Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN (Hermes) - Nové ROM - flashování, zkušenosti...

Martin Ráž Hoch (1832)|8.2.2008 13:54
Zamrzávání WM6.1[QUOTE="krabicka"]Zdravím všechny zatim jsem tu ještě nečetl co jsou 6.1-edničky že se někomu po půlhodině po flashnutí tytn zamrzne a už ho nic nevyléčí jen hard reset měl jsem tam už 3x 6.1 a situace se stale opakovala jakmile jsem tam nahazel oblibené programy operu atd tak se to seklo a mohl jsem začít znovu nyní jsem zpět na 6.0 a mám klid nic se neseká jestli někdo ví proč se tohle děje tak prosím dejte vědět a taky co by tomu dokazalo zabranit.Předem moc děkuji.[/QUOTE]Mohl by jsi to trochu upřesnit... uvařených WM 6.1 ROMek už je asi pět. Např. se Shadow 2.0 TE ROM nemám sebemenší problém a jako celek šlape stabilně a rychle. Nezamrzává.[QUOTE="kome"]Musim souhlasit ,mam shadow 2.0 TE a slape jako hodinky [/QUOTE][QUOTE="Smart74"]Pánové, musím souhlasit s ne úplně korektním chováním ROM Shadow 2.0 TE/CE. Zkusil jsem obě tyto verze a obě se po určité době spolehlivě zasekli. Po soft resetu nebyl TyTn schopný vůbec naběhnout a vyřešil to až Hard reset. Reinstaloval jsem takto asi čtyřikrát každou z verzí a časem to udělá i bez doinstalace jakéhokoliv programu, takže víte-li někdo v čem by mohl být problém, dejte vědět. Díky[/QUOTE][QUOTE="krabicka"]mrznou naprosto všechny i Shadow i když mužu říct že se chovala asi půl dne líp než všechny ostatní ale zmrzla nakonec stejně jako ostatni a musel následovat hard reset. k zmrznutí došlo při surfování na opeře ale to by nemělo ted tam mám 6.0 a nic nemrzne a podle mého tam v těch 6.1 je něco co nezabezpečí rom proti HR[/QUOTE]No, musí to být nějaký SW, který koliduje... osobně jsem spokojen a není možné, že by ty naše mašiny byly až tak rozdílné - nepoužíváte nějaký vadný plugin, nebo SW? Opravdu je to na jakékoliv WM6.1 ROM?
Jameson_ce4you (51)|14.2.2008 10:26
Downgrade ROM pro SK[QUOTE="Suoraj"]mno proc downgrade? Copak neni oficial rom WM6 z HTC legalni? Je schvalena vyrobcem ne?[/QUOTE]

Je, ale pre model HTC TyTN a nie pre model SPV M3100, predpokladam :-) Holt CID nepusti... resp. pusti ale potom moze byt takyto problem. Ale nehrajme o slovicka: Netino, nemoze to byt problem, proste tam flashni oficialnu Orange ROMku 5.x, nebude to sice presne to co tam bolo, ale myslim, ze v tom velky problem nebude. Mam kdesi vydumpovanu zalohu aj origo ROM ale to som si zatial flashovat netrufol :-). Po flashi (flashnes normalne ako WM6 romku) ak budes spokojny s tym, ako to vyzera a ako sa to sprava, mozes downgradnut bootloader na 1.4, aby tam nekricalo Olipro... Ja by som to riesil tak, navod na downgrade bootloaderu je tu, pripadne tu mas nieco o downgradovani na WM5...

Jee este som zabudol - tu si stiahnes origo Orange ROM (sice nie pre Slovensko, ale to by som moc neriesil)...
Martin Ráž Hoch (1832)|21.2.2008 10:25
WM 6.1 ShadoW 2.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371087

Zdá se, že hlavní změna tkví pouze v buildu, ale uvidíme.

OS 5.2.19199 Build 19199.1.0.0
ArcsoftMMS 5.0.31.7
Advanced Config 2.1.0.0
Clear Temp 0.9.9
ConnectionSetup 1.0.31261.2
Esmertec Jbed 20071119.3.1
Hibernate 1.40
NetworkPlugin 1.0.29714.1
PIM Backup 2.8
Screen Capture 1.2
Simple RegEdit 1.1.2
SIM Manager 6.36
Synchro Time 0.95
Voice Speed Dial 1.2.071024
WM5torage 1.78
WkTASK 1.1.7.3c
NETCompactFramework 3.5
HTC HomePlug 2.1.1005.722a
HTC RandomAccess 4.0.8310720
HTC EnlargeStartMenu 1.1.31503
HTC AudioManager 1.2.919713
HTC CameraAlbum 1.0.1030720
HTC ActionScreen 1.0.1020720
Touch CommManager
Touch Dialer (2G)

První dojmy: Přijde mi o dost reaktivnější než její předchůdkyně, ale opět se jedná o velmi kvalitní a stabilní rom.
Martin Ráž Hoch (1832)|25.2.2008 23:30
ShadoW 2.1 TE vs. Pays 3.05 Lite polemika

To je sice hezky generalizované, ale není to pravda, že přebytek aplikací Pays Full lze řešit použitím Lite. Právě lehká verze je sice super, ale v ní je toho zase moc málo:D! Jsem prostě držka vybíravá:))). Viz. již dříve publikované informace o vztahu rychlosti vs. zavařené aplikace do základní ROM. Do Pays Lite verze toho musím hodně doinstalovat a pak to má trochu negativní vliv na reaktivitu. ShadoW TE je tak něco napůl cesty mezi Pays Final a Lite... je ale těžké to srovnávat:)

Pays mi nevyhovuje i skladbou vybavení - osobně třeba právě takový 2G dialer je doinstalovaný (externě) hodně problémový a v ShadoW je funkční přímo špičkově. Doporučuju u tohohle 2G dialeru znovu mrknout na historii hovorů - celý tenhle výchyt i s dialerem je ohromně návykový a mnohem efektivnější (nemluvě o vzhledu, ale to už je moc otázka vkusu).

ShadoW má zavařené do ROM maximum mých oblíbených aplikací a nic moc navíc. Jak je tu opakováno od začátku, výběr ROM je super-individuální záležitost a já jen nabízím svůj pohled se snahou odůvodnění některých hypotéz, ale zase většinou z hledika vlastních preferencí.
mainboard_ce4you (97)|29.2.2008 08:39
Magií proti zamrznutí WM 6.1

1.Nahrajte oficialní 6.0 Od HTC
2.Nahrajte Vami vybranou romku a poslední radio
-Mi to doopravdy pomohlo, a mam pda plne aplikaci bez HR uz par dnu :)
peter.nr (501)|3.3.2008 00:11
WM6.1 ShadoW kolize s SPB

Tak, a je to jasné!

Pred chvíľou som nainštaloval SPB Pocket Shell 2.0 a po pár minútach používania a jednom SR sa už Hermes nerozbehol. Bol nutný HR.

Takže jednoznačne konflikt WM6.1 (resp. tejto ROM) s SPB softvérom.
Martin Ráž Hoch (1832)|3.3.2008 23:30
Řešení pro nestabilní WM6.1 (WM6.0) ROM - magií proti zamrznutí

Asi u našich přístrojů nelze občas předpokládat čistě logické vysvětlení u všech věcí. Právě jsem narazil na popis postup s ShadoW 2.1, který asi funguje. Inu, posuďte sami.

Shrnutí pro neanglické uživatele: Postup je o tom, že geraldoak popisuje stejný fix problémů s WM6.1, jako už tu padlo - nejdřív naflashovat originální WM6.0 ROM a pak teprve 6.1 - neptejte se proč.[QUOTE="geraldoak"]Hi, everyone here, first of all, thanks to cloudyfa who had make a good job on this ROM. I like this ROM so much (performance, Dialer, black themes, artwork of HTC Home/Comm Manager/misc skins and details modification) , but always struggling with stabilities problem. now after a week tested with TE 2.1, I wish to share my experience to anyone who love this ROM.

Thanks to Pumpiron579 giving a good guide line on flashing a cooked rom. and many people who provide information to fixed the problems.


Steps by Steps
First, please test your phone with mtty.exe to make sure you don't have any bad block, if so, please fixed before started.

1. Flash HardSPL
2. Flash the full AT&T Cingular 8252 3.62.502.3 Original ROM Click here to download
3. Avoid installation of misc software at first boot
4. Flash ShadoW_TE 2.1 ROM


What original ROM i need to flash before ShadoW 2.1 TE ?
i had tested
- Dopod HK WWE (SEA) ROM, Crashed less than 24 hours. more than 3 times.
- i-mate AUS Telstra WWE ROM, Crashed after 3 days, while enabling network plugin.
- AT&T Cingular 8252 3.62.502.3 Original ROM, after 1 week, never encouter problems.


Do i really need to check my phone with mtty.exe?
Be frank, my phone doesn't have any bad blocks after check with mtty.exe, some people got 3 - 4. but it is ensure your phone got no problem before flashing ShadoW 2.1 TE.


HTC Home Weather updates problem.
- I am having the problems on ShadoW TE 2.1, after flashing "Dopod HK WWE (SEA) ROM" , WIFI and 3G/GPRS can't update the weather. But it fixed after i use AT&T Cingular 8252 3.62.502.3 Original ROM


SMS/MMS Issues:(it is not a issue, just you need to configure before start using.)
pls goto Setting --> Connection --> Connection Setup.
This will help you to setup the MMS gateway to fix SMS/MMS send or receive problems,


Active Sync Problems
for Windows XP user, Active Sync 4.5, Please turn off Advaced Network functionality at
Star --> Setting --> Connection --> USB to PC
Uncheck "Enable advanced network functionality"


HTC large start Menu Crashed after enable menu animation
Pls make sure you had turn off the HTC large start menu.
we can enable menu/windows animation at Program --> accessories -->Advanced Config (Schap's Advanced Config tools)


Please if anyone having great experiance with Shadow TE 2.1, Please update me had u installed any third party software and working fine.
Hope everyone here having enjoy ShadoW 2.1 TE and please correct me if i am wrong.[/QUOTE]EDIT: Tak jsem neodolal a zmiňovaný postup vyzkoušel, protože jsem opravdu narazil na problém s HTC Home a občasné zátuhy ve spojení s Wifi / 3G u ShadoW 2.1 TE. Osobně mi přijde, že je to totiž úplně ničemu. HTC Home přestal fungovat a neduhy se objevují stejné.

Kouzelník Pokustón

P.S. Mainboardovi ale funguje, takže kdo má tento problém, ať to dle uvážení zkusí.[QUOTE="mainboard"]jop, fungují, musi to fungovat, proste kdyz 5x flasnu romku, z toho se mi 3x HR, a pak nahraju origo, a znovu tu svoji a jede to jak hodinky tak to proste nemuze byt nesmysl ..... Tohle jsem ještě našel na XDA
Odkaz[/QUOTE]
Hans 20 (91)|5.3.2008 00:58
Faria R32

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=374382

A pak, že se nic neděje. Nová ROM od Faria!

Popis:

- VoIP
- Windows live 10.6.0033.0800
- .Net Compact Framework 3.5
- BT FTP
- Bluetooth SIM contacts
- Touch WMP skin
- Flash 7
- Flash player (ne Adobe)
- ArcSoft_MMS 4.2.8.1
- Elf Calculator skin
- HTC TaskManager 2.0.31249.1
- Internet sharing
- HTC Large Start Menu
- HTC Home 2.1.1005722.s0
- JbedJava 3.10.0.20071119.3.1
- Modem link
- BT DUN
- Remote Desktop
- SMS service
- GroupSMS
- Schaps Advanced Config 2.x
- Kontextové menu pro explorer
- Start-up manager
- Adobe Reader
- SyncroTime
- HTC Network plug-in
- Pocket RAR
- Dotfred Task Manager
- Dotfred PIM Backup
- Mobile secretary
- 6 tlačítkový Commanager
- Touch keyboard skin
- Malá 3G ikona
- ATI fix
- ...
Martin Ráž Hoch (1832)|5.3.2008 12:03
Faria R32 letmý dotek

Když se objevil zpátky Chosé;), tak jsem tomu nevěnoval pozornost, protože jeho první ROM mi přišla dost zaostalá a tak trochu z minulosti, protože právě FARIA dost dlouho na XD nepůsobil kvůli osobním problémům. Když jsem ale četl popis u nové R32, tak mne docela zaujala. Nejen v tom, že je dobře vybavena, většinu věcí používám, nebo alespoň instaluji, ale i vzhledem k tomu, že je zde otevřená a popsaná snaha maximalizovat výkon. Zkrátka, už je tam:)... a není to tak hrozné, i potom co jsem nainstaloval dialer (neřád Faria tam nacpal obyčejný 3G ještě z dob Franze Josefa), jede systém docela svižně. Reakce jsou dobré... no uvidíme... uvidíme.
Martin Ráž Hoch (1832)|6.3.2008 10:03
Faria R32 první dojmy

Nově v threadu FARIA i CLEAN verze ROM!

Dojmy z používání ROM samozřejmě až po plné customizaci... byla by blbost hodnotit clean ROM:). Jinak s Hansovými závěry souhlasím (s tou RAM je to rechct, ale trochu jsem přidal, že jsem snížil cache pro FS) a popravdě u ní také zatím zůstávám:)... Touch Dual dialer jsem nainstalil i za cenu, že to je trochu pomalejší:)

Jinak ale opravdu pocity dobré, na to, že současné buildy WM 6.1 rozhodně nejsou plně stabilní, odvedl Faria a jeho kolega opravdu kus kvalitní práce. ROM je reaktivní, netrpí zatím zasekáváním, či nějakými jinými neduhy jako ShadoW. Všechen SW co jsem používal na WM 6.0 funguje i zde... bohužel ale s SPB SW nemám moc zkušenosti.
Martin Ráž Hoch (1832)|7.3.2008 10:44
Oficiální ROM pro zálohu do servisu

SPL je bootloader a na shánění původní verze se vykašli... stačí bohatě poslední oficiální ROM vydaná výrobcem a ta je tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=316726. Tvrzení totiž není tak transparentní, jak se zdá... nové typy bootloaderů neumožňují downgradovat radio na úplně původní verzi. Oficiální WM6 ROM je ok.
Martin Ráž Hoch (1832)|7.3.2008 12:18
Flashnutí ROM jednoduše

Prosímtě, nekomplikuj si věci víc než musíš... jediné co je třeba udělat je, že tam flashneš nějaké SuperCID SPL (bootloader), tzn. že postupuj třeba podle návodu pro "HardSPL" a potom co úspěšně flashneš SPL, ROM jednoduše nahraj z SD karty (odpadá riziko spojení přes USB, které může přerušit proces). Flash z karty uděláš tak, že si stáhneš ROM (jakou chceš), vezmeš z ní soubor RUU_Signed.nbh, přejmenuješ jej na hermimg.nbh a tento soubor nakopíruješ do kořenové složky na SD kartě. Kartu vložíš do přístroje a uděláš "trojhmat" pro zjištění SPL (levý OK + pravý POWER + RESET) a mělo by Ti nabídnout možnost flashnout ROM (po stisknutí POWER tlačítka)... voila a je to;)

Doporučoval bych ale důrazně, abys prošel tento thread (když přeskočíš popisy ROMek, tak toho zas tolik není) a tyhle informace bys tu měl najít. Nehledě na tu nejpodstatnější z první strany - http://www.mrvanx.org (pokud zvládáš angličtinu).

Příště totiž nemusím být v tak rozverné radící náladě a nebudu chtít opakovat už opakované;)
peter.nr (501)|8.3.2008 00:00
Faria R32 - zkušenosti

Testujem už nejaké dva dni a zatiaľ čiastočná spokojnosť. V podstate všetko chodí ako má.

1. Bolo treba použiť fix na Home Weather (n2a patch pre Kaisera, pretože DLL sa z ROM nedá dostať).
2. Občas zamrzne - pri čítaní z karty - ale to robil aj K's 2.0.
3. HTC Home nie je možné používať pomocou rolovacieho kolečka - pri ostatných ROM to fungovalo.
4. V HTC Home nefunguje Adjust Backlight.

Rýchlosť slušná, zatiaľ žiaden HR, ikeď SPB produkty som ešte neskúšal :-) ... okrem SPB Backup - ten ide v pohode.

EDIT: Ešte bolo treba doinštalovať niektoré základné aplikácie, ktoré sú bežnou súčasťou iných ROM: Advanced Config, Voice Recorder,
Martin Ráž Hoch (1832)|12.3.2008 15:28
PDACorner.V6 - Abusalza ROM (OS 5.2.19199 Build 19199.1.0.6)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=376223

Popis:
* Windows Mobile 6.1 AKU1 (CS OS 5.2.19199 (Build 19199.1.0.6))
* UC Compliant / SDAutoRun
* .Net framework 3.5
* HTC Home 2.1.1005722.0
* Schaps Advanced Config 2.1
* Schaps CommManager
* Schaps SetupVoIP
* Adobe PDF Reader 2.0
* DotFred PIMBackup 2.8
* DotFred Task Manager 2.9
* DotFred Soft Keys
* Pocket Torch
* HTC Network Wizard
* Remote Desktop
* Internet Connection Sharing
* Modem Link
* PocketRAR 3.71
* SRS WowHD
* PSShutXP
peter.nr (501)|13.3.2008 09:31
Když flash z karty standardně nefunguje

Jeden overený fakt ohľadom flashovania z karty.

Ak prevediem postup uvádzaný na xda-developers aj tu, vždy mi skončí flash s chybou.

Pomôže ale toto:

1. Nahrať príslušný NBH súbor do rootu karty.
2. Premenovať súbor na HERMIMG.NBH.
3. Zapojiť Hermesa cez USB na PC.
4. Spustiť RUUWrapper.exe ako pri klasickom flashovaní.
5. Po automatickom prechode do bootloadera Hermes rozpozná súbor na karte a spýta sa, či ho chceme flashnúť.
6. Po potvrdení prebehne nahratie ROM, RUUWrapper.exe na PC vyhási chybu (môžeme ho zrušiť, už ho nepotrebujeme) a môžeme vytiahnuť USB kábel (tiež ho pri tom nepotrebujeme)

Otestované niekoľkokrát na mojom Hermesovi.

Pre úplnosť: IPL-1.04, SPL-2.03, HERM300
Martin Ráž Hoch (1832)|14.3.2008 00:23
TNT.19199 Series UC (WM 6.1)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=376945

A pak že se nic neděje:) - veleznámý šéfkuchař je po dlouhé době zpět a tentokrát s ROM, jejíž příprava prý trvala 3 týdny! První reference jsou špičkové, sice trochu jiná výbava, než je zvykem, ale kvalita...

Základ ROM: OS 5.2.19199 build 19199.1.0.0

Vanilla verze:
- Camera 4.0.27817.00
- CommManager Professional 2.0.6.0 (Nově - multistylový)
- SIM_Manager_6.38 (Nově)
- SmartDialing 2.5.27526.0 (podpora 3G video hovoru)
- STK 4.70 (Nově)
- Zapínání vibrací
- Office Mobile + One Note
- .Net Compact Framework 3.5 (Nově)
- Storage paměť - total 70.5 MB; volné 66.74 MB
- Program paměť - total 48.68 MB; volné 30 MB

Official verze:
- ArcSoft MMS 5.0.31.7 (Nově)
- Camera 4.0.27817.00
- Office + One Note
- .NET Compact Framework 3.5 (Nově)
- CommManager Professional 2.0.6.0 (Nově - multistylový)
- PIM Backup 2.8 (Nově)
- RealPlayer
- SIM Manager 6.38 (Nově)
- SmartDialing 2.5.27526.0
- STK 4.70 (Nově)
- Zapnutí vibrací
- VIP RingTone 5.0 (Nově)
- VoIP + nastavení VoIP
- Storage paměť - total 64.71 MB; volná 58.83 MB
- Program paměť - total 48.68 MB; volná 28.5 MB

Professional:
- AdobeReader LE 2.00.288531
- Adobe Flash Lite 2.1
- Advanced Config 2.1.0.0 (Nově)
- AltTab 1.0.1.0
- ArcSoft MMS 5.0.31.7 (Nově)
- AudioManager 1.2.725711
- Černý skin klávesnice
- Bluetooh Audio
- BT BPP 1.5.0.0
- BT FTP 1.2.30489.1
- BT SAP 2.02.b0925.r3
- BtCrawler 1.1
- btIO 0.6
- Call2Contact 1.0
- CallFirewall 1.3 (Nově)
- Camera 4.0.27817.00
- CHM eBook Reader 2
- CommManager Professional 2.0.6.0
- Dr yar 1.6_Battery status
- EventCountdown 1.0
- FDCSoft Tsk mngr 2.9.0.1 (Nově)
- FieldTest 2.13
- GroupSMS 1.4.3 (Nově)
- GSFinder 0.1
- HTC ActionScreen 1.0.0814711.0
- HTC BT Quicklink 0.4
- HTC ConnectionSetup 1.0.31261.1
- HTC Home 2.0.115818.0 (Nově)
- HTC LargeTitleBar 2.35 (Nově)
- HTC Random Access
- HTC Voice Recorder 1.10.611711.0
- HushSMS 0.2 (Nově)
- LCMinutes 1.4 (Nově)
- MobileJustice 1.0.1
- NetworkPlugin 1.0.29714.1
- OxiosMemory ClearTemp 0.9.9 (Nově)
- PeekPocket 1.4
- Pocket MediaPlayer 0.71
- Pocket RAR 3.71
- Pocket Screen Capture
- PocketCryptex 1.1
- PIM Backup 2.8 (Nově)
- RealPlayer
- Redial 1.02
- ROM Setting
- Run Every Day 1.1
- SIM Manager 6.38 (Nově)
- SK tsync
- SmartDialing 2.5.27526.0
- SMS Backup 1.1
- SMSService 1.1.4
- SoftKeyAppEx
- SoftReset
- SRS WOW Sound 1.2.1 (Nově)
- STK 4.70 (Nově)
- Streaming Media 2.10.314713.00
- SuperBright VJCandelaLite
- TotalCommander 2.5 PB3
- WindowsLive Messenger 10.6.0034.0800 (Nově)
- WinXplore 3.4.1 (Nově)
- VoIP + nastavení VoIP
- Office + One Note
- .NET Compact Framework 3.5 (Nově)
- Storage paměť - total= 51 MB; volná 45 MB
- Program paměť - total= 48.68 MB; volná 25 MB
Honza Kulíšek (73)|17.3.2008 18:27
Tak ji bezim zkusit - jak koukam, tak obsahuje par veci, ktere si beztak doinstalovavam a soucasny K's Final me zacina trochu stvat - nejak v nem blbne QuickMenu, zda se ze nejak moc zere baterku a tezistem bude ten dialer.

Smazat
Martin Ráž Hoch (1832)|17.3.2008 18:59
ShadoW a ukázka interface - Touch Dual dialer atp.

Znovu zadávám příspěvek;). Osobně mi ShadoW vyhovuje hlavně i kvůli implementovanému Touch Dual dialeru no a nemohu opomenout i Threaded SMS;)

Ad Dialer - ten mi přijde vůbec nejefektivnější ze všech WM dialerů. Jedná se o non-video dialer založený na WM6 bázi, která umí vyhledávat T9 i s diakritikou a navíc nevyužívá smartdialing, který je hodně náročný. Navíc vyžaduje modifikaci na CZ verzi - to je samo o sobě další krok ke zpomalení PPC právě díky nativní vlastnosti WM, že to prostě nemá rádo ex-post zásahy do systémových souborů.

ROMka je velmi rychlá, reaktivní - jen bohužel nemá tweaky klávesnice jako TNT.

Co se týká SPB Mobile Shell, tak ten vůbec nepotřebuji... všechno je nastavené tak, že se kamkoliv dostanu z hlavní obrazovky + HW tlačítka (za pomocí HButtonu mám na krátký stisk aplikaci a na dlouhý také a to skoro na každém HW tlačítku). Navíc v kombinaci s FTouchFlo, nebo dokonce i nové kostky (tu mám na kartě, ale většinou nespouštím, zbytečně to věci zesložiťuje). A ono přiznejme si to na rovinu, člověk nevyužívá řádově desítky aplikací, ale spíš jenom pár preferovaných a k těm potřebuje rychlý přístup...

Ad přiložené obrázky finger friendly prostředí
Martin Ráž Hoch (1832)|17.3.2008 22:09
Datum (Today) na jedné řádce

Proč je hledání tak těžké? http://www.google.com/search?hl=en&lr=&as_qdr=all&q=single+line+date+today+site%3Ahttp%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com - hned druhý odkaz.

[CODE][HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Today
"AutoSingeLineDatePlugin" = dword:00000001[/CODE]

Navíc je datum v HTC Home...
Martin Ráž Hoch (1832)|27.3.2008 22:15
WM 6.1 ROM S64

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=380433

Paměť:
- Total | 41.57 MB | 48.68 MB
- In use | 17.97 MB | 30.76 MB
- Free | 23.60 MB | 17.92 MB

Popis:
- CE OS 5.2.19716 Build 19199.0.7.0Storage / Program
- Megavyčerpávající popis viz domácí thread
matko01 (11)|28.3.2008 23:23
S64 WM 6.1/HTC World Wide English

Vyzerá pekne. Dnes som ju trošku testoval, mám ju od včera a zatiaľ super. Uvidíme.
Martin Ráž Hoch (1832)|30.3.2008 14:26
Hermes ROM WM6.1 CE OS 5.2.19202 - Build 19202.1.0.0 PV DVH

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=381062
http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=22959

Tohle určitě značí dalších pár nových ROM distribucí;)

Jinak PDAViet je hodně předimenzovaná softwarem, ale můžete zkusit...

Popis:
- Adobe FlashLite 2.1
- Adobe Reader 2.00.288531
- Advandced config 2.10
- ArcSoft MMS
- Battery Status
- Bluetooth FTP 1.2.30489.1
- Ce Commander 1.04
- CHM ebook Reader 2.5
- Clear Temp 0.99
- ExSoftKey
- FlashLite
- FTouchFlo & config
- Group SMS 1.44
- HTC Album 1.0.822.716
- HTC Bluetooth Printing Plugin 1.6.1.0
- HTC ConnectionSetup 1.0.31261.1
- HTC Equalizer 1.02
- HTC PhonePad 1.0
- iContact 0.5
- Internet Sharing
- JbedJava MIDP 20070822.1.1
- Mark All as Read
- Microsoft Office 6.1 (Word, excel, Power Point)
- Microsoft Reader
- Midi Support
- Mobipocket Reader v 5.3.582
- NETCF 2.0
- Network Plugins 1.0.30468.1
- O2 SMS Plus 1.6
- pBar 1.5
- PCM Keyboard 0.13
- Peek Pocket
- Pim Backup 2.8
- Pocket Rar 3.71
- Quick Launcher 1.0.824711
...
matko01 (11)|30.3.2008 22:45
S64 WM 6.1/HTC World Wide English

No, takže: po 2 dňoch používania, mi dnes 2 krát zamrzol:( . Ani nieje veľmi rýchla. Takže ju budem musieť zmeniť. Ale je pekná. Aaaaaale, neodporúčam. Moj názor. Mal som TNT SPECIAL EDITION a bola rýchla, spoľahlivá.
Robo (50)|7.4.2008 10:58
S64 WM 6.1/HTC v2 - první dotek

Cez vikend som nainstaloval "S64 WM 6.1/HTC v2 World Wide English 30.03.2008"
Zatial dobre, ale zda sa mi ze je trosku pomala ...
Neviete ako sa pouziva ten TouchCube ? Treba cosi doinstalovat ?
A vlastne ako sa pouziva ten TouchFlo ?
tron_ce4you (3)|11.4.2008 23:09
Prosimvas mam ROM ShadoW 2.1 TE a kazdej den skoro ji musim flashovat protoze zamrza je nestabilni nemate nekdo nakej typ na neco stabilenjsiho? dekuji
Martin Ráž Hoch (1832)|12.4.2008 11:28
[QUOTE="peter.nr"]Stojím si za tým, čo som napísal. TouchFlo je technológia, ktorá je z väčšej časti záležitosťou HW...[/QUOTE]Proto jsem také říkal, že Cube pro HTC Hermes existuje, nikoliv TouchFLO, protože pro HTC Hermes je to jen SW FTouchFLO;)
Martin Ráž Hoch (1832)|12.4.2008 11:29
[QUOTE="tron"]Prosimvas mam ROM ShadoW 2.1 TE a kazdej den skoro ji musim flashovat protoze zamrza je nestabilni nemate nekdo nakej typ na neco stabilenjsiho? dekuji [/QUOTE]Přečti si pár stran zpět!
Martin Ráž Hoch (1832)|14.4.2008 22:40
Binky11's v 3.1 ROM

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=383751

- Adobe Flash Lite
- Windows Live
- Office 6.1 with OneNote new
- Adobe Reader
- Advanced Config
- Pocket WinRAR (nově)
- Today Clock
- Esmertec Jbed Java
- Arcsoft MMS
- S2U2 pack (S2U2, S2V, S2P)
- HTC Connection Wizard (nově)
- HTC Album
- SymbolPad
- RemoteDesktop
- .NET 3.5
- Calibri font
- Cleartype standardně zapnuto

To vypadá sakra dobře... na užitý build se pějou ódy, že je úplně best z WM6.1 a vybavení se blíží tomu co potřebuji... chm... chm...
ajby_ce4you (15)|15.4.2008 11:38
Binky11 3.x - problémy se zaseknutím a HR

...jede super, ale od včerejšího večera už mám za sebou 3x hard reset - náhodně to vytuhne, pak soft reset - to se neprobere a po dalsim soft reset se udela samovolne HR :-(
Uploadnul jsem to tam ted znovu, tak uvidim...
ajby_ce4you (15)|15.4.2008 22:39
Binky11 3.x - problémy se zaseknutím a HR

...tak po dnešním čtvrtém samovolném zatuhnutí a následném 4. HR jsem to vzdal a Binky11's v 3.1 ROM je pryč. Zřejmě jde o klasický problém, kdy většině bude fungovat bez problémů (stejně jako mně všechny předchozí ROM) a na pár telefonech bude dělat neplechu.
Stejně mi to ale přijde divný, protože po prvním flashi této ROM jsem měl po startu zelené téma. Po druhém flashi již bylo téma modré (stejně jako na screenshotech) a při třetím flashi (vždy z karty) jsem měl jinou chybu - v nabídce Start se po kliknutí na "Programs" zobrazila prázdná stránka jen s jedním zmršeným linkem. Je možný, že by byl třeba špatně staženej (rozbalenej) ten archiv?
peter.nr (501)|16.4.2008 10:42
Názor na Binky11 3.1 po 24 hodinách:

Nechcem to zakríknuť, ale táto ROM je fakt skvelá! Mám skúsenosti takmer so všetkými WM "6.1" ROM pre Hermesa. Pre mňa vychádzala najlepšie ShadoW, ale spôsobovala HR aj po odporúčanom flashovaní cez originál ROM. Ostatné boli buď pomalé, alebo sa v základných funkciách chovali veľmi neštandardne až chybne, alebo boli celkovo nestabilné. Preto som nakoniec ostal pri klasike: K'ROM 1.30a.

Ale táto ROM (Binky11 3.1) je neskutočne rýchla, stabilná a nemá zbytočnosti navyše.
Pár customizácii som musel spraviť, napriek tomu sa to neprejavilo na stabilite alebo rýchlosti.

Na S2U som si zvykol, je to celkom fajn vec. Už väčšie problémy mám zvyknúť si na iný systémový font. Písmenká sú nejaké škaredé. MRH píše, že sa to nedá zmeniť na klasiku. Neviem, čo autora ROM viedlo k tejto zmene.

Podstatný v mojom prípade je fakt, že aj SPB aplikácie behajú OK. Konkrétne Mobile Shell 2.0. Bez chybičky. A (zatiaľ) bez HR. Asi to je fakt vecou konkrétneho kusu HW.
Martin Ráž Hoch (1832)|16.4.2008 12:28
Binky11 ROM 3.3

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=383751

Opravené chyby ve verzi 3.3:
- Cleartype v Landscape režimu
- Klávesnice má rozložení 'English'
- Volná RAM pro programy 23.02 MB
Změny ve verzi 3.3:
- nueFonts - umožní změnit fonty
- nueThreadedSMS - povolí / vypne threaded SMS
- Office 6.1 s One Note odebrán


Chyby opravené s verzí 3.2:
- S2U2 nastavení ve start menu

NueFonts je bohužel asi nová aplikace, takže ještě není moc ke stažení... leda, že jí někdo vypraparujete, já zatím neflashuji, protože pro mě nejsou problémy v 3.1 tak kritické.
peter.nr (501)|16.4.2008 13:08
nueFonts - aplikace pro změnu systémového písma

Tu je software nueFonts na stiahnutie.
Martin Ráž Hoch (1832)|20.4.2008 12:37
WM 6.x - problémy se zaseknutím a HR - možné řešení

Tak, když už i já jsem se odhodlal ve své lenosti testovat, tak by se určitě mohl najít nějaký další blázen, který by zkusil aplikovat stejný postup. Nemýslím tím Petera, ten zkouší jiné řešení. Prostě potřebuji někoho, komu Binky dělal stejné problémy - HR, zasekávání atp.

U mě osobně se tento postup osvědčil.

1) Stáhnout oficiální WM6.0 ROM z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=316726
2) Flashnout tuto ROM do Hermese přes USB kabel starou cestou mistrů;) - nikoliv přes paměťovou kartu!
3) Naběhnout, nenastavovat, hned jí zase sundáme.
4) Flashnout problémovou WM6.x ROM - také přes USB kabel, flashoval jsem pouze OS část ROM - viz. NBHTool.
5) Nastavit, nainstalovat a používat... pak dát vědět;)
Martin Ráž Hoch (1832)|23.4.2008 21:54
Aplikace pro sestavení / rozbalení NBH souboru na segmenty

Aha... viz příloha - Duttyho NBH Tool - rozbalí, případně sestaví NBH soubor... je složen s několika segmentů - GSM, OS, SPL, IPL, Splashscreeny a Extended ROM.
Martin Ráž Hoch (1832)|26.4.2008 02:46
MRH WM6.1 ROM v1.3 Release Candidate

Vzhledem k tomu, že se jedná o domácí produkci;), založil jsem extra thread, abychom případné připomínky oddělili a nespamovali zde. Uvidím, jestli se to osvědčí.

Důrazně doporučuji flashnout nejdříve oficiální ROM!

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=29293&fi=0#1
peter.nr (501)|3.5.2008 01:47
Ako automaticky customizovať aj bez HR?

Pokiaľ si robíte vlastné customizácie pre prípad, že budete updatovať ROM a potrebujete si ich otestovať bez nutnosti HR, určite vám pomôže tento postup. Platí ale iba v prípade CU kompatibilných ROM.

1. Vytvorte si konfiguračný súbor SDConfig.txt v roote SD karty.
2. Nastavte register [HKLM\Comm\SDAutoRunFlag] na 0.
3. Nájdite si spustiteľný súbor SDAutoRun.exe a spusťte ho.

- Spustí sa tým proces customizácie a po ňom sa Hermes reštartne. To je všetko. Prajem pekné chvíle pri testovaní.
Martin Ráž Hoch (1832)|15.5.2008 23:50
MRH WM6.1 ROM v4.7

- ROM převařena důkladněji a výrazně odlehčena - připravena pro SPB Mobile Shell
- HTC X-Button v2.1.33556.2
- Implementován lehčí dialer (GUI beze změny)
- Optimalizován výkon a některá nastavení pro lepší reaktivitu
- Opraveny drobné chyby a nedodělky
Martin Ráž Hoch (1832)|22.5.2008 10:48
Binky11 ROM 3.7

Suoraj si správně všiml, že teď neupozorňuji tolik na nové ROM - není to způsobeno faktem, že mám vlastní vývoj a chci se zbavit konkurence:)! Je to spíš tím, že musím sledovat CZ / En vlákna svých ROM a pak mi nezbývá tolik času ani chuti se starat o další ROM:). Každopádně upozornit na novou ROM může každý z vás, není to jen moje výsada!:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=392059

Za druhé neupozorňuji na některé trochu záměrně, protože portace PDAVIET z Kaisera jsou na mém zařízení zatím krutě nestabilní.

Změny:
- přidán HTC Connection Wizard
- přidán PPC PIMBackup
- přidán PHM Regedit
- odebrán NueThreadedSMS
- odebrán MultiStatus Today Plugin
- opravena chyba HTC Album
- opraveno Pocket Digital Clock
- opraveno HSDPA
- upraveno UMTS thingy
- přidán Kaiser Comm Manager
peter.nr (501)|27.5.2008 02:52
CRCs Release 9.2 - Stable Thread (Build 19199)

Zmeny:
* Aktualizovaný Network Wizard to v1.0.31261.1
* Aktualizovaný Windows Live Messenger v10.6.34.0800
* Aktualizovaný HTC X-Button to 2.1.33556.2
* Aktualizovaný Battery.dll s 1%-nou presnosťou
* Aktualizovaný ArcSoft MMS klient to 5.0.31.11
* Automatické spúšťanie Network Wizarda pri štarte pre detekovanie sieťových nastavení.
Traktorista_ce4you (3)|7.6.2008 10:07
Zkušenosti s Binky11 3.7

takze Binky11 ROM 3.7 mi seka jak dive uz aj ide prec....
Martin Ráž Hoch (1832)|7.6.2008 10:27
Zkušenosti s Binky11 3.7

No to je tak, většina současných ROM včetně Binkyho používají BigStorage úpravu XIP a ta pak dělá na některých Hermesech tyto problémy. Osobně bych nedoporučoval nic co jede na nových buildech portovaných z Kaisera a má BigStorage.
Dinky (1)|14.6.2008 23:13
Přečetl jsem si několik příspěvků, jak flashnout ROMku, ovšem často se odkazuje na stránku http://www.mrvanx.org , která bohužel nejde načíst. Mám XDA Trion z Anglie, který má v sobě již WM 6.0 a SPL 2.10. V příspěvkách bylo zmíněno, že si má člověk sehnat verzi ROM se SPL pod 1.6 a pak tam kopnout jakou ROM chce (nevím,kde sehnat verzi pod 1.6), nebo použít HardSPL, pak spustit RUUWrapper.exe a tam zvolit bootloader SPL2.10. Mám v tom guláš, protože si tyto 2 možnosti protiřečí a na lepší vysvětlení se na www.mrvanx.org podívat nemůžu,když nejde načíst. Může mi někdo tedy poradit, jak mám postupovat, když chci zkoušet i jiné verze ROM? A případně jaké je riziko u metody,kterou poradíte, že mi z MDA zůstane těžítko na stůl.
Za případnou odpověď moc díky.
Jameson_ce4you (51)|15.6.2008 00:46
[QUOTE="Dinky"]V příspěvkách bylo zmíněno, že si má člověk sehnat verzi ROM se SPL pod 1.6 a pak tam kopnout jakou ROM chce nebo použít HardSPL. Mám v tom guláš, protože si tyto 2 možnosti protiřečí.[/QUOTE]

Ani nie - spravne si pouzil spojku "nebo". Cele je to o tom, ako obabrat kontrolu, ci flashujes spravnu ROM na spravne zariadenie. Stara verzia SPL mala bug, ktory umoznil obist kontrolu (bolo treba resetnut v priebehu flashu a uz to islo dalej), ale tento sposob uz dnes nepouziva asi nikto - je omnoho riskantnejsi a problematickejsi, ako cez HardSPL. Cize po novom len stiahni HardSPL (Olipro), naflashuj ho a potom jednoducho flashni ktorukolvek ROM len chces... HardSPL okrem zjednudsenia flashovania ti aj chrani zaruku (nemusis menit zariadenie na SuperCID, HardSPL to obabre a navyse kedykolvek mozes preflashovat na povodnu verziu SPLka) a co je najlepsie, nedovoli prepisat sam seba, pricom prave upgrade bootloadera je vlastne kriticky - ak ti vypnu elektriku, odstrihnu kabel alebo cokolvek podobne pocas celeho flashu, nic sa nedeje, da sa to zachranit - ak ale pri flashi bootloaderu, tak mas tehlicku... Takze vlastne ucinne chrani proti zabrickovaniu telefonu :-).

zmazat
ivanmart07 (88)|22.6.2008 09:09
Včera som nainštaloval po dlhej dobe používania MRH 5.0 túto ROM. ROM WM6.1 CE OS 5.2.19214 (Build 19214.1.0.4 PV DVH)Version 3.62.12(Diamond) 2G
Zatiaľ maximálna spokojnosť. Zdá sa mi rýchlejšia ako MRH 5.0, vyhovuje mi aj dialer. No a hlavne už nemám problém s volnou RAM. Neviem či je to iba tým, že má 4 MB PagePool ale voľná pamäť po štarte s nainštalovaným PocketBreeze a WkTaskManagerom je 29,5 MB. Po dni používania 26,7 MB. Treba však doinštalovať pár programov, výbava je dosť chudá.
Upozorňujem, že som nemal problém ani pri predchádzajúcim ROM z pdaviet, takže neviem či bude bezproblémvá aj na vašich zariadeniach.
hall80 (51)|23.6.2008 10:23
Ahoj "ivanmart07"

viděl jsem,že jsi už nainstaloval tuto novou romku místo MRH..chtěl bych se zeptat, co jsi všechno stahl a nainstaloval, protože já u nich nejsem zaregistrovaný a mám tudíž staženou jenom vlastní ROM (odkaz na rapidshare) bez customize kopírovanou na kartu..jede to bez toho? Nedělá to nějaké problémky?..MRH romky jsou pěkné,ale potýkám se u nich s nízkou RAM - používám phone na TomTom navigaci+PocketMusic a u MRHčka se mi stále stává,že se mi při dlouhé cestě a přepočtu trasy zavře všechno co běží na pozadí včetně audioplayeru!! a to mě drtí...jinak jsou jeho ROMky stabilní a rychlé..

Chtěl jsem si zkusit přenastavit PagePool na 4MB, ale nenašel jsem nikde jednoznačný návod,jak to u ROM6.1 provést!!!..spíše výstrahy že když to po..ru, tak zbývá hardreset a většinou přeinstalace ROM jako takové..bojimbojim!!

Děkuji za jakoukoliv pomoc,chlapí..:)..
Hall80
ivanmart07 (88)|23.6.2008 10:33
Stiahol som iba ROM, customizacia prebehne po naistalovani sama. Jediny problem tejto ROM je v zobrazení času. Pri nastavení GMT+1 mi ukazuje o hodinu menej, pravdepodobne do neberie letný čas. Tak som tam hodil GMT+2 a je to ok. Inak pamäť je úplne špica, teraz som pozeral po 2 dňoch 25,71 voľnej RAM. Po použití Oxios CloseApps dokonca 27,04 MB RAM.
peter.nr (501)|23.6.2008 10:34
Mám vážne obavy, že to nebude stabilné ... viz http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=401866&page=2 (jeden prispievateľ tam píše o HR). HMMMMM ... ten nešťastný BIG STORAGE.
hall80 (51)|23.6.2008 10:56
Aaaaha , takže u této ROM je použit ten BIG storage:(...no uvidíme...s upgradom pospíchat nebudu, stejně nestíhám :)
Díky za info "peter.nr" - koukám,že sleduješ obě diskuze (MRH 5.2 i tuto :) )
peter.nr (501)|23.6.2008 11:00
Čo sa týka stability - okrem CRC 9.1 ROM a MRH ROM (takmer všetky verzie), sú všetky ostatné s WM6.1 na tom rovnako - istej časti Hermesov nevadia (a bežia tam stabilne), u ostatných ale na 100% môžete rátať skôr či neskôr s HR.