Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prehravani WMV videa na Pocket PC

jkopka (2)|28.12.2006 15:17
Zdravim,

mam dotaz ohledne prehravani WMV videa na Windows Mobile kde mam WMP 10 a mam stazen WMV soubor , tkery mi nejde prehrat v mem zarizeni, vsude jinde ho prehraju bez problemu, jen na PDA nikoli. Jsou nejaka omezeni co se tohoto tyce a jaka? Podarilos e mi prehrani rozbehout prekodovanim pomoci WMEncoderu, ale jelikoz je jiz puvodni soubor WMV, pak se nedari prijit na to proc se mi jen v PDA neprehraje... Vite nejake rozreseni?

Diky
Mem__ce4you (485)|28.12.2006 16:28
Moznosti je asi vic, WMV je totiz taky jen kontejner, ve kterem muzou byt streamy s ruznymi kodeky. Takze je mozne, ze to bude chybejici kodek treba pro zvuk, nebo nepodporovane nastaveni (rozliseni, framerate, klicovani, ...), ale tohle tipuju s malou pravdepodobnosti. Dalsi moznost je, ze je soubor nejak porusen (chybi index blok, je usekly konec apod.), s cimz se PC prehravace a kodeky dokazou leckdy vyporadat, ale na PDA to muze byt implementovane jinak.

Pro zakladni zjisteni informaci o potrebnych kodecich je na PC sikovna utilita GSpot (je tam i moznost nechat video zkusebne vyrenderovat a overit, zda funguje), dalsi informace (treba chybejici index blok) umi zjisti VirtualDub (ale pro formaty MS jsou myslim posledni verze blokovane, da se ale snad stahnout starsi verze).
jkopka (2)|4.1.2007 21:42
Diky za odpoved, zrejme mu chybi index, ktery v puvodnim souboru neni...