Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Připojení k veřejnému AP

fen (19)|20.3.2007 13:35
Mám menší problém, snažil jsem se dneska po praze připojit na nějaké veřejné AP s internetm, ale skončilo to totálním fiaskem. Na třech místech jsem se připojil (status síť připojena), ale po spuštění prohlížeče jsem se nikam ani nekouknul. Jedna síť psala že tuto službu neumožňuje (ačkoliv popis AP byl, že je tam free internet). A ostatní dvě napsaly server nenalezen. Všechny tři sítě byly bez WEP a měli být úplně free a běžet na nich internet.

Takže nevím kde je chyba, funguje to přece stejně jako s wifi na notebooku. Pomocí DHCP dostanu IP, IP gateway a DNS a měl bych bejt na netu. Nebo je na PDA nějaké další nastavení do kterého nevidím.

Mám HTC Artemis od Vodafounu v základním nastavení, tedy nic jsem neměnil.

Dělám něco špatně, nebo jen ty AP mohly mít nějaký problém?

Dík
ladarozan_ce4you (81)|20.3.2007 20:41
tak skutečnost je opravdu taková, že Internet na ulici člověk dnes nenajde. Tak je na čase, aby se aspoň aktivitou místních úřadů objevila tahle možnost. Pravý Hotspot se projevuje tak, že jsem připojen aniž bych o to požádal, našel jsem jedno místečko na Smíchově, kde to takhle šlo. Stačí nechat výchozí hodnoty a není třeba nic měnit. Přídavným programem např. PocketPing je možné vzniklé spojení otestovat.
vpe (148)|20.3.2007 20:49
jeste by to chtelo nejaky programek, poradny, na spravu pripojeni wifi, pro WM5/6, protoze jsem toho vyzkousel hodne, ale zadny nefunguje podle predstav

znate neco?
ladarozan_ce4you (81)|20.3.2007 21:54
úplně stačí to málo, co je v systému. Užívám na ploše Dnes Ikonu dole vpravo . Jako doplněk používám informační utilitu IPTool - ukáže přidělenou adresu IP a dostupné servry. O sítích v okolí informuje utilita WiFiGraph.
Zdenek Malinsky (9781)|20.3.2007 23:30
to fen
Nevím, co jsi s tím dělal za kouzla. Mě se s defaultním nastavení vždy povedlo připojit, v nejhorším případě pomohl SR.

Zapneš wifi na pda, to vyhledá dostupné sítě v okolí, ty si zvolíš, ke které chceš připojit, připojíš se a surfuješ. Nehledej v tom vědu. Pokud se nemůžeš připojit, tak je to asi proto, že není pro všechny přístupná.
fen (19)|21.3.2007 09:10
Nedelal jsem nic, jen mi bylo trošku dovný, že avizovaný hotspoty prostě nefungujou tak jak mají, a personál je v těchto věcech úplně neinformovanej. A tři pokusy najednou bez úspěchu mě rozladily :-).

Takže jen budu hledat dál :-).
xtonda (811)|21.3.2007 10:22
Já jsem tak trochu experimentoval a jako skenery sítí a síly signálu se mi docela líbí WiFiFoFum a WifiGraph. Dobrý je také program Hitchhiker, ten postupně prochází všechny Wifi sítě a zkouší se připojit. Provozuji to na Loox 420 s WM2003SE, kompatibilitu s WM5 jsem neověřoval, vyžaduje to .NET CF 2.
ChewieDC (10)|21.3.2007 10:23
.NET CF2 jsem se snažil do PDA nainstalovat a nějak se mi nedaří. Z ofic. stránek Microsoftu se mi stáhne *.msi soubor, který v PDA nespustím. Pravda, nezkoušel jsem to instalovat na PC s připojeným PDA, protože jsem se zatím bál, aby se mi to nenapralo do PC a nerozházelo normální .NET, co tu už mám :)
xhladi07 (525)|21.3.2007 15:13
*.msi je instalator pro desktop windows... :)) Rozhazeni desktopu se neboj... (teda pokud si stahl neco .NET pro PPC.. :)) ) (Stahuj tady)

Co se tyce wifi. Je mozne, ze si mel spatny signal. PDA se pak pripoji, ale uz nedokaze komunikovat ze siti.Nejlepsi by opravdu bylo zjistit, jestli ti pridelilo DHCP IP adresu, pak pingem zkusit linku.

Na WiFi jsem po dlouhem testovani zacal pouzivat PocketWinNC v kombinaci s WiFiFoFum