Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535 - fotky displaye - žádost

revoltego (21)|26.10.2007 11:18
[QUOTE="zuzkys"]Bohužel poslední dobou se mi dost často stává, že mě volající říká, že mě slyší strašně potichu, i když do toho řvu a jsem v tichým prostředí. Nevím co s tím. Všechno nastavení týkající se mikrofonu a telefonu sem prolezla, různě vyzkoušela, ale stále mě spousta lidí slyší strašně potichu. Co s tím? Nějaký nápad?[/QUOTE]


Ahoj, no tak mam uplne stejny problem,ale zaclo se to objevovat teprv nedavno,tak mam pocit ze to ma na triku zas nejaka aplikace....
kazdopadne vzdy pomuze soft reset....
ten gsm modul je vubec zahadny v tomhle asusu :/:?
Bongo (35)|26.10.2007 11:24
[QUOTE="Bongo"]Koupil jsem si k P535 paměťovku Pretec 4 GB - ta co se o ní píše pár příspěvků výš. Problém je, že telefon ji naprosto ignoruje :( když ji dám do čtečky (ta v asus noteboocích) tak se mi ve windows sice ukáže, ale nejde otevřít a když jsem třeba zkoušel dát "formátovat" tak se nic nestalo (ani se neotevřela nabídka s nastavením možností formátování).

Může být karta vadná? Nebo je to tím že mám Windows Mobile 5? Na WM6 bych klidně upgradnul, ale nemám jak :) (protože jediná paměťovka, kterou mám, nefunguje...)[/QUOTE]
Odpovím si sám a možná tím odpovím i někomu dalšímu :) Koupil jsem si ještě 2 GB kartu (menší v sunnysoftu skladem neměli :D ) a s její pomocí jsem upgradoval na WM6. A pretec 4 GB už funguje...
Lipon (61)|26.10.2007 11:25
nemate nekdo tip, kde v Praze sehnat 4GB neSDHC miniSD kartu? Na webshopech co jsem nasel tak neni skladem.
Zvažuju jestli dát 4 GB non SDHC (která by s WM6 měla šlapat v poho) nebo s určitou mírou nejistoty koupit SDHC a upgradovat WM6 na posledni verzi
Chiquita_CZ (28)|27.10.2007 15:07
Stále marně hledám funkci budíku, to na ní u P535 zapomněli??
Bongo (35)|27.10.2007 15:54
Na hlavní obrazovce ťukni na hodiny/datum, přepni na záložku připomenutí... a dál si snad poradíš :)

A já mám taky jeden dotaz - týká se stavové diody. Měla by nějak dávat najevo, že mám např. nepřečtenou sms? Podle mě jo, podle manuálu taky - měla by tuším červeně blikat, jenže skutečnost je jiná a dioda dál vesele bliká zelenou barvou :)) Kde je chyba?
lshady (3)|28.10.2007 14:53
Ahoj, mám trochu netradiční dotaz ohledně PDA ;) CHtěla bych vědět, jestli u ASUS p535 je možno odlišit volající různým vyzváněním a zda budík funguje i při vypnutém zařízení.
Díky za odpověď
Skipy (110)|28.10.2007 18:59
[QUOTE="lshady"]Ahoj, mám trochu netradiční dotaz ohledně PDA ;) CHtěla bych vědět, jestli u ASUS p535 je možno odlišit volající různým vyzváněním a zda budík funguje i při vypnutém zařízení.
Díky za odpověď[/QUOTE]

Ano, ano.
mdkill (31)|28.10.2007 20:43
[QUOTE="Skipy"][QUOTE="lshady"]Ahoj, mám trochu netradiční dotaz ohledně PDA ;) CHtěla bych vědět, jestli u ASUS p535 je možno odlišit volající různým vyzváněním a zda budík funguje i při vypnutém zařízení.
Díky za odpověď[/QUOTE]

Ano, ano.[/QUOTE]

Podle me teda ne. Pro odlišení volajících vyzváněním musíš použít jiný kontakt list než ten vestavěný. Když PDA uplně vypneš, tak tě budík nezbudí. Ale pokud vypneš pouze telefonní část a zařízení necháš zaplé tak ano.
Glomerulus (4)|28.10.2007 21:48
Možná trochu lama dotaz, ale ASUS P535 upragdnu na WM6cz jen tim, že stáhnu ten novej firmware co je na stránkách Asusu nebo musim stahnout este neco dalsiho? Dik za odpověď.
Skipy (110)|28.10.2007 22:13
[QUOTE="mdkill"][QUOTE="Skipy"][QUOTE="lshady"]Ahoj, mám trochu netradiční dotaz ohledně PDA ;) CHtěla bych vědět, jestli u ASUS p535 je možno odlišit volající různým vyzváněním a zda budík funguje i při vypnutém zařízení.
Díky za odpověď[/QUOTE]

Ano, ano.[/QUOTE]

Podle me teda ne. Pro odlišení volajících vyzváněním musíš použít jiný kontakt list než ten vestavěný. Když PDA uplně vypneš, tak tě budík nezbudí. Ale pokud vypneš pouze telefonní část a zařízení necháš zaplé tak ano. [/QUOTE]

Když si dáš editaci kontaktu tak tam je položka vyzváněcí tón a mužeš si tam zvolit co chceš. Budík používám ze SPB Time, tam ta možnost je.
Mipii (24)|29.10.2007 14:39
[QUOTE="Chiquita_CZ"]Stále marně hledám funkci budíku, to na ní u P535 zapomněli??[/QUOTE]
Klikni na hodiny a tam si mužeš dat 3 nezavisle budiky
Mipii (24)|29.10.2007 14:42
[QUOTE="Skipy"][QUOTE="mdkill"][QUOTE="Skipy"][QUOTE="lshady"]Ahoj, mám trochu netradiční dotaz ohledně PDA ;) CHtěla bych vědět, jestli u ASUS p535 je možno odlišit volající různým vyzváněním a zda budík funguje i při vypnutém zařízení.
Díky za odpověď[/QUOTE]

Ano, ano.[/QUOTE]

Podle me teda ne. Pro odlišení volajících vyzváněním musíš použít jiný kontakt list než ten vestavěný. Když PDA uplně vypneš, tak tě budík nezbudí. Ale pokud vypneš pouze telefonní část a zařízení necháš zaplé tak ano. [/QUOTE]

Když si dáš editaci kontaktu tak tam je položka vyzváněcí tón a mužeš si tam zvolit co chceš. Budík používám ze SPB Time, tam ta možnost je.[/QUOTE]
Musiš si dat čisla do kontakt listu pokud je budeš mit jen na sim karte tato možnost aby jsis mohl dat ke každemu čislu jine vyzvaneni zmizi.
Lipon (61)|29.10.2007 14:46
[QUOTE="Skipy"]

.....
Budík používám ze SPB Time, tam ta možnost je.[/QUOTE]

a jsi si jistý, že to vzbudí při ÚPLNÉM vypnutí PDA? Ja jsem byl doteď přesvedčenej, že to principiálně neni možný. Vypneš PDA hlavním vypínačem - vypneš systém a jakýkoli soft nejede, tedy ani budík ...
při vypnutém telefonu - tj. při vypnutí GSM modulu P535ky bez problémů, to praktikuju taky
palacinka (242)|29.10.2007 15:33
P535 nejde vypnou úplně, pokud se to tzv. vypne tlačítkem pro zapnutí/vypnutí tak PDA jen vypne displej a odpojí některý HW, ale veškeré spuštěné aplikace co jsou na pozadí běží. Pokud by P535 šlo vypnout úplně tak by po zapnutí OS nabíhal úplně od začátku, tak jako když uděláte softreset a nebo vyndáte zadní kryt a pak P535 zapnete.
JoU81_ce4you (116)|29.10.2007 15:49
Co by to neslo vypnout uplne, podrzis zapinatko, jako u skoro kazdeho pda...
Skipy (110)|29.10.2007 16:09
Tak beru to zpět, při vypnutém PDA budík nejde ani přes SBP Time.
v.peroutka (7)|29.10.2007 18:24
Tak už ho mám taky, přesedlal jsem na něj z Varia a celkem spokojenost. Jen mne štvou následující tři věci:
1) šum při přehrávání jakéhokoliv zvuku či hudby z hlasitého repráku či BT sluchátka, (na drátové sluchadla je to úplně bez šumu)
2) chybějící hlasové vytáčení
3) nemožnost změnit úkoly soft. kláves v Today obrazovce

Pro bod 2 a 3 jsem zkoušel už nějaký prográmky, ale zatím bez úspěchu.
Nevíte o nějakých funkčních na P535?
Hlavně mne zajímá zda pozorujete taky ten šum, nebo to dělá jen můj kousek ( je to zvuk jako z ohrané kazety) a byl by to důvod k reklamaci.

Díky za rady.
Chiquita_CZ (28)|29.10.2007 19:19
To těžko říct, já dneska reklamoval kvůli ozvěnám, co slyší někteří volající. Ale byl to taky docela problém.. nakonec mi to určitě vrátí s tim, že reklamaci neuznali :(
JoU81_ce4you (116)|29.10.2007 20:20
[QUOTE="v.peroutka"]3)
nemožnost změnit úkoly soft. kláves v Today obrazovce


Nevíte o nějakých funkčních na P535? [/QUOTE]

Remap Sofkeys a o šumu nic nevím :O :)
Mipii (24)|30.10.2007 00:55
[QUOTE="Chiquita_CZ"]To těžko říct, já dneska reklamoval kvůli ozvěnám, co slyší někteří volající. Ale byl to taky docela problém.. nakonec mi to určitě vrátí s tim, že reklamaci neuznali :([/QUOTE]
Tak to že ten na druhe strane slyší ozvěnu je uplne u každeho pda je špatne navrhnutou vnitří strukturou kde zvukove vlny z repraku jdou do mikraku jedina pomoc u tohohle problemu je zavolat nekomu např bezplatne čislo a seřídit si hlasitost pomoci bočních tlačítek na ovládáni hlasitosti tuto hlasitost jde zeslabit nebo zesílit jen pokud volaš jinak budeš stlumovat cele pda
JoU81_ce4you (116)|30.10.2007 04:49
Není to pravda, nedela to kazde pda, konkretne P535 ma opravdu problem s tim ze druha strana slysi vetsinou potichu.
v.peroutka (7)|30.10.2007 08:08
[QUOTE="JoU81"][QUOTE="v.peroutka"]3)
nemožnost změnit úkoly soft. kláves v Today obrazovce


Nevíte o nějakých funkčních na P535? [/QUOTE]

Remap Sofkeys a o šumu nic nevím :O :) [/QUOTE]


Díky to funguje, teď jen něco na to hlasové vytáčení.
palacinka (242)|30.10.2007 08:13
na to hlasove vytaceni muze byt napr. Vito Voice Dialer, je celkem spolehlivy, mel jsem s nim dobre zkusenosti
...
k te ozvene, nikdo si na to nestezoval a ani ted nestezuje, clovek ktery ted ma odemne P535, tak jsem taky neslysel zadnou ozvenu kdyz mi nekolikrat volal
baracudakb_ce4you (17)|30.10.2007 08:27
Zkuste microsoft voice commander 1.6
martan1981 (5)|30.10.2007 12:55
Nema niekto problem ako ja, ze asi 24 hodin po softresete mi mikrofon nahrava velmi potichu. Keby to bolo iba pri nahravani, ani by mi to tak nevadilo, ale ked mi niekto zavola, tak nie ze ma pocuje potichu, ale takmer vobec. Teda komunikacia je uplne nemozna. A robit SR kazdy den nie je najlepsie riesenie. Inak mam CZ rom WM6 a radio 4.8.0. Skusal som aj ine verzie radia, ale nepomohlo. Myslite, ze by pomohol prechod na WM5, pripadne WM6 EN?
baracudakb_ce4you (17)|30.10.2007 13:53
Podobnym problemem netrpim, nemuze to zapricinovat nejaky sw?
levap1_ce4you (58)|30.10.2007 14:10
Neví někdo náhodou jak lze u sms zpráv (všech zasílaných) nastavit, aby "došla" zpráva o doručení? Zatím jsem to našel pouze u jednotlivé zprávy.
martin_g (81)|30.10.2007 14:20
[QUOTE="levap1"]Neví někdo náhodou jak lze u sms zpráv (všech zasílaných) nastavit, aby "došla" zpráva o doručení? Zatím jsem to našel pouze u jednotlivé zprávy.[/QUOTE]
Dorucene SMS -> Nabidka -> Nastroje -> Moznosti -> Zpravy SMS -> Vyzadat oznameni o doruceni
levap1_ce4you (58)|30.10.2007 22:36
super díky, jenom nevím jak jsem to mohl přehlídnout...Ještě jednou díky
levap1_ce4you (58)|3.11.2007 00:17
Dnes jsem si aktivoval wifi připojení ve své kanceláři a vše funguje jak má. Nastal , ale problém s připojením pře GPRS - toto prostě přestalo fungovat - a napíše se zpráva, že volaný modem se odpojil. Mám operátora Vodafone a nejsem si vědom, že bych dělal nějaká nastavení při tomto připojení - toto připojení (přes GPRS) šlo v poho až do doby nastavení připojení přes wifi. Nesetkal se někdo s tímto problémem? ještě poznámka : odesílání MMS funguje správně přes GPRS. Už jsem se několikrát díval do nastavení a nemohu přijít na to proč nelze se připojit na internet přes GPRS...
Skipy (110)|3.11.2007 07:48
Když jede WiFi tak nejede GPRS a obráceně. Ještě u GPRS, když se dá nastavení ze sítě (automatické od operátora) tak se do kolonky číslo nahraje "ointernet", patří tam jen "internet".
Glomerulus (4)|4.11.2007 12:56
Čau, měl bych prosbu o radu. Mám Asus P535, naisntaloval jsem si TomTom verzi 6.032 a PDA mi zaboha nemůže najít signál - v TomTomu mám nastavené "jiná NMEA GPS", rychlost 57600, ale prostě ho to nenajde, zkoušel jsem i verzi 6.2. V nastavení PDA mám záložku External GPS, kde se mě to ptá na

1) port na získání dat GPS - každý program používající GPS bude komunikovat s tímto portem (možnosti jsou COM0 až GPD9)

2) hardwarový port, ke kterému je zařízení připojeno - další info najdete v dokumentaci výrobce GPS (COM0 - COM9).

Nejsem si jistej jaký porty tam zadat, jeden z nich by měl bejt COM9, ale nefunguje.
Tak nevim, jestli se célé tohle nastavení týká jen nějáký antény, kteoru bych k PDA připojil, ale když v TomTomu navolím "vestavěné GPS", stejně signál nenajde. Díky za jakoukoliv radu.
zuzkys (356)|4.11.2007 13:54
1) mám nastaveno na "žádné"
2) mám nastaveno na "žádné", přenosová rychlost 4800
A na poslední záložce "přístup" mám zatrhnuté spravovat zařízení GPS automaticky

Dále v Tom Tom jakékoliv verzi (a i v jiných navigačních softech) mám nastaveno - Jiná NMEA GPS - baudová rychlost GPS 4800 - GPS je připojen k GPS device.

To je celé mé nastavení a funguje beproblémově.
Heky2_ce4you (14)|4.11.2007 18:02
Já to mám nastavené stejně jako zuzkys, akorát v bodě 1) mám COM2.
Zkoušeno na TomTom 6.02 i 6.03 a taky na iGO 2006plus. Všude funguje bez problému.
Glomerulus (4)|4.11.2007 21:38
Tak už jsem dneska signál našel na cestě po Praze, ale stejně to trvalo asi 5 min než ho našel, je to normální? Při jízdě v tunelu po chvíli vypadnul, což je logický, ale hned zas naskočil a trasu v pohodě dokončil. Když ale vypnu TomTom, tak mam pak po opětovném zapnutí šílenej problém najít signál a v budově ho nenajde vůbec.
A navíc jsem objevil další problém, po naisntalování TomTomu mi přestane na celém PDA fungovat zvuk, pomůže jen reset default nastavení, teda tolik problémů jsem zdaleko naočekával.
Heky2_ce4you (14)|4.11.2007 22:07
Tak to je normální, že po prvním zapnutí to trvá trochu díl, než najde signál. Hlavně pokud jsi mezi vysokými budovami. I když 5 minut je docela dost (možná to dělají ty baráky). V budově se nechytáš vůbec, výjimečně u okna. Stačí trochu prostudovat tohle téma. Už se tu o tom psalo.
Se zvukem problémy nemám. Nemáš vypnutý zvuk v navigaci? I když to by asi nemělo mít vliv na celé PDA.
Glomerulus (4)|4.11.2007 22:19
Jo díky za odpověď, přiznam se, že sem byl trochu línej číst 64 stran topicu :) No, mam verzi TomTomu 6.032 staženej .CAB z warfora a při instalaci mi vyhodil chybu jeden soubor, tak to asi bude tou verzí. Jinak předpokládam, že 6.2 žádnou velkou výhodu nemá.
Heky2_ce4you (14)|4.11.2007 22:37
To nevím. Tolik zkušeností s tím zase nemám. Já jsem zkoušel hlavně verzi 6.030. Teď ale používám iGO. Nějak mi víc vyhovuje. To jsou ale věci, které asi nepatří sem.
Jinak těch stran je tu tolik právě proto, že někteří jsou líní číst to celé, případně použít funkci hledej.
No a tím, že to máš z warfora bych se asi na tomhle fóru radši nechlubil.
libmot_ce4you (11)|7.11.2007 23:27
Nebyl by tip na freeSW pro automatické vypnutí v předvoleném čase (příp. s výzvou ke zrušení vypínání)
muzicek (4)|8.11.2007 21:52
Zdravím všechny šťastné uživatele Asusíku P535. Přiznám se, že se mi toto zařízení velmi líbí, a vážně zvažuji jeho koupi, jenom nevím, zda bude pro mne vyhovující. Píšu totiž docela dost SMSek a zajímalo by mě, zda jdou na tomto Asusu psát pohodlně i delší SMSky jednou rukou, bez použití stylusu. Nikdy jsem žádné PDA neměl, vždy jen klasický mobilní telefon s hardwarovou klávesnicí. Je nějaká aplikace, která by téměř na celý displej zobrazila SW klávesničku v klasickém uspořádání 3x4 tlačítka (uspořádané jako na mobilním tel. – pod tl. 2 písmenka abc atd.), tak aby byly dostatečně velké a dalo se na ně „ťukat“ prstem ? Lze tak psát SMSky ? Je taková klávesnice, na kterou se ťuká prstem, nikoliv stylusem obsažená např. v SPB Shell ? Předem moc děkuji za odpovědi a za rady.
Janek
Skipy (110)|9.11.2007 06:25
Třeba SPB Full Sreen Keyboard.
Lipon (61)|9.11.2007 09:24
já bez stylusu používám buď

1) zmiňovaný Fullscreen keyboard (screenshoty najdeš snadno), "nevýhodou je, že není vidět větší část textu, co už jsi napsal, na druhou stranu na celém displeji máš qwertz klávesnici
2) PhonePad - nejvíce připomíná klávesnici mobilu, je vč. CZ T9

o PhonePadu viz též zde
zuzkys (356)|9.11.2007 15:10
Já používám jen Phone Pad a naprosto přesně splňuje tvoje požadavky na psaní sms.
levap1_ce4you (58)|11.11.2007 22:37
Neví náhodou někdo jak zachovat sms zprávy? Jedná se mi o to jestli nejdou všechny zprávy zálohovat někde třeba na kartu atd. Po tvrdem restartu jsem totiž přišel o všechny. Zálohovací program spb backup, který používám oblast zpráv nezálohoval....
palacinka (242)|11.11.2007 22:54
PIMBackup
Abrandecky_ce4you (102)|14.11.2007 07:24
Jak má přesně fungovat Automatický profil? Kdesi jsem se dočetl, že aby se změnil normální profil v průběhu události na "schůzka", musím v události mít vybraný stav "Zaneprázdněn". Kdybych nechtěl, aby v průběhu události přecházel do profilu "schůzka", ve stavu události musím mít stav "Volno". Jaksi se mně ale zdá, že to nepracuje správně. Někdy se profil přepne, někdy ne, někdy se po události nevrátí do nornálního režimu... Zatím jsem nepřišel na to, co je špatně. Nemáte někdo zkušenosti?
levap1_ce4you (58)|15.11.2007 11:36
Neví někdo náhodou proč se na doručence od sms zobrazí pouze telefonní číslo a né přímo jméno kontaktu? U doručených sms to funguje normálmě, ale u doručenek nee.
dexter7 (13)|15.11.2007 11:47
[QUOTE="levap1"]Neví někdo náhodou proč se na doručence od sms zobrazí pouze telefonní číslo a né přímo jméno kontaktu? U doručených sms to funguje normálmě, ale u doručenek nee. [/QUOTE]

lebo... asi windows... ;) treba na to taku malu utilitku... checkuj..
https://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=1427
funguje v pohodicke aj pod WM6
levap1_ce4you (58)|15.11.2007 13:07
Díky moc, jdu to vyzkoušet:yes:
---Mirda--- (12)|15.11.2007 20:06
Lidi jaky mate miniSDčka v P535ce???