Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kde nastavit dobu platnosti SMS?

jacktalking (16)|1.3.2007 06:44
Poslal jsem SMS na telefon, který byl přes noc vypnutý. Druhý den ráno jsem dostal zprávu od operátora, že SMS se v dané době nepodařilo doručit (13 hodin).
Zkoušel jsem tedy hledat v nastavení, ale nikde nemůžu najít kde nastavit dobu platnosti SMS. U všech telefonů co jsem dosud měl to funguje.
Neví teda někdo kde v registrech to může být, případně nějaký SMS editor kde to lze nastavovat?

Název diskuse upraven. To je logické, že když se na něco ptáš, že je to dotaz.
Surgical (2364)|1.3.2007 06:51
Na to je nejlepsi dotazat se sveho operatora, nebot dobu platnosti SMS urcuji jeho pravidla, nikoli strojek....
kubisz (1054)|1.3.2007 09:09
rekl bych, ze nikoliv, operator tam ma myslim nastaveno ty 3 dny (max), ale pokud mate v telefonu nastaveno jinak, tak se to ulozi s tou SMS...ale nastaveni platnosti zprav na SP, PPC jsem teda nenasel :-( nejsem vsak operator, proto zkuste napsat primo jemu (vscihni maji v nabidce XDA zarizeni, takze by to meli vedet)...
jacktalking (16)|1.3.2007 13:27
[QUOTE="Surgical"]Na to je nejlepsi dotazat se sveho operatora, nebot dobu platnosti SMS urcuji jeho pravidla, nikoli strojek....[/QUOTE]
Operátor má horní a spodní hranici. První Samsungy nabízely platnost SMS až jeden rok. Ale před 6 lety to v ČR nikdo nepodporoval. Po 14 dnech se vrátila "nedoručenka".
V blbfounech to vždy šlo nastavit, ta doba platnosti. POkud si na svém bývalém Samsungu E600 nastavím platnost jednu hodinu a pošlu SMS na vypnutý telefon, po hodině mi dojde, že zprávu nelze doručit.

[QUOTE="kubisz"]rekl bych, ze nikoliv, operator tam ma myslim nastaveno ty 3 dny (max), ale pokud mate v telefonu nastaveno jinak, tak se to ulozi s tou SMS...ale nastaveni platnosti zprav na SP, PPC jsem teda nenasel :-( nejsem vsak operator, proto zkuste napsat primo jemu (vscihni maji v nabidce XDA zarizeni, takze by to meli vedet)...[/QUOTE]
JJ, ukládá se to na začátek zprávy. Před rokem na internetu jsem našel dlouhý seznam příkazů, které se používaly v době kdy telefony neměli funkci doručenky. Z toho vyplývá, že můj Qtek 8500 to má nastaveno na hodně nízko. Konkrétně na 9 hodin. Což je děs, pošlu večer a ráno si druhá strana zapne telefon a pokud to bude po více než 9 hodinách, tak nic nedojde...
kubisz (1054)|2.3.2007 09:20
O2 prodaval qtek 8310, cili po dotazu na telefonickou podporu by Vam meli sdelit, jak toto nastavit i na techto SP...ono kazdy operator vlastne prodava nejaky XDA, ci SP...