Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kroužkované "ů" v programu Resco Keyboard Pro

Paullus_ce4you (400)|5.2.2004 15:18
Nevíte náhodou, jak ve shora uvedeném programu získat chybějící "ů" ?Je tam nějaký datový soubor "czech.map", ale jeho obsah na mne působí asi jako text Voynichova rukopisu na domorodce z ostrova Bali.
Místo zmíněné samohlásky je v programu o se stříškou. V tom datovém souboru by to asi chtělo nahradit nějak zapsané znaky, ale absolutně nevím jak.

Děkuji předem alespoň za inspiraci.

P.
st.tom_ce4you (365)|5.2.2004 18:09
[QUOTE="Paullus"]Nevíte náhodou, jak ve shora uvedeném programu získat chybějící "ů" ?Je tam nějaký datový soubor "czech.map", ale jeho obsah na mne působí asi jako text Voynichova rukopisu na domorodce z ostrova Bali.
Místo zmíněné samohlásky je v programu o se stříškou. V tom datovém souboru by to asi chtělo nahradit nějak zapsané znaky, ale absolutně nevím jak.

Děkuji předem alespoň za inspiraci.

P.[/QUOTE]


Co takhle support@resco-net.com, je to slovenska firma tak klidne piste cesky. Fakt je, ze ji mam taky a je tam "ô".
Paullus_ce4you (400)|5.2.2004 20:38
St.toma,
díky za tip, ale nakonec jsme to s kolegou vyřešili úpravou toho datového souboru (potřebné kódy znaků jsou ve Windows XP v programu Charmap). Malým "ů" jsme nahradili to "o se stříškou" a velké "Ů", které kromě použití v nadpisech není až tak frekventovanou samohláskou", budu používat prostřednictvím zabudovaného přepínače na spodní části klávesnice.
Morte_ce4you (261)|6.2.2004 16:53
ja kdyz zmáčknu shift tak po tom se mi dole u space objeví ů.Mam verzi 4.20
VIta56 (69)|6.2.2004 18:29
Mám upravený layout pro Resco Keyboard Pro, tak že odpovídá standardní české klávesnici. Dá se to poměrně jednoduše upravit a v nápovědě je to celkem slušně popsané. Pokud by se tím někdo nechtěl zabývat, mohu definniční soubor poslat. Původní rozložení je, mírně řečeno, nestandardní. :)
taja_ce4you (127)|6.2.2004 18:55
Ten upravený layout by mě velice zajímal, je tam možný psát snadno "@" a další podobné znaky?
Případně prosím o zaslání na adresu taja@seznam.cz
Dík
jt
Paullus_ce4you (400)|6.2.2004 21:27
[QUOTE="VIta56: Pokud by se tím někdo nechtěl zabývat, mohu definniční soubor poslat.[/QUOTE]

Já bych si, s dovolením, také vzal (paullus@seznam.cz)

Možná byste ten soubor mohl dát P. Kozovi, aby ho tady někde vyvěsil. Domnívám se, že až se kvality Resco Keyboardu Pro rozšíří po celé naší komunitě, Váš layout půjde na dračku.

P.

jerzy_ce4you (230)|26.2.2004 23:43
Má někdo ten soubor? Může mi ho někdo poskytnout? Zkoušel jsem SZ přímo na "kováře", ale zatím marně. Díky.
st.tom_ce4you (365)|27.2.2004 09:10
[QUOTE="jerzy"]Má někdo ten soubor? Může mi ho někdo poskytnout? Zkoušel jsem SZ přímo na "kováře", ale zatím marně. Díky.[/QUOTE]


Jasna vece je to na:

http://www.fortran.cz/czech.zip
jerzy_ce4you (230)|27.2.2004 15:43
Děkuji, vypadá to O.K.:)
Seff (73)|28.2.2004 08:40
Uložil jsem nový (odlišný) layout do diskuze "Software v češtině/Resco Keyboard Pro".

H.