Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlueTooth Stack

ango (14)|26.12.2006 22:07
Mám MDA3/Qtek 9090 zváný též Blue Angel...

Je to první zařízení s BT které vlastním a v pohodě už synchronizuji s AS i s jinými zařízeními... ovšem pouze přes installovaný BT "manager" ve svých WM200SE...
Je to v pohodě ovšem jiné aplikace buď nefungují a nebo hlásí " Cannot run... ...Unsupported BT stack... "
tzn. Stack tam neni? :D moc se v tom přeci jen nevyznám a tak bych byl vděčný za radu kde ho nastavit popř. nainstallovat a i zdali to je vůbec možné... Cetl jsem tu návod na installaci Widcomm stacku a chtel bych se optat na MS stack... jak to je s ním... opravdu se v tom moc neorientuji a tak mne prosím omluvte... :oops:
thx -.
Mr.Pohoda (134)|26.12.2006 23:57
Bluetooth stack vybírá a dává do zařízení přímo výrobce. Důvod, proč některé aplikace jdou a jiné ne, je podle mě takový, že naprogramovat aplikaci pro MS stack je jednoduché - existuje pro to zdarma API, ale pro Widcomm stack se API musí zaplatit, a proto ne všechny aplikace ho dokáží ovládat. Pokud se pletu, tak mě opravte ;)
ango (14)|27.12.2006 15:21
dik, ted uz to chapu :) nicmene nevite nekdo co mam teda delat kdyz mi aplikace napise "Program cannot run on this device. It has an unsupported BT stack"? da se s tim neco delat? je mozny ze nic jako BT stak v tom pda neni? a da se popř. doinstallovat? thx
ango (14)|27.12.2006 15:25
vlastne NEJAKY stack tam musi bejt ne?! co s tim teda vlastne muzu delat?
Surgical (2364)|27.12.2006 17:21
V BlueAngelu s WM2003SE je obvykle Widcomm BT Stack, upgradovat ho lze pouze s upgradem cele ROM a Radio ROM. Pokud bys uvazoval o prechodu na WM5 (pouzitelne ROM verze jsou jiz k mani, byt neoficialne), pak v ROM s WM 5.x je obvykle MS BT Stack, byt jsou pokusy o portaci Widcomm BT Stacku na BlueAngel s WM5.x byt s ruznymi vysledky a nazory na jeho funkcnost (MS BT Stack funguje na BA spolehlive).
Blize k docteni, stazeni a odzkouseni (ovsem na vlastni triko a riziko) na obligatnich www.xda-developers.com resp. wiki.xda-developers.com.
Hlavne se prosim neptej, proc to neni cesky....
ango (14)|27.12.2006 18:19
Díky moc... v tech wm2003se je tedy Widcomm.

Na WM5 chci časem prejit jenze se bojim ze bude poitreba flashovat i radio a navic nemam zadny tipy na uvareny ROMky :) (U myho MDA1 Wallabyho byla kuchyňka na rom :) neni tady taky neco podobnyho?) S flashovanim radia nemam moc dobry zkusenosti :-/ a jakrikam -> nechci to znicit...

btw: XDA-Dev. znam ale nehledal sjem tam zatim :) a proc to neni cesky se faakt neptam... :) diky..