Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN (Hermes) - Nové ROM - flashování, zkušenosti...

Martin Ráž Hoch (1832)|26.12.2007 01:13
Aktualizace 25. 12. 2007 - Pays 1.24 Big Storage ROM + HTC kostka

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=349338

Změny:
- nová aplikace pro změnu funčkních tlačítek
- PIM Backup 2.6
- WkTaskmanager 1.1.7.3b
- HTCGif odebrán vzhledem k chybám
- Volume_CC.cab odebrán vzhledem k špatnému zvuku
Martin Ráž Hoch (1832)|26.12.2007 01:15
Aktualizace 25. 12. 2007 - BlackDragon WM6 ROM

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=352031

Změny:
- opraveny chyby
- obnoveny aplikace Notes & Hotvoice
- Boz's WMP Black Touch téma
mim1978 (15)|26.12.2007 13:38
TNT series - zkušenosti pro sváteční "flashaře" :-)

Flash provádím na svém TYTNovi výjimečně, po původní ROM jsem měl pouze TNT 2.0 a nyní TNT professional, proto si dovolím drobné shrnutí pro lamy jako já :-), které se před každým flashem několi měsíců drbou za uchem, protože si nejsou jisti zda do toho jít.

1) Flashnout novou ROM se vyplatí, byl jsem překvapen změnou při flashi na TNT 2.0 a nyní další kvalitativní změna při přechodu na TNT professional. Přestože je ROM vybavena spoustou programů a pro běžné použití nepotřebuje nic dalšího instalovat jsou odezvy neskutečné.

2) Provézt flash je ohromně jednoduché díky možnosti flashovat přes paměťovou kartu (postup je popsán na jedné ze stránek v tomto vláknu) a je to univerzální postup pro ROM i Radio naprosto bezproblémové. Musíte umět pouze stáhnout soubor z netu, přejmenovat a nakopírovat na paměťovou kartu :-)

3) Doporučené nezbytnosti po flashi (vše v tomto vlánknu)
- smartdialing
- sym.0409.txt
- htc home
- ostatní dle preferencí každého

Závěr:
Ne všichni z nás jsou schopni flashovat ob den, jako místní guru :D , ale půl dne (no radši celý) na kompletní úpravy hračky jako je TYTN se tak 2x do roka vyplatí. Změna v pracovním komfortu za to stojí.

P.S:
Všem místním krásné svátky a hodně elánu do Nového roku 2008, aby tu příspěvky pořád přibývaly. Elán hlavních tahounů tohoto vlánka opravdu obdivuji.

zdraví mim
Martin Ráž Hoch (1832)|26.12.2007 17:23
Rodzíl mezi LITE a FULL K's ROM[QUOTE="Jameson"]MRH, mam dotaz: je nejaky podstatny rozdiel medzi K's Lite a a full? Nakonfiguroval som si Lite k "obrazu svemu" a nerad by som preflashoval a zistil, ze len pribudlo trosku softu... Diky moc, aj za tip s cache, zda sa, ze to skutocne kus pomohlo![/QUOTE]Ne, podstatný rozdíl to není. Full varianta se mi zdá stabilnější a jak to obvykle bývá, kuchař jí ladí více a pak oseká do Lite podoby - a to samotné osekání může přispět ke snížení stability. V případě K's ROM se to zdá jen minimální rozdíl, který je čistě preferenční záležitost.
Martin Ráž Hoch (1832)|26.12.2007 17:33
Instalace aplikací do /WINDOWS = zpomalení[QUOTE="gulii"]Podle popisu K's ROMy by ve full verzi mělo být navíc to, co je tučně zeleně :) ...[/QUOTE]To je sice pravda, ale jak jsem psal na těch aplikacích je báječné to, že spousta z nich je umístěna právě v Extended ROM (schované) a tím šetří místo normální storage.

Navíc! Je známo, že spousta instalací prskne soubory přímo do /WINDOWS a to vede ke zpomalení práce s tímto adresářem (ostatně sami si to můžete vyzkoušet - na začátku se např. /WINDOWS otevírá za 2-3s a po instalaci několika programů co instalují právě sem, se otevírání zpomalí klidně až na 7s). A to je právě u FULL varianty to co trochu i optimalizuje systém;)...
Martin Ráž Hoch (1832)|26.12.2007 17:38
Flashování ROM[QUOTE="sinco"]Mam HTC HERMES ROM verce 2.11.255.1, 03/07/07 a radio verze 1.38.00.10 Identita Herm200. S touhle romkou nejsem spokojen tak jak nekdo ze zacatku tohoto vlakna. Chtel bych se zeptat jestli do sveho stroje mohu pouzit nekterou z poslednich zde uverejnenych ROMek.Jak to tak sleduji tak PDAcek od HTC je dost a tim padem se nejak spatne orientuji co je a co neni urceno pro meho herme. Prosim nekoho, kdo by mi poradil a udelal v tomto jasno. Dik a hezke svatky vsem lidem z tohoto fora.[/QUOTE]Tento thread se týká jen a pouze přístroje HTC Hermes a nových ROM pro něj... můžeš použít jakoukoliv ROM zde oznamovanou. Nejlépe nějakou poslední diskutovanou a poté co si přečteš popis... pro nováčka je dobrá nějaká komplexní, tzn. varianta FULL. Flashování je poměrně jednoduché, ale PLATÍ(!!!): DVAKRÁT MĚŘ, JEDNOU ŘEŽ!
Martin Ráž Hoch (1832)|26.12.2007 17:51
Sváteční flashování - nováčkové[QUOTE="mim1978"]Flash provádím na svém TYTNovi výjimečně, po původní ROM jsem měl pouze TNT 2.0 a nyní TNT professional, proto si dovolím drobné shrnutí pro lamy jako já :-), které se před každým flashem několi měsíců drbou za uchem, protože si nejsou jisti zda do toho jít.[/QUOTE]A právě toto fórum by mělo pomáhat nováčkům, nikoliv nám zkušenějším, proto doporučuji projít celé toto fórum (přeskočit popisy starších ROM) a pak se případně zeptat - obvykle by to mělo i nováčkovi stačit, aby úspěšně flashnul![QUOTE="mim1978"]1) Flashnout novou ROM se vyplatí, byl jsem překvapen změnou při flashi na TNT 2.0 a nyní další kvalitativní změna při přechodu na TNT professional. Přestože je ROM vybavena spoustou programů a pro běžné použití nepotřebuje nic dalšího instalovat jsou odezvy neskutečné.[/QUOTE]Tohle může být trochu zavádějící tvrzení, protože podobně je na tom i K's ROM a další nové kousky. Spíše bych to řekl tak, že by měli zájemci o flash posoudit poslední vydané ROM podle popisů a hodnocení - nejjednodušší je tadyto fórum, případně hlubší detaily na XDA-Developers.[QUOTE="mim1978"]2) Provézt flash je ohromně jednoduché díky možnosti flashovat přes paměťovou kartu (postup je popsán na jedné ze stránek v tomto vláknu) a je to univerzální postup pro ROM i Radio naprosto bezproblémové. Musíte umět pouze stáhnout soubor z netu, přejmenovat a nakopírovat na paměťovou kartu :-)[/QUOTE]Pravdu díš příteli, nic na tom není a pokud bude člověk ke flashi přistupovat s opatrností a logikou, tak by mělo vše proběhnout dobře... jak jsem již psal, 2x měř, 1x řež;)[QUOTE="mim1978"]3) Doporučené nezbytnosti po flashi (vše v tomto vlánknu)
- smartdialing
- sym.0409.txt
- htc home
- ostatní dle preferencí každého[/QUOTE]Tohle je opravdu hodně individuální, ale v zásadě máš pravdu. Osobně třeba smartdialing (potažmo 3G dialer) vypínám a používám standardní WM6 dialer, který umí diakritiku bez problémů.[QUOTE="mim1978"]Závěr:Ne všichni z nás jsou schopni flashovat ob den, jako místní guru :D , ale půl dne (no radši celý) na kompletní úpravy hračky jako je TYTN se tak 2x do roka vyplatí. Změna v pracovním komfortu za to stojí.[/QUOTE]Tak tohle je pravda pravdoucí a jsem rád že zazněla i od někoho jiného a já Ti za ní děkuji.
Martin Ráž Hoch (1832)|26.12.2007 18:54
Předzvěst Schaps 4.30 - černá teď letí...

Netino se konečně dočkal:D... už se o ní začíná mluvit;). Schaps se poučil z úspěchu K's ROM a vyvolal anketu jak má vypadat jeho nová ROM. Zatím anketka hovoří pro černou;).

Viz. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=354369
KarhU (11)|28.12.2007 00:27
Změna rozložení klávesnice

Zmeň si nastavenie klávesnice v Advanced Config-u. Vyzerá to, že autor použil rozloženie klávesnice pre 8525 (US Hermes). Zmeň to späť na English a mal by si byť v pohode.
Martin Ráž Hoch (1832)|31.12.2007 11:41
Problém se zvukem - HTC animace[QUOTE="WAV"]Nevím zda je tu ještě někdo, jež používá stejně jako já Schaps 4.22 Full. Poslední dobou mi během hovoru poklesne hlasitost tak na polovinu - dosti nepříjemné. Nejde to zesílit. Žádná externí aplikace kromě SBSH iLauncher při tom neběží.[/QUOTE]No, nevím jestli Schaps 4.22 nemá startovní animaci (při bootování) povolenou, protože ta naboří zvuk. Normálně se to opravuje nastavením akustických parametrů, ale to nevím, jestli má Schaps zahrnuto. Zkrátka, pokud se při bootování objeví logo HTC, které se hýbe a zahraje malou znělku, tak to bohužel má za následek takové problémy. Nefunguje ani zakázání animace, protože problém zůstane. Nové ROM už toto opravují.
Martin Ráž Hoch (1832)|1.1.2008 18:58
Pays WM6 WWE v1.3 Big Storage ROM

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=349338

Popis:
- Kolem 72MB Storage paměti volné v Lite variantě
- Kolem 69MB Storage paměti volné ve Full variantě
- OS + HTC SplashScreen
- 3G Pandora Black Dialpad
- CommManager 10 tlačítek
- Video hovory povolené
- Smart Dialing povolen
Martin Ráž Hoch (1832)|1.1.2008 19:00
K's Flexi Rom

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=355722

Úvod:
- K's Rom v1.31 varianta FULL s BigStorage; SuperCID + Splash + Extended Rom
- Bez SPL, Radia, bez startovní animace, bez startovního zvuku
- Nová funkce - automatická instalace cabů (nutná paměťová karta)
- Více flexibility – více aplikací je odinstalovatelných
- Nová funkce - Rychlý přístup do pokročilého nastavení přes PHM Registry
- Založeno na WM6 5.2.1933 build 18533.0.7.0
- .Net Compact Framework 3.5
- Video hovor, Smart Dialing dostupné
- Není obsažena Java
- Aplikace integrovány do ExtROM a mohou být manuálně smazány
- Aplikace instalovány jako cab z Extended Rom a mohou být odinstalovány

Změny:
- Opraveny všechny chyby z 1.30a Full
- Odebrán Connection Setup
- Změněna ikona Adobe Reader LE, Adobe Flash Lite, HTC Album a TCPMP
- Upraveny ActionScreen mui řetězce (Nyní ukazuje: "Select a task below")
- Přidán Network Folder plugin
- Přidána funkce automatické instalace CABů
- Přidáno pokročilé nastavení do PHM Registry
- Plno aplikací nyní instalováno z Extended ROM
- Optimalizovány různé exe a dll soubory
Martin Ráž Hoch (1832)|1.1.2008 22:38
Schap's WM6 Pro 4.30 ROM

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=355774

Úvod:
- WM6 version 5.2.1948 build 18548.0.7.0
- povoleno HSDPA; video hovory; Smart dialing; VOIP; Windows Update
- Office Mobile 6.1
- Office Zip a Fax prohlížeče
- OneNote Mobile 12.0.4518.1055
- Windows Live 10.6.33.600
- Remote Desktop Mobile
- .NET Compact Framework 3.5
- Aktualizován OEM software
- Chyby z předchozí verze by měly být opravené
N3o21_ce4you (205)|2.1.2008 18:02
K's ROM 1.30b - první dojmy

Taksem přeci neodolal, a zkusil K's ROM 1.30b. (naštěstí aplikací nemám moc, takže nebyl problém během 20 minut udělat flash ROM i instalaci aplikací... jen mně to moc nebaví :o))
Musím říct, že oproti 1.30a je lepší... Po startu je o 4MB více volné RAM. A celkově, i reakce jsou o trochu rychlejší. Drobně se pozměnil ten K's skin, použitý jako téma přístroje. A hlavně... přibyla aplikace Threaded SMS z Trea 750v. (jestli byla i v předchozí verzi, tak se mi nenainstalovala) Vlastně, hlavně ty reakce se mi zdají o poznání rychlejší než v "áčkové" verzi.
Navíc jsem si všiml další "vychytávky". V 1.30a bylo v extended ROM, která je použitelná jako úložiště (pomocí Advanced Configu), volno jen pár set kB. Nyní je tam 4,5MB, což se už konečně hodí k instalaci nějaké aplikace.
Takže bych netvrdil, že lidé s 1.30a nemají důvod k upgradu. Samozřejmě, pokud mají v PDA dost aplikací a dat, je to zbytečné... Pokud ale ještě nejsou otráveni z opětovné instalace všech programů, určitě bych doporučil (ačkoli nejsem na ROM žádný odborník)
Martin Ráž Hoch (1832)|5.1.2008 11:18
Malá vychytávka pro časté reintalace

Přátelé, dnes jsem v dobré náladě, tak pustím malé know-how:D, které někteří již aplikují a docela to může ulehčit práci těm co ještě nezachytili. Osobně, pokud vidím v nějaké ROM super aplikaci, tak se podívám do zástupce kam odkazuje a pokud to je jednoduchá věcička (většinou stačí pro chod pouze exe soubor), tak jí hned kopíruju k sobě.

Na SD kartě mám pak pro instalaci adresář ve kterém mám mimo jiné i adresáře /Program Files a /Windows. Pokaždé, když udělám HR nebo flash, tak pak tyto titěrné programy neinstaluji, ale jen vlezu na kartu a zkopíruji do kořenové složky Pocket PC výše uvedené adresáře. Velmi rychle a snadno tak mám najednou nainstalováno n malých aplikací (nebo i velkých, které nevyžadují instalaci - dokonce i iGO toto umí - to mám odjakživa na kartě a vždycky fungovalo bez reintalace).

V /Program Files mám pak programy - tento adresář se dá nechat na kartě!!! (pak ale nutno upravit zástupce) Kopíruji to do PPC jen proto, abych měl aplikace dostupné i bez karty.
Ve /WINDOWS mám mimo zástupců i zvonění a soubor sym.0409.txt a třeba bootovací obrazovku.

Podívejte se do přiloženého archivu, kde je to mnohem transparentněji vidět.
Hans 20 (91)|6.1.2008 02:53
Pandora Naked 7b1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=356842

Tak máte zase co zkoušet :D
zdenekprochazka (1)|6.1.2008 22:04
Návod na downgrade na WM5

Tak sem to konecne sesumarizoval:

1) tohle sem udelal prvni :yes:

http://pof.eslack.org/hermes-unlocker/

2) pak sem pres mtty nahral SPL 1.04 podle navodu zde :yes:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

3) a pak v pohode nainstaloval WM5 Orange stazeny odsud :yes:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

hodne stesti :))
Martin Ráž Hoch (1832)|6.1.2008 23:45
K's Rom v1.30b

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=350695

Změny:
- Opraveny chyby z 1.30a Full
- Opraven ActionScreen
- Opraveny některé PHM Registry nefunkční odkazy
- Změny ikon Adobe Reader LE, Adobe Flash Lite, HTC Album, TCPMP, 3G, a baterie
- Přidán Network Folder Plugin
- Přidán SRS WOW HD (v základu zakázán)
- Přidána funkce automatické instaůace CABů
- Přidán HTC Symbol Pad
- Optimalizován exe and dll soubory

První dojmy: Přijde mi zatím, že je reaktivnější ještě více než původní verze, ale to ukáže až záběh. Jinak standardní kvalitní vybavenost.
Jameson_ce4you (51)|7.1.2008 16:49
Návod na flash nové ROM hezky polopatě:)

Neviem o tom, ze by tu bol niekde presny navod na flashovanie. Ono postupy sa nemenia - ale co sa zaruky tyka, vzdy je to trochu hazard. ROMky su totiz vzdy urcene pre konkretny typ zariadenia (povedzme pre SPV M3100, predavany Orange Slovensko - ano, dokonca sa lisli aj krajinami!) a to napriek tomu, ze realne ide stale o ten isty Hermes/TyTN.

Takze: ak tam flashnes nieco (HOCICO), co tam nema byt (tj. takmer vsetko), tak ti zaruku uznat nemusia. To, ze ju casto uznaju (viz. prispevok vyssie), tak je sice fajn, ale proste nemusia. Niekedy mas tu vyhodu, ze mozes flashnut oficialnu ROMku (napr. pre Orange SK oficialna romka nie je, takze smola - resp. da sa flashnut anglicka ROMka, ale ta uz tam nema co robit a rypavejsi technik by mohol papulovat). Takze cele flashovanie je o tom, ci to mienis riskovat alebo nie. Aj preto pri kazdej ROMke je cosi o otm, ze je to na tvoje vlastne riziko...

Ak sa uz teda rozhodnes risknut brickovanie, postup je najjednoduchsie takyto:

1) Vybackupujes co potrebujes (najma kontakty)
2) Flashnes HardSPL
3) Flashnes Radio/ROM

Navod ako na to najdes na popularnej stranke http://www.mrvanx.org - su tam dokonca navody pre konkretne ROM, ale inak je to uplne fuk, takze mozes to pouzit aj ako genericky navod.

Este k tomu co to vlastne je - HardSPL je upraveny Bootloader (a tak mozete kaslat na 1.04, o ktorej sa tolko popisalo), umoznujuci flashnut akukovek ROM bez toho, aby ste si museli zosupercidovat masinu. Tj. v pripade potreby sa da zakamuflovat a preflashovat na 1.04 a nepridete (teoreticky, viz. vyssie) o zaruku. Ja som samozrejme hned pri prvom flashi omylom prepisal bootloader z 1.04 na daku absolutne nepouzitelnu verziu... Este ze ma z toho HardSPL dostalo... Inak by som na veky-vekov skysol pri WM5. Navod ako na to je tu...

Na samotne flashovanie ROMky odporucam pouzit fintu s memory card - proste RUU_signed nahrate na root karty ako HERMIMG.nbh (karta musi byt formatnuta pod Fat32), sikovnym trojhmatom resetnene masinu a ono sa to uz naflashuje - navyse nehrozi, ze skape USB kabel alebo vam vypnu elektrinu... Viac info [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Podotykam, ze hoci v navode odporucaju kartu preformatovat a vymazat, ja som na to lenivy - na karte mam ulozeny CABy softu, co potom budem instalovat (+mp3jky a dokumenty) a fakt sa mi ich nechce stale prehadzovat, takze len tam hodim novy image a preflashujem... Na ostatne data na karte to vplyv nema.

No a hotovo. Ked to pokazite a telefon zabrickujete, odomna to nemate :).[QUOTE="sinco"]dekuji za postup, popis. Jelikoz mam Herm200, a je i c cislem 100, rad bych "poznal" cloveka se stejnym pristrojem. Vic hlav vic vi. Anglictinu moc neovladam. Ohledne romky, tedy jakou pro tento typ. Anglictinu moc neovladam. Jsem odchovanec azbuky. A strach je svina. :)) [/QUOTE]
Mas jedno ci mas herm100 alebo herm200, su tam mensie rozdiely, ale v preflashovavani to nic nemeni. rozdiel medzi nimi je napr. v baterke a vo vzhlade herm200 je novsi, ale herm100 je krajsi :-P[QUOTE="Jameson"]...a navyse existuje aj HERM300 - T-mobile Vario II. Vsetko je to prast jak uhod, lisi sa to podla vsetkeho iba layoutom ovladacich tlacidiel. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]
Hans 20 (91)|8.1.2008 11:08
Pays ROM Lite & Full 1.45 Big Storage

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=349338

MRH EDIT: Podívej se prosím na formát, v jakém jsou oznamovány nové ROM a zkus ho prosím dodržovat. Tag "CODE" rozhodně neslouží pro vkládání odkazů. Tím Tě nechci odradit, cením si toho, že alespoň někdo pomáhá;)
Martin Ráž Hoch (1832)|11.1.2008 19:07
Shamanix`s WM6 Ultimate v1.00

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=358535

ROM Info:

CE OS 5.2.1933 ( Build 18533.0.7.0 )

Storage Memory
Total: 64.95
Free: 62.20

Program Memory
Total: 50.77
Free: 30.77
Martin Ráž Hoch (1832)|12.1.2008 12:49
K's ROM 1.30b - pár slov na úvod a zkušenosti:)

Tak za prvé - doporučuji číst i domácí thread k dané ROMce. Ano vím, že argument bude, že někdo neumí anglicky, ale některé věci jsou snad pochopitelné a Kin0kin dává k dané ROM velmi kvalitní podporu. Zkrátka prohlédnout kin0kinovo vlákno se vyplatí a i z hlediska popisu je tenhle autor špička!

Na Schapse zatím z vysoka dlabu, protože mi přijde zbytečně předimenzovaný a jeho otestování nechám jiným. Navíc Schaps řeší ROM pro Trinity, Hermes (WWE / FRA) a to je podle mě moc zájmů, aby byly špičkově vyladěné a podpora rychlá. Třeba se pletu. Kin0kinovo ROMky mi v tomto ohledu vyhovují mnohem více a většinu jím integrovaných aplikací využiji. Teď ale k samotným ROM.

Rozdíl mezi Flexi ROM a K's 1.30b

Flexi ROM je velmi novátorský pokus o to, jak udělat ROMku modifikovatelnou podle nejrůznějších požadavků uživatele. Nabízí tedy možnost odinstalovat nevyužívané pluginy. Tento krok sebou bohužel nese problémy s rychlostí... pokud totiž pluginy nejsou "uvařeny" přímo do ROM, ale jsou doinstalovány po startu, tak to vede k citelnému zpomalení výkonu. Tím mám na mysli aplikace, které instalují soubory přímo do /Windows, ostatní zas tak výrazně nevadí. Beztak je pak zpomalení zanedbatelné.To je obecný fakt... nevím proč s tím Windows Mobile mají takový problém, ale bohužel tento princip je exaktně dokázán:(. Proto i samotný autor vytvořil další ROM...

K's ROM 1.30b je modifikace 1.30a, která opravuje všechny chyby své předchůdkyně, ale zachovává si rychlost a výhody nonFlexi varianty. Pro Ty z vás, co máte 1.30a a nemáte s ní problém, doporučuji neměnit. Ale pro Ty, co zatím ještě Káčko neměli, tak je to jasná volba:) - jedná se super reaktivní, rychlou a stabilní ROM, která nevykazuje vážnější problémy a na které se Hermes chová jako produktivní zařízení;) - zkrátka musím konstatovat, že se jedná zatím o jednu z nejlepších ROM, co jsem kdy viděl... reakce jsou špičkové. Když jsem změnil hodnotu Glyphcache v Advanced Configuration na maximum, tak to nemělo výrazný dopad na RAM, ale zato reaktivita je rázem někde jinde. Přidal jsem i Vista CUBE (ač kostky moc nemusím, tak tahle se mi líbí), která je jako jediná zatím out of the box (jeden instalátor a nic víc nemusíte řešit) a hlavně, jede špičkově rychle. Mě osobně vyhovuje i z hlediska, že sada obsažených aplikací je přesně moje gusto, tak nepotřebuji nějak odinstalovávat atp.

Osobně používám v současnosti 1.30b, protože mne Flexi moc nenadchla... a fakt přemlouvám, že jí nějaký čas nechám, abych si dal na chvíli klid... (ono v práci je teď docela peklo, tak ani nemám moc kdy). Navíc jsem opravdu hodně (HODNĚ) spokojen a to je opravdu co říct;).
Martin Ráž Hoch (1832)|13.1.2008 13:24
Problém s 2G dialerem - workaround[QUOTE="Taurus."]nestava se vam nekomu u K 1.30b rom (ne bety ale novejsi), ze pokud v advanced configu zrusite 3G dialer, tak po restartu je cely dialer bily a nejsou videt cisla klavesnice? dela i to i po HR, jak na 1.30b tak na te, co jsem stahnul vcera...skiny na dialer nepomahaji, pokud nainstaluju tady nekde avizovany dialer se stejnou touch grafikou jako puvodni 3G dialer, tak se strasne zpomali system (vyzkouseno na uplne ciste rom po HR a naistalovani jen tohoto cabu), pred instalaci cabu se win slozka otevira 2s, po instalaci 20s...nemate reseni? treba upraveny smartdialing ver 2.5 build 27647, hledal jsem a nenasel...[/QUOTE]Stává, už jsem to řešil s Kin0kinem - on totiž odebral co se dalo a mimo jiné i skin pro normální dialer. Já jsem ho používal také, ale nenašel jsem cestu, jak tam ten skin dostat. Když jsem nainstalovat jiný skin, tak jsem tam obvykle neměl tlačítko zpět. Ony totiž jiné skiny nemění základ dialeru, ale jen tlačítka a pokud je vydefinován blbě základ, tak je to v čudu. Zkoušel jsem i nový 2G dialer (ten co je v Schapsovo ROMkách), ale nakonec od toho upustil, protože ten je i podle kuchařů ROM hodně problémový. Takže jsem chtě nechtě musel začít používat 3G dialer a nakonec si na něj zvykl. Naštěstí na něm funguje SmartDialing patch (viz příloha) od Jimmyho, takže čeština je ok. Jinou cestu jsem bohužel zatím nenašel a ani neměl čas, protože každé pokusy nakonec podělaly systém tak, že jsem musel HR:(. Navíc prostě se nevyplatí instalovat cokoliv co zasáhne podstatně do /WINDOWS, protože pak to má následky, které zmiňuješ.
Hans 20 (91)|14.1.2008 10:05
Pays WM6 WWE v1.50

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=349338

Nově přidáno :

S2U2
PeekPocket
acbPowerMeter
SDHC fix
BT DUN
SecureIt
SimManager updated
Some reg tweaks
Martin Ráž Hoch (1832)|14.1.2008 10:37
K ROM 1.30b - problém s ActiveSync[QUOTE="mim1978"]Narazil jsem na drobnost, ale zabrala dost času s activesyncem. Po instalaci je zaškrtnuté políčko v nastavení - připojení - usb to pc a tím pádem synchronizace nešlape (mám kerio firewall), u tnt jsem to nikdy dříve nezaznamenal, takže než jsem vyhledal na netu proč rapimgr.exe vytěžuje procesor na 100% a zpětně se dostal na nastavení tytna tak mne málem kleplo.[/QUOTE]Přesně tak, sám kin0kin doporučuje, že pokud je problém s AS, tak stačí ve Start > Settings > Connection > USB to PC > vypnout Advanced network functionality. Měl jsem podobný problém asi týden zpět, tak jsem to vypnul a spojení pro synchronizaci jede ok.
Hans 20 (91)|15.1.2008 00:25
Pays WM6 WWE v1.60 Lite and v1.60 Full

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=349338

Nové v 1.60 Full

S2U2 updated
A2DP.cab odstraněn, kvůli spotřebě
poloviční spotřeba baterie

Nové v 1.60 Lite

A2DP.cab odstraněn, kvůli spotřebě
poloviční spotřeba baterie
Hans 20 (91)|15.1.2008 15:37
HyperCore Lite 3.62

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=339529

Update původní 3.62 ROM.

Obsahuje

OS + SplashScreen
6 MB pagepool
Kaiser 3G Dialer - Schen
Touch CommManager 10B
HTC Task Manager (X-Button) 1.0.26628.3
Video Call Enabled
Added Ringtones: HyperCore, iPhone
Messaging Sounds: SMS.wav, Email.wav (from dopod ROM)
Camera 4 Build 28276
SimManager 6.33
SoftReset - Treo Central Community
SPB Calculator
Boz Black WMP Skin
Keyboard Skin - Black Touch
New Splash & Welcome Screen
Some tweaks: Enble power management, Disable the security warning, Improve Bluetooth A2DP settings, Increase Ring Volume, Enable FileSystem cache, Enable 802.11g, Increase font cache, etc.

Odstraněno

MMS, Autoupdate, Catalog, Enterprise, Entertainment, Office, SqlCeMobile, SQM, Transcriber, WindowsLive, Clearvue, Customer Feedback, Error Reporting, Tao Java Midlet Manager, MobileCalculator, PTT, RealPlayer, SAPSettings, Voice Speed Dial, Zip, Some unused media files.


Storage Memory Free 80 MB
Program Memory Free 29 MB
Hans 20 (91)|15.1.2008 15:48
Schap's WM6 Pro 4.31 ROMs

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=359458

MRH Edit: S odkazy děláš pokroky:), ale ještě je vkládej korektně, resp. vyzkoušej poté co vložíš, jestli jsou funkční. Poslední 2 příspěvky jsem musel opravit.
Martin Ráž Hoch (1832)|21.1.2008 12:19
Shamanixova WM6 Ultimate ROM 2.1 s Bigstorage

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=359917

Zkrátka okrájený Schaps 4.31 - Shamanix ale většinou dělá hodně kvalitní práci, takže kdo má zájem o vychytanější Schaps Lite, neváhejte.

ROM info:
OS CE 5.2.1948 ( Build 18548.0.7.0 )

Storage Memory: total: 74.43Mb; free: 71.91Mb
Program Memory: total: 50.77; free: 31.45Mb

Co je změněno na Schapsovo ROM:
Optimalizovány některé zdrojáky
Odebrány přebytečné obrázky
Odebrán registrový editor (CAB)
Odebrán Advanced Task Manager (CAB)
Odebrán MS Mobile Calculator (CAB)
Odebrány šablony Office
Změněny některé vyzváněcí tóny
Hezčí SmartDialer
Změněna startovací animace
Upraveny některé registrové klíče
Martin Ráž Hoch (1832)|21.1.2008 12:22
Berdova ROM 4.31 SuperStorage

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=361090

Upravená ROM Schaps 4.31 Lite

Modifikace:
Sloučená Extended Rom - Storage 76.27 MB
Není ArcSoft (MMS)
Není Calculator
Nejsou hry
Opraveno tlačítko #4 v nastavení
Obnoven Schapsův 12 tlačítkový správce připojení
VoIP povoleno
Syncing Animation
Martin Ráž Hoch (1832)|21.1.2008 17:33
Nejde spustit flashnutí ROM[QUOTE="krabicka"] Zdravim odborniky na stahovani novych rom.Po Novem roce se mi nedari otevrit na xp novou rom,kratce pred tim mi jeden odbornik provedl formatovani a ja od te doby na xp neotevru ani nemohu stahnout nove rom na svuj HTC TyTN prosim prosim reknete co tomu chybi ostatni programy funguji ale downgrade ne nevim co s tim.Děkuji[/QUOTE]To je poněkud vágně definováno co máš vlastně za problém... máš problém stáhnou soubor z internetu? Spustit soubor? Nebo přímo flashování ROM nefunguje?[QUOTE]Díky za odpověd jedná se o problém po stažení rom z internetu na disk počíteče při OS Windows xp home edition.Problém spočívá v tom,že tato rom nejde po svém stažení a uložení otevřít a soubor je označen jako RUUWrapper.exe a při pokusu o jeho otevření mi to hlásí že Správná inicializace aplikace (0xc0000135) se nezdařila.Ostatní prográmky s koncovkou .exe jdou otevřít normálně.Takže nejde romka přetáhnout přes kabel a AS do týtna,protože nejde z výše uvedeného duvodu otevřít.Děkuji[/QUOTE]Vím, že např. pro flashování ROM je nutný .NET framework, ale nějak nechápu co vlastně popisuješ.[QUOTE="krabicka"]...opravdu to chtělo ten framework jenže mne to nenapadlo ještě mnohokrát moc moc moc a moc děkuju [/QUOTE]
Mira_ce4you_oldd (192)|22.1.2008 15:01
Berdova ROM 4.31 SuperStorage

tak jsem vcera tuto ROMku nainstaloval a moc se mi libi. Rychla, stabilni, coz se mi jiz delsi dobu nepostestilo (ani u Schap's ani u K's). Jedine co mi zlobi je Comm Managers. Nejprve nesel spustit, ale po doinstalovani Schap's Comm Managers jiz spustit jde, ale je trochu "necitelny", ale pouzitelny.
Pokud najdu nejaky problem, dam vedet, jinak jsem opravdu spokojenej (kratce testovano).

EDIT: treti den a slape bez jedineho zavahani. Z meho pohledu se opravdu povedla :)
Mira
gulii (140)|27.1.2008 13:03
Zvěsti o ROM 6.1 pro Hermes

Nechci tu šířit neověrřené informace, ale zde jsem narazil na info o WM 6.1 ROM pro Hermese :O
Martin Ráž Hoch (1832)|27.1.2008 22:03
Popravdě, dokud neuvidím, neuvěřím;)... spíš bude zásadnější, až si tuhle ROM (jestli bude) vezmou do parády další kuchaři jako základ pro svoje dílo... no jsem opravdu zvědav;)

Smazat
gulii (140)|27.1.2008 22:33
Tlachaníčko o WM 6.1

Taky jsem moc zvědavý ;) Dokonce se ozval i Faria.... :O Podle me to ale nebude zas takova revoluce :D Viděl bych to na nějaký Vista today plugin a bude po srandě ...

Smazat
Jameson_ce4you (51)|28.1.2008 13:56
Jak nahrát ROM - naposledy![QUOTE="Mbad"]Zdravím, předem se omlouvám pokud píšu do špatné části fora či dělám jinou chybu.Je nějak nad moje síly projet 29 stránek diskuze k WM6.Mám HTC TyTn od Vodafonu s WM5 a chtěl by jsem na WM6.Nedohledal jsem soubor ke stáhnutí či zkušenosti.Nešlo by prosím udělat nějaký souhrn nebo pokud existuje by jsem požádal o odkaz. mbad@atlas.cz, Děkuji a přeji hezký den[/QUOTE]Mbad: Tu mas info o postupe ako to naflashovat, odkazy na ROMky najdes vzdy pri jej popise...

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?action=topicreview&t=27667
Martin Ráž Hoch (1832)|29.1.2008 11:01
WM 6.1 ROM - 3.62.61.11 Build 19716 - zkušenosti

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=362846

Mne popravdě moc nenadchla a ze svého pohledu nemohu doporučit. Jako základ pro vaření je to super, ale tahle zprzněnina PDAViet je plná chyb a přebytečného softu. Rychlost je ucházející, ale reaktivnost K ROMce nesahá opravdu ani po kotníky. Osobně jsem se pokorně vrátil zpět a čekám, až si tuhle ROM vezme do parády nějaký schopný kuchař a vychytá u ní mouchy.

Spíš mě tam opravdu mrzí dodané aplikace od kuchaře, protože to je spíš víc na škodu. Kdyby to byla SuperClean varianta, tak OK...
mainboard_ce4you (97)|29.1.2008 14:01
WM 6.1 ROM - 3.62.61.11 Build 19716

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Bezhlavě jsem to tam ráno nacpal, a zatím maximální spokojenost, a že jsem tam nahrát toho softu :) Sice mi tak hodinu trvalo dostat odtamtud všechnu tu ohavnou zelenou, a dat tam Dizajn ALA Schap's ...... Ale zatím jenom tupě koukám :)

ROM:http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=20432
ROM DOWN: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
XDA- Novinky (EN) http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1861735&postcount=94
MMS : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

MRH Edit: Tag "CODE" není pro vkládání odkazů, kolikrát to mám opakovat?
Edit: Když to se tam tak dobře dává :) A FF mi to přečte jako URL tak jako TAK :)
MRH EDIT 2: Jenže FF je zatím pořád menšina a nutno vycházet z většiny:(
netino (185)|30.1.2008 06:04
Schap's WM6.1 Pro 4.40 Beta ROM



[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
KarhU (11)|30.1.2008 06:39
Schap's 4.40 BETA - NEFLASHOVAT

Netino, neflashuj to! Je to zatial nefunkcna betaverzia - ked to flashnes zobrazi sa ti upozornenie, ze BETA je ukoncena - neda sa to preskocit (zablokuje to system a vypne telefon) a budes musiet flashovat inu ROM ak chces svoj telefon pouzivat.

Toto sa da obist tak ze ROM flashnes ked nemas v zariadeni SIM kartu (a potom vypnes nastavenie casu zo siete ak sa ju tam rozhodnes vratit naspat). Ak ale telefon zosynchronizujete, tak sa dozvie skutocny datum a zase sa zablokuje.

TATO ROM JE NEPOUZITELNA NA BEZNE POUZIVANIE, NEFLASHOVAT!!!
KarhU (11)|30.1.2008 07:00
Rozdíly WM6 vs WM6.1[QUOTE="netino"]Vie niekto povedat laicky aky je rozdiel medzi WM6 a WM6,1 ????[/QUOTE]

Rozdiely:

1. SMS v prijatych spravach sa zobrazuju ako konverzacia v instant messengeri, ci maily v desktopovom Outlooku.
2. Moznost urobit Spell check (kontrolu pravopisu) SMS pred odoslanim.
3. Moznost vlozit do SMS predvoleny text (napr. pozdravy atd. - cokolvek si nastavite pomocou novej moznosti v menu.
4. Novy Today plugin "Getting started" odkazujuci na Help, kde su vam vysvetlene zakladne funkcie systemu - zbytocnost pre drvivu vacsinu ludi na tomto fore.
5. Nova zelena bootovacia Windows obrazovka a motiv (theme) pozadia - podla mna este horsia ako fialova Schapsova ;)
6. Novy spravca beziacich procesov a programov - oddeleny od ponuky Pamat (memory), zobrazuje nielen mnozstvo spotrebovanej pamate RAM, ale aj zatazenie procesora, pre dany proces ci program, nastavenie spravania tlacidla X sa tu nekona, cize ak pouzivate WkTask, iLauncher ci Pocket Plus, tak v tom mozete veselo pokracovat :)
7. Moznost prepinat cisla a emaily pri danom kontakte v zozname kontaktov lavym a pravym tlacidlom Dpadu (samozrejme len pokial dotycny viac cisel, emailov ma)
8. Nove rezimy zobrazenia POCKET IE - prepracovany Zoom, tymto sa priblizuje Picsel Browseru
9. Novy applet v pripojeniach umoznujuci jednoduchsie prihlasenie zariadenia do domen
10. Podla mojich benchmarkov o 25% rychlejsia praca zo subormi vo File Exploreri - praca so subormi je naozaj rychlejsia - cize asi tam boli nejake zmeny aj v jadre nielen v aplikaciach

To je zatial vsetko co som objavil, ak najdem nieco viac tak to sem dopisem.
Martin Ráž Hoch (1832)|31.1.2008 10:53
Pandora Naked 8b2 - Bepe's WM6.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=364060

CRCs PHK v12 Release 1 WM6.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=364216

Už se to množí:)
Martin Ráž Hoch (1832)|31.1.2008 10:59
KarhU aktualizoval benchmark o PDAViet

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=320370
Martin Ráž Hoch (1832)|1.2.2008 21:36
Hermes ShadoW 2.0 TE (WM6.1)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=364668

Popis:
OS 5.2.2021 Build 19521.1.1.0
ArcsoftMMS 4.0.31.36
Clear Temp 0.9.9
ConnectionSetup 1.0.31261.2
Esmertec Jbed 20070822.2.1
Hibernate 1.40
NetworkPlugin 1.0.29714.1
PIM Backup 2.8
Screen Capture 1.2
Simple RegEdit 1.1.2
SIM Manager 6.36
Synchro Time 0.95
Voice Speed Dial 1.2.071024
WM5torage 1.78
WkTASK 1.1.7.3c
NETCompactFramework 3.5
HTC HomePlug 2.1.1005.722a
HTC RandomAccess 4.0.8310720
HTC EnlargeStartMenu 1.1.31503
HTC AudioManager 1.2.919713
HTC CameraAlbum 1.0.1030720
HTC ActionScreen 1.0.1020720
Touch Dialer (2G Only)
Touch CommManager
Schapsovo ikony
6Mb PagePool
Martin Ráž Hoch (1832)|1.2.2008 23:28
ShadoW 2.0 TE - první dojmy

Zase po delší době nějaká ROM, která mne docela potěšila - je dobře vylazená, zdá se stabilní a rychlost je také velmi ucházející. Navíc 2G dialer s novou historií hovorů je roztomilý. Pokud chcete vyzkoušet WM 6.1, tak tato ROM nebude špatná volba.
netino (185)|2.2.2008 18:52
RanDomIze WM6.1 Big Storage Storm v2.06b

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=364617

Jameson_ce4you (51)|3.2.2008 16:26
Problém při upgradu ROM[QUOTE="cablik"]Ahoj lidi, můžete mi prosim pomoc s upgradem ROMky? Dělám to už asi pět hodin a nemůžu přijít na chybu. Pročetl jsem už všechny možný fóra a nikde jsem nenašel podobnej problém. Všechno dělám podle návodů:

http://www.mrvanx.org/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=26&limit=1&limitstart=2
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?action=topicreview&t=27667

a u bootloaderu HardSPL se mi vždycky stane, že se po chvilce přeruší synchronizace a po minutě, dvou mi to hodí chybu, že neni přípojenej.
Je to vždycky až po odklikání už všech obrazovek, kdy by mělo dojít k přepisu.

ActiveSync mám 4.5, NET Framework 2.0, tak fakt nevim už co s tim. Je to TyTn od T-Mobilu a mám tam teď WM 5 verze ROM: 2.21.2.7, Radio: 2.19.11, ExtROM: 2.21.2.111[/QUOTE]Napis hlavne verziu bootloaderu - ja by som tipoval, ze tam nemas HardSPL... Stlac lave OK, pravy Power a zospodu to resetni - a ked sa zobrazi trojfarebna obrazovka, napis, co ti to hodilo.. Ak tam nebude nic o "Olipro", tak je to jasne...

Ak je to fakt iba o USB, jednoducho to flashni cez kartu a mas po problemoch...

ZMAZAT alebo supnut do rozumnejsej temy, tu to nema co robit!
gulii (140)|3.2.2008 20:25
K's Rom v2.0 BETA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=365187

Popis:
- K's Rom v2.0 BETA - BigStorage SuperCID + Splash + Extended Rom
- Automatická instalace cabů– paměťová karta nezbytná
- Rychlý přístup do pokročilého nastavení z aplikace PHM Registry
- Bez SPL, Radia, Startovní animace, startovního zvuku
- Založeno na WM6.1 5.2.19716 build 19716.1.0.0
- Net Compact Framework 3.5
- Rychlé nastavení po hard resetu
- Bez Javy
- Aplikace uvařené do Extended ROM mohou být smazány ručně
- Aplikace nainstalované jako CAB z Extended ROM mohou být odinstalované

Chyby:
- Chybí stavová ikona v dialeru
- Poznámky se minimalizují okamžitě po spuštění dialeru - klikněte na "zavřít" pro ukázání poznámek
- Camera není schopná vyfotit nic
- Chybí zástupce Network Plugin
- Domain Enroll zatim neodebrán
- USB to PC nastavení v System místo v Connections

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

MRH Edit: Ach jo:)... hranaté závorky nedávat, ani nekopírovat (dělá to brikule). URL na domácí vlákno odkazované ROM dávejte prosím do úvodu příspěvku, přeci jen kdo nechce číst text, může rovnou hupsnout na zdroj. Obrázek je také podle mě lepší dát až nakonec, sice řekne nejvíc, ale také hodně příspěvek znepřehlední. Hlavně ale, jak správně reagoval Jameson - je to BETA, tak je dobré na to UPOZORNIT. Kdejaký nováček totiž hnedka naflashuje a zjistí, že ta ROM je tak děravá, jako cedník;). Chyby jsem do příspěvku doplnil a také jsem některé texty přeložil (!)... opakuji neustále, jsou zde i uživatelé, kteří nerozumí ani slovo anglicky.
Martin Ráž Hoch (1832)|4.2.2008 22:37
K's WM6.0 FINAL

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=350695

Změny:
- aktualizace HTC Random Access
- aktualizace HTC Streaming Media
- aktualizace HTC Audio Manager
- aktualizace HTC Album
- aktualizace Network Folder Plugin
- aktualizace Connection Setup
- aktualizace WMWifiRouter
- aktualizace K's tématu
- Přidáno Advanced Config V2.0
- Přidáno Enlarge Start Menu
- Odebráno PTT Fix
- Opraven ovladač klávesnice
- Opraveny různé ovladače včetně BT
- Optimalizovány některé EXE
Hans 20 (91)|5.2.2008 11:11
ShadoW 2.0 CE (Clean Edition)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=1890628

Po skvělé TE nyní snad ještě lepší CE (Clean Edition)