Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak nastavit GPS u Mio p550

verntom (8)|21.12.2006 13:31
Jak nastavit GPS Program Port, GPS Hardware Port, rychlost a co pilíčko v kolonce Access zaškrtnout ano nebo ne? Nějak se mi nadaří rozjet GPS Compass 0.9.6.90, díky. Program se rozběhne, ale to jest vše.
PS: net framework 2.0 jsem nainstaloval, díky moc.
Kocir (836)|22.12.2006 19:04
COM2
4800
verntom (8)|23.12.2006 01:12
Podařilo se Vám někomu na Mio P550 rozchodit GPS Compass? Děkuji za odpověď
verntom (8)|1.1.2007 17:51
Zdravím, nějaký čas jsem byl pryč, takže jsem se problémem nezabýval, ale stále se mi nedaří vyřešit problém s GPS u mio p550. Ne a ne zobrazit souřadnice. Nastaveno je ?snad? vše správně, nevím, kde je problém. Zkoušel jsem tři aplikace pro práci s GPS (Demo SmartMaps, Visual GPSce, GPS Compass) Nějakým způsobem pracují, zobrazí počet satelitů, která vidí a čas, ale to je všechno. Prosím, podívejte se na screeny, v odkazu níže a poraďte, díky moc.



[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
verntom (8)|1.1.2007 21:13
Lidi, mluvte se mnou prosím, napište mi, alespoň jakou máte verzi ROM u mia P550. Já mám R05.3.0101.0331. Jak je stará?:?:
Jaroslav Hudec (5)|2.1.2007 13:00
Zdravím,
aplikaci GPS Kompass nepoužívám, ale jestli Vám to hodně pomůže, mohu ji zkusit. Jinak mám P550 se stejnou verzí ROM jako Vy a občas se mi stává (na TomTomu), že sice ukazuje hodně satelitů a chytá se stejně až po 15 minutách - pokud nevydržím a dám měkký restart, většinou to pomůže. Někde tady v diskuzi jsem našel, že to je chyba revize R00 (dle bočního štítku) a že to je důvod k reklamaci, ale protože se mi to stává jen vyjímečně a navíc jsem docela lempl, naučil jsem se s tím radši žít :-) .
verntom (8)|2.1.2007 14:44
Snad vyřešeno, problém byl v tom, že jsem nebyl dost trpělivý (Studený start) a navíc testoval tak trochu na špatným místě. :oops: Teď funguje v pohodě, zatím. Pozici lokalizuje do několika vteřin. Počet satelitů je obyčejně dostatečný. Revizi mám 01. Ještě ale musím otestovat v autě.
DavidS200 (42)|2.1.2007 20:06
Dobrý den, hledal jsem tu někde diskuzi na téma prográmku GPS Compass.
Sháním nějaký freeware aplikaci, která by zobrazovala informace z GPS (rychlost, výšku, ušlou vzdálenost apod.) a uměl případně i robrazovat polohu na mapě, třeba jako GPSDash. Jako alternativu alespoň toho výpisu dat z GPS, jsem chtěl zkusit GPS Compass, ale nejde mi to.
Spustím ho, ale nemohu nastavit komunikaci s GPS. GPS mi funguje, např. v TomTom v pohodě na COM6. GPSku mohu nastavit v nastavení Bluetooth jen na COM6 nebo COM7. Ale v tom GPS Compass mi to v nastavení nabízí jen port COM3.
Tak nevím.
Zkoušel jsem i ten GPSDash 2.58 a ten chodí v pohodě, ale je to jen trial a běží jen 10 minut.
Tak kdyby jste mi někdo poradil ať už s tím GPS Compass, nebo třeba nějak s tímí GPSDash, budu rád.
Díky
Mrkolouch (44)|7.1.2007 13:00
hoj,četl jsem si tvůj problém s PPC Mio P350.Já mám P350 to je skoro stejný a podařilo se mi částečně rozběhnout program GPS compass(ten ti nešel) já sem na něm rozběhl všechno,jen to nejdůležitější ne-rychlost