Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WiFi - na co kdo používáte?

bkf1_ce4you (368)|20.11.2006 12:12
Zdravím všechny,
zajímalo by mě, na co kdo používáte WiFi;) Mě se zatím zdá WiFi jako více-méně nepotřebná součást PDA tak bych rád věděl názor někoho, pro koho je to naprosto zásadní věc;)
osch (1330)|20.11.2006 12:14
[QUOTE="bkf1"]...Mě se zatím zdá WiFi jako více-méně nepotřebná součást PDA ...[/QUOTE]Děláš si srandu, že? WiFi je to jediné, co postrádám v jinak do dnes skvělé mašině jakou je MDA II. A taky asi jediný důvod, proč se poohlížím po něčem novém. Jedině s WiFi.
bkf1_ce4you (368)|20.11.2006 12:24
Mno ale na co ho tak nutně potřebuješ?
Docent (1234)|20.11.2006 12:26
Ráno si přes Wi-Fi stáhnu do Axima RSS kanály a v MHD si pak v klidu přečtu novinky...
bkf1_ce4you (368)|20.11.2006 12:31
A přes BT to nejde?
timur_ce4you (3)|20.11.2006 14:00
Pouzivam u PDA WiFi hodne. Mam doma WiFi AP takze web, posta, pres vpn do prace, sprava serveru pres telnet, ssh, vnc, terminalovy klient. Pres BT bych musel mit v provozu i notas.
V praci pres WiFi - pokud se pohybuji po baraku a pobockach, nemusim nutne tahat notas. Pokud jde o neco, co PDA nezvladne, dojdu si ke stolu.
Na cestach je po hotelech i ve firemnim byte vzdy WiFi pripojeni, takze viz pouziti doma.
Mimo civilizaci pak pripojuju pres BT&GPRS/EDGE, ale namlsany z WiFi jen kleju na rychlost.
Surgical (2364)|20.11.2006 14:10
Mam v PDA WiFi, abych stval lamy, ktere ho tam nemaji :) Jednak jim dokazuju, ze ho mam vetsiho a jednak ho velmi dobre prakticky vyuziju....od RSS pres Skype az po mail a pocasi...a jine, treba streamovane radiostanice a dokonce TV. Vse bez jakehokoli zadrhele a....ZADARMO :)
Ivo Pokorný (400)|20.11.2006 14:54
[QUOTE="bkf1"]A přes BT to nejde?[/QUOTE]

Jasne ze jde, jen k tomu musi byt do 10m od PC, mit ho zapnute atd. ;)
Docent (1234)|20.11.2006 14:56
[QUOTE="bkf1"]A přes BT to nejde?[/QUOTE]
Jde, jenže to bych kvůli tomu musel pouštět stolní PC... Takhle se doma píchnu na svoje APčko. Kromě RSS třeba ještě ICQ z pelechu, nebo internetové rádio nebo kouknu před usnutím na zprávy ;) .
Zdenek Malinsky (9781)|20.11.2006 15:14
Wi-Fi to je vlastně něco jako mikrovlnka v kuchyni. Ale párky jsem s tím ohřívat ještě nezkoušel. :D :D


Teď trošku vážněji: wifi se můžeš připojit doma k AP nebo někde v restauračce nebo kavárničce, kde mají free (frí) Wi-Fi.
PatrikL (383)|20.11.2006 15:36
PDA bez wi-fi nikdy;) Ja sa pripájam na bratov notebook a ešte v centre na námestí :) Jediná zlá vlastnosť wi-fi v pda je spotreba energie;)
weszter (231)|21.11.2006 19:23
mám doma internet po kabelovce - přípojka samozřejmě v tom nejblbějším místě v bytě. vyřešil jsem to wifi accespointem - ten se mi za sedačku vejde :). připojuji tím svoje stolní pc v pracovně, služební notebook, soukromé pda, moje žena tím připojuje soukromý notebook, služební notebook a služební pda. wifi je v podstatě jediný rozumný způsob, jak toto všechno připojit.
Funguje mi to asi tak, jak zde už někdo popisoval. ráno vstanu, zapnu pda a wifi, než vyřídím ranní sprchu, stáhnou se mi zprávy rss a maily, předpověď počasí, stáhnu si POI s dopravou do TOMTOMa, místo čtení novin na toaletě vyřídím nejdůležitější maily a pak vyrážím do práce :) myslím si že pro mě by pda bez wifi ztrácelo kouzlo...
Karel Hoffman (2)|25.11.2006 18:29
Koupil jsem si předevčírem MDA Vario a to jen kuli Wifi. (Ale ještě jsem to nerozchodil) Wifi mám doma a nebaví mě kuli emailu zapínat stolní PC
Surgical (2364)|25.11.2006 20:17
No na takhle formulovanou stiznost je tezka rada.
Co mas doma za WiFi sit? Pripojujes ni i jina zarizeni? Je otevrena nebo zabezpecena (a kdyz, tak jak), mas povolen broadcast SSID nebo SSID je skryte atd. atd. atd. Popis, pak se to snad da dat dohromady.
Jimmbo_ce4you (9)|26.11.2006 10:09
WI-FI v PDA je skutečně fenomén, doma sice nemám AP ale i tak bych si bez WI-FI nedovedl představit PDA. Ve spoustě kavárnách je free WI-FI a to je neocenitelná věc.