Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC P3300 - Artemis, vše okolo ......

Slamka_ce4you (79)|12.1.2008 16:39
Samozrejme že dávam správne číslo, preveril som to asi x-krát... Kua, hnevá ma to.... :((
ja.prvni (42)|13.1.2008 11:26
Poradí někdo jak synchronizovat smsky z mobilu pod WM5 s Outlookem XP pod WinXP?
RStein (2012)|13.1.2008 11:33
Slamka: Je to opravdu Artemis? Ne nejaka brandovana verze od operatoru? Myslim, ze ty cisla u baterie jsou dve...
Slamka_ce4you (79)|13.1.2008 12:18
Je to 100000% Artemis. Nekupoval som to u žiadneho operátora, nemá to žiadne stopy po nikom, čistý holý Artemis..
A číslo nevezmú ani za svet.. Asi im napíšem e-mail, čo iného mi ostáva?!?

Na nálepke je jedno číslo a pod batériou je rovnaké ale s dodatkom "F" ktoré je odsadené asi tak štyri znaky... Skúšal som všeličo, nič nezobral..

Pošlem im e-mail s IMEI číslom, S/N a aj P/N a nech to riešia...
RStein (2012)|13.1.2008 12:56
Slamka: Jasne, ja jen vim, ze jsem minuly rok take nemohl Artemis zaregistrovat, a pote jsem zjistil, ze tukam jine cislo/nebo v jinem nez ocekavanem formatu. Navic celz HTC Club byl v plenkach a bylo to na praci s nim znat/
Ale to nebude asi vas pripad. Tipuji, ye uz jste vyzkousel ledaccos. ;)
Streep (1)|17.1.2008 18:41
Zdravim.chci se zeptat.v recenzi je napsano ze Artemis ma budik, kalkulacku atd...kde trebas najdu ten budik ....nikde ho nemuzu najit
J85k2 (34)|17.1.2008 18:49
start / nastavení / hodiny a připomenutí / záložka připomenutí :)
osobně doporučuji AlarmClock info: http://page.freett.com/todamitsu/AlarmClockE.htm
Slamka_ce4you (79)|18.1.2008 09:07
Neuveríte, ale dnes sa mi podarilo registrovať sa v HTC klube.. :D
Samozrejme zadal som rovnaké S/N číslo ako x-krát predtým. Je možné že predajca musí niekde zahlásiť predaj daného zariadenia a až potom je umožnená registrácia?? Inak mi to nejde do hlavy.....
Fány_oldd (73)|18.1.2008 13:17
Chci se zeptat jestli neni nejaka jina moznost synchronizace kontatku z Outlooku do MDA.

Když se z Outlooku synchronizují kontakty pres AS - ale uz dale nechci pouzivat synchronizaci kontaktu, kdyz ale v AS zrusim synchronizaci kontaktu tak mi vyskoci hlaska ze budou smazany kontakty z MDA - coz nechci.
Je nejaka jina moznost jak dostat kontakty z Outlooku do MDA??
(T-Mobile MDA compact III - WM6)
MilanSu (823)|18.1.2008 16:07
Jednou synchronizujes, a pak se muzes pripojovat jako host a nebo zrusis profil a zalozis si novy, kde hned das nesynchronizovat nic. I kdyz naopak prinos AS vidim prave hlavne v te synchronizaci, na co jineho ho pak vubec pouzivat
Slamka_ce4you (79)|20.1.2008 00:25
Aký autodržiak používate?? Nemám moc v láske univerzály s napájacím káblom ktorý musím stále pchať do mašinky, niečo rozumného som našiel tu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Žiaľ, clip na ktorý sa to montuje sa dodáva cca až mesiac, možno aj dlhšie. Dá sa to rozumne pripevniť na klasickú prísavku??
Máte s týmto niekto skúsenosti??
Prípadne ako som hovoril, aký autodržiak používate (podľa možnosti s napájaním)??
Surgical (2364)|20.1.2008 09:50
No, co máš za auto? Sunnysoft teď drží skladem ProClipy pro spousty značek aut, takže s čekáním, pokud nemáš zrovna Ferrari, nebývá problém.
Jinak osobně ten tebou zmiňovaný držák momentálně používám k absolutní spokojenosti, i pro předchozí zařízení jsem měl vždy Brodit aktivní držáky a v dané kategorii neexistuje nic lepšího a bezpečnějšího (na celém světě).

P.S. na přísavky se vykašli...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Slamka_ce4you (79)|20.1.2008 12:29
OKi, super, díki, objednávam... :D
Shemik_ce4you (107)|23.1.2008 12:49
No ja jsem nakonec skoncil u univerzalu. Kdyz jsem Aretemise koupil u VF, tak k nemu byl i drzak, ale byl to univerzal, oproti origo HTC s dokem, ktery inzerovali na strankach, tak jsem s nim zasel do prodejny VF a i tam korutili hlavama, jakto, ze tam neni origo, tak jsem si ten univerzal v prodejne vymenil za origo a zavolal na linku VF, abych jim vynadal, ze me chteli odrbat a jestli o tom vubec vi, ze maji v krabicich misto origo drzaku univerzaly, ale tam mi vysvetlili, ze tam zrovna nove zacali davat ty univerzaly, protoze ty origa se jim vraceli a byli s nimi potize, coz v te prodejne jeste nevedeli, tak mi to nerekli a ochotne vymenili. Je fakt, ze mi tam Artemis opravdu nesel zasouvat, tak jsem jak tydyt bezel opet do prodejny a tam si na zaklade VF-linkou avizovanych problemu, nechal vymenit origo drzak nazpet za univerzal. Bohuzel az potom mi tady nekdo napsal, ze mi Artemis do origo drzaku nesel zasouvat, protoze jsem z nej nevyndal stylus, coz me vzhledem k tomu, ze to je muj prvni telefon se stylusem opravdu nenapadlo, v prodejne o tomto take nepadlo ani slovo a uprimne receno i zpetne mi to pripadalo jako dost nelogicka potreba. Otazka je, zda opakovane problemy s timto drzakem o kterych na lince VF mluvili neplynuli, prave z nevedomosti lidi o nutnosti vyndavat stylus, nebo zda tam byli nejake skutecne problemy, ale v kazdem pripade uz mi bylo blby jit si to tam menit potreti, tak jsem se na to vykaslal a nasel si na tom nejaka ta pozitiva.

U origo drzaku bych sice nemusel neustale pripojovat kablik (o coz mi puvodne slo), ale zase bych musel vyndavat a nekam v aute umistovat stylus (ktery za jizdy opravdu nepotrebuji) a nelze snuru od tohoto drzaku pouzit v jinem voze bez demontaze celeho drzaku. (Sem tam se vezu jinym autem a ocenil bych mit s sebou jen nabijeci snuru, kterou bych si s timto drzakem musel dokoupit, protoze ta rigo snura ma jiny konektor do doku a az teprve z doku kouka mini-usb.)

U toho univerzalu, pravda nevypada tak pekne a musi se pripojovat kablik, ale neni potreba vyndavat stylus a snura lze brat s sebou jen jako nabijeci, bez demontaze celeho drzaku. Takze co se ukonu navic tyka, tak uz je asi jedno, zda pripojovat kablik ci vyndavat stylus. Vznikla volba mezi hezcim drzakem bez nabijeci snury navic, nebo mene hezkym se snurou, ktera jde pouzivat i bez drzaku.

A pravda jeste jeden rozdil tam byl a to v delce nohy drzaku, ten univerzal ma vyrazne delsi nohu, coz se v mem pripade jevilo jako dulezite (VW Sharan ma celni okno hodne daleko od ridice), ale nakonec jsem jej stejne pripevnil na vertaci mrizku, kterych tam mam hodne, protoze i ta delsi noha byla do tohoto auta pomerne kratka a univerzal drzak moznost uchyceni do mrizky mel, origo drzak touto moznosti nedisponoval.
Slamka_ce4you (79)|24.1.2008 07:38
Ďakujem za vyčerpávajúce info!
Chápem že vyberať stylus je v podstate to isté ako stále zasúvať nabíjačku, po pravde - nič moc.. :))
Objednal som ten Brodit, potom napíšem ako som spokojný. Ja 99% času strávim v mojom aute, takže hľadám riešenie pre moje auto a ak už budem aj v inom, vydržím bez nabíjačky, dúfam.. :cool:
Slamka_ce4you (79)|24.1.2008 22:49
Našiel som drobný nedostatok - počas jazdy autom používam BT sluchátko. Keď mi príde hovor, Artemis mi ukáže že mám hovor. To je všetko OK.. :)

Ak mám zapnutú navigáciu a zodvihnem, hovor sa mi do sluchátka prepne až po cca 2-3s hovoru. Je to trošku neuser friendly... :?
Je nejaká možnosť ako toto elimonovať? Alebo to proste procesor všetko nestíha - navigáciu a súčasne BT hovor??

Keď nenaviguje a len je v stand-by režime, tak sa hovor do sluchátka prepne okamžite..... :yes:
Shemik_ce4you (107)|24.1.2008 23:16
Me Artemis prepina do BT ihned i pri navigaci.
Slamka_ce4you (79)|24.1.2008 23:17
Ešte to odtestujem, možno bola len zlá konštalácia hviezd.. :sarcastic:
MilanSu (823)|25.1.2008 01:06
Na tak mně sice přepne hned do BT sluchátka, ale stejně to chvíli trvá než se může začít hovořit (to tak může být ty 2-3 s). Vždycky na to zapomenu a řeknu dobrý den, bla bla a na druhý straně nikdo nic neslyší.
Slamka_ce4you (79)|6.2.2008 22:54
Tak som dnes namontoval do auta Brotit držiak a vyzerá to veeeeeeeľmi dobre a maximálne užívateľsky príjemne. Uvidím ako budem ráno spokojný.. ;)

Čo sa týka toho časového posunu, je to skutočne tak že mi hovor do sluchátka prepne až za cca 2-3s, musím si na to zvyknúť...
Slamka_ce4you (79)|7.2.2008 21:12
Takže - dňová skúsenosť s držiakom brodit dopadla zvláštne.. :disgusted:

Medzi skutočné plusy určite patrí to že Artemis sa ani nepohne, frží perfektne na svojom mieste a samozrejme nabíja jedna radosť. Klobúk dolu pred takým držiakom..

Montáž držiaka je kapitola sama o sebe - v balení pribalili menšie šróbiky na prišróbovanie základne guľového kĺbu ako v nej boli diery, takže nastúpil kutilizmus a pomohli šróbiky od PC skrine. :yes: Do clipu je potrebné samozrejme vyvŕtať dierky, ani tie originálne šróbky nešli zašróbovať, tak je tvrdý... Ale namontované úspešne..

Trošku však ako nevýhodu (a dosť veľkú) som zbadal že po vytiahnutí Artemisa z držiaka je na bokoch, kde je na držiaku istiaci plast, Artemis proste ošúchaný. A to po jednodňovom používaní držiaka.. Nechcem vedieť ako bude vyzerať po týždni.. Chýba v držiaku nejaké polstrovanie mäkké, aspoň na niektorých miestach.. Čo s tým?!????
Vďaka..
Shemik_ce4you (107)|7.2.2008 23:32
Pokud to nici telefon, tak reklamovat.:cool:
J85k2 (34)|7.2.2008 23:36
jj stim osoupavanim to mohu taky potvrdit.
Slamka_ce4you (79)|8.2.2008 01:23
[QUOTE="Shemik"]Pokud to nici telefon, tak reklamovat.:cool: [/QUOTE]
Reklamovať čo, držiak Brodit alebo Artemisa?!?? :D :D :D
Myslím že to sa bude takto ošuchovať nech je ten držiak ľubovoľný kúsok, je to proste plast na plast a s tým si nepomôžeš....
Surgical (2364)|8.2.2008 06:20
Hm, zvláštní....
Nikdy jsem s montáží Brodit držáků neměl problém....Dodané vruty mi vždy do Proclipu šly našroubovat bez předvrtávání, měly odpovídající průměr i délku, svého Artemisa zastrkávám do držáku již 7 měsíců evrydej minimálně 2x (ráno do práce, večer z práce) a jakoukoli stopu po ošúchávání jsem na těle strojku nezaznamenal....
Žeby volajaká "čínsko-vietnamsko-thajsko-rumunská" kópia s nedodržením výrobních tolerancí, použitím jiných plastů,vrutů apod.??
Nebo držák primárně pro jiný strojek??? Např. O2 Orbit má jiný držák, než origo HTC3300...
Já bych reklamoval - držák.
macula_ce4you (691)|8.2.2008 07:19
Já na Orbitu také nepozoruji žádné odřeniny od držáku. Ale na Variu jsem je měl. Oba držáky byly značky Brodit určené pro to konkrétní zařízení.
Shemik_ce4you (107)|8.2.2008 09:20
No na predesle strance jsem popsal jaky problem jsem mel s origo drzakem ja, respektive vice problemu, pri cemz jeden z tech nejvetsich byl porave se zasouvanim, proto jsem nakonec skoncil u univerzalu (viz obrazek) a jsem s nim uz pres pul roku spokojeny. Pravda, hezci, nez origo neni, ale telefon se zasouva mezi penove postranice a zadne poskozeni nehrozi. :D
00263127_RIMG5201_D1bm.jpg
Slamka_ce4you (79)|8.2.2008 09:45
Je to určite originál Brodit na Artemisa, kontroloval som to. Vyfotím Vám dodávané šróbiky, ak ich ešte niekde nájdem, avšak asi bez fotky ako "pasujú" do tých dier to bude nanič. Proste diera bola fakt väčšia ako hlavička šróbika, ten síce neprepadol skrz, ale ločkal dokonale.
Na Artemisovi som si všimol že to ani v podstate nie je oškrenina na mašine, ako len čierna šmuha, stopa po čiernom plaste držiaka, ktorá ide prstom zoškrabať. Dúfam že to tak zostane aj ďalej a až sa ten držiak "vyjazdí" že nebudú ani tie. Dúfam.... Vyfotím Vám to v priebehu víkendu, práve dnes som nechal auto doma...
Slamka_ce4you (79)|11.2.2008 13:54
Tak tie odreniny čo som spomínal boli len čierne šmuhy z "nevyjazdeného" Broditu, po skoro týždni používania už nie sú žiadne stopy a ani čmuhy.. :D


Počujte, prečítal som si celé toto vlákno, ale nikde som nenašiel rozumný návod ako Artemisa spojiť cez BT s PC. Občas je výhodnejšie mať to spojené cez BT, ak chcem niečo do mašinky (Artemisa) posielať a súčasne s ňou niečo robiť napríklad v susednej izbe.

Ak dám v PC vyhľadať BT zariadenia v okolí, nájdem Artemisa ale ako jedinú službu mi ponúka "Network Acces Point", čiže kvázi modem cez BT.

Ak dám v Artemisovi vyhľadať BT zariadenia v okolí, nájde mi môj PC a ponúka mi možnosť služby "serial port" a "BT stereo". Aj keď dám serial port, viac na tom nerozchodím, nedokážem ich nejako rozumne spárovať, že by som na Artemisovi mohol brázdiť po adresári v PC a naopak... Dá sa to?? Ako na to??

Alebo mám moc ružové okuliare a Artemis, teda celkovo WinMobile si rozumie len s Microsoftovým BT?? Mám doma Epox USB BT kľúč a ten má drivre od Toshiby. Ale nikdy som s tým nemal problém, vždy som všetko úspešne spojil a fungovalo to dokonale..
Birk0v_ce4you (1)|12.2.2008 07:18
2slamka:
tady by meli tvuj problem vyresit :[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dbeer (17)|29.2.2008 09:04
Chlapi prosím vás pojede mi v artemisu sdhc karta o velikosti 4Gb nebo vyšší? mám Rom 3.15.113.2 csy dekuju za info
PhSnake (872)|29.2.2008 10:23
nev iem ci rom co mas je T-Mo WM6 ak ano tak pojde.(8GB Sandisk testovane) ak nie a mas wm6 staci stiahnut driver.
dbeer (17)|29.2.2008 11:30
nemáš prosím tě link na driver? ty seš zběhlej a urcitě víš kde hledat . dekujuuu
Hary_ce4you (93)|29.2.2008 20:01
To dbeer: Tady ho máš:
http://rapidshare.com/files/95968233/ArtemisSDEnhancement.CAB
Shemik_ce4you (107)|1.3.2008 00:01
Panove, moc se v tom nevyznam, ale take touzim po moznosti pouzivani vetsi pametove karty. Tak jen kontrolni otazka.

ROM a vse ostatni mam origo tak jak to bylo po nakupu od Vodafone. Staci tedy jen nainstalovat vyse zmineny driver a pak by v mem Artikovi mela normalne fungovat SDHC karta 4 az 8 GB :?:

Dekuji Vam za odpoved. :)
Hary_ce4you (93)|1.3.2008 00:23
Se 4GB,a výše, kartami vs driver,zkušenosti nemám.Musel jsem aplikovat tento "patch" abych korektně rozjel už 2GB kartu.
Co ti brání to vyzkoušet?
Shemik_ce4you (107)|1.3.2008 01:33
No nerad bych kartu koupil a pak zjistil, ze je v necem problem, proto se ptam, zda to nekdo ma vyzkousene.

Ale ted si (podle nazvu) uvedomuji, ze tento driver uz tam asi davno mam, ten mi tady radili hned zpocatku jako ochranu proti ztrate dat z pametove karty (coz se mi jednou na zacatku take stalo).

Ale myslel jsem, ze tento driver se zprovoznenim SDHC karet nesouvisi, ze je to jen ta ochrana proti ztrate dat z jakekoli karty (ja tam mam obycejnou 2 GB SD kartu). Nebo se pletu :?:
Hary_ce4you (93)|1.3.2008 08:03
Ten driver tuším řešil katry nad 1GB.Tam se ztrácela data.

Nemusíš kartu hned kupovat.Zajdi do obchodu i s přístrojem a vysvětli prodavači oč jde a před ním kartu vyzkoušej.
Přece nebudeš kupovat zajíce v pytli :-)
J85k2 (34)|1.3.2008 11:19
to jsou teda rady :) pokud použiješ ofiko WM6 rom od Tmobile ,tak už umí SDHC karty (po lopatě: od 2GB vejš). pokud používáš jinou rom ,treba Vanilla rom do verze 2.01 ci O2 premium taxi najdi můj topic stránka 11 [code]https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19208&dd=0&fi=100[/code]
a stahni si driver pro SDHC.
Cabas_ce4you (23)|1.3.2008 12:01
Prosím můžete sem někdo hodit nastavení MMS pro T-mobile . Ten odkaz co tady byl je už nefunkční. Díky.
J85k2 (34)|1.3.2008 12:45
a co takhle se kouknout na T-mobile stránky??! to je moc složitý :)

zde je odkaz: http://t-mobile.cz/Web/ClientFunction.DownloadFile.axd?FileID=6fcd5b4e-b6c5-4476-8eb3-717754ed9f1d

a abys ses nemusel namáhat s hledáním je to stránka 12 !! :)
Shemik_ce4you (107)|2.3.2008 12:12
[QUOTE="J85k2"].....pokud používáš jinou rom ,treba Vanilla rom do verze 2.01 ci O2 premium taxi najdi můj topic stránka 11 [code]https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19208&dd=0&fi=100[/code]
a stahni si driver pro SDHC.[/QUOTE]
Sorracek, ze se jeste jednou ptam, ale pro jistotu, Tebou uvedeny driver mi umozni pouziti SDHC karet 4 a vice GB na mem zarizeni, ktere ma tyto parametry:

ROM verze: 1.12.405.1 CSY
ROM datum: 9/12/06
Rádio verze: 02.67.90
Protokol verze: 4.1.13.28
ExtROM verze: 1.12.405.9843
:?:
Zarizeni je zakoupeno s VM-5 u Vodafone a je beze zmen, jen tam mam nainstalovany ten patch na ztratu dat.

Dik za odpoved. Shemik. :)
J85k2 (34)|2.3.2008 12:20
používám WM6 na 5tkový verzi jsem to nezkoušel. Podle mě by to mělo fachat. Jinak stejně doporučuji přejít na WM6 jsou svižnějsí.
Shemik_ce4you (107)|2.3.2008 13:03
Tudy bohuzel pro me cesta nevede, protoze, VF mi sam OS z 5 na 6 nezmeni a kdyz to udelam sam, tak prijdu o zaruku, coz bych nerad. :cool:
zipiik (206)|2.3.2008 14:11
Myslim, ze pokud pouzijes oficialni upgrade HTC, tak o zaruku neprijdes.
Shemik_ce4you (107)|2.3.2008 14:15
Bohuzel prijdu, nejde o to zda je upgrade oficialni, ale o to, zda si ho delam sam. Tuto informaci mi dali ve VF. Uz jsem se po tom pidil driv, protoze jsem chtel WM-6.:?
peterss_ce4you (73)|2.3.2008 15:46
pokud ti to pomuze, tak je na eDisku WM5+Ext ROM vodafon. link v podpisu
J85k2 (34)|2.3.2008 16:00
nebo taky ofiko WM5 ROM s ext.rom je přímo na webu vodafone resp. techforum.cz :yes:
Shemik_ce4you (107)|2.3.2008 16:14
Dik, ale uz jsem mimo, temto pojmum nerozumim. Slo mi o to, zda je nejaka moznost na WM5 pouzivat SDHC kartu 4 az 8 GB. Koukam, ale ze pro me je realizace teto veci spanelska vesnice vic nez jsem cekal. Neva, ten 1,5 roku to se 2 GB vydrzim a v pristim tel to uz snad bude automaticke.
zipiik (206)|2.3.2008 19:41
[QUOTE="Shemik"]Bohuzel prijdu, nejde o to zda je upgrade oficialni, ale o to, zda si ho delam sam. Tuto informaci mi dali ve VF. Uz jsem se po tom pidil driv, protoze jsem chtel WM-6.:? [/QUOTE]

koukam, ze informace z VF muzou byt nadherne protichudne :( - viz http://www.techforum.cz/ptejtese_detail.php?pid=19854

odtud -
http://www.techforum.cz/detail_mt.php?mt=406 - se da stahnout original Vodafone ROM, takze v pripade problemu s reklamaci se da flashnout zpatky.