.

Pokud jde o práci s prohlížečem, tak je to na jednu stranu opravdu ohromující, na druhou, pokud si chci projet weby, které pravidelně čtu a mám jejich strukturu zmáknutou, tak to scrolování zdržuje a celkově se to občas chová divně, použije se větší font než mám nastaveno, větší rozestupy mezi řádky. Některé weby se vyrenderují jako na desktopu, některé se ale i v tom novém módu upraví do nudle. Ten fit mód mi ovšem zatím přijde horší, než v 3.1. Ale je to jen beta, skoro mi to přijde jako alfa, beta už obvykle bývá feature complete. No jestli budu mít náladu, tak jim vyrobím nějaký report.

Pokud jde o stabilitu, tak s IBM WEME 6.1.1 bez problémů stabilní a rychlé, ovšem TAO Intent midlet manager, verze v10.1.2.76 (Build 20040705) má těžké problémy (novější co by chodil na loox 420 s WM2003SE sem nesehnal), na začátku to snad pět minut dělalo nějakou detekci fontů, spadlo to (sletěl midlet manager), takže to prošlo až na podruhé a i pak midlet manager padá jako přezrále hrušky. 3.1 mi v něm přitom chodí OK, dokonce se na rozdíl od IBM neseká v Socket režimu.

To: Raider od jakého výrobce a jakou verzi aplikace pro puštění midletů tam máš? Zajímá mě jestli mi to TAO padá, protože to je patrně verze vykostěná z nějakého HTC a patchnutá aby chodila i na ne HTC železe, nebo jestli je to problém v TAO jako takovém.
Raider (82)|20.6.2007 19:41
Mám TAO Intent midlet manager v.10.1.7.551(Build 20060317).Při použití opery 4 v IBM midletu musíš mít také nastaveno http nebo jede i se socket?
xtonda (811)|20.6.2007 20:09
Tak intenzivně jsem to zase nezkoušel, ono občas to seknutí chvíli trvalo. Aha, teď sem si našel, že compact II už má WM5. Na něm by měla chodit i novější verze midlet manageru v11.1.7.1023.
Raider (82)|21.6.2007 16:24
No můj compact II má už WM6 :) :) Akorát,že mi s tím nejnovějším midletem nefungoval můj oblíbený web´n´walk tak jsem se vrátil ke starší verzi TAO Intent midletu.Ta nová opera se mi dost líbí,škoda že používá jiný proxy server.Ach jo!
xtonda (811)|31.8.2007 10:34
Tak je venku Opera Mini 4 beta 2.[QUOTE]
Hi,

It's the Opera Mini team again. We've made more improvements to the world's most popular mobile Web browser. Today, we're excited to share the results of our hard work. What have we added? Well...

- Landscape mode: If you like that swanky effect of switching the page view mode by rotating your iPhone, you'll love trying ours. (NOTE: Does not work in the same way :) )

- Multi-search Start Page: Searching on the go just got faster. We've added a new page with several search engines for your mobile searching pleasure.

- Custom search engines: Just like on the PC version of Opera, you can now customize your search engines so Opera Mini reflects all your tastes and preferences.

- Exclusive BlackBerry support: We heard you. The new Opera Mini beta includes many enhancements for our BlackBerry users including better menus and a new user interface.

Click http://www.operamini.com/beta/ to try it for yourself.

Also, don't forget to give us feedback. While you play, we're already back at work making Opera Mini even better.

Happy surfing,

The Opera Mini team[/QUOTE]
xtonda (811)|3.9.2007 21:31
Jen pro doplnění, nová beta čtyřky jede přes stejnou IP jako první čtyřková beta, tj. 195.189.142.132.
Raider (82)|4.9.2007 23:22
Jak tu IP zjišťuješ?Já jsem to zkoumal a opera mini 4 beta 1-195.189.142.140. Beta 2-195.189.142.144
xtonda (811)|4.9.2007 23:29
Spustím si Operu Mini v IBM Javě na PC a programem TCPView Pro od Wininternals sleduju kam se to připojuje.
xtonda (811)|18.9.2007 10:07
Tak konečně mám podrobný výpis za uplynulé fakturační období a tak mohu s potěšením oznámit, že přenosy realizované Operou Mini 4 beta 2 jsou zahrnuty v rámci rozšíření Surf+, tj. nejsou účtovány.
tazz1 (680)|18.9.2007 10:20
A musel jsi nekde neco nastavovat? Nebo jsi jen nainstaloval a jedes ?
xtonda (811)|18.9.2007 10:28
Ohledně toho účtování se nikde nic nastavovat nedá, to přes jakou IP to jede neovlivníš, teda u ruského modu možná jo, ale ten je postaven na Opera MIni verze 2.

Jinak jsem si pochopitelně v nastavení Opery Mini nastavil vše dle svých preferencí, ale to sou drobnosti týkající se se spíše chování samotné aplikace, takže jo, prostě jsem jen nainstaloval a jedu.

Ta beta 2 je na rozdíl od beta 1 i celkem použitelná, beta 1 byla spíš alfa.
6eralt (3)|25.10.2007 16:20
Cau, potesilo me, ze hlasite, ze Beta 2 jede pod Surf+. Sam si s tim ted zazivam nervy to vsechno poresit, abych neplatil zavratny sumy kvuli podelanymu systemu T-M.

Poznamka k nastaveni:

Je zrejme treba zmenit v settings protocol na HTTP z defaultniho SOCKET.
Informaci jsem nasel na tomto odkazu (odpoved z 2.10. 2007):

http://donbahno.bloguje.cz/586965-podvodne-zvyhodneni-twist-surf.php
xtonda (811)|25.10.2007 20:20
6eralt, je třeba důsledně rozlišovat normální zvýhodnění Surf+, a Twist Surf+ na dětských kartách, princip je totiž podstatně odlišný.

V Surf+ je v ceně pouze Opera Mini, což se detekuje podle IP adresy aplikační brány Opery a je jedno, jestli se použije HTTP nebo Socket. Spojení kamkoliv jinam se platí. Pokud vím, Není zde FUP, rozhodně ne tak tvrdá.

V Twist Surf+ lze provozoval cokoliv přes HTTP/HTTPS a FTP protokol, tj. jak normální browser, tak web and walk light (což není nic jiného než Opera Mini 1). Bohužel Opera Mini od verze 3 se krom připojení přes HTTP umí připojovat na aplikační bránu nějakým vlastní protokolem na port 1080, pro T-Mobile je to prostě blíže nespecifikované TCP spojení na portu 1080. Bohužel tento způsob je při instalaci Opery Mini brán jako výchozí a pokud při autodetekci projde, je nastaven. A bohužel se asi do oddělení sepisujícího ty podmínky nedoneslo, Opera Mini od verze 3 jede i jinak než přes HTTP, tak to zapomněli napsat do podmínek nebo nastavit do účtovacího systému.

Po přenesení 15MB za týden se to zpomalí na 16 kbit/s, což je dost děs i pro Operu Mini, možná tak bez obrázků by se ještě dalo. Každopádně pro Twist Surf+ je tey nejlepší mít Operu Mini 3 nebo 4 beta a nastavit si jí na HTTP mód.

EDIT: Já mám Surf+ s Kreditem 150 a používám Operu Mini 4 beta 2 v režimu Socket a přenosy mi účtovány nejsou. A když teď koukám na podrobný výpis, 15 MB za týden na Operu Mini zas tak málo není, nejvíc sem udělal za den 2,5MB.
xtonda (811)|25.10.2007 21:30
A jak sem to dopsal, tak sem zkouknul Mobilmanii a zjistil, že máme venku betu 3. Celkově vypadá zase o kus lepší a IP adresy, na které se připojuje zůstaly stejné, takže bude opět zdarma v rámci Surf+, takže hurá na to.
6eralt (3)|25.10.2007 22:26
Ahoj xtondo,diky za tvou odpoved. Zrovna dnes jsem mel moznost videt svuj podrobny vypis pripojeni v pobocce t-mobilu. A Surf+ byl aktivni od te doby,co jsem nainstaloval operu mini 3.1. Ta ale neumela otevrit nektere stranky, presel jsem proto na 4 beta 2 a jak jsem dnes videl, stale surf+ bezi.takze vse ok. S radosti si ted nainstaluju betu 3, jednak potvrdils,ze jede na stejne ip a jednak to vypada, ze i pres pocatecni problemy se tato sluzba konecne dostala do stadia, kdy lze bezpecne pouzit jakoukoliv verzi opery mini.
Mam jen jeden dotaz. Musel si nastavit rucne nektere parametry t-mobile pripojeni pro GPRS,abys zajistil,ze surf+ pojede,nebo staci pouzit nastaveni, ktere zazle smskou t-mobile?
xtonda (811)|25.10.2007 22:40
Pokud ti jede předchozí verze a je jedno jestli je to 3.1 nebo 4 beta 2, tak nevidím důvod, proč by neměla jet 4 beta 3, nastavení GPRS by nemělo být třeba měnit. Nastavení jsem si dělal komplet ručně podle návodu staženého z webu T-Mobile, přes SMS to nějak nebylo úplně ono, už si nepamatuji proč.
6eralt (3)|8.11.2007 13:34
Ahoj, tak uz je venku Opera 4 full verze. Mate ji nekdo overenou, jestli ji t-mobile uctuje?? Opera 4 beta 2 bezela pod web 'n walk light, tak snad i fullka.
Rikam si proc nezustat u bety, kdyz mi vyhovuje, ale vite, jak to je. Clovek si furt rika ... co kdyz o neco prichazim :). I kdyz je pravda, ze ta beta ctverky mi nacita nektery texty prekryty jinejma a tuhne mi obcas pri nacitani obrazku ... takze fullku bych chtel zkusit.
Holda29 (84)|15.2.2008 09:42
Muzu se zeptat...slysel jsem, ze po netu koluji i upravene verze Opery Mini hlavne od vychodnich bratru...mohl by mi nekdo dat nejake tipy, co hledat? Obvzlaste me stve nemoznost prohlizet flash prvky na www