Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BatteryStatus 1.04.2beta - NEW!

SpeedyTuning (240)|6.3.2007 18:10
Zdravim
Narazil jsme na tuto verzi a ma spoustu novejch veci.

Nejvice me zaujal CPU scaler ktery umi vase vario monitorovat a nastavi optimalni frekvenci pro dany cas ve vami zvolenem rozmezi. ja mam napr nastaveno minimalni speedy 143mhz a max 273mhz.

Jen doufam ze procesor je zvyklej na takove zmeny taktu.

Co si o tom myslite?
jimmyjames_ce4you (199)|7.3.2007 08:11
To zni dost dobre :) Hned jak bude cas, tk to vyzkousim :)
Jak rychle reaguje na zmenu zateze procesoru (pro elektrikare...jakou ma hysterezi)? Myslim tim, jestli se automaticky pretaktuje uz pri spousteni nejakeho programu nebo az pri 1/2minute prehravani videa?
Nezere to moc baterku? BatteryStatus mel vzdycky, co si pamatuju, problem s velkym snizenim vydrze baterky pri jeho pouzivani...:( Jak je to u teto verze?
SpeedyTuning (240)|7.3.2007 12:29
ja snizeni vydrze nepocituje ale treba johny zase rikal ze tak 20% jo, protoze to pouziva jinej zpusob taktovani nez omapclock.

jinak meni frekvence v realnem case, a muzes si tam nastavit i jednotlive takty pro tuzne apliakce zvlast.
jimmyjames_ce4you (199)|7.3.2007 14:51
Takže chápu to správně, že to automaticky mění frekvenci procáku podle jeho aktuální zátěže? Takže když budu mít defaultně třeba 195MHz, spustím aplikaci, při jejím spouštění stoupne na několik sekud zátěž ke 100%, aplikace přetaktuje na nějakou zvolenou hodnotu a jakmile zátěž poleví, tak zase vrátí defaultní frekvenci?
TheMelin (1642)|7.3.2007 14:56
ano presne tak a navic muzes nastavit i vyssi frekvenci pro urcitou aplikaci. Treba pokud vis, ze Skype je pomalejsi na tomto procesoru, nastavis treba 250MHz a jakmile skype spustis, automaticky se ti nataktuje zarizeni na 250MHz.
SpeedyTuning (240)|7.3.2007 15:27
presne tak, neni nic jednodussiho nez to vyzkouset, a zkouset na nejake apliakci ktera se da rychle minimalizovat, a sam uvidis primo na todayi jake cislo to ukazuje.
xhladi07 (525)|8.3.2007 07:51
ja si nemuzu pomoct, ale nemuzete dat nekdo odkaz? Neco sem stahl z estranek vyrobce, ale zadny nastaveni rozmezi taktu tam neni... :(
macula_ce4you (691)|8.3.2007 08:57
jimmyjames_ce4you (199)|8.3.2007 09:21
Program jsem vyzkousel, ale porad se mi nedari
rozchodit taktovani :( Nastaveni jsem samozrejme nasel, ale nejde mi nastavit ani pevna frekvence. Oznacim si, ze chcu nastavit vlastni frekvenci, vyberu z roletky nejakou hodnotu, potvrdim a program mi vzdy napise, bez ohledu na to, co jsem nastavil: "cpuspeed set to 195MHz" (tzn.vychozi frekvence). Dynamicke taktovani tedy take nefunguje.
Zkousel jsem odinstalovat OmapClock, prohledat registr, jestli po sobe nenechal nejake zaznamy (nenechal nic),preinstalovat BatteryStatus, dokonce i nastavit BS v registru tak, aby pouzival externi OmapClock (podle navodu na strankach autora, bohuzel asi jen ke stare verzi),ale vubec nic nepomohlo:(
Nevi nekdo jak toto vyresit (jinak nez HR...ten me sic stejne ceka,ale nemam ted na to cas..)?
SpeedyTuning (240)|8.3.2007 12:33
staci nastavit podtim rychlost taktu zaskrtnout a nedavat set nahore ale dat jen ok..pripadne muzes tapnout primo na todayi na mhz ktere udava. nevim ted presne jak to je, ovladani to ma celkem dobre intuitivni takze na to prijdes. Funguje to urcite
jimmyjames_ce4you (199)|8.3.2007 21:52
Už mi to nějakým zázrakem funguje :) Naprosto perfektní program, všem vřele doporučuju vyzkoušet! :)) Dynamické taktování podle zátěže je opravdu skvělá a dost zásadní funkce, která by podle mně měla být automaticky u každého mobilního procesoru.
Jen teď pevně doufám, že se to moc negativně neprojeví na spotřebě (problém všech předešlých verzí BS)...:?
jimmyjames_ce4you (199)|10.3.2007 21:07
Tak bohužel mé obavy ze snížení výdrže Varia se potvrdili :(( Při zapnutém CpuScaler (a Boost) dost drasticky klesne výdrž :( Bez aktivního CpuScaler zatím nemám tolik napozorováno, ale myslím, že výdrž také ovlivní negativně.
Je to dost škoda, protože jinak je to skvělý program. Toto je však velmi podstatný neduh:(
Jinak reakce na zvýšení zátěže procesoru je velmi rychlá, takže se zapnutým CpuScalar a Boost se zrychlí i načítání aplikací a celková odezva systému. Přitom třeba při čtení webových stránek, kdy je zatížení procesoru nulové, je možné automaticky snížit frekvenci procesoru na minimum, což by se mělo teoreticky kladně projevit na výdrži...V praxi tomu je však naopak, kvůli této negativní vlastnosti BatteryStatusu.
tazz1 (680)|10.3.2007 21:28
Mam bohuzel stejnou zkusenost :(
jimmyjames_ce4you (199)|10.3.2007 22:05
Zkusim napsat autorovi, jestli se mi k tomu nejak vyjadri. Jenze jelikoz snizeni vydrze, a to i bez pouziti pretaktovani, je u tohoto programu staly problem, tak myslim, ze autor o tom vi, ale nema jak to vyresit :(
Dost me to mrzi bo dynamicka zmena frekvecne podle zatizeni se mi opravdu velmi libi.
tazz1 (680)|10.3.2007 22:10
Jj, je to super plugin a nerad bych se ho vzdaval . Snad by s tim autor mohl neco udelat .
peter34 (63)|11.3.2007 11:24
Takisto môžem potvrdiť podstatne zníženú výdrž batérie aj oproti iným verziám Battery Statusu. Stala sa mi s ním taká zaujímavá vec: dal som večer nabíjať, ráno som našiel displej rozsvietený a batéria bola nabitá len na 89%. Tak som ho musel odinštalovať. Je to škoda, pretože to dynamické menenie frekvencie podľa záťaže bolo super.
atomion (1159)|11.3.2007 13:48
Je to beta verze ... oni to určitě vylepší ;) Zatím jsem na to jen mrknul a vypadá to opravdu dobře, ale vyměním to za stávající BS3 až bude nějaká promakanější verze.
tazz1 (680)|11.3.2007 14:42
A BS3 tak baterku nezere ?
atomion (1159)|11.3.2007 15:15
Určitě jsem si toho nevšiml. A vlastně BS3 už nepoužívám.. nějak jsem se zapomněl. Ale když jsem ho používal tak jsem s baterkou problémy neměl!
tazz1 (680)|11.3.2007 15:30
je to sice offtopic, ale co pouzivas ted? Zoufale shanim neco na zobrazeni baterky do today
atomion (1159)|11.3.2007 15:32
Používám OmapClock, který je v 5.UE WM6 a jsem plně spokojen. Ale to už je opravdu OT.
Fuzo_ce4you (24)|29.5.2007 11:12
[QUOTE="atomion"]Používám OmapClock, který je v 5.UE WM6 a jsem plně spokojen. Ale to už je opravdu OT.[/QUOTE]

Je možné to někde stáhnout a funguje to i pod WM5 ??? Dík
TheMelin (1642)|29.5.2007 11:28
Treba zde :) jasne ze to funguje pod WM5
Putcha (20)|21.7.2007 15:45
Viem ze je to len beta, ale funguje vam Traylaunch cez tento plug-in?
Mne sa nacital len raz...
quad (32)|16.11.2007 11:42
skusam to na ipaqu 6815. nejedna sa mi ani tak o pretaktovanie ako podtaktovanie. kde v tomto programe je to nastavenie procesora? mne to tam akosi chyba...