Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tuning iGO

oltcit (1098)|18.9.2007 21:50
Tož teda takto:Nastavenie>Rychly zoom:
Rychly zoom-OFF
Prehliadac rezim-OFF
Obnovit zamok na poziciu-ON
Obnovit rychly zoom-OFF
Potom si nazoomujes ako potrebujes a malo by to aj tak ostat.Pri prepnuti do mapy a spat si to zoberie nastavenie z mapy,cize AJ V MAPE TREBA DAT IDENTICKY ZOOM ako v rezime navigacia a vtedy pri prepinani to ostane nezmenene.Uroven zoomu je dobre nastavit aby pri manevroch tieto boli citatelne.Trosku zo zaciatku krkolomne,ale malo by to fungovat,v simulacii to islo(so zapnutouGPS) pr tieto ucey by bolo asi dobr zakomponovat tlacitko (de)aktivacie rychleho zoomu priamo do plochy.Mozno neskor na to pozriem.V noci idem jazdit,tak to vyskusam naostro.Tato volba zobrazenia by mala pomoct aj pri spomalovani navigacie pri slabsich masinach.Uvidime:)
00236299_Screen007_GaKP.jpg
Sidon_ce4you (142)|19.9.2007 08:38
Jak píšeš ty tak jediné řešení je deaktivovat rychlý zoom aby to nastavení nevracel zpátky a potom si to manuálně nastavit. Jenže za největší problém považuji právě to, že i v mapě je potřeba mít stejný zoom jako v navigačním okně. Protože třeba když zastavím na benzínce tak přepínám do mapy a koukám se na mapu u které tím že s ní pracuji tak se rozhodí zoom. A zase musím zpátky nastavovat v navigačním okně takový zoom jaký potřebuji, což je dost zdlouhavé a zdržuje to. Už je mi jasné že v systému se to to teda přednastavit nedá, ale bylo by to super, potom bych mohl mít zapnutý i chytrý zoom.
Jak to tak vidím, tak si asi opravdu budu muset zvyknout buď na to že to budu každou chvíli nastavovat a nebo nechat zapnutý chytrý zoom a zkusit si zvyknout na ty malý mršky :)
Sidon_ce4you (142)|19.9.2007 09:06
Pokud by se nekomu hodilo k Riksovu skinu tak zde dávám soubor pro změnu pozadí GPS obrazovky. Na původní obrazovce je díky až moc načinčané grafice špatně vidět text a síla signálu satelitů. Přikládám i původní soubor pro srovnání.
Je zapotřebí vyměnit v ZIP souboru:
Riks4.6e.zip\igo_se1\320_240\daylight\gps_bg.bmp
Riks4.6e.zip\igo_se1\320_240\night\gps_bg.bmp
Marek_026 (65)|19.9.2007 09:27
Tak to vypadá hodně dobře :yes: díky
Sidon_ce4you (142)|19.9.2007 09:34
Přikládám i soubor pro případnou změnu bootovací obrazovky:
Je zapotřebí vyměnit v ZIP souboru:
Riks4.6e.zip\igo_se1\320_240\loading.jpg
Marek_026 (65)|19.9.2007 10:25
teď jsem zjistil že ta obrazovka satelitů je vlastně jen na šířku. Mohl bys to upravit, prosím, i na výšku? Díky moc.
Sidon_ce4you (142)|19.9.2007 10:29
Klidně to udělám, hned jak budu mít čas, během dneška, snad kolem oběda...
oltcit (1098)|19.9.2007 10:33
To sidon: takze ako som napisal,tak to funguje,osobne ale mi to nevyhovuje. Myslim ale ze to pojde zmenit systemovo,len to treba najst. Mozno niekedy. ;-)
Marek_026 (65)|19.9.2007 10:48
to Sidon: Díky moc To bys byl hodnej. A jinak je to skvělej nápad, protože jak se to znázornění změnilo tak ty satelity jsou vidět naprd.
Sidon_ce4you (142)|19.9.2007 13:13
[QUOTE="Marek_026"]teď jsem zjistil že ta obrazovka satelitů je vlastně jen na šířku. Mohl bys to upravit, prosím, i na výšku? Díky moc.[/QUOTE]

Takže jak jsem slíbil, narychlo jsem dodělal ještě soubor pro změnu pozadí GPS obrazovky při zobrazení "na výšku"
Je zapotřebí vyměnit v ZIP souboru:
Riks4.6e.zip\igo_se1\240_320\daylight\gps_bg.bmp
Riks4.6e.zip\igo_se1\240_320\night\gps_bg.bmp
Marek_026 (65)|19.9.2007 13:21
:yes: super díky..
Sidon_ce4you (142)|19.9.2007 14:11
To Olcit:
díky za pomoc při řešení mých problémů :)

Ještě mi není jasná jedna věc, když se nacházím třeba v Brně, mám GPS signál a chtěl bych si naplánovat a prohlédnout trasu třeba z Prahy do Tábora. Kliknu na Trasa - Úprava - Přidat. Potom přidám Praha a Tábor. Vrátím se do navigace (nebo do mapy), iGO počítá trasu a ejhle, najednou mi to do trasy započítá i aktuální pozici v Brně.
Jak prosím docílit toho abych si mohl trasu dopředu naplánovat a prohlédnout aniž by se mi do toho pletla aktuální pozice?
RadimK_ce4you (223)|19.9.2007 15:41
Ten skin s cervenou trasou vypada dobre, nemate ho nekdo? A k cemu vlastne slouzi polozka "automaticke sledovani" u chytreho zoomu?
tortoise (546)|19.9.2007 16:23
[QUOTE="Sidon"]ítá trasu a ejhle, najednou mi to do trasy započítá i aktuální pozici v Brně.
Jak prosím docílit toho abych si mohl trasu dopředu naplánovat a prohlédnout aniž by se mi do toho pletla aktuální pozice?[/QUOTE]
Na to existuje geniální rozšíření GPS Off. Tím si GPSku dočasně odpojíš a je to.
Sidon_ce4you (142)|19.9.2007 16:44
To už jsem takto taky chtěl řešit, jenže mě bohužel to odpojení GPS nefunguje. Kliknu na něj, GPS se odpojí, ale během 1 sekundy zase naskočí :( Takže bez odpojené GPS to nejde naplánovat? To by bylo docela naprd.
oltcit (1098)|19.9.2007 20:04
Doporucujem pouzivt volbu : Dotaz na automaticky prepocet. Vtedy sa ta spyta,ci ti to ma prepocitat vzhladom na aktualnu poziciu a bud potvrds,ze nie,alebo si to nevsimas(ak je to len nepresnost v map. podkladoch,akonahle sa dostanes na korektnu naplanovanu trasu,tak hlaska na prepocet sama zmizne(ale hlasovka dalej naviguje podla povodnej trasy :) )

PS alebo umiestni GPS pri takejto poziadavke(Brno.........) do kovoveho obalu s labyrintom kvoli odrazom,a tak pod. aby GPS stratila signal :D :D :D :D

edit: trasy ako take s nedaju ukladat do zasoby,ja to riesim tak,ze stabilne,naplanovane trasy si manualne prekopirujem zo zlozky My documents\iGO2006 do samostatne pomenovanych adresarov s menom trasy a odtial ich v pripade len prekopirujem naspat.POZOR funguje to len dokial sa nemeni verzia map a po restarte iGO(mapu nahrat treba pri vypnutom iGO) Existuje aj Javovska aplikacia od jedneho uzivatela,ale viac nefunguje ako funguje,tak pouzivam tento postup.Pre zrucneho programatora(co ja nie som) by urcite nebol problem napisat nejaky skriptik na vytahovanie a ukladanie tras.Ale osobne myslim,ze v dalsom prip.update to osetria.
oltcit (1098)|19.9.2007 20:15
[QUOTE="RadimK"]Ten skin s cervenou trasou vypada dobre, nemate ho nekdo? A k cemu vlastne slouzi polozka "automaticke sledovani" u chytreho zoomu?[/QUOTE]
Ktory myslis?
Ta polozka je na to,aby ked ju mas aktivnu a pracujes na inom mieste mapy ako je tvoja aktualna pozicia,aby sa po tebou stanovenej dobe automaticky preslo na sucastnu poziciu.
TimonJunior (34)|19.9.2007 21:33
Sidon: muzes sem soupnout svuj skin, moc se mi libi.
Vlada165 (676)|20.9.2007 07:47
[QUOTE="Sidon"]To už jsem takto taky chtěl řešit, jenže mě bohužel to odpojení GPS nefunguje. Kliknu na něj, GPS se odpojí, ale během 1 sekundy zase naskočí :( Takže bez odpojené GPS to nejde naplánovat? To by bylo docela naprd.[/QUOTE]

Ja to resim tak, ze v iGO nastavim docasne nesmyslny GPS port a je docasne odpojeno ;-) ...
Mirinda78_ce4you (22)|20.9.2007 15:26
Zdravím,

mám problém se skinem od Rikse. Funguje mi verze 4.5e a 4.6b, nic se ale nestane, když použiji verzi 4.6d nebo e. I-Go naběhne s původ.nastavením.
Nevím, kde je problém...

Nicméně bych měl např. k verzi 4.6b připomínku. Používám PDA na výšku a pokud použiji 3D zoom mapy města, tak se mi v horní části obrazovky, kde by mělo být volné místo nebo obloha, objevuje nesmyslný výřez z mapy, který mě ruší.

Máte podobné zkušenosti i u novějších verzí Rikse, když použijete PDA na výšku ?

Dík za info
Sidon_ce4you (142)|20.9.2007 16:33
[QUOTE="oltcit"]Doporucujem pouzivt volbu : Dotaz na automaticky prepocet...[/QUOTE]
Zase jsi zabodoval :) Je to fakt lepší a vyřešilo to i můj problém

[QUOTE="oltcit"]...alebo umiestni GPS pri takejto poziadavke do kovoveho obalu...[/QUOTE]
A nebo vždycky zalézt do protiatomového krytu :D

[QUOTE="vladas"]Ja to resim tak, ze v iGO nastavim docasne nesmyslny GPS port a je docasne odpojeno ;-) ...[/QUOTE]
Takto jsem to zezačátku párkrát udělal a jednou se mi to kouslo a úplně jsem si rozhasil GPS, tak už to radši nepokouším :) i když by to za normálních okolností asi nic udělat nemělo...

[QUOTE="oltcit"][QUOTE="RadimK"]Ten skin s cervenou trasou vypada dobre, nemate ho nekdo?[/QUOTE]
Ktory myslis?[/QUOTE]
Asi měl na mysli ten co je na tvém screenu v příspěvku z 18. září 2007, 21:50. V defaultních PROFILECH (SCHEME) totiž asi není žádné schéma, kde se trasa zobrazuje červeně. Je fakt že ta červená barva je dobře vidět, ale taky nevím jak to nastavit

[QUOTE="T!monJunior"]Sidon: muzes sem soupnout svuj skin, moc se mi libi.[/QUOTE]
Na těch obrázcích mám skin Riks 4.6e a snad nic neporuším když ho sem dám...
Soubor Riks 4.6e.zip zkopírovat do složky SKINS
Soubor Czech.zip zkopírovat do složky LANG
Já sám jsem si ještě upravil pozadí u GPS obrazovky kvůli lepší čitelnosti a dal jsem si tam svoji startovací obrazovku - viz moje příspěvky ze včerejška.
Panot (569)|20.9.2007 17:25
[QUOTE]Sidon:
Na těch obrázcích mám skin Riks 4.6e a snad nic neporuším když ho sem dám...
Soubor Riks 4.6e.zip zkopírovat do složky SKINS
Soubor Czech.zip zkopírovat do složky LANG
Já sám jsem si ještě upravil pozadí u GPS obrazovky kvůli lepší čitelnosti a dal jsem si tam svoji startovací obrazovku - viz moje příspěvky ze včerejška.[/QUOTE]

Skin už tu upravený je a taky je tam větší font na tlačítkách v menu. Nevím, jestli jsi použil mojí upravenou češtinu, nebo jinou, ale ta moje je přizpůsobená na skiny od Rikse.

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19106&dd=0&fi=380
Sidon_ce4you (142)|20.9.2007 18:08
Tak jsem to prověřil a zjistil jsem že v mém předešlém příspěvku jsem uploadnul to o čem píšeš ty, t.j. to samé co jsi vystavil na Rapishare, takže už by to mělo být to upravené od Tebe. Sám jsem v tom nic neupravoval, pouze jsem nabídl že si to každý sám popřípadě může doupravit podle mě...
Panot (569)|20.9.2007 18:40
[QUOTE="Sidon"]Tak jsem to prověřil a zjistil jsem že v mém předešlém příspěvku jsem uploadnul to o čem píšeš ty, t.j. to samé co jsi vystavil na Rapishare, takže už by to mělo být to upravené od Tebe. Sám jsem v tom nic neupravoval, pouze jsem nabídl že si to každý sám popřípadě může doupravit podle mě...[/QUOTE]

To je v pohodě, hlavně že se to dostane k dalším zájemcům. Jenom upřesni, jestli je to skin co jsem uploadnul na Rapidshare, tedy s jiným bootscreenem a upraveným fontem na tlačítkách menu, nebo je to verze bez úprav.
oltcit (1098)|20.9.2007 19:27
vsetky schemy co mam som dal na uvodnu strank vlakna,ten s cervenou sipkou ma nazov MioSweet. https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/19106

PS nieco sa mi mari,ze nejaky balik so schemami tu uz je:oops: zial nemozem to tu upravit,aby to bolo prehladnejsie,mozno neskor,teraz nieto casu.
Sidon_ce4you (142)|20.9.2007 19:39
[QUOTE="Panot"][QUOTE="Sidon"]Tak jsem to prověřil a zjistil jsem že v mém předešlém příspěvku jsem uploadnul to o čem píšeš ty, t.j. to samé co jsi vystavil na Rapishare, takže už by to mělo být to upravené od Tebe. Sám jsem v tom nic neupravoval, pouze jsem nabídl že si to každý sám popřípadě může doupravit podle mě...[/QUOTE]

To je v pohodě, hlavně že se to dostane k dalším zájemcům. Jenom upřesni, jestli je to skin co jsem uploadnul na Rapidshare, tedy s jiným bootscreenem a upraveným fontem na tlačítkách menu, nebo je to verze bez úprav.[/QUOTE]
Jak už jsem psal v předešlém příspěvku, je to to samé co jsi dal na Rapid, t.j. od Tebe poupravené (ode mne žádná úprava)

[QUOTE="oltcit"]vsetky schemy co mam som dal na uvodnu strank vlakna,ten s cervenou sipkou ma nazov MioSweet. https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/19106

PS nieco sa mi mari,ze nejaky balik so schemami tu uz je:oops: zial nemozem to tu upravit,aby to bolo prehladnejsie,mozno neskor,teraz nieto casu.[/QUOTE]
Ať hledám jak hledám tak MioSweet snad neexistuje :) Na úvodní stránce jsem ho nenašel a na Googlu taky ne, tak až budeš mít čas tak ho sem třeba šoupni :)
oltcit (1098)|20.9.2007 20:37
je to v baliku scheme.zip,treba ho rozbalit na jednotlive schemy ;)
Sidon_ce4you (142)|21.9.2007 06:53
Já jsem ale tydýt, to sem si nikdy vůbec na té stránce těch SCHEME nevšimnul :oops: Díky za upozornění, jdu je vyzkoušet.
TimonJunior (34)|21.9.2007 10:46
ja je ani nevidim :D:
Sidon_ce4you (142)|21.9.2007 11:39
No já už je tam vidím, ale pokud máš špatný zrak :D tak tady je "přímá linka"
https://www.ce4you.cz/forums/download_file.asp?f=7641&d=/files/forums/cz/0000181167/SCHEME_iGO.zip
TimonJunior (34)|21.9.2007 12:50
hmm, tak jsem si dal skin AndySK8.5.1 a kdyz kliknu v nemu na mapy mam error filed to open file...igo_se1/common/daylight/fullscroute.bmp
exiting aplication
nevite nekdo co stim?
Mudrunka (547)|21.9.2007 13:16
ano, dělá mě to taky. Nějakou dobu jsem se s tím taky trápil a nakonec jsem to vyřešil tak, že do mapy prostě nelezu. Když dám v navigaci „letadlo“, v podstatě se to tváří jako mapa. :sarcastic:
TimonJunior (34)|21.9.2007 13:18
uz jsem na to prisel...staci tady trosku hledat
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19106&dd=0&fi=240

uz funguje jak ma :)
Panot (569)|25.9.2007 23:58
Riks4.6f+čeština, kde je opraven bug v grafickém zobrazení satelitů na tachometru.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
oltcit (1098)|26.9.2007 07:55
Pane kolego co to nedate rovno sem,ja ked vidim RS tak sa mi resetuje pocitac:D A co tam je noveho,nejaky report by nebol? Ja teraz nemam cas tunit.;)
Mefisto (231)|26.9.2007 15:48
Je podekuji a dodam, zda by pro prehlednost nebylo lepsi davat odkazy na prvni stranku, hned by se to nove prichozimu lepe hledalo :)
Panot (569)|26.9.2007 17:18
[QUOTE="oltcit"]Pane kolego co to nedate rovno sem,ja ked vidim RS tak sa mi resetuje pocitac:D A co tam je noveho,nejaky report by nebol? Ja teraz nemam cas tunit.;) [/QUOTE]

Docela chápu Tvůj počítač, že se klepe strachy před podobnými odkazy, ale tenhle funguje v pohodě :D . Na RapidShare jsem to dal proto, protože jsem se naposledy dvakrát bezvýsledně pokususil uploadnout Rikse sem. Odkazy byly nefunkční. S reportem je to složitější, protože Riks je Rumun a Anglicky umí prachbídně. Z jeho vyjádření jsem moc nepochopil, co přesně to opravuje, ale vytušil jsem, že satelity. Z vlastní zkušennosti vím, že na tachometru se v pravé části objevovaly místo úrovně satelitů taková prázdná místečka. Myslím, že právě tohle to opravuje. Jiné změny nejsou. Češtinu dodávám automaticky, aby noví zájemci nemuseli lovit na starších stránkách.


PS: Tentokrát se pokus o upload zdařil hned napoprvé :yes:
Panot (569)|26.9.2007 17:19
[QUOTE="Mefisto"]Je podekuji a dodam, zda by pro prehlednost nebylo lepsi davat odkazy na prvni stranku, hned by se to nove prichozimu lepe hledalo :)[/QUOTE]

Ma první stránku může vkládat jen admin, nebo autor prvního příspěvku, takže smůla.
Mefisto (231)|26.9.2007 17:39
Skoda, zrovna do toho prvmiho OLCITOVA prizpevku by se to hodilo menit
oltcit (1098)|27.9.2007 13:15
[QUOTE="Mirinda78"]Zdravím,

mám problém se skinem od Rikse. Funguje mi verze 4.5e a 4.6b, nic se ale nestane, když použiji verzi 4.6d nebo e. I-Go naběhne s původ.nastavením.
Nevím, kde je problém...

Nicméně bych měl např. k verzi 4.6b připomínku. Používám PDA na výšku a pokud použiji 3D zoom mapy města, tak se mi v horní části obrazovky, kde by mělo být volné místo nebo obloha, objevuje nesmyslný výřez z mapy, který mě ruší.

Máte podobné zkušenosti i u novějších verzí Rikse, když použijete PDA na výšku ?

Dík za info
[/QUOTE]
Jo dela to,je to stara ,znama chyba,suvisi s obnovovanim obrazovky a priehladnostou farby,asi by sa musela vrchna lista spravit v solid farbe aby to nerobilo.Neviem,len tipujem,ja si to zatial nevsimam.
Mefisto (231)|29.9.2007 06:17
Vysel Riks 4.6g
Oprava : try to correct the bug with altitude
Panot (569)|29.9.2007 20:40
[QUOTE="Mefisto"]Vysel Riks 4.6g
Oprava : try to correct the bug with altitude[/QUOTE]

No jasně že vyšel, když jsem psal Riksovi, aby se pokusil opravit to zamrzání zobrazování nadmořské výšky v navigační obrazovce. Bohužel verze 4.6g to neřeší, takže nic nestahujte. Už jsem to otestoval. Riks totiž momentálně nemá žádné PDA a opravuje to naslepo. To jen na vysvětlenou.
Marek_026 (65)|29.9.2007 21:14
To jsem byl zase jednou zbytečně rychlej :D
Panot (569)|29.9.2007 21:29
[QUOTE="Marek_026"]To jsem byl zase jednou zbytečně rychlej :D [/QUOTE]
No to jsi byl naprosto zbytečně rychlej Marku, jediná změna je, že máš teď napsané na verzi skinu písmenko "g", místo "f" ;). Ta verze byla testovací a bohužel chybu neopravuje.
Marek_026 (65)|29.9.2007 21:34
no naštěstí jsem to jen stáhl....
Takže díky za info.:yes:
Faja (100)|30.9.2007 08:52
No mi se ve verzi f nezobrazuji krozovatky a radary a ani radary. Taky volba nastaveni radaru je v menu prazdna :o(((. Nebo delam nekde chybu?
Panot (569)|2.10.2007 00:20
Riks nahodil verzi 4.6h na testování s opětovnou korekcí výškoměru. Zatím nestahujte! Pokud by to bylo funkční, hodím to sem. Dneska přes den provedu test.

Dodatek:
Testem doma se to jeví, že to stále nefunguje správně. Po zapnutí navigační obrazovky výškoměr zamrzne. Pokud se tapne na ikonku satelitu a zpět, všechno pak funguje. Dal jsem feedback Riksovi, uvidíme, jestli něco vymyslí.
Panot (569)|2.10.2007 01:08
[QUOTE="Faja"]No mi se ve verzi f nezobrazuji krozovatky a radary a ani radary. Taky volba nastaveni radaru je v menu prazdna :o(((. Nebo delam nekde chybu?[/QUOTE]

Nevím, co tím myslíš, že se ti nezobrazují křižovatky. Pokud máš nahraný soubor s radary ve složce POI/SPEEDCAMS, pak se by se ti zobrazovat měly ty radary. Nevím jaké křižovatky ti chybí, upřesni problém.
Faja (100)|2.10.2007 19:45
Promin spatne jsem to napsal,krizovatkami jsem myslel v podstate radary ktere se definuji jako semaory s kamerama. Nez jsem nahral Rokse e tak sly, ted nejsou.Sice jsem taky reinstaloval cele PDA, tak nevim jestli nemuzou byt poskozene soubory s radary. Kdyby nekdo mel aktualni poslete na Faja1 zavinac seznam.cz. Dik
Panot (569)|2.10.2007 19:56
Tady máš poslední verzi kamer. Odzipovat a nakopírovat do kořenu karty do složky POI/SPEEDCAM. Pokud tam máš nějaké přechozí soubory (jsou tam tři), tak je všechny smaž. Po spuštění si iGO ty zbývající dva samo vygeneruje. Ještě se pak podívej na nastavení upozorňování na radary do menu iGO. Zřejmě to máš vypnutý a proto se ti nic nezobrazuje.