Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavenie pRSS Readera pre cache-ovanie stranok v PDA verzii

markjag (386)|18.4.2007 18:42
Tento program mi ako RSS citacka s moznostou offline prezerania stranok vyhovuje. Tesi ma funkcia moznosti ukladania stranok v PDA verzii. Pri ce4you nemam problem. Problem nastava napriklad pri mobilmanii alebo zive. Totiz pre text verziu vyzeraju clanky nasledovne:
[CODE]http://www.zive.sk/Text/Ar.asp?ARI=122001
http://www.zive.sk/Text/Ar.asp?ARI=122014[/CODE]
V original verzii vyzeraju tieto iste dva clanky nasledovne:
[CODE]http://www.zive.sk/h/Spravy/AR.asp?ARI=122001
http://www.zive.sk/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=122014[/CODE]
Tu uz nastava problem pri offline prezerani. Totiz v pRSS Readri som nasiel moznost nastavit len jedno pravidlo pre prepis url odkazov. Tu by som vsak potreboval pravidla 2-3. Takto totiz mozem pozerat v PDA verzii len jednu sekicu (ktoru si vyberem, ci uz Spravy, alebo Bleskovky, ....).
Pozna prosim niekto nejaku fintu alebo trik ako tento problem riesit?

EDIT: Skusal som aj nastavit filter typu:
co prepisat -> zive.sk/*/AR.asp
naco prepisat -> zive.sk/Text/Ar.asp
Ale zial to nefunguje. Ak by tam totiz isla dat hviezdicka, tak by vsetko malo fungovat korektne. Myslim ze je to este lepsie riesenie ako tam davat a pridavat viac moznosti filtrovania respektive premenovavania.
zivan (615)|23.4.2007 12:50
To bude mit David radost. Prida moznost definovat pravidlo pro odkazy a uzivatel chce vic :-)

Co zkusit napsat autorum Zive, jestli nechteji udelat dalsi RSS kanal pro textovou verzi?
Zdenek Malinsky (9781)|23.4.2007 13:33
Ty požadavky napiš přímo do diskuze k pRSSReaderu, ať o tom David ví. Pochybuji, že sleduje všechny diskuze.
duhovej_vil (267)|23.4.2007 16:38
My uz jsme se s markjagem domluvili, ty wildcardy jsou na TODO a brzy by se meli objevit... (predpokladana verze je 1.3.5 - bez zaruky).
markjag (386)|23.4.2007 18:52
Ano uz som s nim pisal (ako uz tu pise v diskusii).
Dokonca som bez srandy pisal aj do Zive. Myslim, ze oni by v tomto smere mohli urobit krok vpred, kedze uz mobilne zariadenia a mobilny internet (aspon pre Text stranky) je mozne si zabezpecit pomerne lacno.

Citujem odpoved zo Zive:[QUOTE]Dobry den.

V soucasnosti takovy export bohuzel neexistuje. Pokusime se neco podobneho pripravit v nejblizsi dobe.

S pozdravem[/QUOTE]

Inymi slovami to znamena, ze Zive v dohladnej dobe s tymto nic neurobi, a nastastie nakolko autor programu ma k tomu opacny postoj, tak tato feature tam bude omnoho skorej ako sa Zive k tomu odhodla (ak sa vobec odhodla).

Po prve neviem co je zle na tom chcet nieco viac, ak autor nevyhovie je to jeho vec ak vyhovie a pomoze inym je to jeho vec a my mozme byt vrele vdacny, ze to robi a zdarma (osobne by som si pRSS aj kupil ak by to nebola premrstena suma). Napriklad mne ked niekto napise, ze chce nejaku zmenu v nejakom mojom freeware programe, alebo sa opyta ci bude zmena v tomto a v tomto smere, tak ma to za prve potesi a za druhe mu odpoviem v zavislosti od toho ci dane vylepsenie stoji zato alebo nie a ci s tym budem stracat cas alebo nie.
duhovej_vil (267)|23.4.2007 19:02
Vyvoj pRSSreaderu (a nejen jeho) je mozne podporit viz stranku.
markjag (386)|23.4.2007 19:08
Tak som teda podporil vyvoj pRSS readeru. Viem ze 10$ nie je ktovie co, ale lepsie jak nic :) . Mimochodom platil som zo sestrinej karty (to len tak OT, ja dievca nie som :D ).

EDIT: Ale ak by si to predaval (cenu ti urcovat nebudem), myslim ze viacej ludi by ti zaplatilo. Za taky fakt dobry software to za to stoji :yes:
duhovej_vil (267)|23.4.2007 19:42
Diky moc. 10 USD je uplne v pohode. Ja to beru tak, ze kdo posle aspon dolar (nebo tak), tak tim dava najevo: pouzivam tvuj soft, libi se mi a nechci, aby vyvoj skoncil. A pochopitelne je to jistej zpusob, jak podekovat.

Kdyby kazdej, kdo si to stahne dal jen jeden dolar, tak se tomu muzu venovat full-time a vypadalo by to hned jinak (tzn. o dost lip). Ale to uz je jina pisnicka...

markjag (386)|23.4.2007 19:49
No hej, ina pesnicka. Budem trosku mimo misu, ale na slovensku (predpokladam ze aj v cesku), este u vela ludi nie je vyvolany pocit povinnosti platit sa soft. Ale to uz je fakt o inom :>