Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535 - fotky displaye - žádost

Andre JR (2)|16.11.2007 20:11
ja mam kingstona mini sdhc class 4, a funguje
Lipon (61)|19.11.2007 07:43
ja pouzivam Pretec nonSDHC 4GB k plne spokojenosti
Jarano (8)|19.11.2007 08:22
Mám KingSton microSD 4GB SDHC class4 v miniSD redukci a funguje super. Žádný patch nemám, pouze změna v registrech aby se karta po probuzení ze sleep módu nemusela vyndat a zandat.
Abrandecky_ce4you (102)|19.11.2007 11:20
Vsadím se, že ten PRETEC non SDHC nejede v obyčejných čtečkách karet. Také jsem si chtěl koupit tuto kartu a prodavač mi říkal, že pokud karta nad 2GB nemá označení SDHC, tak je to nesmysl! Takže jsem objednal SDHC, s WM6 to jede bez problémů. Takže kdo má kartu PRETEC non miniSD 4GB, je to v podstatě SDHC
milanvoska (9)|19.11.2007 11:34
Pretec non SDHC mám, ve čtečce karet na PC jede a v PDA Asus P535 s WM6 jede také. A to bez jakýchkoliv patchů ani úprav registru v PDA .(Což pro SDHC co jsem četll třeba je)
Abrandecky_ce4you (102)|19.11.2007 12:01
Co je to za čtečku? Bez podpory SDHC?
Lipon (61)|19.11.2007 12:20
ta 4GB nonSDHC Pretec karta jede normálně i ve čtečce - úplně obyčejná čtečka, zabudovaná v notebooku více jak rok starém, parametry ani výrobce čtečky nevím, nepátral jsem po tom

P.S. nepředpokládám, že by čtečka v noťasu podporovala SDHC, jednak je starší, jednak se jedná o jeden z nižších modelů Fujitsu S., předpokládám, že do toho v té době novinku nedávali ...
dexter7 (13)|19.11.2007 12:51
[QUOTE="Lipon"]ta 4GB nonSDHC Pretec karta jede normálně i ve čtečce - úplně obyčejná čtečka, zabudovaná v notebooku více jak rok starém, parametry ani výrobce čtečky nevím, nepátral jsem po tom

P.S. nepředpokládám, že by čtečka v noťasu podporovala SDHC, jednak je starší, jednak se jedná o jeden z nižších modelů Fujitsu S., předpokládám, že do toho v té době novinku nedávali ...[/QUOTE]

chlapci... namiesto akademickych debat ste skusali sdhc najst vo wikipedii???

http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital_card#SDHC
Abrandecky_ce4you (102)|19.11.2007 14:29
No já jsem zase našel tenhle odstavec:
[CODE]ROZDÍLY MEZI STANDARDY SD A SDHC
TECHNICKÁ FAKTA
Maximální kapacita karty, vyrobené podle původního standardu SD, je 2GB (a karty jsou standardně formátované na FAT16). Tento formát (tedy max. 2GB) je podporován naprostou většinou standardních SD čteček a zařízení (i staršího výrobního data).
Naopak novější standard SDHC (Secure Digital High-Capacity) používá formátování FAT32 a díky tomu nabízí i kapacity od 4GB výše. Podporován je ovšem pouze v novějších zařízeních - výrobce by měl uvádět podporu nejen obecně SD, ale jasně a přesně také podporu SDHC.
Pozor, na trhu se objevily i karty s označením SD (nikoliv SDHC), ale přesto nabízející kapacitu 4GB - jak vyplývá z výše uvedeného, takové karty prakticky nevyhovují ani původnímu standardu SD 1.1, ani novému SDHC - jedná se tedy o problémový a nestandardní hybrid mezi těmito formáty. Ačkoliv taková karta může být nabízena za zajímavou cenu, teprve praktická zkouška ve vašem zařízení ukáže, jestli se skutečně detekuje jako 4GB - může se detekovat také pouze jako 2GB nebo dokonce vůbec.
Zařízení schopná práce s kartami SDHC jsou samozřejmě zpětně kompatibilní a umožňují čtení/zápis SD i SDHC.
STRUČNĚ: NA CO DÁT POZOR PŘI NÁKUPU KARET 4GB (A VÍCE)
vždy se ujistěte, že vaše zařízení podporuje nejen standard SD, ale také SDHC
(v některých případech může výrobce vašeho zařízení nabízet např. update firmware, který tento problém řeší i u zařízení staršího výrobního data)
vyvarujte se karet, které nepoužívají oficiální označení SDHC
(pokud nepoužívají, lze předpokládat, že se jedná o problémový "hybrid", viz třetí odstavec nahoře)
ROZDĚLENÍ SDHC PODLE MOŽNÉ RYCHLOSTI ZÁPISU
Class 2: 2 MB/s
Class 4: 4 MB/s
Class 6: 6 MB/s [/CODE]
Lipon (61)|19.11.2007 14:45
uprimne receno je mi teorie SD vs. SDHC uplne sumak, me zajima fakticka stranka - na P 535 ta 4GB jede bez jakychkoliv uprav cehokoliv (tedy i bez uprav registru) a zabudovana ctecka meho starsho NB ji bere taky bez problemu jako 4GB
milanvoska (9)|19.11.2007 14:47
Přesně tak, hlavně že maká :)
Bongo (35)|19.11.2007 16:23
Mně nejede 4 GB pretec ve čtečce (nb asus a6km) :( ale v P535 jede s WM6 ok...
Mipii (24)|21.11.2007 18:28
Podporuje ASUS P535 WAP?????
Heky2_ce4you (14)|22.11.2007 01:41
[QUOTE="Heky2"]Zdar lidičky.
Jde nějak nastavit, aby mě P535ka zvukově upozorňovala na nízký stav baterie nějak dopředu, jako u klasického mobilu a ne až pár sekund před vypnutím, kdy už ani nestíhám uzavřít aplikaci, natož ji uložit
A druhá věc, se kterou si neumím poradit je, že při synchronizaci přes ActiveSync proběhne synchronizace obousměrně a já bych potřeboval aby se data nahrála třeba jenom z PDA na počítač.

Jinak bacha na náhradní baterii od Sunnysoftu. PDA vypíná už když ještě ukazuje 20% nabití. To je ale možná problém jenom toho jednoho kusu. Pokud máte někdo jinou zkušenost, tak prosím dejte vědět – vyreklamoval bych ji.
[/QUOTE]
Tak ta věc s upozorňováním je vyřešena. Skutečně to dělala baterka, jak vypínala už někde nad 20% stavu nabití, ale v Sunnysoftu mi ji vzali na reklamaci (velký vnitřní odpor), vyměnili a teď už je vše v pořádku.
Jenom bych potřeboval vědět, jestli jde někde nastavit (třeba přepsat v registrech) a jak, aby mě to upozorňovalo podle mých představ – třeba častěji nebo tak.

Jo ještě – neumíte mi někdo poradit s tou synchronizací?
mattirm (15)|22.11.2007 18:50
Kupil som 4GB HAMA a v P535 sa mi vobec neukazala.Skusil som ju naformatovat FAT32 v citacke a aj tak nic.Vie niekto poradit v com to bude?Treba ju nejak inak pripravit ? Alebo mi je do ASUSIKU nepouzitená? P535 s WM6
Abrandecky_ce4you (102)|23.11.2007 08:14
To je SDHC nebo non SDHC?
mattirm (15)|23.11.2007 08:53
[QUOTE="Abrandecky"]To je SDHC nebo non SDHC?[/QUOTE] je to SDHC
Abrandecky_ce4you (102)|23.11.2007 12:04
Co jsem tak viděl v tomto vlákně, tak nikdo neměl problémy s WM6 a SDHC. Možná by stálo za vyzkoušení ten patch na SDHC, o kterém se tady taky psalo.
Já jsem koupil Kingston SDHC 4GB class 4 a jede bez jakýchkoliv problémů
mattirm (15)|23.11.2007 12:10
[QUOTE="Abrandecky"]Co jsem tak viděl v tomto vlákně, tak nikdo neměl problémy s WM6 a SDHC. Možná by stálo za vyzkoušení ten patch na SDHC, o kterém se tady taky psalo.
Já jsem koupil Kingston SDHC 4GB class 4 a jede bez jakýchkoliv problémů[/QUOTE] Mne ju vobec nedetekovalo, skusal som ju potom formatnut (fat32)v citacke ,ale aj tak nic.Skoda
mdkill (31)|23.11.2007 13:17
[QUOTE="---Mirda---"]Lidi jaky mate miniSDčka v P535ce???[/QUOTE]
Ja mam miniSD Kingston 2GB. Jede v P535 i ve ctecce v pohode.
---Mirda--- (12)|23.11.2007 19:26
Tak sem si konecne koupil dokonalou P535ku a su max spokojenej... :)
Nekde sem tady cetl, ze prej nejde nastavit jinej zvuk u SMS, to je omyl!!!
Staci spustit pruzkumnika (lepsi je teda total Commander) dostat se do "toto zarizeni\Application Data\Sounds\" a ulozit tam jakykoliv zvuk kterej chcete na SMS pak uz je to jednoduchy, date nastaveni - zvuky a upozorneni - upozorneni - v policku Udalost vyberete "Zprávy : Nová SMS" a u prehrat zvuk si vyberete ten svuj... :))
a jestli se to uz resilo a vyresilo tak pardon ze kecam zbytecne... :?
levap1_ce4you (58)|25.11.2007 17:26
Zdravím všechny majitele Asusu 535, chci se zeptat jak řešíte zamykání displaye? používal jsem skvělý "Slide 2 UnLock" (https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=23538), ale teď mi to začalo nevysvětlitelně blbnout. Nepravidelně mi tento softík způsobí, že mi telefon zcela zatuhne... Snažím se proto najít nějaký jiný prográmek, ale nedaří se mi to. Klasické zamykání je těžkopádné a scela pro mne nevyhovující. Potřeboval bych něco jako u klasických mobilů - aby se dalo z mobilem pracovat až ho odemknu (jednoduše)..
Když 535 vypnu hl. vypínačem je vše ok, ale jen do prvního zazvonění, kdy se zařízení odemkne... Co používáte vy?
JoU81_ce4you (116)|25.11.2007 19:07
A od čeho je ten posuvník HOLD vpravo, to ti nevyhovuje? Podle mě je to dokonalý :O
v.peroutka (7)|26.11.2007 16:16
Zdravím, tlačítko Hold je super věc, oproti mému předchozímu Variu k nezaplacení.
Mne zas trápí akorát jak pomocí BT sluchátka vyvolat hlasové ovládání, vytáčení. Všechny aplikace co mám se spouští jakýmkoliv tlačítkem na Asusu, ale možnost spustit je pomocí tlačítka na BT mi pořád uniká. Nevíte o nějakém způsobu?
Díky
---Mirda--- (12)|26.11.2007 17:32
Zdravim... Lidi nevite nekdo jak vychytat u sluchatek funkci toho stribrnyho tlacitka??? Melo by fungovat jen na zvedani a pokladani hovoru ale me by se docela dost hodilo kdyby umelo aji prepnout pisnicku... neznate nejakej softik kterej to dokaze nebo je to nerealne prani??? dik za odpoved... :yes:
---Mirda--- (12)|26.11.2007 18:25
Jo a jeste sem se chtel zeptat tech co pouzivaji PhonePad kolik muzou napsat znaku v SMS pri pouziti T9...
Ja kdyz pouzivam normalni psani tak muzu napsat 160 znaku aby to byla jedna SMS ale jakmile zapnu T9 tak napisu 70 znaku a u 71uz to ukazuje pocet zprav 2... je to nejaka chyba nebo to tak dela a muzu v poho napsat tech 160 aniz by to pocitalo jako 2 zpravy???
JoU81_ce4you (116)|26.11.2007 20:24
PocketMusic umi priradit fci tlacitkum, umi i next track. A s tema SMS, jdi do nastaveni SMS a tam vyskrtni "V pripade potreby pouzit kod Unicode" - sms pomoci T9 totiz doplnuje hacky carky a to z technickeho hlediska "omezuje" pocet znaku
trubg_ce4you (47)|27.11.2007 07:45
Zdravím..při synchronizaci kontaktů s Outlookem mi to načte vizitky,ale bohužel beze čísla.Máte někdo podobný problém anebo radu,jak to rozchodit správně?Díky..
Lipon (61)|27.11.2007 09:52
při synchronizaci jsem žádný problém neměl (aktuální ActiveSync + Outlook 2003)

ve PhonePadu pisu SMS bez ceskych znaku a da to pak 160 zn./SMS
Heky2_ce4you (14)|27.11.2007 10:16
Když jsme u té synchronizace – opravdu nikdo neví jak to udělat aby „synchronizace“ proběhla jenom jedním směrem?
---Mirda--- (12)|27.11.2007 18:23
[QUOTE="JoU81"]PocketMusic umi priradit fci tlacitkum, umi i next track. A s tema SMS, jdi do nastaveni SMS a tam vyskrtni "V pripade potreby pouzit kod Unicode" - sms pomoci T9 totiz doplnuje hacky carky a to z technickeho hlediska "omezuje" pocet znaku[/QUOTE]

Diky moc, pomohlo to... :D :yes:
mostik (3)|27.11.2007 21:06
Zdravim vsechny Asusare,

poridil jsem si RDS - TMC kabel a na sve P535 s i-go 2006 Plus nejsem schopnej to rozjet. Nemate nekdo nejakou zkusenost ?? poradte prosim...

diky
Skipy (110)|28.11.2007 07:10
Máš druhý konec kabelu strčený v napájení (12 V)?
mates2 (133)|28.11.2007 10:07
[QUOTE="trubg"]Zdravím..při synchronizaci kontaktů s Outlookem mi to načte vizitky,ale bohužel beze čísla.Máte někdo podobný problém anebo radu,jak to rozchodit správně?Díky..[/QUOTE]
Nemám tvůj stroječek, navíc nepíšeš, kam se ti to špatně načte, jestli do Outlooku, nebo do P535. Předpokládám že do P535.
Jakou verzi Outlooku používáš (hlavně doufám že ne Outlook Expres)? Mám pocit že ActiveSync nepodporuje starší verze.
Máš v kontaktech Outlooku korektně zapsaná čísla bez mezer včetně navolených předvoleb států (výsledné zobrazení ve formátu pro ČR +420 XXXXXXXXX)
levap1_ce4you (58)|28.11.2007 14:54
Zdravím všechny majitele 535-ek. nemáte náhodou někdo zkušenosti s programem Plugin HTC Home. Docela se mi to libí, ale nějak jsem to nerozjel...
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=23697&dd=0&fi=10
mostik (3)|28.11.2007 18:54
[QUOTE="Skipy"]Máš druhý konec kabelu strčený v napájení (12 V)?[/QUOTE]

jestli mas na mysli napajeni 5v, na ktery tyhle masinky s mini USB behaj tak jo....
Skipy (110)|28.11.2007 20:39
Někde sem četl že TMC musí být napájeno 12V (zásuvka zapalovace), přes TMC je zároveň dobîjeno PDA. Asi to byl jiný typ.
trubg_ce4you (47)|28.11.2007 22:43
[QUOTE="mates2"][QUOTE="trubg"]Zdravím..při synchronizaci kontaktů s Outlookem mi to načte vizitky,ale bohužel beze čísla.Máte někdo podobný problém anebo radu,jak to rozchodit správně?Díky..[/QUOTE]
Nemám tvůj stroječek, navíc nepíšeš, kam se ti to špatně načte, jestli do Outlooku, nebo do P535. Předpokládám že do P535.
Jakou verzi Outlooku používáš (hlavně doufám že ne Outlook Expres)? Mám pocit že ActiveSync nepodporuje starší verze.
Máš v kontaktech Outlooku korektně zapsaná čísla bez mezer včetně navolených předvoleb států (výsledné zobrazení ve formátu pro ČR +420 XXXXXXXXX)[/QUOTE]
Tak nakonec jsem to musel cv Outlooku vykopírovat ze složky "jiné" do "mobilní"..Chyba byla už při postupném zadávání do mobilu,že jsem si to netřídil do podsložek..ale i tak jsem si myslel,že tam bude nějaký hromadný převod..takže srovnávejte si to postupně hned při přídávání...at to pak neděláte 2 hodiny,jako já:)
mostik (3)|28.11.2007 23:20
[QUOTE="Skipy"]Někde sem četl že TMC musí být napájeno 12V (zásuvka zapalovace), přes TMC je zároveň dobîjeno PDA. Asi to byl jiný typ.[/QUOTE]

no mam pocit, ze veskery zarizeni, TMC, PDA a podobny, je napajeny "teda pokud je to z autozasuvky, ale podle me i veskery nabijecky k PDA" 5V. ale jestli ma nekdo jiny zkusenosti budu rad kdyz se podelite... je mi lito tech 9 stovek,- co jsem dal za ten kabel :/
X-etra (14)|2.12.2007 18:39
chci si koupit PDA a rozhoduji se mezi ASUS P535 nebo E-ten X500+. U E-tenu mě hlavně láká VGA, ale na fórech se dost často objevují zvěsti o problémem se správou RAM apod. Který z těch dvou byste brali vy? Je ta VGA hodně znát oproti rozlišení 320x240? Díky.
X-etra (14)|2.12.2007 20:06
Dá se u P535 nastavit "mód v letadle", tzn. že telefon nepřijímá žádný GSM signál?
mv88_ce4you (17)|2.12.2007 22:03
[QUOTE="X-etra"]Dá se u P535 nastavit "mód v letadle", tzn. že telefon nepřijímá žádný GSM signál?[/QUOTE] ano, je to přímo vlastnost PDA, "vypnout telefon", podobně jako za(vy)pínáš Wi-fi
X-etra (14)|3.12.2007 16:37
Takže pro mě to vyhrál asus p535, ještě poslední věc: jsem ženská a pro mě je bílá verze hezčí a asi o 500,- lacinější než tmavá. Chci se ale ještě zeptat: ten plast je do stříbrno bílé nebo je to klasicky bílá? Bojím se, aby plast po čase nezažloutl :-(
zuzkys (356)|3.12.2007 18:15
Mám bílou verzi a je moc pěknej, barva úplně sněhově bílá není, oproti např bílému ipodu, který je opravdu bílý. Do stříbrna rozhodně ale není. Po stranách je stříbrný proužek, ale co já mám za problém, tak se mi ta barva začíná dost loupat po stranách, nevím zda je to tou bílou, nebo čím, ale žádný uživatel tmavé verze s tímto problém nemá. Nešetrným zacházením to není - je jako v bavlnce, ale v servisu mi bylo řečeno, že by se to dalo vyreklamovat, ale zatím s tím čekám, nemůžu si dovolit být několik týdnů bez telefonu.
Jinak mám ho něco k půl roku a nějaká změna barvy tam není.
trubg_ce4you (47)|5.12.2007 09:04
Pokud mám připojené hansfree a pak změním profil telefonu na normální,bluetooth zůstává pořád zapnutý...nevíte někdo co s tím,aby se to nemuselo vypínat vždy pak ručně?:cool:
insomnia (2)|5.12.2007 21:23
Ahoj, koupil jsem Asus P535 a mam veskery Program Files v pameti Asuse, ale rad bych, aby to cely bylo na miniSD karte a ja tak mohl mit vsechny programy tam. Duvodem je i to, ze se mi do pameti telefonu nevejde TomTom6 se vsema mapama, ktery chci. Pomuze mi nekdo?

Chci se jeste zeptat na GPS, protoze se mi nezobrazuje ikonka GPS, kdyz zadam start/nastaveni/pripojeni - je to normalni? objevi se mi tam ikonka GPS az kdyz naistaluju aplikaci, ktera GPS vyuziva?

Diky
Mipii (24)|5.12.2007 23:18
Skoušel jsem v prodejne kartu 4GB kingston klass 6 a nefunguje vubec ji to nedetekuje mam WM6
mattirm (15)|5.12.2007 23:41
[QUOTE="Mipii"]Skoušel jsem v prodejne kartu 4GB kingston klass 6 a nefunguje vubec ji to nedetekuje mam WM6[/QUOTE]Mal som ten isty problem s kartou od HAMA (4GB) tak som si nechal poslat PRETEC 4 GB a funguje bez problemov.:)
X-etra (14)|6.12.2007 20:11
Tak jsem si dneska koupila tmavou verzi. Jupí!!! Schválně si ho ale nechám až pod stromeček - chci totiž zažít neskrývanou radost jako za mlada :-)
dexter7 (13)|6.12.2007 20:22
Vsetci majitelia asus P535 si gratulujte k uzasnej tehlicke. Ta moja prezila uz niekolko padov z cca metrovej vysky a dokonca aj vykupanie vo vode BEZ UJMY NA ZDRAVI.