Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-Ten M700 a bluetooth

RobSol (45)|29.1.2007 18:14
Mám problém při používání tohoto MDA s pevnou sadou v automobilu přes Bluetooth. Konkrétně Nokia CK-7W.
Použil jsem k tomuto průvodce Bluetooth, který sadu najde s otazníkem a ve druhém kroku tohoto průvodce se zadá párovací PIN. Nepochopitelně to samé chce i ve třetím kroku a tento krok končí smyčkou kdy se znovu a znovu dotazuje na PIN. Tzn. nelze tuto proceduru korektně ukončit. Sada je pak zobrazena s otazníkem a i přes to, že funguje neodpojí při telefonování mikrofon telefonu tzn. vzniká velmi nepříjemné echo. Prakticky nelze hovor provozovat. S jinými telefony s Windows Mobile 5 toto nedělá. Tzn. není to problém sady ale konkrétního tohoto modelu telefonu. S tím možná souvisí další problém, že se
nezobrazuje a tím nejde ani nastavit tzv. Car Profile. Je k tomutě nějaké řešení nebo se jedná o reklamaci přístroje potažmo verze operačního systému?
děkuji všem za reakci
Fanda75 (40)|6.2.2007 21:58
Ahoj, uz delsi dobu premyslim o koupi tohoto modelu a zrovna tato vec by mohla rozhodnout. Uz se Ti povedlo zarizeni sparovat s Nokiackou (nebo i jnou) HF ??? Verim tomu, ze to je jenom SW nesvar "prvni" ROMky a update pomuze... nebo teda spis v to tajne doufam.
Diky za nejake info
Fanda
RobSol (45)|7.2.2007 09:58
Ahoj,

bohužel se mi to ještě nepodařilo. Zlobí to se všemi sadami co jsem zkoušel. Nokia, Ericsson, Parrot. Technická podpora to přisuzuje současné ROM. Tak uvidíme až uvolní druhou verzi. Těch nešvarů v SW je bohužel více.
Fanda75 (40)|10.2.2007 08:33
Ahoj,
Tak jsem jsem se docet, ze uz se Ti to povedlo sparovt ??? :-)) Chtel bych se zeptat na funkcnost a kvalitu (hlavne s CK-7W). Co jsem treba slysel tuhle HF sadu sparovanou s MIO A701, tak to bylo fakt strasny a ani ruzne ROM nepomohli (byla tam obrovska ozvena). Tak nestastny majitel koupil Parota, sice ozvena zmizela, ale kvalita a funkcnost mnohem horsi :-(((
Diky za nejake poznatky
Fanda
RobSol (45)|10.2.2007 19:01
Ahoj, po nahrání nové ROM skutečně s nokia sadou spárovat jde, ale musí být zaškrnuto "použít headset" což je min. divné. Jinak přenos nefunguje. O kvalitě přenosu s velkým echem se raději, ale zmiňovat nebudu. To samé se mi dělo ale při vyzkoušení HF jiných značek (parrot, ericsson, bluetalk). Takže to nebude sadou, ale komunikačním protokolem. Zlatá moje stará nokia :-((
Fanda75 (40)|11.2.2007 10:51
Diky moc za info, i tak je to uspech :-)) Takze se vsemi HF co pises jsi mel problem s ozvenou ??? Co jsem tak pochopil, tak technologie BT funguje na ruznych profilech a k tomu jeste na ruznych verzich... napr. Bluetoot hands free profil verze 1.0;1.1;1.5 Na odtraneni ozveny (echa) tim padem existuje taky nejaky profil (je to jenom SW zalezitost) a musi ho podporovat obe zarizeni. Jdu si zagooglovat :-)))
Fanda
Fanda75 (40)|11.2.2007 11:42
Tak jsem konecne nasel clanek, ktery technologii BT slusne popisuje [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a je z toho vcelku dost jasne... obe zarizeni proste musi podporovat stejne protokoly vcetne verze. Nokia CK-7W podporuje profily (dle stranek) - GAP; HandsFree-Unit (1.0); Serial-DevA; Serial-DevB. Aby telefon pripojeny k HF brez BT fungoval co nejlepe musi podle me podporovat hlavne profil HandsFree-Unit ve verzi 1.0. Podporuje E-Ten E700 tento profil ??? - to uz jsem nikde bohuzel nenasel :-(((
Fanda
RobSol (45)|11.2.2007 12:52
Super, díky za tipy. Podle toho jestli jsem to pochopil a v vzledem k mým zkušenostem s M700 (v různých výše uvedených sadách) to vypadá, že tento telefon nepodporuje profil HFP, ale jen HP. Zkusím hodit dotaz na technickou podporu. Pokud by se ti podařilo zjisti něco dalšího budu rád za každé info. Vypadá to, že na technické podpoře sami neví co s tím mají dělat.
Fanda75 (40)|12.2.2007 23:37
Malinko jsem hledal na netu a nasel tohle http://www.jetwaremobile.com/, bohuzel jsem zatim M700 neobjednal, tak to nemuzu testnout :-((
Fanda
RobSol (45)|13.2.2007 16:21
Díky moc za pomoc, ale bohužel nejsem úplně silný v anličtině. To by mělo řešit to echo? Píší zde ale o WM5 AKU 2 a v těchto zařízeních je AKU3.
Fanda75 (40)|13.2.2007 16:40
To samozrejme nevim dokud to nevyzkousim :-) Chapu to tak, ze ten SW umi pridat HFP do WM5 vcetne pridavnych funkci. Pokud M700 tento profil vubec nema, tak by to pomoci mohlo (do vyzkouseni to ale vdet nebudu).
Fanda
RobSol (45)|14.2.2007 06:41
Tak jsem jsem protokol nainstaloval a dnes budu zkoušet. dám vědět jak to dopadlo.
Fanda75 (40)|14.2.2007 10:55
Zacinam byt nedockavej :-))). Doufam, ze ty desitky hodin hledani na internetu nebyly k zahozeni :-))
Fanda
RobSol (45)|14.2.2007 13:32
Tak tě budu muset zklamat. Výsledek je úplně stejný jako předtím. Nevím zda náhodou v tom DEMO módu nechybí nějaké důležité nastavení, ale s tím co tam je to rozchodit k nějakému zlepšení nelze. Dnes jsem bohužel již podlehl beznaději, a objednal jsem si HF Parrot 3100. A aby toho nebylo málo tak jsem vyměnil M700 za X500. Nějak jsem nemohl rozchodit ten design. X500 oproti M700 vypadá opravdu velmi elegantně a taky hodně pevně. Za toto klidně oželím klávesnici.
RobSol (45)|14.2.2007 15:54
Tak jsem vyhodil svou HF sadu Nokia a nechal namotovat sadu Parrot 3100. A světe div se zvuk je jasný a naprosto čistý. Dobrá zkušenost za cca 6000,- Kč :-(
Fanda75 (40)|14.2.2007 16:14
Hmmm, to je mi lito.... nicmene kdyz kouknu na parametry Parrota, tak ma vzdy BT profil HandSet + dalsi... coz by porad odpovidalo moji teorii :-)) Jsi schopnej zjistit v M700 ktery profil pouzivas ??? U nokie je to poznat ze znacku na telefonu (auticko a nebo sluchatka).
F.
RobSol (45)|14.2.2007 16:37
jak u M700 tak u X500 se zobrazuje jen ikonka sluchátek. Ale jen při probíhajícím hovoru. Jinak při spárování se to nepozná, že to vůbec spárované je. To bylo stejné i u té Nokia sady. Co mě ovšem dost točí je, že eten nemá vyřešen tzv. car profil tzn. v praxi to znamená, že mi vybruje v držáku.
Fanda75 (40)|14.2.2007 17:06
Jj, tak to fakt jenom cim dal vic potvrzuje moji teorii :-)) Ted jsem to zkusil vzit jeste z druhe strany a obvolal Nokii jestli neumej nahrat treba novejsi FW do CK-7W aby umela HadSetProfile a bohuzel... Jedina sance jak to podle me rozchodit je naucit E-Tena HandsFreeProfile.
Fanda
FMC (36)|14.2.2007 17:10
[QUOTE="RobSol"]A aby toho nebylo málo tak jsem vyměnil M700 za X500. Nějak jsem nemohl rozchodit ten design. X500 oproti M700 vypadá opravdu velmi elegantně a taky hodně pevně. Za toto klidně oželím klávesnici.[/QUOTE]

tak to ja postupne zjistuju ze bych se bez te klavesky asi taky obesel, ale design x500 hlavne tlacitka me prijde takovej ubohej, divnej, proto si radsi necham M700 i kdyz budu tahat klavesku navic.
RobSol (45)|14.2.2007 22:08
nevím zda jste měl možnost s X500 pracovat nějak déle. Osobně jsem nadšený. Tlačítka jsou přesně taková jaká mají být a celkově je MDA velmi pevné a padnoucí do ruky. Co se týče designu tak je velmi povedený a decentní. Ale to je samozřemě věc názoru. Proto také eten udělal dvě verze :-))
Fanda75 (40)|13.6.2007 09:31
Tak po dlouhem testovani jsem problem take vyresil.. Sice to popira vsechnu teorii o BT profilech, ale dulezite je, ze to funguje. Parrot sice super, ale musim uznat, ze zvuk z nej je v porovnani s jakoukoli HF sadou od Nokie strasny. A jak se rika, kdo si pocka, ten se docka. Z finskeho netu jsem vycet, ze bude nova sada Nokia CK-15W, ktera bohuzel podporuje jenom Hands-free Profile 1.5 a Phonebook Access Profile 1.0. Tak jsem pred koupi pockal, vyzkousel a neveril vlastnim usim. Ted uz ji mam take v aute a dokonce pomoci JETware Hands-free Extension jsem tam uploadnul svoje kontakty.. PROSTE SUPER, muzu jenom doporucit (testovano i s MIO A701).
Fanda