Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN M700 - tipy, triky a zkušenosti

PavelBKL (51)|17.3.2007 23:04
Chodí vám na etenu mini opera třeba od tmobile webinwalk.

Jak jste nainstalovali?

díky
Radekr_ce4you (41)|17.3.2007 23:05
To nalistujes par stranek zpet, o Jave, Opere mini.
JardaKo (13)|22.3.2007 13:08
Jednou jedinkrát - ale už nevím jak - se mi povedlo předělat zapínání SpeedDialu (ale toho, co se spouští tapnutím v aplikaci Phone) na 1.soft klávesu. Teď se mi ale vždycky zapíná "ten druhý" SpeedDial. Nevíte někdo jestli a jak to obnovit?
macleod (91)|26.3.2007 11:17
Hned na druhé nebo třetí téhle stránce diskuze je na to návod.
Radekr_ce4you (41)|27.3.2007 13:13
[QUOTE="plachow"]
Jak vypnout statickou navigaci? Využíváte-li GPSku např. k Geocachingu, je lepší vypnout v SiRF chipsetu tzv. Statickou navigaci. Provede se to následovně:
- Stáhněte si prográmek SirfTech (např. odsud: http://w5.nuinternet.com/s660100031/SirfTech.htm)
- nakopírujte soubor SirfTech.exe do zařízení a spusťe
- v záložce Comm zvolte port COM4: GPS Device, Baud nechte klidně na 4800 a stiskněte Open
- Přepněte na SiRF protokol (v záložce NMEA stiskněte Switch to SiRF)
- V záložce SiRF/Static Navigation zrušte zaškrtávátko a stiskněte Set
- Přepněte zpět do NMEA! Tzn. SiRF/Switch to NMEA Protocol[/QUOTE]

A zůstane ti to vypnutí statické navigace trvale nastaveno? Já když se k tomu nastavení vrátím zpět, je ta statická navigace vždy znovu zaškrtnutá a když chci, aby se kurzor pohyboval po trase, musím jít aspoň hodně rychle, spíš běžet :-)
JardaKo (13)|27.3.2007 21:13
[QUOTE="macleod"]Hned na druhé nebo třetí téhle stránce diskuze je na to návod.[/QUOTE]
Tak jsem to tu znovu vše pročet, ale nic - já jsem se ptal na SpeedDial co je orig v ETENu ne na SmartDial.
ZdenyT (16)|28.3.2007 06:55
Tak jsem četl tiskovou zprávu od Tomáše Kubce a zase se máme na co těšit. Neboť v květnu vyjde nová ROM s WindowsMobile 6, jak pro M700, tak pro X500. :yes: To jen pro ty co to ještě nevíte. ;)
DavidBarborka (139)|28.3.2007 07:50
SpeedDial - co konkrétně myslíš? Když jsi na to ťápl co se ti ukázalo? Ja to mam od instalace vlevo dole a nastavené to mám tak, aby se mi ukazovala počáteční písmena. Jo a řešil jsem že se mi v české lokalizaci SpeedDialu neukazují u jména kde mám více tel. čísel všechna tato čísla ale jen jedno nebo dva - řešení je takové že si musíte odinstalovat českou lokalizaci jen pro SpeedDial a to takto - smazte si ze zarizeni soubor
SpeedDial.exe.0405.mui, tim byste meli dostat puvodni verzi Rychle volby
s tim, ze ostatni aplikace a system zustane v CZ.
PavelBKL (51)|28.3.2007 10:02
Zdravím, a potom se mi v rychlé volbě u kontaktu zobrazí všechny čísla? to by bylo super, zatím jsem to řešil tak, že u koho mám víc tel. čísel toho jsem volal pouze přes kontakty kde si můžu z čísel vybrat, v rychlé volbě mi to přiřadilo jen jedno číslo.
DavidBarborka (139)|28.3.2007 10:17
Přesně tak. Od té doby co mám Rychlou volbu (SpeedDial) v angličtině tak se mi zobrazují všechna tel. čísla.
PavelBKL (51)|28.3.2007 10:27
To by bylo super, takže kliknu na jméno a můžu si vybrat z čísel.

Tomáš Kubec (749)|28.3.2007 11:53
Ono to je spíš špatnou podporou Od MS, atd ;) Prakticky žádná dokumentace. Ještě jsem neviděl software, kde není žádná chybka. Stačí chybky hlásit na podporu a pokud to jde, tak se je snažíme co nejdříve řešit.

Celkovej problém lokalizací je těžké vysvětlovat někomu, kdo do toho nevidí.

DavidBarborka (139)|28.3.2007 16:35
for Tomáš Kubec

Tím jsem se nechtěl dotknout, toho že někdo udělal špatný překlad. Nic není bez chyb a jen čas vše prověří a je možnost to vypilovat. To, že je chyba v české lokalizaci to mám od Petra Hrubého z E-Tenu, tady přikládám celou odpověď co mi odepsal na muj email, když jsem řešil problém se SpeedDialem:

Dobry den,
dekujeme za upozorneni na chybu, pokusime se ji odstranit, ale nic
neslibujeme - aplikace od E-TENu vubec nejsou delane pro preklad a tak
uz od zacatku byly s prekladem techto aplikaci problemy. Zatim, pokud
Vam nevadi anglicka verze, smazte si ze zarizeni soubor
SpeedDial.exe.0405.mui, tim byste mel dostat puvodni verzi Rychle volby
s tim, ze ostatni aplikace a system zustane v CZ
JardaKo (13)|28.3.2007 21:03
[QUOTE="David Barborka"]SpeedDial - co konkrétně myslíš? Když jsi na to ťápl co se ti ukázalo? Ja to mam od instalace vlevo dole a nastavené to mám tak, aby se mi ukazovala počáteční písmena.[/QUOTE]
Chci aby se mi spouštělo něco jako je např. na Nokiích jednotlačítková volba, což v podstatě splňuje právě podaplikace Speed Dial ale spouštěná z aplikace Phone (je to popsáno i v manuálu, že si tam můžu přidat až 99 "Rychlých voleb" ) -viz manuál na sekci 4-9. Teď se dívám do CZ manuálu a tam je jsou ty aplikace popsány jako "Rychlá volba - sekce 4-9 (tohle bych chtěl)" a "Rychlé vytáčení - sekce 4-18 (tohle se spouští a to nechci)". Už jsem to popsal jasně? Jestli mi někdo poradí jak jsem dostat obrázky, vložím je a bud to snad jasné na 100% :)
Feel_ce4you (45)|1.4.2007 23:18
Ahoj. Zatím mám M700 teprve druhý den, následující stručné poznatky:

+ o mnoho svižnejší než Artemis
+ vcelku solidně provedená klávesnice(až na některé mouchy)
+ není tak ošklivý jak působí na fotkách
+ super pouzdro
+ luxusní displej se světelnostím potenciálem oční baterky :)
+ foťák sice dělá pruhy když je málo světla, ale nefotí zase tak spatně jak se proslýchá!

- pokud není hlasitost naplno, slyším šílenou ozvěnu(i s novou ROM)
- obecně strašně tichá reprodukce zvuku
- nepodsvícené sekundárni znaky na klávesnici + při svíceni klávesnice bzučí !
- použitý materiál přístroje působí levně a je to komplet plast


snad to někomu pomůže při případném rozhodování ano/ne. Doufám, že diskutované problémy se zvukem vyřeší nějaká další ROM. Je to škoda, žádné zařízení není ideální, ale tohle jsem ještě u žádného co mi prošlo rukama nezaznamenal.
geniussan (2)|5.4.2007 19:13
ahoj chtěl sem se zeptat jestly mě tu někdo neporadí.chci si koupi ETEN M700 a jen tu čtu hromadu minusu atd.at je to hlasitost nebo tak.

chci se jen zeptat jestly je to tak opravdu strašný jak se to čte nebo se to da a je to jen o zviku.děkuji moc
DavidBarborka (139)|5.4.2007 20:36
Je to jen o zvyku a některé mínusy odstraní nová ROM s windows 6 jinak každý přístroj má sve mínusy. E-Ten má zase spoustu + já ho mám asi 5 měsíců a nemůžu si až na drobné - stěžovat. Ale jak jsem psal přístroj super, většina - je softwarový problém a ten se dá vyřešít instalaci software třetí strany
cubehash (156)|6.4.2007 11:48
Ja jsem naprosto spokojeny. Problemy se zvukem nemam - pouzivam vibracni zvoneni, takze me to neovlivni. Hovory slysim v pohode, i kdyz je hluk (bez ozveny)

muzu doporucit dokoupeni Spb mobile shell, je to naprosto dokonaly a za ty penize se to opravdu vyplati.
Dangar_ce4you (19)|16.4.2007 15:11
Mam problem se synchronizaci pres BT. Respektive synchronizace neni problem jako takova, jen pokazde musim zadavat parovaci klic.
Zarizeni se tvari pokazde ze je sparovane, ale kdyz pouziju BT manazer, vyberu AS pres BT, pak vyberu sparovane zarizeni ze seznamu v 3 krokovem pruvodci, tak se me to zase zepta na klic ktery musim znovu zadat na obou zarizenich. Docela otravny.
Nevite nekdo co s tim?

Diky
macleod (91)|21.4.2007 22:14
Na původních stránkách e-ten.cz byl odkaz na anglicky mluvící forum uživatelů. Nevíte náhodou někdo, na jaký forum ten odkaz vedl. Četl jsem tam o řešení jednoho problému, který se u mně vyskytl, ale nemůžu si vzpomenout, kde to bylo.
Tomáš Kubec (749)|21.4.2007 22:38
http://www.eten-users.eu/ (dříve http://www.eten-users.net/)
Kal_Kal (64)|9.5.2007 17:32
Tak jsem po 4 měsících užívání zjistil, že se mi začíná rozpadat pouzdro.
Jeden maknet se mi někam uplně vypyřil, typuji že se přicvak k tomu druhému, a rozdrhla se mi koženka na pravé straně ve švech, takže teď to dží jen na vnitřní látce.

Dost mě to štve, protože pouzdo je jinak super. Nemáte někdo nějakou alternativní náhradu, protože pochybuju že bych šel do reklamace jen kvůli pouzdru.
winchester (14)|2.6.2007 09:54
Ahoj vsichni, tak jsem cerstvym majitelem tohohle zarizeni a mam problem. Kdyz e-ten M700 odpojim z nabijecky, okamzite se vypne. Kdyz ho znovu pripojim a pustim, nabiha asi 5 minut (tusim ze se tomu rika studeny start.) Je to neco v nastaveni? Nebo mam etena reklamovat?
Diky
Tomáš Kubec (749)|2.6.2007 10:04
Udělal bych Hard Reset, pokud to bude dělat dál, tak reklamace.
winchester (14)|2.6.2007 11:58
Diky za radu, ale hard reset nepomohl.
Test baterie prosel, battery meter se chova divne (chvili je tam 100%, pak tam na okamzik skoci 40%, ...).
Takze to bude reklamace. Ach jo a ja se tak tesil :(
analhunter_ce4you (2)|3.6.2007 12:12
Zdravim vsechny stastne majitele M700!

V patek mi prisel, celou noc jsem nabijel a rano porad dioda svitila jak vanocni stromecek :(( Ale nehledel jsem na to, dal tam SIM a spustil...bohuzel jsem 2 hodiny marne tapoval na uvodni obrazovku aby se provedlo nastaveni a nic :((

Probehlo nekolik hard resetu a pak to najednou po dalsi hodine najednou slo....pak asi 30 probehla kalibrace displeje - ocekaval jsem ze postaci lehke apnuti ale musel jsem dost pritlacit aby to reagovalo a pak to stejne ten krizek jezdil po displeji jak se mu zlibilo, aniz bych se ho dotkl ... pak jsem se nejakym zazrakem vse nastavilo, a prislo dalsi zjisteni - cela prava strana pristroje (a nekdy i spodni kryt baterie) funguje jako prave funkcni tlacitko !!! :(( a kdyz vysunu klavesnici, tak displej prestane reagovat na dotyk perem - to asi neni normalni ze?

Takze jsem to zase pekne zaballil a poslu to zpet - otazkou je, jestli jsou takove zmetky vsechny, nebo mam smulu? Coz by mne pri cene zarizeni mrzelo- dlouho jsem vybiral a ted tohle :((

Navic se na webu etenu nemuzu regnout, protoze pry S/N i IMEI neni v databazi (koupeno pres PalmPc.Cz). Mate nekdo nejake tipy a radu uplnemu newbiemu s PPC? Priopadne podobne zkusenosti? Resp. kam to mam poslat zpet - prodejci nebo na ETEN (na ktery nemam adresu, protoze se nemuzu regnout).

Thx za jakoukoliv help
Tomáš Kubec (749)|3.6.2007 12:31
Přístroj není ještě určitě v DB,
Tady je kontakt na E-TEN
Michal Šlajs
ICQ 247-531-013
TEL (+420) 371 120 045
TEL (+420) 377 322 905
MAIL: michal.slajs(at)eshopcz.cz
Vondál (7)|15.6.2007 13:58
ahoj chlapi,potřeboval bych poradit,jetli e_ten m700,nebo fujitsu siemens loox t830. ?: dik za všechny odpovědi.zdravím Vondál:
Tomáš Kubec (749)|15.6.2007 14:04
Loxe bych nevolil hlavně kuli 3 důvodům (ale jinak to není špatnej strojek)

1. displej 240 × 240
2. nemožnost pozdějšího upgrade na WM 6
3. hmotnost a rozměry
Viktorcd (21)|18.6.2007 10:17
Zdravim vsechny, mam tu reklamaci na M700 na displeji jse mi udelala zhruba uprostred jakoby olejova skvrna ktera se po dotyku ruzne rozliva ma to vliv i na presnost dotyku jak prstem tak stylusem ,celou dobu jsem si myslel ze mam mastnotu pod folii ale kdyz jsem ji nechal vymenit skvrna zustala,je vydet pouze pod urcitym uhlem a svetlem nejlepe pri zhasnutem displeji.Prezil jsem s M700stovkou vsechny jeji nesvary ale tohle uz ne takze jela supem na zarucni opravu uz ji nemam 14dnu coz je pomerne neunosne, asi vite o cem mluvim.Mel jste nekdy nekdo podobny problem nebo jsem to odnesl jedinym kusem zase ja?:(
winchester (14)|18.6.2007 17:35
Viktorcd: Tohle obyčejně dělá LCD displej po tom, co se poškodí tlakem (třebavelmi silným tlakem prstu).
Viktorcd (21)|19.6.2007 01:24
[QUOTE="Winchester"]Viktorcd: Tohle obyčejně dělá LCD displej po tom, co se poškodí tlakem (třebavelmi silným tlakem prstu).[/QUOTE]

to jo ale ja to mam od zacatku,mel jsem dojem ze to je mastnota pod folii tu mi nalepili primo v prodejne.
winchester (14)|25.6.2007 15:49
Nemáte někdo tušení zda / kde se dá v ČR sehnat kovové (hliníkové) pouzdro na M700? Ideálně s možností připevnění na kolo. Nechce se mi platit poštovné z Hong kongu ;)
quentin1 (29)|26.6.2007 20:51
je nějaký ucelený názor na otázku jestli do E-tena M700 instalnout WM6?? Nebo ještě jinak se zeptám,když se rozhodnu tam WM6 dát a nebudu spokojený,je nějaká možnost to vrátit z5 na původní WM5? Dík za radu!!
Tomáš Kubec (749)|26.6.2007 20:58
Ano je možnost se vrátit.
cubehash (156)|27.6.2007 07:35
Jestli píšeš smsky, tak bych WM6 neinstaloval
ZdenyT (16)|27.6.2007 08:13
Já na WM6 žádný problém s SMS nemám. Jediný vážnější problém, bylo zasekávání ukazatele baterie, ale to už díky Davidovi B. mám vyřešeno.
Tomáš Kubec (749)|27.6.2007 10:13
Já taky žádnej problém nemám. Myslím, že problém s SMS je jen s určitým operátorem (to samé u STK).
quentin1 (29)|28.6.2007 08:14
děkuji všem za odpověd!!! Asi taky vyskouším wm6. Ale mám ještě jeden dotaz,jak dlouho vám vydrží nabitá baterie?? Jsem z ní neštastný,používám totiž ICQ a když jej ráno v 8:00 zapnu a skoro nic nepíšu tak kolem cca půl druhé odpoledne mi to hlásí cca 20 % baterie!? To mi přijde že to není normální. Používal jsem to stejné na Variu a taky na MDA Compact III a muselo to vydržet cca od 8:00 do 24:00 no každopádně aspon do osmi večera pokud jsem ještě během dne koukl na nějakou www stránku. Prosím napište jestli máte stejný problém vy co také používáte ICQ celý den. Děkuji moc! Q.
quentin1 (29)|28.6.2007 19:49
Právě jsem chtěl zkusit stáhnout WM6 a při registraci mi to píše: prosím zadejte opravdové S/N, stalo se vám to někomu?? Číslo opisuji z krabice,tak tu hlášku nechápu,přitom na e-ten.cz jsem se pod tímto serial číslem zaregistroval v pohodě.
Tomáš Kubec (749)|29.6.2007 09:03
Ještě si ověřte jestli je IMEI stejné na krabici a přímo v přístroji.
DavidBarborka (139)|29.6.2007 09:56
Co bych k tomu dodal? Snad jen toto - windows - to mluví za vše, i u mobilnívh přístrojů je to to samé co u normálních windouwsu, které rychle vydají a pak následuje milión patchů.
quentin1 (29)|2.7.2007 12:44
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Ano je možnost se vrátit.[/QUOTE]
Jak e to prosim da provest? Dekuji.
Rascal_ce4you (5)|5.7.2007 19:30
Dobrý den,

hodlám si jako své první PDA pořídit právě E-Ten M700...pro ty, kteří s ním a poslechem hudby na tomto přístroji mají nějaké bohatší zkušenosti....jaká sluchátka si pořídit, aby to alespoň v rámci možností stálo zato...?

A druhá věc, která asi měla předcházet....docela mě vyděsilo to množství znechucených příspěvků na adresu tohoto PDA....což vzhledem k ceně...bzučící klávesnice, výdrž baterie atp. - dotaz už tu myslím zazněl, ale suma sumárum....šli byste dnes do tohoto stroječku znovu? Co případná alternativa...?

Děkuji, JS
plachow_ce4you (159)|5.7.2007 19:36
Bzučící klávesnice není vůbec žádnej problém, není to slyšet, nedáš-li ucho přímo k rozsvícené klávesnici. S baterkou rozhodně problém nemám, spíše naopak.
ZdenyT (16)|5.7.2007 20:06
Já jsem spokojen, bzučící klávesnice není vůbec žádný problém, dokonce nechápu že taková prkotina někomu vadí. Foťák je použitelný pouze pro zobrazení na displeji, ale ani ho na nic jiného nepoužívám. Pravděpodobně půjdu do E-Tena znovu, hned jak vyjde nástupce M700
Eteňák (68)|13.7.2007 11:36
Mohl bych poprosit o radu jak se zbavit informační ikony ve vrchním řádku viz obr. - krom soft resetu:?:


a taky jak se dá nejrychleji spustit (popř. nastavení automatického přihlášení)GPRS/EDGE:?: Stále vstupování do nastavení připojení mi připadá dost přihlouplé :?
Dík ;)
cubehash (156)|13.7.2007 12:48
no, já jen nastavil, jake pripojeni maji aplikace pouzivat a pripojuji se samy. Nemusim nikam lest :)
sep_ce4you (351)|13.7.2007 13:34
tak tak .... ja sem snad nikdy nezapojoval pripojeni rucne na zadnym PPC
sep_ce4you (351)|13.7.2007 13:36
[QUOTE="Rascal"]Dobrý den,

hodlám si jako své první PDA pořídit právě E-Ten M700...pro ty, kteří s ním a poslechem hudby na tomto přístroji mají nějaké bohatší zkušenosti....jaká sluchátka si pořídit, aby to alespoň v rámci možností stálo zato...?

A druhá věc, která asi měla předcházet....docela mě vyděsilo to množství znechucených příspěvků na adresu tohoto PDA....což vzhledem k ceně...bzučící klávesnice, výdrž baterie atp. - dotaz už tu myslím zazněl, ale suma sumárum....šli byste dnes do tohoto stroječku znovu? Co případná alternativa...?

Děkuji, JS[/QUOTE]

Ja ho mam tejden a sem stastnej jak blecha ... uz sem si na nem vychytal nastaveni co potrebuju a nemenil bych :)