Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

stále málo paměti (navzdory miniSD 512 MB)

voska (12)|22.11.2006 10:39
Jakmile zapnu Qtek 8310 a zadám PIN, objeví se mi hláška
"Výstraha - Telefon nemá dostatek volného místa pro uložení. Uvolněte místo odstraněním starých a nepoužívaných položek."
Hláška se pak objevuje průběžně během dne, třeba když přijde najednou více e-mailů (průběžně je vždy mažu, stejně tak SMS). Hlášení o nedostatku paměti se objeví třeba i když chci trochu zvětšit nějaký obrázek, který přišel jako příloha mejlu (tak od 50 % nahoru). Mám v něm přitom přídavnou kartu miniSD 512 MB.
Nainstalovány mám tyto programy:
ClearVue Suite
CalcOne
ChessGenius
MultiFlashLight
SlovoEd
... vše na kartě.
Ta hláška se objeví i když chci natočit nějaké video.
Zkrátka pořád.
Přitom mám pocit, že místa by v mobilu mělo být dost. (nebo ne ?)
Poraďte prosím někdo co s tím.
Nebo lépe: není někde v Praze či okolí nějaká firma, která by mi nastavení mohla zlepšit ?
masch (45)|22.11.2006 13:53
Podívej se spíš po aplikacích, které jsou uložené přímo v zařízení a hlavně které jsou rezidentně spouštěné (i Today pluginy). Jejich postupným vypínáním přijdeš na to, která mrška si bere tolik paměti...
voska (12)|25.11.2006 11:33
Odebral jsem všechny programy, které jsem tam dříve přidal. A volné operační paměti bylo stejně pořád pouze nějakých 0,5 MB. Pomohl reset. Nyní jsou už zase všechny zpět - a v operační paměti zabírají nyní jen 7 MB - k dispozici zbývá 11 MB.
hujer_ce4you (142)|28.3.2007 12:31
Carabei (611)|28.3.2007 12:56
hlavne se asi podivej na soubor cemail.vol nebo tak nejak...z doby co jsem mel smartphone tak si pamatuju ze zabiral sakra hodne mista a i kdyz jsem vymazal vetsinu zprav, tak se jeho velikost nezmenila. jedina moznost je asi zazalohovat zpravy a prejmenovat tento soubor(vymazat nejde) a po vypnuti a zapnuti smartphonu se vytvori novy ale nezanedbatelne mensi, pak jen spatky nakopirovat postu. soubor bude rapidne mensi i kdyz tam budou vsechny zpravy