Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diakritika v ICQ pro Pocket PC

Magua (98)|19.1.2004 14:12
nevíte někdo jak dostat do icq na pocketu českou diakritiku? je to docela nepříjemné, skoro každý na pc píše s češtinou a mě se tam zobrazej čtverečky :-) jinou radu než napsat všem pište bez diakritiky bych přivítal...
Chuck (284)|3.2.2004 13:10
Já bohužel neporadím ale zajímá mě to ICQ na MDA. Budu ho příští týden kupovat a rád bych ICQ používal.Co přesně používáš? Případný link kde to stáhnu bude fajn.
Díky Chuck
gm_ce4you (176)|4.2.2004 07:21
http://www.icq.com/download/ftp-pocketpc.html:yes:
Já používám ICQ na MDA2.Mam ho více jak týden a je vše ok.MDA2 má sice nějaké mouchy ale i tak to není špatný přístroj.
PavelR. (2184)|4.2.2004 07:58
[QUOTE="Magua"]nevíte někdo jak dostat do icq na pocketu českou diakritiku? je to docela nepříjemné, skoro každý na pc píše s češtinou a mě se tam zobrazej čtverečky :-) jinou radu než napsat všem pište bez diakritiky bych přivítal...[/QUOTE]

... obávám se, že žádná jiná není :-(

PavelR.
VIta56 (69)|5.2.2004 14:23
Radu mám, ale nevím zda pomůže. Zobrazování češtiny závisí na verzi protokolu, kterou klient na druhé straně používá. Pokud používá verzi 10, tak se na PPC ICQ čeština zobrazí správně. Bohužel čeština z PPC se ani u klienta s verzi protokolu 10 nezobrazuje správně. :( Nicméně aspoň přečtete, co vám protějšek píše a vy píšete bez diakritiky. Takže rada - přinuťte protějšek ať používá nejnovější verzi ICQ Pro 2003b. ICQ Lite, Miranda, Trillian, používají verzi protokolu 8 a 9 a tam čeština, bohužel, nefunguje ani směrem na PPC. Žádný z programů, které znám a které umí ICQ (IM+, Verichat, iMov) neumí správně češtinu..
Velmi dobře z hlediska češtiny funguje MSN Messenger (orginál, co je nasoučástí operačního systému), tam chodí čeština správně oběma směry, včetně upozornění, že protějšek zrovna píše...
Další rada - používejte MSN Messenger :)
Nejlépe je na tom s češtinou IM+ umí ji obousměrně pro MSN a Yahoo, nikoliv pro ICQ, ale občas je mírně nestabilní.
ICQ na PPC je podle mách zkušeností nejstabilnější.
VIta56 (69)|5.2.2004 14:43
Jetě doplnění k předchozímu: u starší verzí protokolu chodí čeština ve směru PPC -> PC a u nejnovější PC -> PPC, oběma směry bohužel nechodí nikdy.
To platí pro WM2003 na straně PPC a WinXP na straně PC.
yasmeene2 (794)|9.2.2004 17:45
Má někdo zkušenosti s iMov? to by možná česky mohlo umět ( http://www.movsoftware.com/products/imov/enterprise.htm ) Jinak naštěstí všichni známí na háčky a čárky ser.. :)
yasmeene2 (794)|9.2.2004 19:46
Odpovím si sám protože mi to nedalo a vyzkoušel sem ho: Takže program je zadarmo, i když má i vylepšenou verzi za kterou se plati, ta však obsahuje navic jen pár detailů typu support. Podporuje více protokolů než jen icq, především u nás nepříliš používaný Jabber (tedy zatím sem nikoho s jabberem nepotkal), přez jehož servery používá další: yahoo, msn, aim a zmíněné icq Program je trochu nepřehledný, ale de asi jen o zvyk. Výhody oproti icq pro ppc sou podle mě tyto: má pouze půl mega oproti jeden a půl icq pro ppc což se hodí zvlášť uživatelům mda jedničky, dále notifikuje změnu statutu online/ofline popupem což je příjemné a v icq pro ppc mi to dost chybi, zabezpečené přenosy jsou příjemné, a pak již zmiňovaná multi protokolita :sarcastic: češtinu nezvládá, ani při připojení přez český jabber, ikonky nejsou tak "hezké" Toť asi vše co mě napadá

Jinak se omlouvám za těch snad sto příspěvků co sem tu dneska napsal, ale nějak mě to chytlo....
hybo (3107)|10.2.2004 09:36
kudz uz nekoho nutit k tomu, aby uzival nejakou verzi SW, radsi, at nepise cesky. stejne to nechapu, proc psat hacky a carkym nedelam to ani v mailech prave z duvodu, ze nevim, kudy a co kdo uziva a pak tech problemu .....
yasmeene2 (794)|10.2.2004 19:23
No u mailu je to pochopitelné, protože nemůžete odhadnout trasu mailu a jakmile to jde přez nějaký zahraniční server (skoro vždy) tak vám z češtiny udělá paseku. Ale u icq by ta možnost potěšila
hybo (3107)|10.2.2004 20:21
No, ja v tom nevidim nic navic, co by mi hacky a carky dali. Hlavne, ze smajliky jsou OK :-)
PavelR. (2184)|11.2.2004 07:45
[QUOTE="hybo"]kudz uz nekoho nutit k tomu, aby uzival nejakou verzi SW, radsi, at nepise cesky. stejne to nechapu, proc psat hacky a carkym nedelam to ani v mailech prave z duvodu, ze nevim, kudy a co kdo uziva a pak tech problemu .....[/QUOTE]

... ano, do nedávna jsem to řešil úplně stejně (tj. automaticky jsem psal všude bez diakritiky). Bohužel jsem se dostal do stavu, kdy jsem opomíjel psát čárky a háčky i tam, kde to bylo zapotřebí a jejich opomenutí vypadala jako chyba (tj. dopisy, formuláře atd.). Tak jsem se naštval a rozhodl se diakritiku znovu používat (tedy vyjma programů, u kterých vím, že zlobí - viz již zmíněné ICQ).

PavelR.
hybo (3107)|11.2.2004 08:12
jo jo to znam :-))) nejhorsi je, ze to cloveku fakt ani neprijde, ze dela neco nepsravne, kdyz leta pise bez tech zbytecnosti jako jsou hacky, carky a strosniky (mech1 po dovolene snad vysvetli, co to je:-)
Pavel Koza (4761)|12.2.2004 13:03
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="hybo"]kudz uz nekoho nutit k tomu, aby uzival nejakou verzi SW, radsi, at nepise cesky. stejne to nechapu, proc psat hacky a carkym nedelam to ani v mailech prave z duvodu, ze nevim, kudy a co kdo uziva a pak tech problemu .....[/QUOTE]

... ano, do nedávna jsem to řešil úplně stejně (tj. automaticky jsem psal všude bez diakritiky). Bohužel jsem se dostal do stavu, kdy jsem opomíjel psát čárky a háčky i tam, kde to bylo zapotřebí a jejich opomenutí vypadala jako chyba (tj. dopisy, formuláře atd.). Tak jsem se naštval a rozhodl se diakritiku znovu používat (tedy vyjma programů, u kterých vím, že zlobí - viz již zmíněné ICQ). [/QUOTE]

Se mnou to je asi uz hodne spatne, kdyz si obcas bez diakritiky pisu tuzkou poznamky na takove ty zlute papirky...:oops: Nebo se mi obcas stane pri psani recenze, ze v pulce odstavce "prepnu" a zbytek je bez diakritiky... Ach jo. Toho Husa meli upalit o par let driv, a byl by s temi jeho "nabodenicky" konec:D
PavelR. (2184)|12.2.2004 13:12
[QUOTE="Pavel Koza"]
Se mnou to je asi uz hodne spatne, kdyz si obcas bez diakritiky pisu tuzkou poznamky na takove ty zlute papirky...:oops: Nebo se mi obcas stane pri psani recenze, ze v pulce odstavce "prepnu" a zbytek je bez diakritiky... Ach jo. Toho Husa meli upalit o par let driv, a byl by s temi jeho "nabodenicky" konec:D[/QUOTE]

... ja bych bral i zbavení se rozdilu mezi i/y a mě/ mně atd... :)
Za svoji neschopnost se pořádně naučit svůj mateřský jazyk se ale stydím ...:oops:

PavelR.
hybo (3107)|12.2.2004 13:17
Taky se stydim, ze nemumim svuj jazyk ovladat, proto pisu cesky a muzu rict "oo, ja jsem nevedel, jsem slovak" :-)
-jon2- (57)|12.2.2004 16:16
Co to je? Odbihani od tematu?
yasmeene2 (794)|13.2.2004 20:37
jaképak odbíhání řeč je o diakritice ne? :D jinak to bych vám přál zažít "diakritické přeskoky" na žurnalistice....