Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535 - fotky displaye - žádost

palacinka (242)|31.5.2007 11:01
Prehrati ROM na anglickou je momentalne nevratny proces, P535 se da v cesku koupit jen s ceskou ROM.

Folie se da koupit jakakoliv s rozmerem 2,8"
ja mam ted objednanou folii Belkin z SWS.
Tominico (29)|31.5.2007 11:09
[QUOTE="Romcok"]neviete poradit ci je folia na P535, alebo treba kupit nejake univerzalne a strihat.
Nasiel som v ageme od mio-tech http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8536745

Prosim poradte, vdaka[/QUOTE]

http://www.asus.as/inshop/scripts/detail.asp?itemId=5304&level=866
Tominico (29)|31.5.2007 11:11
[QUOTE="palacinka"]Prehrati ROM na anglickou je momentalne nevratny proces, P535 se da v cesku koupit jen s ceskou ROM.

Folie se da koupit jakakoliv s rozmerem 2,8"
ja mam ted objednanou folii Belkin z SWS.[/QUOTE]

A česká ROM znamená operační systém v českém jazyce? Tady se dá koupit s Win 5 EN: http://www.asus.as/inshop/scripts/detail.asp?itemId=5512&level=202
Romcok (19)|31.5.2007 11:14
2 Tominico
vdaka, ale na Slovensko 300,- len postovne, neviete kto by to predaval na Slovensku?
mdkill (31)|31.5.2007 13:02
Tominico: A česká ROM znamená operační systém v českém jazyce? Tady se dá koupit s Win 5 EN:

ENG ROM lze stahnout primo ze stranek ASUSu. Jinak je o tom diskuze na strane 20 a dale.
kiz@ (17)|31.5.2007 16:49
Takže to vypadá s tím echem během hovoru tak, že je to asi jen problém u T-Mobile. Dnes mi volal p. Pospíšil produkťák Asusu z TS-Bohemia a testoval přímo můj kus který jsem poprvé vracel se simkou od O2 a problém s kolísáním signálu a nějakým echem vůbec neměl. Což mohu potvrdit, protože mi přímo z té konkrétní P535ky volal. U Vodafone asi ten problém taky nebude, ale to nemám potvrzené.
Jinak pomluvy z diskuze na serveru mobilnaut.cz, že TS-Bohemia nakupuje P535 v polsku jsou nesmysl.
Woncha (28)|31.5.2007 17:07
Mam T-mobile. Nemam ECHO :-)
kiz@ (17)|31.5.2007 17:48
[QUOTE="woncha"]Mam T-mobile. Nemam ECHO :-)[/QUOTE]

Hm, tak to už fakt nevím....
Zkoušel jsem 4 různý karty od T-Mobile a pokaždý echo jak prase.
Pavel_11 (45)|31.5.2007 21:53
Hi!

Ja mam T-mobile, znami maji T-mobile a nikdo zadne echo neslysi. Tak nevim.

Pavel
palacinka (242)|31.5.2007 22:30
mam O2, volam velmi casto na O2, T-Mobile, Vodafone a nikdo si nestezuje
Jibaro (15)|1.6.2007 06:30
všechny zdravím, k tomu echu bych měl následující: někteří lidé s nimiž volám si ztěžují a jiní říkají že jej neslyší.. faktem je, že to zatím opravdu vypadá na t-mobile ztěžující si a vodafone v pořádku. já jsem na t-mobile. nicméně, není to tak hrozné, aby mě všichni museli upozornovat. Prostě jak kdy. (rozhodně to není na vrácení přístroje)

abych taky přidal nějaký problém, tak jsem u něj vypozoroval jednu ne moc dobrou věc. nechce se mi automaticky spojovat s bluetooth handsfree v autě. je to již zabudovaná handsfree v autě, ne tedy dokupovaná. s jinými telefony (myslím tím opravdu telefony jako nokie apod.) problém nebyl, ale asus se prostě někdy automaticky nepřipojí. někdy se spojí ale zase není slyšet vyzvánění v reprácích auta, zvoní jen na asusu apod. prostě nepracuje to korektně (pro zájemce o tento přístroj: OPRAVDU ZATIM JEDINY VAZNY PROBLEM ;) )

hledal sem v diskuzích a podobný problém nenašel, pokud se s tím někdo setkal prosím poraďte. thx
Lutri_ce4you (143)|1.6.2007 15:54
Ano ano, podobný problém mám i já s bluetooth handsfree v autě :? Prostě někdy jde a někdy ne. Jo, a je to Parrot 3100. Jinak mám také dotaz, zda nevíte, jak dostat hodiny do horní lišty na obrazovku "dnes" V programech už pak jsou, na plochu je nechci, protože jsou dvouřádkové a wisbar už vůbec ne, ten se kouše a navíc mi blbne klávesnice!!! Tak, je nějaká rada? Už to někdo řešil? :D
Lutri_ce4you (143)|1.6.2007 15:57
[QUOTE="Romcok"]2 Tominico
vdaka, ale na Slovensko 300,- len postovne, neviete kto by to predaval na Slovensku?[/QUOTE]
Myslím, že by se na Slovensku dala koupit v Alzasoftu v Bratislavě. Ten tam má pobočku a v Praze ji nabízí i v EN verzi
www.alza.cz ;)
mv88_ce4you (17)|2.6.2007 23:26
Mam P535ku už týden, jsem s ní maximálně spokojený, vše funguje podle očekávání, jen mě nemile překvapuje výdrž baterie. Je pravdou, že stále na ní něco zkouším, ale výdrž je max. 1 den :?: Nechal jsem "tovární nastavení" displeje, procesoru apod. Dnes jsem např. měl ráno v 10 hodin ještě 100% nabito, měl jsem tři cca 5 min hovory, 1 hod GPS, 1 hod surfování na netu přes domácí wi-fi, pomocí které jsem zkusil i cca 15 min hovor přes Skype a nakonec si zahrál tetris asi 20 minut. Ve 21 hod mě ASUS varoval, že stav baterie je méně než 20% :?: Je to normální? Nikdy jsem PDA neměl, takže nemám s čím srovnávat....
palacinka (242)|3.6.2007 08:37
je to normalni. prave GPS a wifi si vezmou na baterce nejvic
cztweety (31)|3.6.2007 14:18
No já ráno v 8h nabito na 100% kolem 19h 39%
Mezi tím: 5 min hovoru, 15minut filmu ve Windows Playeru, jedna kampan AoE a 4,5h GPS
DrU2 (48)|4.6.2007 07:50
Ahoj vsichni,jiz nejaky cas Asus535 vlastnim (cca 2mesice)a ted se mi s tim stala asi docela vazna vec.

Mel jsem zapnutou WI-FI a serfoval jsem na netu(Opera),pak jsem chtel z pristroje poslat SMS a tak jsem minimalizoval prohlizec a napsla SMS a dal poslat a v tom se to kouslo!Cekal jsem a dlouho nic,tak soft reset.

Pak mi pristroj nabehl,ale uz se mi vubec naptal na PIN(ptat se mel),tom menu Bezdratove site,co je na plose,to hlasilo u telefonu - Zadna sluzba.
Kdyz sem se dostal na tu obrazovku,kde se zadava PIN(normalnim zpusobem telefon zapnout nesel,musel jsem dat volat a teprve pak mi hlasil ze je telefon vypnuty a jestli ho ma zapnout ,dal jsem ano a pak ta obrazvka pro zadavani PIN) --->> tam napsano NEZNAMY STAV KARTY SIM
BEZ PLATNEHO PIN LZE PROVADET JEN TISNOVA VOLANI (ale ani ty nejde provadet,pise to nejake dalsi hlasky). Zkusil jsem zadat PIN ale nereaguje.Simka je v pohode,zkousel sem ji v telefonu,dokonce sem tam zkusil dat i jinou SIMku a nic.

Tak jsem dal HARD RESET a problemy pretrvavaji.

A jeste jedna vec k tomu,kdyz zhasnu obrazovku ON/OFF tlacitkem, tak se za chvili zapne sam,jako by se PDA o neco snazilo,zapnout telefon ci nebo tak neco.

Ostatni veci jako je WIFI,Bluetooth a GPS funguji.

Uz se nekdo s necim podobynm setkal??
Dekuji vsem,kdo si to aspon prectou.
czbird (334)|4.6.2007 10:17
mno tak to ti asi odesel bud GSM modul, nebo SIM reader -> go servis :(
DrU2 (48)|5.6.2007 00:01
Asi jo,protoze kdyz to pustim,tak v zalozce Bezdratove site pise,ze je zapnuty,ale neni,dam vypnout a dlouho to nacita ,jako by se vypne a uz to znova zapnout nejde.
Taky kdyz zadam z klavesnice tel.modulu kod *#06# (zobrazeni vyr.cisla),tak napise NEUSPECH.
Takze to je na reklamaci? Vezmou mi to?

Koupil jsem to na PalmPC!!

Achjo:((.

Diky
czbird (334)|5.6.2007 10:39
[QUOTE="DrU2"]Asi jo,protoze kdyz to pustim,tak v zalozce Bezdratove site pise,ze je zapnuty,ale neni,dam vypnout a dlouho to nacita ,jako by se vypne a uz to znova zapnout nejde.
Taky kdyz zadam z klavesnice tel.modulu kod *#06# (zobrazeni vyr.cisla),tak napise NEUSPECH.
Takze to je na reklamaci? Vezmou mi to?

Koupil jsem to na PalmPC!!

Achjo:((.

Diky[/QUOTE]

- je to na reklamaci
- vezmou to a meli by to bez problemu vyresit
makstom (3)|5.6.2007 11:27
Zdravim,
tak sem zkoušel IGO v praze mi to nanašlo vubec polohu :( a pak kdyz jsem jel vlakem do ustí tak pak mi ji to našlo v pohode.. víte čím to je ? Hlavne gps chci používat jako chodec v různych městech po Evrope.

A další problem je, že pokud tam nahraju nejaky film třeba Joyho, tak mi to přes windows media nejde spustit, pak to zkusím přes program TCPMP, tak mi to napiše MPEG4 DivX/Xvid: Funkce quarter Pixel neni podporována! ale jde to spustit, ale obraz se občas mení na pixle . A další problem tu tohoto programu, že když dám sluchátka tak to jde i do speakru :(

Nemáte nejake lepsí řešení k pouštení filmu a písniček než WM ? diky
Tominico (29)|6.6.2007 10:12
Zdravíčko, uý jsem se stal majitelem Asus P535. Jsem nadmíru spokojen. Se svými zkušenostmi přijdu trochu později. Prosím Vás, jakým způsobem mám do PDA nainstalovat program PHM Task Manager 0.1, který je ke stažení na těchto stránkách? Dále jsem si nainstaloval programek Simmanager, také z těchto stránek z freewaru a ten mi vůbec neběží, píše to, že nebyla ověřena pravost, nebo nemůže přečíst nějakou součást programu, nelze program ani odinstalovat, jak se ho mám z PDA zbavit?Díky moc, jsem bohužel začátečník, tak mě omluvte!
Tominico (29)|7.6.2007 08:57
No tak vidím, že se asi nikomu nechce! Nevadí, už jsem si poradil. Koupil jsem tedy Asus P535 a jsem po prvních 2 dnech naprosto spokojený!!!
1. Baterie vypadá velice dobře. Zažila poměrně slušnou zátěž a na to, že ještě není úplně 100% zaběhnutá mám nyní 45% (po prvním nabíjení).
2. Co se týká echa. Já mám SIM kartu O2. Volal jsem přítelkyni, která má T-Mobile. Echa bylo značné, ani zvuk u mě nebyl moc dobrý. To ovšem používala starého Siemense. Tak jsem jí řekl ať hodí SIMku do Nokie a poté co tak učinila, nebyl žádný problém. Takže vidím důvod spíše v typu telefonu, než v operátorovi.
3. GPS musím ještě zkusit, protože teprve dnes si jdu pro paměťovou kartu.
4. Klávesnice je perfektní. Po chvíli se dostavilo naprosto intuitivní psaní, jako na PC. Vykřičník i zavináč jsem našel ihned!
5. Vnejší reproduktor hraje přiměřeně a čistě.
6. Fotoaparát je na dobré úrovni. Pro rychlé a pohotové focení naprosto dostačující. Za velkou výhodu oproti mobilnímu telefonu považuji velikost displeje, kterou si při focení užívám.

To jsou moje prvotní dojmy, nikdo mě za ně někamenujte, každý má právo na svůj osobní názor. Rozhodně neprohloupí nikdo, kdo se pro Asus P535 rozhodne!
Tominico (29)|8.6.2007 08:36
Prosím vás, nevíte o nějakém programu, který by mi usnadnil kontrolu nad provolanými minutami a napsanými SMSkami? Jelikož mám paušál, tak by se mi podobný program moc hodil. Vyzkoušel jsem už Smaato Cost 2.05, ale po nainstalování mi to to píše, že mám stáhnout novější verzi. Tu jsem na netu nenašel! Díky moc za ochotu
Lutri_ce4you (143)|8.6.2007 10:23
Ahoj lidi, už jste někdo stratil stylus? Já bohužel ano a tak se scháním po novém a nikde jsem v Praze neobjevil, kde bych ho mohl hned koupit. Na netu ho sice nabízejí, ale + poštovné :-(
palacinka (242)|8.6.2007 11:44
objednej si to v Praze v AutoContu, prodávají tam 3pack, možná ho nebudou mít na skladě, ale objednají ti to a určitě to bude bez poštovného, cena by měla být kolem 200,- bez DPH, kód zboží je V7001804 - 3pack black pro P535 nebo V7001803 - 3 pack white pro P535
czuraak (97)|8.6.2007 22:55
[QUOTE="Tominico"]Prosím vás, nevíte o nějakém programu, který by mi usnadnil kontrolu nad provolanými minutami a napsanými SMSkami? Jelikož mám paušál, tak by se mi podobný program moc hodil. Vyzkoušel jsem už Smaato Cost 2.05, ale po nainstalování mi to to píše, že mám stáhnout novější verzi. Tu jsem na netu nenašel! Díky moc za ochotu[/QUOTE]

Tak o takvejhle prográmek bych měl taky zájem. :D
Tominico (29)|9.6.2007 11:08
[QUOTE="czuraak"][QUOTE="Tominico"]Prosím vás, nevíte o nějakém programu, který by mi usnadnil kontrolu nad provolanými minutami a napsanými SMSkami? Jelikož mám paušál, tak by se mi podobný program moc hodil. Vyzkoušel jsem už Smaato Cost 2.05, ale po nainstalování mi to to píše, že mám stáhnout novější verzi. Tu jsem na netu nenašel! Díky moc za ochotu[/QUOTE]

Tak o takvejhle prográmek bych měl taky zájem. :D [/QUOTE]

Tak jsem to konečně našel! Normálně zajdi na : http://mobile.smaato.com/ tam si stáhni Smaato Cost poslední verzi, zaregistruj se a oni ti pošlou na mail Product key. Valí mě to v pohodě a jsem s tím max spokojenej!
bmk (117)|9.6.2007 22:25
[QUOTE="Tominico"][QUOTE="czuraak"][QUOTE="Tominico"]Prosím vás, nevíte o nějakém programu, který by mi usnadnil kontrolu nad provolanými minutami a napsanými SMSkami? Jelikož mám paušál, tak by se mi podobný program moc hodil. Vyzkoušel jsem už Smaato Cost 2.05, ale po nainstalování mi to to píše, že mám stáhnout novější verzi. Tu jsem na netu nenašel! Díky moc za ochotu[/QUOTE]

Tak o takvejhle prográmek bych měl taky zájem. :D [/QUOTE]

Tak jsem to konečně našel! Normálně zajdi na : http://mobile.smaato.com/ tam si stáhni Smaato Cost poslední verzi, zaregistruj se a oni ti pošlou na mail Product key. Valí mě to v pohodě a jsem s tím max spokojenej![/QUOTE]

a jak se dá stáhnout?? Klíč už mi na mejl přišel ale samotný program mi nejde stahnout do kompu...
bmk (117)|9.6.2007 22:29
[QUOTE="bmk"][QUOTE="Tominico"][QUOTE="czuraak"][QUOTE="Tominico"]Prosím vás, nevíte o nějakém programu, který by mi usnadnil kontrolu nad provolanými minutami a napsanými SMSkami? Jelikož mám paušál, tak by se mi podobný program moc hodil. Vyzkoušel jsem už Smaato Cost 2.05, ale po nainstalování mi to to píše, že mám stáhnout novější verzi. Tu jsem na netu nenašel! Díky moc za ochotu[/QUOTE]

Tak o takvejhle prográmek bych měl taky zájem. :D [/QUOTE]

Tak jsem to konečně našel! Normálně zajdi na : http://mobile.smaato.com/ tam si stáhni Smaato Cost poslední verzi, zaregistruj se a oni ti pošlou na mail Product key. Valí mě to v pohodě a jsem s tím max spokojenej![/QUOTE]

gorge_No.1_ce4you (191)|10.6.2007 12:16
hrozný zvyk dávat předchozí příspěvek do citace!!!! :evil:
Tominico (29)|11.6.2007 07:20
bmk: Na hlavní straně klikneš na "here", potom "download smaato cost" , vyplníš parametry podle svého PDA a myslím, že by to mělo být!
Romcok (19)|11.6.2007 08:42
Smaato Cost, to je asi len pre pausal? Pripadne ako zistim IMEI?

Vdaka
Tominico (29)|11.6.2007 11:34
[QUOTE="Romcok"]Smaato Cost, to je asi len pre pausal? Pripadne ako zistim IMEI?

Vdaka[/QUOTE]

Víceméně ano, jen pro paušál. Pro člověka, který si kupuje kredit, je tento program poměrně bezvýznamný. IMEI zjistíš, když vyděláš baterku, tak na zadní straně telefonu je napsané.
mv88_ce4you (17)|12.6.2007 00:32
Ten program Ti IMEI sám napíše, až po Tobě bude chtít registraci. Hlavně zadávej IMEI bez pomlček ...
Tominico (29)|12.6.2007 08:23
[QUOTE="mv88"]Ten program Ti IMEI sám napíše, až po Tobě bude chtít registraci. Hlavně zadávej IMEI bez pomlček ...[/QUOTE]

To ano, já jsem mluvil o tom, že registraci programu Smaato Cost bude provádět na počítači, nikoliv na PDA. Na počítači musí IMEI zadat ručně.
Lutri_ce4you (143)|17.6.2007 11:04
Ahoj lidi, tak pár poznatků pro nováčky :)) Prvně: hodně velký vliv na výdž baterie má bluetooth! když ho nechám zapnutý stále, sežere třetinu, možná i polovinu kapacity baterky. Vím, že to dřív dělali Nokie a před P535 jsem měl Artemise /lenocha/ a u něj to bylo v pohodě. Pro někoho, kdo používá hodně Bluetooth to může být zásadní problém, já už jsem si celkem zvykl na to ho stále vypínat a zapínat.
A druhý problémek je, že v základní obrazovce "dnes" v liště nejsou hodiny :(( asi je tam zapomněli dát, přitom v programech již jsou. Nemáte někdo nápad či návod jak je tam doinstalovat??? Nechci je pod řádek, protože zabírají dva řádky a použít WisBar též nemohu, protože mi pak zlobí virtuální klávesnice. Stále poblikává a mizí :evil:
Má někdo nápad ??? Návod ??? Prosím !!!!
czbird (334)|18.6.2007 13:24
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=260441
Lutri_ce4you (143)|18.6.2007 17:55
[QUOTE="czbird"]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=260441[/QUOTE]

jsi hvězda!!! :D to jsem hledal!!! moc dík ;)
Tak teď ještě k mé spokojenosti dořešit spotřebu při zapnutém bluetooth, ale to asi nepůjde, škoda :sarcastic:
mirda2_ce4you (1)|18.6.2007 19:11
caf, mam problemek, nainstaloval sem SSContact, a na levy sofkey, jak je normalne KONTAKTY, a tak i po odinstalaci je ten blbej SSContact, a po tapnuti pise ze neexistuje, a ja tam scu normalni kontakty !!! co stiiim ?????????????!?!?!?!?!?!? nikde ve WM5 se nedaj nastavit sofkey, ale jen hardwarovy tlacitka :( :evil:
mv88_ce4you (17)|19.6.2007 23:17
Mam P535tku už skoro měsíc a jsem s ní max. spokojen. Dosud jsem ale nepřišel na to, jak bych mohl jednoduchým způsobem přepínat mezi jednotlivými spuštěnými programy (něco na způsob Alt+Tab ve windows). Zatím používám (velmi krkolomný) způsob přes Start>Nastavení>Systém>Paměť>Spuštěné programy>Aktivovat. Poradíte mi pls někdo? Předem díky
martin_g (81)|20.6.2007 07:19
mv88
Treba si nainstalovat task managera. Ibaze som zatial nenasiel ziadny ktory korektne funguje s P535. Najmenej problemov mi zatial robi tMan - tak raz za den sa pobije s telefonom.
t.prochazka (125)|20.6.2007 07:23
Na klávesnici je tlačítko s šipkami do kruhu, to se chová přesně jako alt-tab ;-) I když to má jisté nedostatky, jako rychlost. Hold Microsoft.

Třeba by mě zajímalo, co WM5 dělá, když kliknu na tu šipku vedle klávesnice, trvá to pokaždé6s, než se otevře menu s 4 položkami.
martin_g (81)|20.6.2007 07:31
t.prochazka
Tlacitko so sipkou do kruhu neprepina medzi spustenymi programami, ale je to zoznam kde si mozes zadefinovat programi pre ryhle spustenie.
czbird (334)|20.6.2007 09:31
jo, proste dalsi kravina v systemu. prvni vec, co jsem udelal byla, ze jsem to premapoval na Start menu.
Woncha (28)|20.6.2007 11:14
Start - nastavení - systém - přepínač režimů - přepnout na přepínač úkolů.
Tlačítko s šipkama do kruhu pak funguje stejně jako Alt-Tab ve win
martin_g (81)|20.6.2007 13:38
woncha
Vdaka, toto som nevedel.
Nemo2001 (1)|20.6.2007 19:05
Dobrý den jaké máte zkušenosti s hlasitostí vyzvánění P 535 ?? Pracuju v dost hlučném prostředí (cca 90 db) a i když nastavím normální profil a hlasitost vyzvánění na maximum přesto je vyzvánění dost špatně slyšet. U MPX 200 stačilo nastavit hlasitý profil a řvala že ji bylo slyšet 5 metrů daleko. Díky za rady.
czuraak (97)|20.6.2007 19:25
[QUOTE="czbird"]jo, proste dalsi kravina v systemu. prvni vec, co jsem udelal byla, ze jsem to premapoval na Start menu. [/QUOTE]

Prosim tě, jak si to přemapoval na Start menu? Já když koukám na ty položky, který se tam dají navolit, tak tam žádná položka se Start menu není. Díky za odpověď a za radu.
Pavel_11 (45)|20.6.2007 21:08
Zdar vespolek!

Psal jsem:
Nevim co jsem udelal, ale drive jsem si nastavil TomaseTomase a vse slo OK. Ted ale z nejakeho duvodu musim porad nastavovat typ GPS primace (NMEA, 4800, GPS device). Kdyz tyto kroky neudelam tak mi prise, ze nema zadny GPS primac. Nastavim to, GPS OK, vypnu TT, pustim TT a musim to znovu nastavit = ????

Odpoved:
kdyz se pousti TT a neni signal, tak pise, ze neni GPS, ale az se signal chyti tak se hned objevi, ze se hleda signal. Takze kdyz jsem byl na miste kde siganl nebyl, tak hlaska, ze neni GPS byla zavadejici a zmatla i mne (natoz pak toho Frystenskyho....)

Takze to funguje bez problemu = COZ JE MOC DOBRE!

---

Jo - omvlute, ze tady diskutuji sam se sebou.

Zdravi

Pavel