Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pohoda Remote Controller

Mr.Pohoda (134)|6.12.2006 15:33
Dobry den, vyvijim aplikaci pro PPC primarne urcenou pro ovladani prezentaci v PowerPointu, ale da se s ni ovladat "cele" PC. Program je psan ve WinAPI, komunikuje s PC pres bluetooth nebo wifi (zatim ve vyvoji), a podporuje prechod na dalsi/predhcozi snimek (sipka nahoru a dolu), klavesy home a end, a pomoci joysticku ovladat mys. Planuji dodelat ovladani hlasitosti PC.

Vyhoda je, ze se pri prezentovani clovek nemusi poutat k notebooku, ale muze byt kdekoliv v mistnosti. Pokud by se nekomu takovy program hodil, a chtel by otestovat zatim velmi ranou verzi programu, budu jen rad, a uvitam jakekoliv pripominky nebo napady na dalsi vylepseni.

Dosud jsem se soustredil vice na cast pro PPC, serverova cast je prozatim velmi chuda (nicmene funguje). Doporucuji nejprve spoustet serverovou cast, a az pote klientskou (PPC).

veskere dalsi aktualizace budou na strance programu - http://prc.hopto.org
Kasei (89)|6.12.2006 18:52
V podstate to same jsem take stvoril - pomoci BT ovladani prezentace, ci libovolne aplikace. Psal jsem to v C#
weszter (231)|6.12.2006 21:21
v rámci svého zaměstnání se zabývám projekční a prezentační technikou. poměrně často řeším problém s ovládáním PPTu nebo celého pc na dálku (prezentér chodí, drží v ruce pointer a ovládá pc). pokud by existovala softwareová verze na PDA, bylo by to prima, spousta našich zákazníků používá PDA, pokud by se na všechna PC, ze kterých budou teoreticky prezentovat, nainstaloval program, který by umožnil ovládat PC pomocí PDA, bylo by to fajn. prezentér by ovládal PC jednou aplikací na PDA, na kterou by si zvykl a neměl by problém se "zaškolováním"... úplně ideální případ by potom byl, kdyby existoval Bluetooth USB s flashdiskem zároveň - prezentér přijde k cizímu pc, připojí BT USB Flashdisk, autostart spustí z flashdisku klientskou aplikaci (která se neinstaluje, ale jen spustí!), a PC je možné ovládat z pda (nejlépe kdyby se PDA chovalo jako Touchpad (úplně nejlépe jako dotykový display s náhledem toho, co se prezentuje-to by byla bomba, i kdyby to bylo v nízkým rozlišení - jen náhled)). po odpojení USB se aplikace zavře a je to... připojení co nejuniverzálnější - BT, WiFi..

takže mou představu jsem naznačil, teď bych se chtěl zeptat, kdy si to můžu od vás koupit :$:

a teď bez ironie-fakt by mi ta aplikace moc pomohla a myslím že by to koupil kdekdo... mohl by to být velmi zajímavý doplněk našich instalací...
Mr.Pohoda (134)|6.12.2006 23:29
Aplikace se v podstate chova tak, jak si predstavujete. Zadna instalace neni treba, pouze se na stolnim PC spusti jeden exe soubor (treba z flash disku), na PDA druhy soubor, a ovladani PC (prezentace) funguje.
O prodeji jsem zatim vubec nepremyslel.
Zobrazeni, nebo alespon nejaky nahled desktopu na PDA me take napadl, ale jde o to, jak efektivni by to bylo, a zda vubec k necemu. Myslim, ze kdyz nekdo neco prezentuje, je v mistnosti, kde je platno, a alespon na chvili se na nej muze otocit a podivat. Nebo jsem Vas spatne pochopil?
Mr.Pohoda (134)|17.12.2006 13:56
Další verze programu:

- nový design
- ukládání a vyvolání osobniho nastaveni
- možnost nastavení rychlosti pohybu myši
- opraveny zatím nalezené chyby

Pokud by měl někdo o vyzkoušení zájem, ozvěte se mi ;)
weszter (231)|17.12.2006 17:00
s tím náhledem nesouhlasím--- náhled se hodí vždy, je nepříjemné, když jako prezentátor musíte každou chvilku otáčet hlavu - ztrácite soustředění, posluchači taky a je to naprd, náhledový monitor je pro profesionální prezentaci nutný, neboť jste otočen čelem k publiku a máte s ním neustálý kontakt :)
Mr.Pohoda (134)|17.12.2006 17:22
Myslím si, že náhled má smysl např. při prezentaci, při které používám velký dotykový monitor (15''), na který i kreslím, a kde se kreslení objevuje přímo na plátně společně s prezentací. To ale znamená stát u stolu...
Cílem tohoto programu je právě osvobodit osobu, která prezentuje, od nutnosti být na jednom místě. Tomu je také uzpůsobeno rozložení tlačítek - tak, aby se člověk na ovládání nemusel vůbec dívat.
Není ale nemožné udělat to, co navrhujete. Jen si pořádně nedovedu představit, o jak detailní náhled by se jednalo (pokud beru v úvahu rozlišení displeje PDA 320x240 bodů).
freebird (61)|18.12.2006 11:23
Už funguje ovládání přes wifi? Co já vím tak v první verzi to nešlo!
Mr.Pohoda (134)|18.12.2006 11:40
Komunikace přes wifi je jedna z posledních věcí, které zatím nejdou (společně s ovládáním zvuku). Největší nedostatek v první verzi byl s grafikou - pokud nebyl program a adresář s obrázky v rootu, obrázky nebyly nalezeny. To už je teď opravené.

Přidal jsem možnost zvolit si rozložení ovládacích šipek (vlevo a vpravo - jako listování knize, nebo nahoru a dolů - jako čtení pdf). Toto nastavení se také ukládá do vlastního profilu.

Upravil jsem také pohyb kurzoru - není už skokový, ale postupně zrychlený, a rychlost je možno nastavit.

Pokud by byl o komunikaci přes wifi zájem, snažil bych se ji udělat co nejdříve. Na programu pracuji v podstatě každý den (ve volných chvílích), ale nikdo se mi zatím neozval, že by ho chtěl vyzkoušet. Nebudu proto (zatím) dávat každou aktualizovanou verzi na stránky, ale raději každému aktuální program i s popisem nových a zatím chybějících funkcí pošlu).

Pokud má někdo PDA s bluetooth s MS stackem (ne Widcomm), byl bych rád, kdyby mohl otestovat automatické rozpoznání a spuštění bluetooth... nemám k takovému PDA přístup.
freebird (61)|18.12.2006 12:58
Já ten tvuj program otestuju - měl sem to v plánu už s první verzí ale z důvodu mého záchvatu zuřivosti z momentální nefunkčnosti bluetooth sem svuj usb bluetooth v PC rozlámal :D tak sem to chtěl vyzkoušet přes wifi. Bylo by fajn kdybys na tom zapracoval. Myslim si že by to bylo praktičtější. No ale už mám novej bluetooth do kompu täk to zkusim nejdřív přez něj. Budu rád když každou aktualizaci s popisem nových funkcí pošleš na freebird@seznam.cz - rád to otestuju. :yes:
Peace
Mr.Pohoda (134)|18.12.2006 13:36
freebird: poslal jsem ti na email testovaci verzi.
maculak_ce4you (147)|18.12.2006 23:46
muzes mi to taky poslat, rad vyzkousim - pavklu@seznam.cz
Mr.Pohoda (134)|19.12.2006 00:29
maculak: odeslano, napis zkusenosti a navrhy ;-)
pivous (58)|19.12.2006 08:00
Velmi zajimavy napad, nejak jsem to ale nerozchodil, muzes napsat jednoduchy postup, jak zprovoznit komunikaci?
Mám IPAQ3715, po zmacknuti tlacitka "komunikace" klient zamrzne. Měl bych zájem o test nové verze. Dík.
Ma adresa:

pivous-1@centrum.cz

OT: Stejneho ucelu lze dosahnout pomoci aplikace "girder" na www.girder.nl nebo http://www.promixis.com/
kdy běžné dálkové ovládání přes IR ovládá PC, t.j. i Powerpoint. Vyzkoušeno, funguje.
Mr.Pohoda (134)|19.12.2006 08:29
pivous: program jsem ti poslal, a v rychlosti jsem napsal stručný návod na zprovoznění komunikace
Mr.Pohoda (134)|19.12.2006 08:39
Dávám k dispozici na testování aktuální (snad už docela dobře funkční) verzi.

Chystám se udělat podporu pro změnu skinů, tak pokud by měl někdo zájem takový skin vytvořit, v adresáři pics jsou obrázky, kterými se lze inspirovat a podle jejich rozměrů něco vytvořit (pro další informace mě kontaktujte).

Soubory v archivu:
rm_control_cli.exe + adresář pics -> klient pro PDA (soubor a adresář musí být na stejné úrovni)
rm_con_srv_win.exe -> server pro pc
help.pdf -> popis zprovoznení komunikace
freebird (61)|19.12.2006 11:34
Ahoj mam problem s win serverem. Mě bluetooth pracuje na potru COM 45 a to tam vůbec nemáš. Co s tim?
pivous (58)|19.12.2006 11:37
Tak díky moc, ale bohužel stále nemám úspěch. V zásadě jsem vždy postupoval dle Tvého návodu, ale po otevření klienta na PDA, a nastavení BT portu, aplikace dává jen frame s bílou obrazovkou, menu zdá se funguje, ale nevidím obrazovku se šipkama.
P.S. kosmetická poznámka - v menu denní/noční režim není ve lově noční č, ale e s čárkou.
Mr.Pohoda (134)|19.12.2006 12:13
freebird: nepocital jsem s tak velkymi cisly portu, ale neni problem je tam dodat... odpoledne zvetsim pocet portul... kolik myslite, ze bude stacit? 50?
freebird (61)|19.12.2006 15:29
50 by mělo stačit - já jich mám extrémně moc.
Mr.Pohoda (134)|19.12.2006 15:33
Upravena verze serveru - rozsiren pocet portu na 50.

V pripade jakychkoliv dotazu nebo problemu me muzete kontaktovat nejlepe pres icq: 61031804
vpe (148)|13.1.2007 16:20
[QUOTE="weszter"]... úplně ideální případ by potom byl, kdyby existoval Bluetooth USB s flashdiskem zároveň - prezentér přijde k cizímu pc, připojí BT USB Flashdisk, autostart spustí z flashdisku klientskou aplikaci (která se neinstaluje, ale jen spustí!)[/QUOTE]

Tak to nastesti nelze,. autostartem z USB spoustet :-) Proste si to musite spustit rucne.

Driver k BT donglu muze nainstalovat jen Admin daneho PC.
Mr.Pohoda (134)|22.1.2007 00:32
Obcas mi lide pisi, jestli neni nejaka novejsi verze programu, a ze by ho radi zkusili. Vytvoril jsem proto webove stranky, kam budu davat aktualizovane verze programu. Pokud mate zajem o tento program, vsechny informace k nemu najdete tady.
Mr.Pohoda (134)|27.1.2007 15:46
Byla vydana stabilni verze 1.0, ktera nabizi lepsi uzivatelsky profil, a hlavne byla opravena chyba, kvuli niz se nezobrazovala grafika :yes:
Program je k nalezeni na strankach Pohoda Remote Controller
Mr.Pohoda (134)|5.2.2007 16:36
Opet jsem opravil a neco pridal do sveho programu. Pro vice informaci viz stranku programu
freebird (61)|7.2.2007 06:52
Tak můžu potvrdit 100% funkčnost na přístroji Asus A636. Je to vynikající program. Chválim :yes:
Mr.Pohoda (134)|11.2.2007 13:31
Vydana (doufam) finalni a otestovana verze 1.0.

- opraveny vsechny dosud nalezene chyby
- zrychleni grafiky
- menu viditelne pouze tam, kde ma smysl
- jako bonus program dokaze ovladat winamp (i pokud neni na popredi)
speed-komi (278)|21.3.2007 19:50
Toto je výborný nápad, určitě se tato aplikace uchytí. už to jde přes wifi? nepodařilo se mi to rozchodit. BT bohužel nemám.
Mr.Pohoda (134)|21.3.2007 20:39
Diky. Wi-Fi jsem zatim nedelal, protoze o to nebyl zajem. Kdyz uz ted ale je, co nejdriv se do toho dam ;)
speed-komi (278)|21.3.2007 20:45
Jo, tak to by bylo bezva: ) ! Škoda teda, že jsem se nezeptal dřív. Takže hodně štěstí. Budu trpělivě čekat. :)
t.prochazka (125)|24.3.2007 13:13
Já ještě PDA nemám, ale už se na něj chystám a tohle mě hodně zaujalo.

Jen malý dotaz. Proč se používá speciální aplikace na straně PC?

Blueetooth se přece může chovat jako HID a ovládat počítač přímo bez nutnosti cokoliv instalovat. Ale chová se to pak vlastně jako myš a klávesnice, tedy nejde ovládat WinAMP, když je na pozadí, leda že jsou nastaveny globální klávesové zkratky, takže tohle je asi v tomto ohledu lepší řešení.
Mr.Pohoda (134)|24.3.2007 13:29
Kdyz jsem s tou aplikaci zacinal, vubec me nenapadlo, ze bych mohl HID pouzit. Melo by to vyhody, ale i nevyhody. Jednou z nevyhod by byla moznost ovladat PC pouze pres Bluetooth, zatimco ted jiz pracuji na spojeni pres Wi-Fi (bude behem par dnu). Budu ale o HID premyslet jako o moznem rozsireni aplikace, pokud by nekomu stacilo pouze ovladani pres BT. Urcite by to bylo pohodlnejsi.
zdenpok (207)|24.3.2007 14:40
Můžu poprosit o ten návod, jak najít správný port na PC? Ať zkouším jak zkouším, neustále to hází chybu nastavení portu.
Mr.Pohoda (134)|26.3.2007 19:45
Kdo ma zajem, muze vyzkouset prvni verzi ovladani pres Wi-Fi.

1. PDA a PC je potreba spojit pred spustenim programu
2. vybrat na serveru port a spustit server
3. na PDA nastavit ip adresu serveru a port

(Tato verze nepodporuje ovladani pres Bluetooth)
speed-komi (278)|26.3.2007 19:46
Tak jsem za pomoci autora programu také rozchodil tento super program, ale konečně přes wifi. je to super, funguje bezva.

Edit: A funguje i přes 2 zdi:)
weszter (231)|26.3.2007 21:42
tak já to teda nerozchodil, můžu poprosit o návod??? píše mi chyba odeslání...

mám WiFi router a k němu připojený PC a PDA, každý má svoji IP adresu...

díky
martin

edit: po spuštění se to ptá na IP adresu, a to má být adresa serveru, na kterém běží remote control server?

edit2: a nějak mi to padá :(... ale jinak to vypadá přesně tak, co bych potřeboval... :(

připojím obě zařízení k wifi routeru, spustím server, přepnu na wifi komunikaci a zvolím zahájit.
na ppc spustím program, zadám ip adresu serveru a port, dám start, na pc vyskočí okno msg po accept. dokud nedám ok, tak cokoliv stisknu na pda sice nemá vliv, ale nespadne. v okamžiku, kdy stisknu ok na pc, při jakémkoliv stisknutí čehokoliv na pda vyhodí 2x hlášku err chyba při odeslání

v režimu adhoc - spojení přímo PDA s PC se mně při zadání ipadresy na pda zeptá, jestli běží server... pda je přitom s pc spojeno :(

co dělám blbě?

pro prezentace by bylo výhodný využívat spojení adhoc (v místě prezentace nebývá router), prosím pomoc, toto je pro mne velmi důležitá aplikace...

a ještě nápad - mohl by dotekový display fungovat jako touchpad? :)
Mr.Pohoda (134)|26.3.2007 22:57
Nevim, jestli je to nutne, ale zkus na PDA nastavit ip adresu, ktera je na stejne podsiti, jako adresa serveru. Pak na PDA zadavas prave tu adresu rozhrani, na kterem bezi server.

Po te hlasce "po accept" je nejprve treba ten MessageBox potvrdit a az potom muze probihat komunikace (je to pro testovaci ucely). Kdyz teda vyskoci tahle zprava, na PDA nic neklikej a nejdriv to potvrd ;-)

Ja to mam nastavene jako AdHoc a funguje.

Jak to myslis s tim touchpadem? Jako ze by se prstem jezdilo po displeji pda a tim bys pohyboval mysi?
weszter (231)|27.3.2007 08:16
no tak přesně to dělám, ještě to vyzkouším, třeba dělám nějakou systematickou chybu...

s tím touchpadem přesně tak :) šipky jsou super, ale touchpad je touchpad...

vím, že si trochu vymýšlím, ale pokud to rozchodím, bude to fakt cool super nutná aplikace, bez který nemůže žádnej prezentátor existovat...

ozvu se brzy, jak jsem dopadl... možná se mi do toho někde pere nějakej firewall, budu to muset doma pořádně vyzkoušet :)
Mr.Pohoda (134)|27.3.2007 21:50
Vyšla nová verze servervé části, kde je (snad) finální verze ovládání přes Bluetooth - program už nezůstane "viset" ve spuštěných procesech. Stahovat můžete na stránkách programu.

Wi-Fi dodělám během pár dní, testovací verze má zatím většinou úspěch.

weszter: nevím, kdy bych PDA jako touchpad použil, ale je to zajímavý nápad, takže to zkusím realizovat ;-)
Mr.Pohoda (134)|29.3.2007 19:09
Oznamuji vydání stabilní verze 2.0, která obsahuje ovládání přes Bluetooth i Wi-Fi a ve které jsou opraveny všechny dosud nahlášené chyby - stahovat lze ze stránek programu.

Také jsem trochu rozšířil manuál k programu - viz zde.
mattycz (58)|30.3.2007 12:27
Ahoj,potřebuji poradit, BT mám nastaveno na portu 13 a ten mi PDA nenabízí
program mi nabízí jen 1-9 !!!!
co stím
díky
Mr.Pohoda (134)|30.3.2007 15:25
Moje chyba, jeste jsem se nesetkal s tim, ze by mel nekdo na PDA tolik portu. Seznam rozsirim - 20 snad bude stacit :)
zdenpok (207)|30.3.2007 15:45
ty porty tam lze ručně napsat, nevím tedy, jestli to pak funguje, jak má. Chtěl bych se ještě zeptat, co vám to hlásí za hlášku pokud na PC vyberete nesprávný port?
Mr.Pohoda (134)|30.3.2007 16:42
Ani rucne to nebude fungovat, protoze program pocita jen s jednocifernymi cisly - na oprave uz se pracuje ;-)

EDIT 17:32 - oprava dokoncena, pridany dalsi porty na vyber
weszter (231)|30.3.2007 19:45
je to super, přesně jak jsem si představoval....

teď už jen ten náhled video ;)

to mr.pohoda: OT: ...a pak ten Panasonic... ;)
weszter (231)|6.4.2007 14:32
tak jsem to chtěl dneska rozchodit na poradě a prd... PDA se mně ptá, jestli běží server... nekde je chybka, jel jsem podle návodu... ale nedávno se mi to povedlo, teď už né... a zůstává mi viset otevřená klávesnice a nechce se schovat... a vyhazuje to errory na pda...
nějaká rada?
Mr.Pohoda (134)|6.4.2007 21:54
Zprava, jestli je spusteny server, muze byt zpusobena napr. rozdilnym zadanim cisla portu na PC a na PDA (chyba zadani), nebo tim, ze Wi-Fi sit, ke ktere je PDA pripojeno, "neni propojena" se siti, ve ktere je PC (neni gateway, smerovani,...).

Na jake obrazovce se neskryje klavesnice? Jsem na par dni doma, takze opravy budu moct delat az v utery. Urcite ale diky za tyto pripominky! Na programu nevydelavam, jde mi jen o to, aby byl funkcni :yes:
weszter (231)|7.4.2007 13:15
po několika restartech \PDA i PC mi to najednou začlo chodit, škoda že jsem měl už po prezentaci :D ale kolegům se to líbilo... zatím jsem nepřišel na spolehlivý způsob, jak to rozhejbat na poprvý, ale jde to, program funguje, akorát občas mám problém. Ten bude nejspíš způsoben problémem se sítí, nikoliv s programem samotným, tudíž vlastně paráda. problém musím řešit já, ale HR se mi nechce :?
ještě jestli bude chodit i klávesnice, bude to síla :)

mnoho zdaru do ladění
martin
JJDD (65)|1.9.2007 15:22
Na mem HTC-Touch se nekorektne zobrazuje kalvesnice - pri zadavani IP pro WiFi a pod. Chybi ji posledni radek-systemovy s ikonou pro skryti klavesnice. Takto ji sptne nastani i pro ostani programy. Nelze ji pak vubec ovladat....
Forstner (20)|1.9.2007 16:50
rad bych udelal nejake ty skiny, jsem grafik a na ty tlacitka se nemuze me esteticke oko koukat.. :dead: poprosil bych o aktualni slozku s obrazkama, na zacatku topicu nejaka je, ale nevim, zda je aktualni, diky.