Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tréo 650 -> M700 aka Garnet 5 -> WM5.0: Vystřízlivění uživatele

Uni (140)|10.5.2007 14:59
Z několika důvodů právě přecházím, viz. nadpis. Můj momentální postoj?
Pořídil jsem si nějaký "beta" produkt. Částečně i pod tlakem veřejného mínění apod. jsem byl zvědav, jak si polepším přechodem z prý zastaralého PALM OS (min. viz. památná "rencenze" na MM na Tréo 650) na moderní a vyvíjený WM 5.0. Upřímě řečeno, jakožto uživatel obou táborů, se tomu musím upřímě smát.
Něco jsem napsal již pojinde, vyberu z mých poznatků:

-přístroj po mě žádá odemčení pomocí klávesy "*", KDE JI MÁM VZÍT? Touto historkou bavím 100% uživatele jiných zařízení
-HW klávesnice, k velkému překvapení, ergonomie psaní je naprosto stejná v porovnání s Tréem, jen o něco pomalejší, kvůli větší ploše, podsvícení spíše horší
-HW klávesnice vs OS - tragédie, Tréo "pidiikonou 10x10 pixelů" indikovalo EN/CZ/, malá/velká, znaky/symboly, capslock. Vše kdekoli v rohu. WM5.0 o HW klávesnici absolutně neví!!!, žádná indikace stavu klávesnice, v polovině věty se divým, co to mám za paskvil. Nelze s ní ovládat žádné funkce!!! (podsvícení, vyhledávání, uzamnknutí, spuštění,...), toto vše v pohodě Tréo mělo zcela přirozeně integrované
-ActiveSnyc - nelze přetáhnout velké soubory, přetahuje soubor a najdnou bum, jsem odpojen, 4.1 i 4.5, to je možná dokonce, zřejmě nějaká prerelease verze....
-vibrace - příšerná, dlouhá, hlučná, kapsu trhající, snad žádný telefon nemá horší
-zvuk - mám pocit, jako bych mluvil do kýble-ozvěna
-upozornění na událost - pokud odmáčknu (SMS) dříve, než odezní příšerná vibrace, tak se událst "odškrtne", ale stavová dioda (červená) bliká stále dál, přesto, že již nemá co indikovat, kdyby aspoň urychlené odmáčknutí zrušilo upozorňování, ani to ne, prostě si to dovibruje a pak bliká a bliká.....

M700 je výborný stroj, ale sráží ho OS, s velkými nadějemi vzhlížím k WM 6.0, které snad posune OS k směrem k uživateli

P.S. příspěvek je schválně psát nadnesenou formou
Uni (140)|11.5.2007 11:12
Nebo třeba mnou velice používaná MiniOpera. Na Tréu, podržím "O", uživatelské nastavení a naběhne MiniOpera. M700: Start - Programy - Java - MiniOpera - Actions - Launch. Samozřejmě časem si nějak vyřeším snadnější spuštění pomocí nějakého SW, ale v základu je to jak jsem napsal. Nebo jsem nepřišel na snažší postup.
Jde o to, že u Palmu je Java aplikace převáděna na samostatný spustitelný program, který si pak sám šáhne do Javy, u Pocketu zřejmě je vždy třeba spustit Java prostředí a teprve pak samotnou aplikaci. Palmí přístup se mi pochopitelně líbí víc:) Ale i toto lze třeba nějak vyřešit?
cubehash (156)|11.5.2007 14:22
Jo, pouzivej Operu, ktera nepotrebuje javu :-D

Po tom výčtu chyb bych si spíš myslel, že bys měl E-TENa prodat.
Problémy, o kterých mluvíš:
ActiveSync - používám verzi 4.2 a nemám sebemenší problém
Ozvěna - nemám
Vibrace - jelikož to nosím na pásku, tak mi ani nepřijde nějaká strašná
Klávesnice - nemůžu si stěžovat. Jsem s ní naprosto spokojený. Navíc už píšu, ani se na ní nemusim dívat, takže spokojenost.
Uni (140)|12.5.2007 09:02
ActiveSync - dle fóra je to kus od kusu a já mám prostě asi ten kus
Vibrace - 90% mám vibrace, na stole, v pozdře, v ruce a je úděsná
Klávesnice - já ji nekritizuju, v kvalitě ji srovnávám s Tréem, která je považována za jednu z nejlepších. Kritizuju "podporu" ze strany OS.
Jinak nad E-Tenem vysí vykřičník, včera a předevčirem se kousal, jak je popisováno od jiných uživatelů, včera mi trvalo 1/2 hod, než jsem byl vůbec schopen zavolat, málem jsem ho hodil vo zem. Pak večer spadla během 1/2 hod kapacita z 80% na 1, asi to má nějak rozhašený formát baterie, snad se to srovná.
Wuffi (1599)|12.5.2007 10:24
Jelikoz komentujes i WM5 jako takove, pridam se.

-přístroj po mě žádá odemčení pomocí klávesy "*", KDE JI MÁM VZÍT?
=> Nejaka specialitka E-TENu...? Nevim.

-HW klávesnice, k velkému překvapení, ergonomie psaní je naprosto stejná v porovnání s Tréem, jen o něco pomalejší, kvůli větší ploše, podsvícení spíše horší
=> Problem E-TENu?

-HW klávesnice vs OS - tragédie, Tréo "pidiikonou 10x10 pixelů" indikovalo EN/CZ/, malá/velká, znaky/symboly, capslock. Vše kdekoli v rohu. WM5.0 o HW klávesnici absolutně neví!!!, žádná indikace stavu klávesnice, v polovině věty se divým, co to mám za paskvil. Nelze s ní ovládat žádné funkce!!! (podsvícení, vyhledávání, uzamnknutí, spuštění,...), toto vše v pohodě Tréo mělo zcela přirozeně integrované
=> komentujes opet sve zarizeni, HTC TyTN i Treo 750 mi stavy klavesnice vporadku indikuji, oboji taktez umoznuje spusteni vyhledavani, Wireless Manager, Treo tez zamykani klaves apod, zase mas problem s Tvym zarizenim.

-ActiveSnyc - nelze přetáhnout velké soubory, přetahuje soubor a najdnou bum, jsem odpojen, 4.1 i 4.5, to je možná dokonce, zřejmě nějaká prerelease verze....
=> co takhle si, kdyz nadavas na beta verzi, stahnout ze stranek MS verzi plnou? u Palm OS si taky musis obcas stahnout novy HotSync Manager... ;)

-vibrace - příšerná, dlouhá, hlučná, kapsu trhající, snad žádný telefon nemá horší
=> je mozno ji zmenit, bud primo v registrech ci napr. pomoci SK Tools

-zvuk - mám pocit, jako bych mluvil do kýble-ozvěna
=> E-TEN...?
-upozornění na událost - pokud odmáčknu (SMS) dříve, než odezní příšerná vibrace, tak se událst "odškrtne", ale stavová dioda (červená) bliká stále dál, přesto, že již nemá co indikovat, kdyby aspoň urychlené odmáčknutí zrušilo upozorňování, ani to ne, prostě si to dovibruje a pak bliká a bliká.....
=> hm nevim, opet s timto ani na TyTNu ani na Treu problem nemam, zkus neodmackavat driv:)

M700 je výborný stroj, ale sráží ho OS, s velkými nadějemi vzhlížím k WM 6.0, které snad posune OS k směrem k uživateli
=> Hm, mas dle mne problemy s konkretnim strojem a konkretnim modelem, neodsuzuj kvuli tomu cely OS :D
Wuffi (1599)|12.5.2007 12:07
A WM6 pro sve zarizeni mas zde
Uni (140)|16.5.2007 10:11
Další nelogičnost. To, že jsem musel kompletně překopat nastavení tlačítek, aby byl přístroj ovladatelný pominu (přeci jen jde o preference uživatele, ikdyž tlačítko Home dát do pravého horního rohu je hodně ujeté), tak nemohu pominout naprosté designové selhání v případě stability přístoje.
Na co je protiskluzová a stabilizační gumová drážka na spodku přístroje, když se přístroj doslova houpe na "zrcátku" od fotoaparátu opravdu netuším....Takto se nedá na přístroji kloudně psát na stole a i ovládání stylusem je lehce nejisté (tím trpělo i Tréo, ale to se aspoň nesnažilo přetvařovat:) )
cubehash (156)|16.5.2007 11:03
Tebe bych chtěl mít doma.
fury_only_ce4you (259)|16.5.2007 13:08
Tak volej z BUDKY...:cool: A pokud potřebuješ fotit, MP3 apod., tak si kup příslušný zařízení, který Ti 100% vyhovuje....:cool:

BTW: je jasný, že WM nikdy nebudou dokonalý pro každého...!:))
Uni (140)|16.5.2007 13:19
Tak má poslední připomínka nemá defakto s WM nic společného.
Nebo, když jsem manipuloval s PDA, tak jsem se divil, proč se mi mění halsitost. Je to tím, když zasunuji klávesnici, tak stačí i jen poměrně lehké zatlačení na plast v okolí tlačitek hlasitosti, plast se prohne a tlačítko "si myslí", že je stlačené....zařízení v hodnotě NB....:no:
Zdenek Malinsky (9781)|16.5.2007 13:41
to Uni
Po přečtení všech tvých příspěvků v tomto vláknu nějak pořád nevím, zda chceš nějak problémy řešit nebo zda si jen vyléváš srdíčko nad nákupem špatného modelu nebo zda se nás snažíš přesvědčit, že celý Windows Mobile je na...

Myslím, že na většinu věcí odpověděl Wuffi. A pokud je to opravdu všechno tak špatné, tak PDA reklamuj. To snad není problém, ne?
cubehash (156)|16.5.2007 13:46
[QUOTE="Uni"] stačí i jen poměrně lehké zatlačení na plast v okolí tlačitek hlasitosti, plast se prohne a tlačítko "si myslí", že je stlačené [/QUOTE]
Ať mačkám silou, jakou chci, tak žádnou hlasitost nepřidávám, ba ani neubírám :-D

Být tebou, tak bych se uklidnil, poslal PDA na reklamaci a přestal si tu vylévat svoje nesmysly. Já nemám se svou M700 jediný problém. Chce to jen hledat, upravovat, instalovat...a pak je vše v pohodě. To, že budeš držkovat tady na foru, Ti nepomůže.

btw. nešel by tenhle topic smazat. Vždycky když čtu tyhle kecy, tak mě to akorát vytočí, jak je někdo neschopnej si se zařízením, za tolik peněz, trochu pohrát.
Uni (140)|16.5.2007 15:58
Dobře, trápí mě, že PDA nemá stabilitu na stole (zlatý Psion), prosím tedy o radu. Jakým pilníkem/šmirglem jste zarovnali fotoaparát aby gumová drážka měla svoji funkci?:D

Tak vylévám si zde srdíčko:)
No vesměs spíše píšu poznatky, které recenzent nenapíše (předpokládám) a které mohou pomoci při rozhodování, zda si zařízení zakoupit.
Tak píšu sem věci až prkotiny, ale jsou věci, které až sahají na samou použitelnost, viz. např. HW klávesnice (neindikace stavu, malá podpora OS, neposvícené symboly,..) až to člověka u zařízení za cca 17k zarazí. Jako by toto bylo první zařízení, které má takovou to klávesnici.

btw. hlasitos, stačí poměrně lehce zatlačit na hranu plastu u klávesy "Sym" či "Space" a už se vesele přepínají hlasitost/profily.
anoli (58)|16.5.2007 16:00
Nedá mi to abych se taky nepřidal. M700 mám od začátku prodeje a dá se "vychytat" opravdu skvěle. Takový způsob kritiky mě taky vytáčí! Pro někoho je tohoto zařízení vyloženě škoda!
cubehash (156)|16.5.2007 17:00
To Uni: Kecáš tu nesmysly...všechno se dá vychytat. Zkouším všechny věci, co tu kritizuješ a mám možná tak jeden z těch všech problémů a to ještě takový, který nemusim řešit.
Nepodsvicene znaky byly v recenzi napsane a tvoje zmacknuti hvezdicky mi taky nedela problem.

Pokud se ti prepina hlasitost, kde nema, pristroj reklamuj a nepis tu bludy.

Ty tu nerikas veci, ktere recenzent nenapsal, ty tu rikas veci, ktere mas zpusobene nejspis vadnym kusem.
Uni (140)|16.5.2007 17:16
Ok, tedy,
levým apliakčním tlačítkem "Unlock" a dál? Mě to vybízí k tapnutí na display (nepohodlné, nepřesné, atd.) nebo k "*". Tedy mám vysunout klávesnici a dát "Shift+V"? To snad nemyslíš vážně!

Nepodsvícené znaky mě ani nepřekvapily, věděl jsem o nich, ale dosti lidem to může být na překážku.

"Samovolné" přepínání hlasitosti je konstrukční chyba, pocyhbuju, že by výměna zařízení něco řešila.

Indikace stavu klávesnice, dle Wuffiho to Tréo 750 a TyTN umějí, mé Tréo 650 to také umí, je možné, že jsem nenašel nějakou volbu, nebo ji prostě přehlížím, za jakoukoli radu v tomto směru budu velice rád, dost by mi usnadnila práci s HW klávesnicí.

Ale jsou i dobré vlastnosti, po cca týdnu mi M700 zase ukazuje skutečnou kapacitu baterie, nikoli stále 100%:D
cubehash (156)|18.5.2007 08:08
[QUOTE="Uni"]"Samovolné" přepínání hlasitosti je konstrukční chyba, pocyhbuju, že by výměna zařízení něco řešila. [/QUOTE]
Než začneš opět psát kraviny, tak si přečti, co Ti sem píšu. Jestliže já na své M700 žádnou "konstrukční chybu" nemám, tak by asi výměna pomohla.
Uni (140)|31.8.2007 11:20
[QUOTE="cubehash"][QUOTE="Uni"]"Samovolné" přepínání hlasitosti je konstrukční chyba, pocyhbuju, že by výměna zařízení něco řešila. [/QUOTE]
Než začneš opět psát kraviny, tak si přečti, co Ti sem píšu. Jestliže já na své M700 žádnou "konstrukční chybu" nemám, tak by asi výměna pomohla.[/QUOTE]

Pozitivní vývoj! Před časem po pádu na zem se stala situace neúnosná, docházel doslova k samovolnému ztlumování, ale než jsem se dokopal j servisnímu zásahu tak jsem si uvědomil, že se mi boční tlačítka používají zcela normálně, nějak si "sedla".

Jiná kouzelná věc, jak se přistroj, resp. posunovací mechanizmus opotřebovává, zároveň s tím se mění zvuková charakteristika vibrací, super, až se za ní v buse stydím....

Díky konstrukční chybě již došlo k tak velkému opotřebování čočky "zrcátka", že vypadá mnohem hůře než na 2 roky starém Tréu....:sarcastic:
mijou (109)|31.8.2007 12:21
Prosim ta, ked s nim mas tolko problemov, tak sa vrat k treu!

Pad na zem? A co si cakal, ze sa tym padom situacia zmeni?

PS: ktovie kolko krat ti padol na zem predtym, nez zacaly tvoje problemy!