Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

web accelerator pro PDA?

dusty_ce4you (6)|10.1.2007 07:18
Zdravim,
existuje nekde nejaka sluzba nebo primo aplikace, ktera by datove optimalizovala stahovana ci odesilana data webovych stranek? Proste neco, jako je napriklad Google Web Accelerator http://webaccelerator.google.com/.

Klidne se z PDA budu pripojovat na nejaky server, kde pobezi nejaky optimalizator, ktery prekoduje obrazky, pripadne vyhazi reklamy, flashe atp a do PDA se mi dostanou uz jen "uzitecne" informace.

Nabidka nasich mobilnich operatoru pro datovou optimalizaci je zamerena pouze pro PC.

V dnesni dobe totiz neni problem na nekterych portalech zobrazit kratky textovy clanek a pritom stahnout pul mega dat - v pripade, ze nemaji verzi pro PDA.
Marian Veselý (662)|10.1.2007 08:18
Co zkusit tohle? http://www.google.com/xhtml
Mr.Pohoda (134)|10.1.2007 08:35
Zdenek Malinsky (9781)|10.1.2007 09:34
[QUOTE="dusty"]na nekterych portalech zobrazit kratky textovy clanek a pritom stahnout pul mega dat [/QUOTE]Tak proč tam s PDA lezeš? Já opravdu nechápu, co na těch portálech je? Mnohým lidem způsobují problémy (nemyslím obsah článků :D) a pošta se dá s PDA přečíst lepším, rychlejším a asi i levnějšími způsoby. A informace se přeci dají získat i jinde, lépe, rychleji a levněji (když už řeším množství dat). Ale asi je to móda. :sarcastic: :?

Pokud chceš šetřit data, můžeš si v browseru PDA nastavit nezobrazování obrázků, jejichž stahování sežere nejvíce dat a choď jen na weby s textovými nebo pro PDA upravenými verzemi. S tématikou IT, PDA apod. jich ani v češtině není zrovna málo.

A k používání akcelarace dat jsem skeptický i u PC.
zivan (615)|10.1.2007 16:18
Co zacit pouzivat RSS? :-)
Podivas se co je noveho a pak si zobrazis jen "zajimave" veci. Pokud u nich jeste vynechas multimedialni soubory, tak je dat minimalne.

Na PDA lze pouzit treba pRSSreader. Volbou v registrech zakazes stahovani vsech obrazku a kdyz to jeste prozenes nejakym optimalizatorem, tak mas minimum prenesenych dat. Ja to tak pouzivama lepsi reseni zatim neznam.
Kocir (836)|10.1.2007 20:25
Zkuste prohlizec Opera pro PDA. On pred tim nez nacte stranku, tak jako by predtim zoptimalizoval stranky a pak stazeni stranky je strasne rychle. Stejne tak napriklad Opera pro Java. Pres GPRS to je skoro rychle jak na PDA s wifi.
dusty_ce4you (6)|11.1.2007 10:31
Diky vsem za hodnotne prispevky. Osobne jsem hledal neco, jak psal Marian Vesely. Da se pak pouzivat pro prime zadani odkazu, ktery zoptimalizuje stranky a misto 250kB se stahne 20kB (http://www.google.com/gwt/n). Nyni staci udelat uz jen plugin do PIE nebo jineho klienta, ktery bude vypinatelny a vsechny zadane stranky se prozenou prave googlem - samozrejme ne ty zabezpecene nebo pod heslem. Otazkou pak je, jak by to bylo s autorskymi pravy googlu.

Jinak pRSSreader pouzivam. Nektere stranky jsem cachoval offline cele, ale pak kdyz byl clanek na vice stranek, nemohl jsem se na dalsi stranku doklikat.

OT: zatim jsem nenasel zadneho internetoveho klienta pro PPC, ktery by se dokazal prihlasit do internetoveho bankovnictvi u CSOB pres ID a heslo. Jednoduse nejde kliknout na tlacitko odeslat, ani stisknuti Enter nepomuze.
zivan (615)|11.1.2007 10:41
Clanek na vice stranek je problem. Jak poznat, ktery odkaz je pokracovani a ktery ne? A nekolika urovnove stahovani uz neni ukol pro RSS ctecku.