Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket PC témátka z vašich fotografií

Pavel Koza (4761)|6.1.2007 11:04
Protože už z neustálého a nepřetržitého psaní recenzí a jiných článků trochu cvokatím, rozhodl jsem se odreagovat a tvořit i témátka. Proto se obracím s výzvou na všechny amatérské fotografy, kteří by byli ochotni poskytnout své fotografie pro tvorbu témátek pro Pocket PC. Trochu jsem rozšířil funkcionalitu webu, takže u každého takového témátka z vaší fotografie bude uvedeno i jméno a URL vaší web galerie a o vaší galerii se tak dozví spousta lidí.

Abych měl vše co nejvíce ošetřeno, prosím případné laskavé fotografy, aby mi poslali e-mail se svolením jejich dílo použít. Do emailu prosím uveďte výslovný souhlas s použitím svých děl pro tvorbu témátek pro weby ce4you a PDAgold a jméno a URL vaší galerie, odkud mohu snímky brát a kam se bude u každého témátka takto vytvořeného odkazovat. Děkuji.
chaska (16)|6.1.2007 14:18
Docela by se hodilo ještě napsat, v jakém rozlišení maji být ty fotky. Docela bych sám poslal něco na témátko. A taky bohužel, některé fotky jsou na ležato. Jde udělat výřez? Teda klobouk dolu, ale musí s tím být dost práce:yes:
Pavel Koza (4761)|6.1.2007 14:54
Cim vetsi, tim lepsi. Vesmes je nutne delat vyrezy, takze idealni je mit moznost ty fotky ziskat v originalni velikosti. Ale neni to podminkou, zalezi pripad od pripadu:)
Miloš Strouhal (3997)|6.1.2007 15:26
A budes delat take nejaka tematka pro VGA displeje? Docela bych se za to primlouval.. :)
Pavel Koza (4761)|6.1.2007 15:37
Nemam VGA zarizeni na delani screenshotu... Tak zatim spis ne, ale nevylucuju to:)
CommanderZ (1798)|6.1.2007 15:38
Tam je to s tema vyrezama bude jeste tvrdsi :))
windmaster (307)|6.1.2007 23:21
Klidně bych nějaký zajímavý snímek věnoval, ale je skutečně nutné znát velikost snímku, resp. jeho rozlišení, jinak dojde k tomu co pozoruji při vložení snímku do příspěvku, totiž k jeho rozmazání, díky automatickému zmenšení.
Po každém resamplu je nutné provést alespoň doostření, a to v závislosti na míře zmenšení, a několik dalších úprav. Navíc dělat výřezy vzhledem k požadavku ke snímku na výšku také vyžaduje myslím zásah víceméně autorský.

Takže bych doporučoval vybrat si vhodný snímek na portfoliu příslušného autora a požádat o úpravy jeho samotného. Moje snímky jsou k nahlédnutí na Photopostu (id=13614).
Pavel Koza (4761)|6.1.2007 23:37
Ahoj Pavle. Jsem rad, ze ses ozval - Tvou vasen pro foto znam:) To, co pises, je samozrejme z hlediska kvality idealni, ale v principu pokud udela autor snimku vsechno to, co pises (vyber, oriznuti, doostreni a dalsi upravy, s maximalni peci a laskou:) ), muze uz klidne udelat samotne tematko protoze to samo o sobe zabere tak 60 vterin...

Pro predstavu prikladam to, co jsem vyrobil z jedne Tve fotky - mela presnou velikost, tak nebyl duvod ji zmensovat, stacilo ji jen oriznout. Nejsou to cela tematka, pouze screenshoty, tak snad Ti to nebude vadit.
00190987_Krajinka_ss_UvpP.jpg 00190987_Krajinka2_ss_YBIe.jpg 00190987_Krajinka3_ss_0mOJ.jpg 00190987_Krajinka3Landscape_ls_ss_kioY.jpg
windmaster (307)|6.1.2007 23:48
Tak to ano, to se ti docela povedlo :)), v tom případě můj souhlas máš :))