Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS MyPal A686/696 - první zprávy, novinky atp.

cervik2 (19)|2.11.2007 13:42
DOTAZ :
potřebuji provédst tvrdej reset u MyPal 696 ?? Jak na to ???? Díky
hustler_ce4you (87)|2.11.2007 14:01
cítaj manuál !!!! držiš joistik zatlaceny a reset stylusom a potom das pravé tlacidlo !
riku_ce4you (19)|2.11.2007 14:07
[QUOTE="breit"]Měl bych dotaz. Před pár dny jsem si koupil Asus MyPal A696, je to mohe 1. pda, takže se s ním pořád seznamuju. Před chvílí jsem si chtěl vyzkoušet spojení Bluetooth, ale tvrdě jsem narazil.
Nepodařilo se mi BT vůbec zapnout a když chci vejít do nastavení BT, tak mi to vyhodí jen chbovou hlášku:

"Nepodařilo se ZAPNOUT vysílač Bluetooth z důvodu nedostatku dostupné paměti ovladače. Než budete moci ZAPNOUT vysílač Bluetooth, musíte provést normální reset."

Poraďte mi co s tím pls.

EDIT: Navíc v menu nastavení je místo ikony BT jen černý čtverec.[/QUOTE]

Psal jsem o tomtéž o něco výše. Nejspíš se ti to hádá s nějakým jiným softwarem.
breit (6)|2.11.2007 14:40
:) Měl jsem pocit, že jsem tenhle problém už někde četl :)
Jaký soft se s tím hádal tobě? Resp jak jsi to vyřešil?
riku_ce4you (19)|2.11.2007 16:25
[QUOTE="breit"]:) Měl jsem pocit, že jsem tenhle problém už někde četl :)
Jaký soft se s tím hádal tobě? Resp jak jsi to vyřešil?[/QUOTE]

Jedna z verzí TomTom, ale když se podíváš na 24 a 25 stránku fóra, najdeš to tam.
Satrej_ce4you (26)|2.11.2007 22:44
Tak , je to v pytli BT mne taky nejde zapnout , nepomohla odinstalace TomTom. PLZ poradte
firerescue (18)|3.11.2007 09:25
Hard reset...nic jiného nepomůže
breit (6)|3.11.2007 09:54
Tak to je pěkně v p... Mám pda ani ne týden a hned hard reset.. to bych se z toho... Ach jo.. No asi to bez BT chvíli vydržím, ale jednou na to stejně dojde
Satrej_ce4you (26)|3.11.2007 10:22
Tak hard reset + TomTom 6.203 a vse je v poradku. BT jede.
hustler_ce4you (87)|8.11.2007 09:41
mohli by ste odskusal tento výborný Benchmark

[CODE]http://www.virtualspaghetti.com/vsbench/[/CODE]

Mne akosi na mojej 696 rozhádže grafiku skúste či Vám ide. PLS

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

riku_ce4you (19)|8.11.2007 11:16
[QUOTE="hustler"]mohli by ste odskusal tento výborný Benchmark

[CODE]http://www.virtualspaghetti.com/vsbench/[/CODE]

Mne akosi na mojej 696 rozhádže grafiku skúste či Vám ide. PLS

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[/QUOTE]

Jo, dělá mi to samé...
svatonlu_ce4you (0)|21.11.2007 11:17
Problém vyřešen - sakra nenapadlo me, ze to budete brat na Hustleruv prispevek, vyresil jsem problemy, ktere byly popsany misto tohoto textu ;-)
granvin (8)|9.12.2007 21:48
Ahoj,
chci se zeptat jestli někdy nevíte jak v exploreru (na PDA) zvětšit obrázek, či ho otevřít v novém okně. Pořád na to nemůžu přijít a některé jsou takové malé mrchy, že na nich neni nic vidět.
Díky všem,,,
hustler_ce4you (87)|9.12.2007 22:14
[QUOTE="svatonlu"]Problém vyřešen....[/QUOTE]

a ako si ho vyriesil ?
tomas.slavik (1)|14.1.2008 12:23
[QUOTE="tlacenka"]Ahoj, mam taky asuse 696 a bohuzel mi taky flashovani na verzi 735 nevyslo, flashoval jsem z 720 a vytuh: error file checksum failed (zhruba tak:)

no na netu jsem nasel tohle:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=1551580

kde to ten borec vyresil, takze to vecer zkusim. samozrejme jsem tak blbej, ze nemam zalohu romky, tak to zkusim s tou anglickou ;)

no jinak se mi pristroj libi, tak doufam, ze ho privolam z kremikovyho nebe:)) [/QUOTE]

Zdravím, stalo se mi to samé. Teď je můj asus 696 mrtvej a oživovací pokusy nefungují. Mohl bs mi prosím poradit (nebo někdo jiný), co mám zkusit udělat? Jak ho mohu nastartovat, když se nedá zapnout? Stáhnul jsem si podle návodu usbloader.exe a ramku mám českou ze stránek asusu. Kam to mám nahrát? Na kartu? Když zkouším stisknout zapínací tlačítko a potvrzovací a reset zároveň, nic to nedělá ... Díky moc.
Jirka Ch. (42)|19.1.2008 05:07
Lze koupit akumulátor?

Ahoj majitelé A686/696, víte někdo, zda se v ČR někde prodává náhradní akumulátor? Hodiny hledám v Googlu a nejbližší obchod jsem našel v Litvě :((
Thomas123_ce4you (6)|19.1.2008 10:06
[QUOTE="Jirka Ch."]Lze koupit akumulátor?

Ahoj majitelé A686/696, víte někdo, zda se v ČR někde prodává náhradní akumulátor? Hodiny hledám v Googlu a nejbližší obchod jsem našel v Litvě:(( [/QUOTE]

Nevíš, zda je kompatibilní s A63x ?
Těch se sem totiž dováží fůra.
Jirka Ch. (42)|19.1.2008 13:08
Na Asus webu (CZ i Global) žádná specifikace příslušenství není (typové označení), ani v manuálech, jen u A6x6 je uvedena kapacita 1200 mAh, u A63x 1300 mAh - takže podle toho soudím, že to je jiný typ. Podle fotek na netu má aku pro A6x6 kontakty na kratší straně, pro A63x na delší straně. Proto se tu s důvěrou ptám znalců ;) (PDA mám teprve objednané).

Doplněno: accu Part No. je SBP-09, pro A63x SBP-03.
montelino (19)|20.1.2008 10:52
Ten akumulátor do A686/696 je úplně jiný, než A63x - mají to eshopu SIL - tady
tlacenka (5)|21.1.2008 11:51
[QUOTE="tomas.slavik"][QUOTE="tlacenka"]Ahoj, mam taky asuse 696 a bohuzel mi taky flashovani na verzi 735 nevyslo, flashoval jsem z 720 a vytuh: error file checksum failed (zhruba tak:)

no na netu jsem nasel tohle:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=1551580

kde to ten borec vyresil, takze to vecer zkusim. samozrejme jsem tak blbej, ze nemam zalohu romky, tak to zkusim s tou anglickou ;)

no jinak se mi pristroj libi, tak doufam, ze ho privolam z kremikovyho nebe:)) [/QUOTE]

Zdravím, stalo se mi to samé. Teď je můj asus 696 mrtvej a oživovací pokusy nefungují. Mohl bs mi prosím poradit (nebo někdo jiný), co mám zkusit udělat? Jak ho mohu nastartovat, když se nedá zapnout? Stáhnul jsem si podle návodu usbloader.exe a ramku mám českou ze stránek asusu. Kam to mám nahrát? Na kartu? Když zkouším stisknout zapínací tlačítko a potvrzovací a reset zároveň, nic to nedělá ... Díky moc.[/QUOTE]

no, kousek dal (strana 23) za tim mym prispevkem je to popsany celkem pochopitelne, tak na to mrkni
exot (45)|22.1.2008 09:20
Nevíte někdo zda s posledním firmwarem podporuje Asus A696 i SDHC karty velikosti 8GB a větší? Například A-DATA Secure Digital 8GB Turbo SDHC Class 6.
Předem díky
exot (45)|22.1.2008 11:42
Mám ještě další dotaz - už se to tady řešilo - USB host. Na diskusním fóru CC jsem objevil příspěvek jednoho uživatele ve znění: "USB host ma - staci nastavit - namiesto ActiveSync sa da "ctecka karet"", konkrétně měl na mysli asi volbu v nastvení reimu USB: "Velkokapacitní paměťové zařízení (čtečka karet). Stimuluje toto zařízení jako čtečku karet.". Nezkoušel jste to někdo? Bylo by to hezký, kdyby to nakonec fungovalo, ikdyž co mám zatím informace, tak to vypadá, že to nepůjde.
firerescue (18)|22.1.2008 11:54
USB Host nemá, mám to vyzkoušené i potvrzené od výrobce. USB výstup nemá napájení takže nedokáže externí zařízení napájet = spolupracovat. Zkoušel jsem to s foťákem, MP3 a HDD. Nastavení velkokapacitní zařízení slouží jen když chceš aby se PDA v PC tvářilo jako další disk.
exot (45)|22.1.2008 12:19
[QUOTE="firerescue"]USB Host nemá, mám to vyzkoušené i potvrzené od výrobce. USB výstup nemá napájení takže nedokáže externí zařízení napájet = spolupracovat. Zkoušel jsem to s foťákem, MP3 a HDD. Nastavení velkokapacitní zařízení slouží jen když chceš aby se PDA v PC tvářilo jako další disk.[/QUOTE]
Jo díky, myslel jsem si to, diskutující na CC asi špatně pochopil výraz USB host.
altin (8)|28.1.2008 11:39
zdravim...
uvazujem o kupe PDA a toto je jeden z kandidatov. chcel by som sa opytat, ako je na tom s prehravanim videa. neseka sa? su potrebne nejake upravy videa, aby bolo pozeratelne? neide o nejaky extra silny umelecky zazitok. ide o to, ci je to pozeratelne a ci je to bez sekania obrazu. dik
exot (45)|28.1.2008 12:44
[QUOTE="mirdin"]Nevíte někdo zda s posledním firmwarem podporuje Asus A696 i SDHC karty velikosti 8GB a větší? Například A-DATA Secure Digital 8GB Turbo SDHC Class 6.
Předem díky
[/QUOTE]
To nikdo nemá větší kartu než 4GB?
breit (6)|28.1.2008 14:00
[QUOTE="altin"]zdravim...
uvazujem o kupe PDA a toto je jeden z kandidatov. chcel by som sa opytat, ako je na tom s prehravanim videa. neseka sa? su potrebne nejake upravy videa, aby bolo pozeratelne? neide o nejaky extra silny umelecky zazitok. ide o to, ci je to pozeratelne a ci je to bez sekania obrazu. dik[/QUOTE]
Video jde na tomto PDA naprosto plynule a je perfektně "koukatelné". Plně doporučuj!!!
PS: k přehrávání ale nepoužívej integrovaný media player, stáhni si nějaký jiný
tomec (3)|30.1.2008 14:51
[QUOTE="mirdin"][QUOTE="mirdin"]Nevíte někdo zda s posledním firmwarem podporuje Asus A696 i SDHC karty velikosti 8GB a větší? Například A-DATA Secure Digital 8GB Turbo SDHC Class 6.
Předem díky
[/QUOTE]
To nikdo nemá větší kartu než 4GB?[/QUOTE]

Mam WM6 (ROM V03.0735) a A-DATA Secure Digital 8GB Turbo SDHC Class 6. Funguje bez problemu, jedine co jsem si vsiml je ze ta original ASUS utilita ukazuje kapacitu karty jako kdy by byla jen 4GB. V Total commanderu to ukazuje normalne.
MartinFALCON (23)|1.2.2008 15:12
[QUOTE="tomec"][QUOTE="mirdin"][QUOTE="mirdin"]Nevíte někdo zda s posledním firmwarem podporuje Asus A696 i SDHC karty velikosti 8GB a větší? Například A-DATA Secure Digital 8GB Turbo SDHC Class 6.
Předem díky
[/QUOTE]
To nikdo nemá větší kartu než 4GB?[/QUOTE]

Mam WM6 (ROM V03.0735) a A-DATA Secure Digital 8GB Turbo SDHC Class 6. Funguje bez problemu, jedine co jsem si vsiml je ze ta original ASUS utilita ukazuje kapacitu karty jako kdy by byla jen 4GB. V Total commanderu to ukazuje normalne.[/QUOTE]

Tak mám stejnou kartu jako, stejnou rom jako ty, ale ta pitomá karta nejede. Pda ji prostě nevidí!!!
davidlo (2)|4.2.2008 12:18
Ahoj vsichni, jsem temer rozhodnut pro koupi PDA Asus A696, mam vsak jeste jeden dulezity dotaz - prosim, mate zkusenost s pripojovanim k internetu pres bluetooth pomoci mobilniho telefon se Symbianem? Mam Nokii E50. Funguje to bez problemu?

Diky za rady!
Stenly_ce4you (26)|8.2.2008 07:37
Nevím jestli to tu už někdo řešil ale rozhoduji se, že si koupím větší kartu ale: na staré kartě mám spoustu programů příp. mapy k Tomtomu atd. Můžu tu starou kartu prostě překopírovat na tu novou větší, nebo je nutné všechny programy odinstalovat a znovu nainstalovat.
liquik (1)|10.2.2008 12:45
Ahoj mam problem,
kdykoliv vypnu PDA tak se mi nenacte karta!! vzdycky ji musim vytahnout a znovu zasunout aby byla videt. Nevite nekdo co s tim?
Jo a jeste jeden jak se vam podarilo tam nacpat 4GB kartu? moje pda ji nevidi!
Mam a696 s WM6.
diky
monty66 (3)|15.2.2008 11:41
Pokud nemáš tento FW
V03.0735.00 ten problém tam je.Po aktualizaci na tento FW mě vše šlape jak má.Mám 4GB
Více
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=cs-cz
jarousekblaha (1)|1.3.2008 23:04
Nezlobte se na mě, ale asi jsem uplně tupej.

Napište mi někdo jak jak udělat upgrade wm5 na wm6. Tu takzvanou Romku wm6 nemohu nikde najít...... poraďte mi prosím někdo jak na to. Našel jsem na stránkách asusu jakýsi FUU_CSY.zip (upgrade tool - firmware verze 735 ) a aplikoval jsem to.

předem děkuju za odpovědi.
Koval (15)|3.3.2008 19:29
Ahoj, pokud si nevěříš, doporučil bych ti to poslat do autorizovaného servisu (nejlépe sil.cz) a tam ti to upgradují na vyšší verzi (myslím že bezplatně v rámci záruky). Jinak doma to jde taky zvládnout v pohodě (vím jak, ale psát to tu nebudu, myslím že už to tu někde bylo popsáno).
R.Velan (2)|6.3.2008 22:35
Paměťová karta SDHC A-data 16 GB class6 funguje bez problémů.
Mám poslední verzi firmware (v03.0735).
Satrej_ce4you (26)|10.3.2008 21:20
[QUOTE="R.Velan"]Paměťová karta SDHC A-data 16 GB class6 funguje bez problémů.
Mám poslední verzi firmware (v03.0735).[/QUOTE]

Hele a jede ti na ni IGO ?
scalpel_ce4you (2)|13.3.2008 20:57
Od včerejška jsem novým majitelem a696, docela jsem se na něho těšil, ale bohužel mě docela zklamal GPS modul.Během posledních 24 hodin jsem se snažil pročíst většinu diskuzí, zkoušel jsem různá nastavení portů,ale bezvýsledně.GPS test,beeline...atd,ale soft hlásí chybu, že gps modul neexistuje.Projede to všechny porty,ale nic.Je zvláštní že žadný gps software nefunguje, tzn. že nekomunikuje s gpskou,ale IGO 2006+ nemá problém a v pohodě se fixne.Dřív jsem vlastnil acer c511 a tam nebyl nejmenší problém s nastavením portu(com7).Případám si jak LAMA,ale opravdu už nevím.
Jinak je na a696 nejnovější firmware.
poradí někdo please?
Díky za ochotu
Jirka Ch. (42)|13.3.2008 23:02
Pro OziExplorer se v konfiguraci oziho musí nastavit: NMEA (GPS) -> Komunikační port -> COM5: Serial3. Takže hledej kde máš podobné nastavení. GPS funguje!
davidlo (2)|14.3.2008 09:10
[QUOTE="scalpel"]Od včerejška jsem novým majitelem a696, docela jsem se na něho těšil, ale bohužel mě docela zklamal GPS modul.Během posledních 24 hodin jsem se snažil pročíst většinu diskuzí, zkoušel jsem různá nastavení portů,ale bezvýsledně.GPS test,beeline...atd,ale soft hlásí chybu, že gps modul neexistuje.Projede to všechny porty,ale nic.Je zvláštní že žadný gps software nefunguje, tzn. že nekomunikuje s gpskou,ale IGO 2006+ nemá problém a v pohodě se fixne.Dřív jsem vlastnil acer c511 a tam nebyl nejmenší problém s nastavením portu(com7).Případám si jak LAMA,ale opravdu už nevím.
Jinak je na a696 nejnovější firmware.
poradí někdo please?
Díky za ochotu[/QUOTE]

Ja s GS problemy nemam - vsude nastavuju COM5, 4800 a ve vsech aplikacich bezi (IGO 2006 SE, Tomtom, Smart Maps, Google Maps atd.)
scalpel_ce4you (2)|14.3.2008 21:02
HURAA!Po přečtení par zahraničních webů jsem se dopracoval k odpovědi!Řešením bylo spuštěníi programu SirfTech a pomocí něho jsem provedl tovarni nastavení gps modulu.
Teď už vše funguje jak má,takže spopkojenost maximalní.Jinak děkuji za rady!
zdes_ce4you (0)|31.3.2008 12:47
Jakou mate zkusenost s vydrzi baterie 696 pri zapnute GPS navigaci?
Jak se vydrz zmeni pri zamknuti pomoci HOLD tlacitka / a hlasova navigave pri zamknuti HOLD funguje?

Diky, Zdenek
Jirka Ch. (42)|31.3.2008 13:02
Asi bude záležet jaká navigace, jaká frekvence procesoru, jak svítí display, jak často se display zapíná (pokud se vypíná)...

Oziexplorer, A686-100 MHz, display vypnutý, podsvícení většinou větší, 5x za hodinu na 1-2 minuty zapnu: Výdrž asi maximálně 7-8 hodin. "Asi" píši proto, že na celodenním výletě musím z NiMH dobít, tak odhaduji, celý den bohužel nevydrží.
exot (45)|22.4.2008 06:18
Musím připojit zkušenost s 16GB kartou - Transcend SDHC Class 6 16GB funguje bez problémů. Za 1600 i se čtečkou to už je slušný úložiště.
xkarlos_ce4you (0)|4.5.2008 19:00
Přidávám zkušenost s kartou TakeMs 8 GB SDHC Class 6 - jede bez problémů.

Zároveň mám dotaz: při vypnutí přístroje při spuštěné navigaci Tomtom a opětovném zapnutí Tomtom spadne,
je to normální ? Nevíte někdo co s tím ? Nebo jak šetřit baterku když chcu na nějakou dobu navigaci vypnout ?


díky moc
hustler_ce4you (87)|13.5.2008 20:25
možte posmoct už dlhú dobu aj po asi 10 preinstalovaniach a SW A HW resetoch mam stale ten istý problém a to že moje Asus 696 stále s niečím pracuje ak ked neviem cim co signalizuje svojim farebným kruhom a tým mi spomaluje pda na realnych 20% zo 100% neviete preco... ???[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
riku_ce4you (19)|14.5.2008 08:19
Zkus odisnstalovat to SPB Plus, nebo co to tam máš, šíleně to zpomaluje samo o sobě (aspoň na mé A696).
josuk (7)|14.5.2008 10:23
[QUOTE="hustler"]možte posmoct už dlhú dobu aj po asi 10 preinstalovaniach a SW A HW resetoch mam stale ten istý problém a to že moje Asus 696 stále s niečím pracuje ak ked neviem cim co signalizuje svojim farebným kruhom a tým mi spomaluje pda na realnych 20% zo 100% neviete preco... ???[/QUOTE]

co to tam máš za Task manager? A to počasí? To se stahuje online, a jak často???? Jaké je nastavení těhle aplikací. Ty ikonky to jsou všechno spuštěné aplikace? Já mám nastavený task manager na zavírání nepotřebných aplikací.
A nevím, ten Spb Backup mi snad nijak a nic neovlivnuje..

edit: pardon ted vidím, že píšete o spb plus - ten neznám.
hustler_ce4you (87)|14.5.2008 20:16
hmm tiež som na to myslel ale som si ho stasne oblubil nevies/te o nejakej dobrej nahrade ?
tlacenka (5)|16.5.2008 10:19
Používám PocketBreeze a jsem s nim moc spokojenej, žádný zdržování nepozoruju :)