Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Při synchronizaci mi zmizí všetky e-maily ze zařízení, proč?

dort (1212)|20.12.2006 11:32
přesunuto z diskuze HTC, kde to prostě nemá co dělat!

[QUOTE="simumarek"]Mam taku malu otazocku, ked davam synchronizaciu, tak sa mi maily ktore som stiahol do tynt-u stratia, proste mam tam natahane maily v jednej zo schranok v inboxe a pri synchro mi stale zmyznu, da sa to nejako nastavit alebo ako to mam riesit?[/QUOTE]

[QUOTE="Wuffi"]Prosim upresni svuj problem. Jedna-li se o maily ktere synchronizujes do TyTNu z Outlooku pres ActiveSync, over si kolik mas v ActiveSyncu nastaveno dni pro prenaseni do PDA. Standardne jsou to myslim 3 dny. V dusledku se Ti tedy v prubehu synchronizace odmazava posta ktera je starsi nez stanovena doba. Tu je mozno nastavit v ActiveSyncu v Tools=>Options, dvojklik na polozku Inbox.

Pokud se nejedna o vyse popsany problem a mizi Ti pri synchronizaci s Outlookem e-maily z jinych, rucne vytvorenych uctu v Inboxu na PDA, prosim blize popis jak se pritom zarizeni chova atd.[/QUOTE]

[QUOTE="simumarek"]Ano miznu mi prave one maily z inych inboxou ako outlook inbox pri kazdej synchronizacii. MAm nastavene stahovanie mailov kazdych XY minut a dajme tomu som dnes nemal pripojene HTC k PC a od vcera mam v inboxe gmailu 20 novych mailov, potom ked pripojim HTC k PC a prebehne synchronizacia sa mi maily vymazu z inboxu gmailu a objavia sa v inboxe outlooku, lenze ak chcem neskor odpovedat na mail ktory sa mi uz presunul z inboxu gmailu do inboxu outlooku tak neviem lebo ho nevie odoslat ale ho len pri synchro nahra do pc :( dufam, ze to je takto jednoduchsie popisane, zatial to riesim tak ze tie maily nesynchronizujem ale to nie je ono nakolko by som potreboval aby sa mi synchonizovali maily aj s prilohami, teda aby vysledne stadium bolo take, ze dany mail ak som ho najprv stiahol do HTC bol aj v inboxe gmailu aj v inboxe outlooku.[/QUOTE]

[QUOTE="Wuffi"]Mno, zda se mi ze dochazi k nekolika okolnostem, ale ne hned zasebou:

1. Mas nastaveno kontrolovani posty v Outlooku ihned po jeho startu a nemas zvoleno ponechat kopie zprav na serveru
2. z GMAILu se Ti i v pripade ze nemas nastaven parametr o ponechani kopie mailu na serveru nic nesmaze, pouze se mail oznaci jako precteny a presune se do "All mail"
3. Kdyz pripojis PDA k PC, ActiveSync na pozadi spusti Outlook a ten stahne maily
4. Maily se Ti pres ActiveSync syncnou do Inboxu na PDA
5. Ubehne interval 20 minut pro kontrolu posty na PDA, TyTN se pripoji ke GMAILu a stahuje neprectene maily, ty se vsak jiz mezitim jako prectene presunuly do ALL MAIL a tak neni co stahnout.[/QUOTE]

[QUOTE="simumarek"]Asi tak nejako to bude ale skusil som nastavit nech pc nesynchronizuje maily z PDA ale PDA nech bere maily z pc a vtedy by to malo byt ok :)[/QUOTE]

[QUOTE="Wuffi"]Jinymi slovy mas stale nastaveno aby se maily z Outlooku na desktopu sesynchronizovaly do PDA. Cili stale bude platit to co pisu vyse.
Ad ten skin, zkus pouzit vyhledavani, uz se to tu pred nejakou dobou resilo... (bohuzel si nepamatuji vysledek);[/QUOTE]

simumarek (61)|22.12.2006 08:12
Tak som to skusil tak, ze som si vypol synchronizaciu mailov medzi pc a pda, co by podla mna malo mat za nasledok, ze by som mal mat v pda stiahnute maily a nemali by miznut ale opak je pravdov proste ked aktualizuje pda schranku tak tie maily zmiznu, pritom na serveri su este urcite a urcite su oznacene ako unread :(