Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

English Taxus Learning - Jak zpoužitelnit učební texty na QVGA displeji?

overgrounder (176)|21.11.2006 19:08
Zdravím všechny,
dostala se mi do rukou vynikající učební metoda angličtiny a chtěl bych výukové texty dostat do PDA (Vario). Tyto texty sice mám jak v PDF tak v jednotlivých obrázcích, nicméně po otevření a zvolení fullscreenu se v PDA stanou nečitelné. Samozřejmě mohu použít zoom a rolovat, ale je to strašná otrava s překreslováním a orientací. Chtěl bych ty texty nějak upravit, popř. použít nějakou utilitku, aby jsem mohl číst jen posunem nahoru dolů. Tím se samozřejmě i ptám na to, zda-li někdo z Vás Taxus má a texty čte přes PDA (a jak to tedy řeší). Děkuji tímto všem za tipy či rady, jak to udělat. Moc byste mi pomohli. Díky všem...
Bobanovicz (511)|21.11.2006 21:56
Nevím jak moc potřebuješ zachovat formátování těch textů, ale je možnost si z toho udělat txt nebo doc, z PDF jde zkopírovat text a nebo použít recognizer.
overgrounder (176)|21.11.2006 22:20
Hm, to mne take napadlo, ale přece jen se mi nechce do přílišného nimrání. Formátování textu je právě nutno zachovat, neboť pod anglickým textem je doslovný překlad přesně ve shodných místech. Nicméně zkusím první lekci překopat a uvidím... Jinak dík.
CommanderZ (1798)|22.11.2006 08:34
Kdysi jsem se ptal na neco podobneho



link
overgrounder (176)|22.11.2006 18:25
A jak se ti to tedy nakonec podarilo vyresit? Je tam zmineno nekolik alternativ, ale u zadne z nich nevidim vysledek typu "ano, funguje!!!"
jval (453)|24.11.2006 10:18
Taky jsem si s tim dost hral a nakonec jsem to dostal do celkem solidni podoby, ale nemam to tady ssebou. Musim se podivat doma, kam jsem to zalozil.

Dokonce mam dojem, ze jsem to udelal jako elektrotronickou knihu a pak kdyz jsem to prohlizel v Mobibook Readeru, tak tam je autoscroll funkce.
overgrounder (176)|24.11.2006 21:15
[QUOTE="jval"]Taky jsem si s tim dost hral a nakonec jsem to dostal do celkem solidni podoby, ale nemam to tady ssebou. Musim se podivat doma, kam jsem to zalozil.

Dokonce mam dojem, ze jsem to udelal jako elektrotronickou knihu a pak kdyz jsem to prohlizel v Mobibook Readeru, tak tam je autoscroll funkce.[/QUOTE]

Zapřísahám tě, najdi to :)) Moc bys mi pomohl a ja bych ti byl nadosmrti vděčný...:O
jkubovic (45)|25.11.2006 09:27
Myslím, ze by sme mali zaujem viaceri, ak to najdes, tak Ti budem aj ja nekonecne vdacny.
overgrounder (176)|25.11.2006 11:23
Zkoušel jsem soubor PDF s obsahem knihy konvertovat pres Mobipocket do .prc souboru. V readeru se to zobrazi, bohuzel je to stejne jako v klasickem PDF Vieweru. Cili k nicemu.:no:
jval (453)|28.11.2006 13:54
Boha, ja na to zapomnel, tak snad zitra to dodam, kdyz to najdu.