Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC P4350 Herald - Obecné zkušenosti, tipy a triky...

DoG (37)|26.4.2008 22:33
to je uroven, ze HTC este nevyriesil tento problem:( Akurat vydal patch pre Artemis a to je vsetko. Ich webstranka a podpora vyzera byt plna bordelu. No jo, lowend je lowend. A to ze si musim instalovat SDsentry - pozorovatel znicenia obsahu karty - je smiesne. Ale dik za tip, lepsie nez nic!
toorek (251)|28.4.2008 09:20
Mám Heralda od loňského léta stále s původní ROM a ještě ani jednou jsem neměl problém s kartou. Asi mám z pekla štěstí :) .
zdenpok (207)|28.4.2008 16:26
nebo novější verzi ROM:yes:
CommanderZ (1798)|28.4.2008 16:41
Ofiko WM6 se z HTC stahnout daji
George99 (27)|12.5.2008 15:24
Ahoj všem,

mám zvláštní problém/zádrhel... Po přeinstalaci notebooku jsem nainstaloval AS, vytvořil s Heraldem nové partnerství atd. a provedl synchronizaci. No, a stalo se to, že soubor pim.vol má z cca 3 MB najednou 4,6 MB, i když samozřejmě z PC do Heralda nic nešlo, pouze obráceně, čili velikost toho souboru by se neměla vůbec změnit.

Navíc se mi změnil font v SMS, Total Commanderu atd., což samozřejmě přežiju, ale vůbec nechápu, jakou to má souvislost se synchronizací... Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Díky, George
Tazounek (36)|13.5.2008 23:21
Zdravim...mam mensi problem ... kdyz si pustim na Heraldu nejaky video nebo i kdyz si natocim neco tak se mi to hroszne moc kouse :(( :(

Nevite nekdo co s tim??? Mam tam natocit nejaky kodeky ci co?? V romce to neni...pac mam uz treti a porad to same :(
Dreix (56)|14.5.2008 01:45
Zkus prehravac TCMP, to pomuze:)
Tazounek (36)|15.5.2008 01:15
[QUOTE="dreIx"]Zkus prehravac TCMP, to pomuze:) [/QUOTE]

TCMP??? To je co? na me musite po cesku:D :D
CommanderZ (1798)|15.5.2008 09:41
Je to TCPMP

Pouzij GOOOOGLE
Dreix (56)|15.5.2008 11:46
toorek (251)|16.5.2008 18:26
Poraďte mi, prosím, jakou WM 6.1 ROM vyzkoušet, nemůžu se rozhodnout... Navíc zmizely linky na Touch-IT ROM :?
Sattero (23)|16.5.2008 18:27
Open Touch v.4 biggy (normal nebo vista) a nebo počkat jako já na v.5 ;)
toorek (251)|16.5.2008 18:32
OK, zkusím to. Jo a díky za návod ;) .
toorek (251)|16.5.2008 18:35
Našel jsem tohle: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=391740, je tam odkaz na "Open Touch v5.0 WM 6.1 Build 19213". To je ono? Jestli ne, dej mi, prosím, link.
Sattero (23)|16.5.2008 18:38
[QUOTE="toorek"]Našel jsem tohle: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=391740, je tam odkaz na "Open Touch v5.0 WM 6.1 Build 19213". To je ono? Jestli ne, dej mi, prosím, link.[/QUOTE]
Ano, je to ono, avšak verze 5 ještě nevyšla. Sosni si verzi 4... Já běžím už půl roku na verzi 3 a pohodička, jede to pěkně, ale už to chce modernizaci...
CommanderZ (1798)|16.5.2008 23:34
Ja se porad odhodlavam jit do Just2Clean. Ta ma pres 30 mega volne RAM a 60 mega ROM po HR, coz je uzasne. Problem je v tom, ze se musi flashovat pres kartu a ta karta k tomu musi byt specialne naformatovana :(
Sattero (23)|16.5.2008 23:37
Záleží na tom, jestli je pro tebe vidina většího prostoru na RAM atd. důležitá... Osobně zase třeba u OpenTouch mám tolik SW, že polovinu nepotřebuju a stejně dostatek volného místa... Popřípadě bych se dal micro/lite verzi a dohrál aplikace... ale přijít o tak úžasnou hru jako jsou bublinky? ani náhodou :)
toorek (251)|18.5.2008 14:37
Vyzkoušel jsem všechny verze a zatím zůstal u té Lite. Na Today mám SPB Shell, Spb Weather, SPB GPRS Monitor, PocketBreeze a SunnyDays. Zůstalo mi 25 MB RAM, což není špatné. Akorát mě neuvěřitelně s.re ten HTC X Button - Task Manager na zavírání a přepínání aplikací, který funguje tak na 1 pokus z 20. Programy nezavírá, překrývá normílní tlačítka OK a X, takže kdykoliv do toho místa ťuknu, nikdy netuším, co to zrovna udělá. Ten půjde ven jako první a nahradím ho něčím funkčním. Nedoporučili byste mi na to nějaký freeware?
Sattero (23)|18.5.2008 15:18
[QUOTE="toorek"]Vyzkoušel jsem všechny verze a zatím zůstal u té Lite. Na Today mám SPB Shell, Spb Weather, SPB GPRS Monitor, PocketBreeze a SunnyDays. Zůstalo mi 25 MB RAM, což není špatné. Akorát mě neuvěřitelně s.re ten HTC X Button - Task Manager na zavírání a přepínání aplikací, který funguje tak na 1 pokus z 20. Programy nezavírá, překrývá normílní tlačítka OK a X, takže kdykoliv do toho místa ťuknu, nikdy netuším, co to zrovna udělá. Ten půjde ven jako první a nahradím ho něčím funkčním. Nedoporučili byste mi na to nějaký freeware?[/QUOTE]
Tak s tím nemám problém (HTC X button), je to o nastavení. Ovšem znám mnohem lepší software na task-bar. HTC X button je taková z nouze ctnost, ale jinak je to naprosto k ničemu.
toorek (251)|18.5.2008 15:47
Tak už jsem to vyřešil. Zrušil jsem tu blbost od HTC a nastavil si v QuickMenu zavírání programů při klepnutí na OK nebo X a taky na tlačítko OK. Teď je to naprosto dokonalé.
CommanderZ (1798)|18.5.2008 18:21
Jste si jisti, ze je to zavirani opravdu nutne? Ja tam mam vetsinu programu otevrenou permanentne a je to vpoho. Napriklad takova Agenda One se zapina dost dlouho, ale pak uz je rychla. A do tech skoro 30 mega RAM se vejde vsechno co potrebuju.
toorek (251)|18.5.2008 18:36
Když spouštím něco náročné na RAM, tak se mi nechce zjišťovat, jestli náhodou zrovna něco neběží na pozadí. Takhle mám jistotu, že mám veškerou možnou RAM k dispozici. Ale tohle je dost individuální, někdo zas může preferovat rychlý přístup k permanentně spuštěným programům.
toorek (251)|10.6.2008 13:11
Konečně jsem se po nainstalování nové ROM dostal k tomu, že jsem si chtěl zprovoznit hlasové vytáčení přes BT hands free. Na originál ROM to fungovalo bez problémů. Teď se potýkám s tím, že po zmáčknutí čudlíku pro volání na hands free mi Herald místo Voice Dial spustí aplikaci Phone. Ostatní věci s hands free fungují, jak mají. Dá se s tím něco udělat? Verze ROM i moje HF jsou v podpisu.
Sattero (23)|10.6.2008 13:13
já to tedy nepoužívám, ale nedávno jsem to zkoušel se starší asergovou ROM a tam to fungovalo... zkus novou verzi 12WWE...

jinak jak to vyřešit nevím :)
toorek (251)|10.6.2008 13:24
Moc se mi flashovat nechce, dělal jsem to poměrně nedávno a dva dny pak dávám mašinu k obrazu svému. Doufám v nějaké řešení přes registry.
Každopádně bych měl na tebe dotaz - jsou nějaké novinky ohledně nových ROM?
Sattero (23)|10.6.2008 13:38
Nové ROM... Nové je třeba OpenTouch 5.x a to v několika verzích, avšak když jsem je zkoušel, dopadlo to katastrofálně. Autor tam přidal "spešl" vzhled, který ale nefunguje jak má, tudíž nedoporučuju přejít na jinou verzi než ultra light :) Další "novinka" je Asergova ROM verze 12WWE (english). Teda je nějakou dobu, ale konečně je tu podpora pro již existující Heraldy s HardSPL. Doporučuji ROM od Aserga, je pěkná i graficky a obsahuje spoustu jeho vychytávek. Dále je tu několik nových verzí Clean IT, mě osobně moc nesedí... Autor postrádá dle mého názoru vkus a soudnost. Občas jeho balíky opravdu obsahují nesmysly. No co dál... vcelku nic, je ještě nová ROM pro Wing od T-Mobile, ale to nás Heraldisty moc nezajímá :)
CommanderZ (1798)|10.6.2008 16:07
Ja se odhodlavam flashnout ROMku co jsem ukuchtil v te kitchen co se na xda-devu heraldu povaluje. Nejak jsem moc liny o vsechno prijit :) Ta soucasna (taky ukuchtena podobnym zpusobem, jen na starsim OS buildu) jse vpohode, akorat jsem tam dal keyboard driver pro Winga misto pro Heralda, takze mam prohazene specialni znaky na klavesnici :))

Ale ty nove Just2Clean taky vypadaji slibne :)
Honza102 (182)|10.6.2008 17:37
[QUOTE="CommanderZ"]mam prohazene specialni znaky na klavesnici :)) [/QUOTE]

Překopírování SYM.0409 nepomůže?
Sattero (23)|10.6.2008 17:43
Toto zkus. U mě to fungovalo na 100% a zapíná se hned po startu, takže z wind layout budeš mít heraldí :)
zavor13 (44)|10.6.2008 18:06
CommZ: Hele ty si mel tu Just2Clean nahranou? Bhz mi ted nejsou prijimat soubory pres BT...mam takovy tuseni ze to bude ROMkou
toorek (251)|10.6.2008 19:18
Na opravu uspořádání klávesnice používam prográmek, co doporučuje Lucatus, funguje na 100 %.
Honza102 (182)|10.6.2008 21:12
Nesviňte si Heralda dalšími programy. Stačí ve složce Windows přehrát orig soubor tímhle:
toorek (251)|10.6.2008 21:43
Omyl. To ti pouze namapuje český znaky, ale nezmění funkční klávesy! Takže potřebuješ oboje.
CommanderZ (1798)|10.6.2008 21:54
[QUOTE="zavor13"]CommZ: Hele ty si mel tu Just2Clean nahranou? Bhz mi ted nejsou prijimat soubory pres BT...mam takovy tuseni ze to bude ROMkou[/QUOTE]

Just2Clean jsem nemel, mel jsem tu starsi, myslim ze se to jmenovalo JustClean. Ted mam pripravenou tu romku, ktera je na jadru J2C postavena, ale zatim necitim potrebu flashovat.

A ta klavka me taky zas tak netrapi. Ja uz to mam tak asi 2 nebo 3 mesice a uz mam naucene kde co je :)
zavor13 (44)|10.6.2008 23:21
CommZ: Hele a kde na xda-devu je ta tvorba ROM?...nasel jsem tam akorat navod jak ukuchtit ROMku...ovsem na to nemam dostatek casu a ani nervu
CommanderZ (1798)|11.6.2008 12:15
Koukni se do EasyBakeOven threadu v Herald - Rom development. Tam si najdi EasyBakeOven (asi to nebude na prvni strance) a stahni to a rozbal do C:\. Pak si stahni ten INTERNETSHARING patch (bez toho to nejede, je jedno jestli to chces pouzit nebo ne). Jestli chces, muzes si stahnou i to jadro just2Clean z threadu Just2Clean Kitchen Files - to rozbalis a presunes ty dve slozky co tam jsou to slozky Working_folder nekde v tom adresari kam se rozbalila ta kitchen. Budes z toho OEM adresare ale muste smazat dve slozky (ty jsou vyjmenovane nekde ke konci toho threadu Just2Clean kitchen files - ptal jsem se tam na to). Pak uz jen spustis ten bat soubor z korenoveho adresare te kuchyne a ono te to uz povede, jen si musis pozorne cist instrukce.
zavor13 (44)|11.6.2008 17:21
Dik moc...o vikendu bude cas tak se na to mrknu...snad to neni tak slozity x)
DoG (37)|12.6.2008 00:23
ROMiek na Heralda existuje mnozstvo. Vyberte si ROMku svojich snov:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=395793
Ja sa do toho pustim konecne. Mam novy notebook s Vistou a tam mi blbne ActiveSync a poskytuje iba obmedzene mnozstvo funkcii. Myslim ze k Viste sa hodi WM6 a ROMka co dava viac volnej pamate. Zabijem dve muchy jednou ranou:)
japonec_ce4you (18)|12.6.2008 11:37
Zdravim, najde se nejaka ROMka v cestine bez dodatecne lokalizace? Diky...
CommanderZ (1798)|12.6.2008 12:19
Ne
killerGBU_ce4you (148)|13.6.2008 10:56
Tak mohu potvrdit, že u Just2CLean opravdu nefunguje příjem přes BT. Odesílání funguje bez prloblémů, moh spárovat, ale při pokusu o příjem to u telefonu ze kterého to jde napíše chyba spojení (N 6300)
zavor13 (44)|13.6.2008 15:23
[QUOTE="killerGBU"]Tak mohu potvrdit, že u Just2CLean opravdu nefunguje příjem přes BT. Odesílání funguje bez prloblémů, moh spárovat, ale při pokusu o příjem to u telefonu ze kterého to jde napíše chyba spojení (N 6300)[/QUOTE]
Presne tak...to bude asi uz neopravitelne co?...jedine nahrat jinou ROM...snad v te nove JustClean ktera vyjde bude tento problem odstranen
Honza102 (182)|13.6.2008 17:51
Jak funguje u těhle ROMek spojení s Vistama? Mám Touch It a spojení navazuju 10 minut a když chci Heralda nedejbože znova připojit, musím restartovat PC :evil:
CommanderZ (1798)|13.6.2008 17:57
[QUOTE="zavor13"]Presne tak...to bude asi uz neopravitelne co?...jedine nahrat jinou ROM...snad v te nove JustClean ktera vyjde bude tento problem odstranen[/QUOTE]
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2298738&postcount=186
DoG (37)|24.7.2008 01:38
tak som konecne presiel na WM6. napalenie ROM bolo rychle, migracia dat cez spritebackup uz pomalsia a cely den to vyladujem. konecne skoncili zasadne problemy s pamatou (a dufam ze aj s kartou). RAM 12mb->26mb, ROM 8mb->30mb. To je dobra zmena:) Hlavne ked chcete spustat najzravejsiu aplikaciu na svete - IDOS. Teraz mi ide TomTom a IDOS naraz:))) Ovsem IDOS nacita max. 2-3 cestovne poriadky. Posielam svoju minirecenziu z ineho fora:

Finally I moved to WM6.1 from WM5 and I'm quite happy. The system doesn't really offer much new functionality (although threaded sms and phone history is not bad), it actually destroys some functions (in calendar, there's stupid greyed reply button instead of edit button and other stupid menu changes came in).
I used Aserg's v12 ROM and picked it as the best choice, because I had critical memory issues on WM5. I couldn't run applications and store messages anymore. This ROM provides 26mb of RAM and lot more ROM capacity, which is enough to hold any data I need. I actually double disk and filter cache, which causes 3mb less of memory. I believe it can help performance and I see new models have much much more of cache. I didnt want papa's ROM as it removes video filters so you cant view animated MMSs and WM videos. This ROM is already tweaked and bundled with useful tools. I experienced quite a lot of freezings (i believed causes by ActiveSync and HTCHome). I wish there was any task manager able to kill a freezing process. It's not the case. There are two task managers in ROM. The simple one can't kill a process. The sophisticated one can, but it freezes when reading of list of processes if there's such hanging one. This is how it worked before unfortunately So there's no way and I have to reset the device every time.

I found some small problems:
- TomTom - when you minimize it you still see its part in the place of taskbar.
- BatteryStatus - cpuscaler set to <200mhz causes Herals to produce nasty instant sound. I never underclock because of this.
- As in WM5, phoner operations (Call, Hang, Call history, picking calls, ringing) are extremely slow. Even a notification of SMS is delayed by 5 seconds (first display turns on, then vibration, then finally notification to which you cant respond immediately).

I recommend to remove these features:
- disable htchome plugin. I believe it seriously helps freezing the system. Even its extra property page freezes.
- disable phoner skin. Not only it doesn't display the graphics (whole window can become white with letters only), but removes new cool features such as localized characters support.
- improve cache with Advance Setup tool
zdenpok (207)|25.7.2008 21:30
můžeš to přeložit:oops:
m1ch3l_ce4you (6)|24.12.2008 21:42
Který je teďka nejlepší ROM?Mám teďka WM6 build 17745.0.2.3
A mám málo pamětí...Storage volný mám jen 1,15 MB a Program memory mám 23 MB.
Který je nejlepší na pamět/vybavenost?
Kdyžtak prosím i s návodem jak nainstalovat dik moc
Honza102 (182)|25.12.2008 16:02
Už asi 3/4 roku používám Touch It, myslím že je to verze 4.0. Která verze je nej, to nevím. Doporučuju projít příslušné téma na xda-developers. U každé ROMky je i návod na nahrání.
m1ch3l_ce4you (6)|25.12.2008 16:36
pošleš mě link na ten thread kde je a jak se instaluje pls?A napis me pls jestl itam enco chybi jako office bo tak pls . dik moc
Honza102 (182)|25.12.2008 18:00
xda Chce to projít a pročíst.