Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pDOSBox2.0 a Acer n311

RDT (56)|19.1.2007 18:27
Konečně mi přišel můj vysněný Acer n311. Po pár dnech zkoušení jsem se rozhodl vyzkoušet emulaci DOS portu s aplikací pDOSBox2.0. Aplikaci jsem normálně nainstaloval, rozchodil Norton Comander a rozhodl se vyzkoušet nějaké DOS hry. Všechny hry se většinou spustí, ale neuvěřitelně se sekají a je úplně jedno, jak jsou graficky propracované. Seká se vlastně i vypisování obyčejného textu.
V aplikaci je možné nastavit frame skip a CPU cycles, ale ať nastavuju jak nastavuju, pořád se to seká stejně. Z toho, že se dá nastavit frame skip usuzuji, že to na nějkterých zařízeních může běhat až moc rychle. Proto se chci zeptat, zda za toto sekání může n311, nebo se to seká na všem (Což asi ne).
Přijde mi divné, že by to HW n311 nedával, ale precejenom je to ARM procesor a když se musí dos takto emulovat...
Heretic_ce4you (158)|19.1.2007 21:24
Podle mě za to n311 nemůže, sám jsme ji měl i della x50v s dosud nejvýkonějším procesorem a na obou jsem pocketdos zkoušel se stejným, vcelku nepoužitelným výsledekem. Problem je v tom, co pocketdos dokáže emulovat, je to napsané v přiloženém readme a na 8086/80186 toho opravdu moc nerozběháš. Někde na netu jsem našel dll knihovnu s jejíž pomocí by měl umět emulovat 80486, ale nikdy se mi to nepovedlo zprovoznit...
RDT (56)|20.1.2007 12:52
Aha. Škoda. Mě to totiž ukazuje v tom přiloženém programu si.exe typ procesoru 80486, 124 MHz, tak nevím
RDT (56)|20.1.2007 13:54
Tady ještě dávám screen toho, co mi ukazuje si.exe:





A becnchmark tohle, ale skutečnému výkonu to opravdu neodpovídá:

Heretic_ce4you (158)|20.1.2007 14:41
Sorry, teď sem si všiml, že si mluvil o pdosboxu a já o pocketdosu.

EDIT: Teď jsem zkusil i ten pdosbox a mam stejný výsledek jako ty.