Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odesilani SMS z PDA pripojeneho k netu pres Wifi

Walker_ce4you (0)|4.4.2007 22:05
Nezna nekdo nejaky soft, kterym se daji posilat SMS z pocketa, s kterym jsem pripojenej k internetu pres wifi. Proste neco jako Kubik SMS DreamCom pro PC?
Reddy (166)|5.4.2007 18:44
No můžeš si zařídit účet na jabberu (live.jabbim.cz) a smsky pak z pda posílat přes libovolného jabber klienta. Ale určitě to jde i lehčím způsobem.
ladin2 (57)|11.4.2007 13:45
TO JE JEDNODUCHE:)) psát z webových stránek naších operátoru když už jsi na netu přes wifi, t-mobile dava zadarmiko 20 SMS měsíčně a vodák taky má nějaké dává zadarmo ,ale to přesně nevím a kyslík to samé ja SMS nepoužívám je to hrozně nepohodlné ,volání je rychlejší a operativnější
Docent (1234)|11.4.2007 14:14
Ano, je to ueeelmi jednoduché, psát z webu operátorů... Na těch webech má člověk k dispozici adresář, archiv odeslaných atd., třeba jako u toho Dreamconu, že :evil: ?
Zax_ce4you (222)|11.4.2007 18:05
Na eurotel a vodafone se da posilat smsky zdarma neomezene, na t-mobile je treba byt zaregistrovan na t-zones a vlastnit simkartu od t-mobile,navic povoluje jenom 20 sms za mesic.

Informace nemusi byt pravdive, nepamatuju si jak presne to je.
Docent (1234)|11.4.2007 20:50
To zax: Ano, to máš pravdu. Akorát že zrovna na ten Eurotel jdou odesílat SMSky pouze o 60 znacích. Pak existují různé brány (třeba placené), přes které jde odesílat SMSky z webu i na Ty-Debile, aniž by člověk byl zákazníkem Ty-Debile a měl jejich SIMku. A programy, jako třeba onen Kubik nebo EurotelSMS přes tyhle brány odesílat umí.

Proto tady byl ten dotaz, zda na PDA existují podobné programy. Za prvé je odesílání přes takové programy podstatně pohodlnější než přímo z webu, za druhé třeba na Ty-Debile člověk z webu odesílat nemůže, pokud není jejich zákazníkem (nebo pokud se nechce pokaždé logovat na nějakou bránu).

Takže rada, že lze odesílat z webu, je opravdu velmi, ale velmi praktická... Můj dědeček říkával, že taková rada je na dvě věci, totiž na nic a na hovno...
Walker_ce4you (0)|11.4.2007 21:25
Diky Docente,
vystizne jsi doplnil a asi jako jediny pochopil mou otazku.
Takze zatim asi smula...
Reddy (166)|11.4.2007 21:30
No a co takhle použít emulátor J2ME a zkusit nějakou z hordy aplikací pro mobilní telefony, které tohle umí?
netron (129)|11.4.2007 22:53
Instalovat emulato J2ME kvoli jednej aplikacii mi nepride moc rozumne.
zdenpok (207)|12.4.2007 12:56
Taky moc sms nepíšu, těď jich mám navíc v rámci paušálu 100 zdarma (což ani náhodou nevyužiju), ale předtím jsem používal gibo sms, to by ti mohlo pomoct!
Docent (1234)|12.4.2007 13:13
Snaha některých jedinců poradit je opravdu obdivuhodná, ale možná by bylo dobré, odpovídat na původní otázku... Stojí v ní totiž něco o wi-fi, kdežto o tom Gibo se na webu píše: "Aplikace spuštěná na mobilním telefonu se připojí přes GPRS na server, který přes patřičnou SMS bránu odešle SMS."
A to asi fakt bude umět málokteré PDAčko...
zdenpok (207)|12.4.2007 16:59
Aspoň nepoužívám rádobyvtipné názvy jako t - debil apod. To taky o pisateli něco vypovídá! Neuvědomil jsem si, že Walker nemá MDA.
Reddy (166)|12.4.2007 19:15
[QUOTE="Docent"]Snaha některých jedinců poradit je opravdu obdivuhodná, ale možná by bylo dobré, odpovídat na původní otázku... Stojí v ní totiž něco o wi-fi, kdežto o tom Gibo se na webu píše: "Aplikace spuštěná na mobilním telefonu se připojí přes GPRS na server, který přes patřičnou SMS bránu odešle SMS."
A to asi fakt bude umět málokteré PDAčko...[/QUOTE]

No podle mě je jedno, jestli to bude připojené přes GPRS nebo přes wi-fi, ten program to nepozná. ;) Já takhle funguji bez problémů.
ladin2 (57)|12.4.2007 21:04
já osobně SMS nepoužívám ,protože když už mám něco psát tak jedině mailem a dám tam všechno co je potřeba -přílohy ,to je pro mě SMS už minulosti.,všechny duležité kontakty mají mail a mužou už to přijmout i na mobilu nějakých 60 nebo 160 znaku vubec neřeším a,že mail je levnější než SMS to už nekomentuji.na mailu mám veškerou poštu co mi přišla.to jen pro info co tady kolega nadhodil.jinak řečeno - na PDA je lepší psát maily když už je PDA připojené na netu
zdenpok (207)|12.4.2007 22:04
[QUOTE="Reddy"]No podle mě je jedno, jestli to bude připojené přes GPRS nebo přes wi-fi, ten program to nepozná. ;) Já takhle funguji bez problémů.[/QUOTE]
Snaha některých jedinců poradit je opravdu obdivuhodná:D :D :D
SPM (182)|13.4.2007 06:47
[QUOTE="ladin2"]já osobně SMS nepoužívám ,protože když už mám něco psát tak jedině mailem a dám tam všechno co je potřeba -přílohy ,to je pro mě SMS už minulosti.,všechny duležité kontakty mají mail a mužou už to přijmout i na mobilu nějakých 60 nebo 160 znaku vubec neřeším a,že mail je levnější než SMS to už nekomentuji.na mailu mám veškerou poštu co mi přišla.to jen pro info co tady kolega nadhodil.jinak řečeno - na PDA je lepší psát maily když už je PDA připojené na netu[/QUOTE]

Mno to máš sice pravdu, nicméně ta SMSka po příchodu tomu člověku hned zapípá, mail ne... a když máš lidi, který do toho mailu nekoukaj každejch 5 minut,tak to nepomůže :-/
xtonda (811)|13.4.2007 11:41
[QUOTE="Docent"]Snaha některých jedinců poradit je opravdu obdivuhodná, ale možná by bylo dobré, odpovídat na původní otázku... Stojí v ní totiž něco o wi-fi, kdežto o tom Gibo se na webu píše: "Aplikace spuštěná na mobilním telefonu se připojí přes GPRS na server, který přes patřičnou SMS bránu odešle SMS."
A to asi fakt bude umět málokteré PDAčko...[/QUOTE]
taky tam píšou [QUOTE]Pokud máte datový paušál nebo jiný způsob připojení mobilu na internet (wi-fi, BT, ...) a tedy neplatíte operátorovi za přenesená data, je pro Vás odesílání sms zcela zdarma.[/QUOTE]
Prostě to komunikuje přes internet, což v případě mobilu je typicky GPRS, ale může to být i něco jiného. Lidi myslete než něco napíšete.
ladin2 (57)|14.4.2007 23:47
[QUOTE="SPM"]
Mno to máš sice pravdu, nicméně ta SMSka po příchodu tomu člověku hned zapípá, mail ne... a když máš lidi, který do toho mailu nekoukaj každejch 5 minut,tak to nepomůže :-/[/QUOTE] mě stačí se dívat 3krát denně ráno -poledne-večer a to mi stačí, případně když mimo tuto dobu potřebuji napsat mail
Reddy (166)|15.4.2007 15:04
[QUOTE="zdenpok"]
Snaha některých jedinců poradit je opravdu obdivuhodná:D :D :D [/QUOTE]

Pokud znáte lepší řešení tak sem s ním ;)
SPM (182)|15.4.2007 16:03
[QUOTE="ladin2"]mě stačí se dívat 3krát denně ráno -poledne-večer a to mi stačí, případně když mimo tuto dobu potřebuji napsat mail[/QUOTE]

Mno a o tom to je... právě v momentě, když bych tobě chtěl sdělit něco, na co bych rád dostal reakci dřív jak za třetinu dne, tak pošlu tu SMSku (pokud to nebude zas tak akutní abych volal...)
Docent (1234)|15.4.2007 21:45
[QUOTE="xtonda"]taky tam píšou [QUOTE]Pokud máte datový paušál nebo jiný způsob připojení mobilu na internet (wi-fi, BT, ...) a tedy neplatíte operátorovi za přenesená data, je pro Vás odesílání sms zcela zdarma.[/QUOTE]
Prostě to komunikuje přes internet, což v případě mobilu je typicky GPRS, ale může to být i něco jiného. Lidi myslete než něco napíšete.[/QUOTE]
Jo, máš pravdu, to jsem přehlédl, omlouvám se. Nicméně když už jsem dospěl až sem, tak jsem se na ty stránky podíval podrobněji, jak je to s tím "zdarma", a ejhle, lež jako věž:

"Bez aktivace je možné s aplikací Gibo SMS odeslat pouze 30 zpráv zdarma (posílání placených SMS je omezené pouze kreditem). Pro odstranění tohoto omezení je nutné aktivovat vaše číslo.
Nová licenční politika platná od 1. 1. 2006
Platnost je jeden rok (365 dní). Poté bude potřeba aktivační poplatek zaplatit znovu. Cena zůstává stejná, tedy 100,- Kč. "

Takže pro toho blbečka, co onu aplikaci provozuje, "zdarma" rovná se 100,- Kč za rok. Patrně je to bývalý pracovník Raiffeisen stavební spořitelny, ta kdysi taky klientům naslibovala zasílání výpisu ve fázi spoření zdarma a teď si za to účtuje 23,- Kč.
zdenpok (207)|15.4.2007 21:52
Blbečka? No nevím, spoustě lidí asi pomůže a určitě na tom nezbohatne, já tedy tady v diskuzi našel jinýho blbečka.
speed-komi (278)|15.4.2007 22:34
[QUOTE="ladin2"]na mailu mám veškerou poštu co mi přišla.to jen pro info co tady kolega nadhodil.[/QUOTE]

pokud nepoužíváš seznam:)
xtonda (811)|15.4.2007 22:57
Jinak ta úspěšnost uvedená na tom jejich webu ve sloupci vpravo dole je celkem vtipná.
Docent (1234)|15.4.2007 23:05
[QUOTE="zdenpok"]Blbečka? No nevím, spoustě lidí asi pomůže a určitě na tom nezbohatne, já tedy tady v diskuzi našel jinýho blbečka.[/QUOTE]

Pokud někdo naslibuje zasílání SMS zdarma a pak se doklikám k tomu, že to zdarma si dotyčný představuje za 100,- Kč ročně, tak je u mne blbeček a to volím dost mírná slova. Jenže s tebou asi bude zbytečné se o tom dohadovat, budeš nejspíš podobná krevní skupina.

Je to asi podobné, jako kdyby tady Zdeněk Malinský napsal, že je velký sraz, dva dny s ubytováním a plnou penzí za 1000,- Kč na osobu, a pak by nám na místě pan ubytovatel sdělil, že v ceně není použití hajzlpapíru za 280,- na osobu a den. Jenže to halt někteří jedinci nepochopí.

Howgh.
ladin2 (57)|16.4.2007 00:13
[QUOTE="SPM"]Mno a o tom to je... právě v momentě, když bych tobě chtěl sdělit něco, na co bych rád dostal reakci dřív jak za třetinu dne, tak pošlu tu SMSku (pokud to nebude zas tak akutní abych volal...)[/QUOTE]na akutni věci věci volám a pisemnosti či připadne dalšíí věci posílam mailem na to je SMS příliš malá a navíc když píšu mail v PDA tak ani nemusím být na netu -napišu a pošlu -jenom spojim PDA s mobilem
SPM (182)|16.4.2007 05:28
Mno jo no... já osobně jsem radši, když obdržím tu SMS zprávu, už například pro to že ne vždy můžu hovor přijmout, kdežto SMS zprávu si přečtu hned jak to jde a taky proto, že pokud mi ta dotyčná osoba potřebuje sdělit nějaká data, tak z telefoního hovoru je obvykle do půl hodiny zapomenu, když to někam nenapíšu... s SMSkou už je mám uložený :)
zdenpok (207)|16.4.2007 10:18
[QUOTE="Docent"]Pokud někdo naslibuje zasílání SMS zdarma a pak se doklikám k tomu, že to zdarma si dotyčný představuje za 100,- Kč ročně, tak je u mne blbeček a to volím dost mírná slova. Jenže s tebou asi bude zbytečné se o tom dohadovat, budeš nejspíš podobná krevní skupina.

Howgh. [/QUOTE]
Nechci se tady pouštět do slovních přestřelek. Nicméně, já Gibo používal v době, kdy sms stály kolem tří korun a za tu stokorunu jej můžu využívat dodnes. To mi ta stovka nepřijde zase tak hodně. Spoustě lidí ta aplikace ušetřila tisíce. Pokud bys to bral takhle, musel bys napadat každou reklamu a reklamní akci. Podle mě ten borec vymyslel dobrej program a není podle mě blbeček jen kvůli tomu, že nemá v reklamách napsáno SMS zdarma za 100 Kč ročně.
Walker_ce4you (0)|16.4.2007 19:41
Tak bohuzel, ackoliv je to muj prispevek, tak uz ho nechci sledovat. Pri kazdem oznameni noveho prispevku sem letim a nic, stalo se z toho tema uplne o necem jinem (i kdyz taky vcelku zajimavem :-)). Presto dekuji za nazory, predevsim ty vecne. Mimochodem jsem zkusil poptat autora Kubika, zatim vsak bez odezvy, kdyby neco, napisu sem. Mejte se.
xtonda (811)|16.4.2007 20:44
Zkusil jsem ještě pohledat, ale nic lepšího, resp. cokoliv jiného než Gibo SMS jsem nenašel.
xtonda (811)|16.4.2007 20:57
Ještě jsem si vzpomněl na Oskárek, http://mobilecity.cz/java/oskarek/, ačkoliv to z názvu nevypdá, umí všechny sítě. Bohužel je to Java Midlet, takže Java do PPC nutná.
ladin2 (57)|18.4.2007 12:17
[QUOTE="SPM"]Mno jo no... já osobně jsem radši, když obdržím tu SMS zprávu, už například pro to že ne vždy můžu hovor přijmout, kdežto SMS zprávu si přečtu hned jak to jde a taky proto, že pokud mi ta dotyčná osoba potřebuje sdělit nějaká data, tak z telefoního hovoru je obvykle do půl hodiny zapomenu, když to někam nenapíšu... s SMSkou už je mám uložený :)[/QUOTE] záleží co máš za mobil případný hovor si mužeš zaznamenat a později i přehrát ,takže nic nezapomeneš ,připadne Ti daná osoba pošle dohodnuté věci pošle mailem ,jen využívat technologie ,které jsou k dispozici:yes:
SPM (182)|18.4.2007 12:30
[QUOTE="ladin2"]záleží co máš za mobil případný hovor si mužeš zaznamenat a později i přehrát ,takže nic nezapomeneš ,připadne Ti daná osoba pošle dohodnuté věci pošle mailem ,jen využívat technologie ,které jsou k dispozici:yes: [/QUOTE]

To už nějak zase pomíjí účel... ten hovor vyjde obvykle vyjde dráž než ta SMS zpráva a navíc mě konkrétně mnohem vyhovuje více si to přečíst z SMS zprávy než ze zaznamenaného hovoru (patřím mezi sklerotiky a pokud by mi tam někdo diktoval 10ti místné číslo, přehrával bych si to na 3x...) Řek bych že technologie SMS má zatim taky ještě využití :-)