Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tuning iGO

DeadKenny (2)|25.7.2007 19:30
Ahoj vsichni,
nevite nekdo kde lze sehnat SSP 1.0 skin od autora jmenem sznyt? Madarsky neumim a nevim kde hledat. Diky za info.
Panot (569)|25.7.2007 19:45
[QUOTE="DeadKenny"]Ahoj vsichni,
nevite nekdo kde lze sehnat SSP 1.0 skin od autora jmenem sznyt? Madarsky neumim a nevim kde hledat. Diky za info.
[/QUOTE]

Seženeš ho právě na těch stránkách, o kterých píšeš, za poplatek, myslím že 10,-€ ;)
vodafor (24)|2.8.2007 22:09
Začal som jazdiť hlavne na prelome dňa a noci a vyskytol sami taký malý problém v Riksovom skine pri automatickom prechode na denné alebo nočné farby. Po automatickom prechode zostane šedé písmo na šedom podklade alebo čierne písmo na čiernom podklade pri údajoch o čase, vzdialenosti, nadmorskej výške. Pri ručnom prepínaní denného a nočného zobrazenia to nerobí, čo je ale počas jazdy dosť nepohodlné. PLS poradte v čom by to mohlo byť a ako to odstrániť.
Panot (569)|2.8.2007 22:39
Smiř se s tím, dělá to všem. Stačí jenom ťuknout na tu lištu po automatickém přepnutí denního a nočního režimu a je to pak v pohodě. Zase tak velký problém to myslím není.
freebird (61)|14.8.2007 22:26
Ahoj chci se s váma podělit o moje Boot Screeny:
[QUOTE="Panot"]Návod:
Otevřít v PC skin Riks 4.6, poté složky /igo_se1/240_320/kde vyměníte obrázek s názvem loading za jiný, který ale musíte pojmenovat také loading.

U landscape verze je postup shodný, akorát je potřeba otevřít /igo_se1/320_240/ dále je postup stejný.

Vkládaný obrázek musí být v rozlišení viz. výše, tedy /240_320/, nebo /320_240/, jinak se nezobrazí celý. Boot screeny, které jsou na této stránce jsou v tomto rozlišení, pouze Ford Focus je v rozlišení pro VGA displeje a je třeba ho zmenšit.[/QUOTE]
00229159_loading3a_pGFl.jpg 00229159_loading3b_uG05.jpg
Panot (569)|14.8.2007 23:08
Šikovnej kluk, je to mooooc hezký ;)
freebird (61)|15.8.2007 07:00
To Panot:
Díky :-) ! Prosim tě nevíš kde je v tom data.zip skovanej obrázek kterej je podklad pod satelity?
Chrono Leggionaire (187)|15.8.2007 08:01
to freebird

nešlo by je udělat pro VGA?:oops:
freebird (61)|15.8.2007 08:04
Jo to by snad šlo, jaký rozlišení má VGA?
Bucci_ce4you (217)|15.8.2007 08:12
[QUOTE="freebird"]To Panot:
Díky :-) ! Prosim tě nevíš kde je v tom data.zip skovanej obrázek kterej je podklad pod satelity?[/QUOTE]
igo_se1\320_240\daylight\gps_bg.bmp

pro noční je to ..\night\..
pro portrait je to ..\240_320\..
freebird (61)|15.8.2007 08:48
Díky Bucci, přesně tohle sem potřeboval. Chci časem udělat celej skin v tom barevnym provedení jako sem dělal ty boot screeny. Snad se zadaří ;)
Chrono Leggionaire (187)|15.8.2007 12:04
[QUOTE="freebird"]Jo to by snad šlo, jaký rozlišení má VGA?[/QUOTE]

640x480 (480x640)

děkuji moc
:)
vodafor (24)|15.8.2007 16:07
Fakt je to jednoduché urobiť. Ja používam zatiaľ výhradne landscape.
00229338_loading_QHCQ.jpg
freebird (61)|15.8.2007 22:11
Tak tady jsou moje slíbené Boot screeny pro VGA:
Návod je na předchzí straně
Chrono Leggionaire (187)|15.8.2007 23:46
ještě jednou děkuji, ráno to otestuji:))
Diker (1)|19.8.2007 17:14
Nový Riks 4.6d

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

zveřejněno na
http://www.gpspassion.com/
Panot (569)|19.8.2007 21:05
To už mám, ale nevidím jakoukoliv změnu. Přijde mi to naprosto shodné s Riks4.6c.
lachtan86_ce4you (0)|21.8.2007 18:44
cau chlapy :) pokud nekomu vadilo ze v novym skinu Rikse 4.6d neni auticko tak sem vytach skripty auticka z verze 4.6 a dal je do novy verze.. ma to este mouchy ktery sem nevedel jak odstranit..treba dys tahnete stylusem mapou pryc z trasy a kliknete na misto kde obvykle bejva pri navigaci sipka tak se tam objevi auticko, ale nevim jak to odstranit :( treba se vam to bude libit a omluvite ze to nefaka uplne na 100%..me se auticko misto sipky fakt libi :)) navod jak na to je jednoduchej.. do skinu rikse staci pridat/prepsat soubory z meho archivu s autickem..

Link:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Nicolas_ce4you (4)|22.8.2007 12:47
Ahoj, mám prosbičku, kam do toho skinu nahrát VGA obrázky aby byly při spouštění VGA? Díky.
Tony_X (11)|22.8.2007 18:19
Už som sa to raz pýtal, ale doteraz som nedostal žiadnu odpoveď. V slovenskom jazyku v súbore v_slo_f1.zip som si zmenil hlásenie pri opustení diaľnice z "call gen_nocross" na"call highway", aby ma iGO upozorňoval na opustenie diaľnice pri vzdialenosti 3 km, 1 km a 300 m pred výjazdom. Avšak pri upozornení na 3 km a 1 km to hlási namiesto "3 kilometre" a "1 kilometer" "3 kilometrov", resp. "1 kilometrov". Vedel by mi niekto poradiť, ako to opraviť?

Ďakujem.
pegaso125 (4)|22.8.2007 20:58
caw ja mam takyto problem mnie ti speedcam neukazuje zyjem v UK a dnes som schital fotku. nevie niekto hodit link na prednastaveny igo plus bol by som vdacny
mpribik (3)|24.8.2007 17:59
Nahral som si upravu auticks pre Riks 4.6d od Lachtana86 ale sa mi posunula pozicia voci mape o dost podstatnu vzdialenost cca 100m. Po vrateni originalu Riks 4.6d sa vratilo vsetko do normalu. Ma niekto podobnu skusenost? :((
pegaso125 (4)|24.8.2007 20:59
chlapi porate prosim:( :( :cool: :cool:
mpribik (3)|25.8.2007 06:47
A nahral si si vobec kamery do svojho PDA? Pretoze tie nie su priamo v mapach ale su nahrate v separatnom subore, ktory sa ma nakopirovat do Igo. Hladaj, v tomto fore uz o tom bolo pisane aj link na subor camier.
lachtan86_ce4you (0)|26.8.2007 19:05
[QUOTE="mpribik"]Nahral som si upravu auticks pre Riks 4.6d od Lachtana86 ale sa mi posunula pozicia voci mape o dost podstatnu vzdialenost cca 100m. Po vrateni originalu Riks 4.6d sa vratilo vsetko do normalu. Ma niekto podobnu skusenost? :(([/QUOTE]

Ahoj.. Jak myslis ze se ti posunula pozice vuci mape? myslis GPS souradnice? ja nic takovyho nepozoruju..nebo sem te spatne pochopil.. :)
pegaso125 (4)|26.8.2007 22:52
mpribik
ano nahral som vsetko tak ako je v navode ale aj tak my to neide mozem si tak pridat vlastne speedky prosm porad my lebo som s toho zufaly dik
mpribik (3)|27.8.2007 05:38
[QUOTE="lachtan86"][QUOTE="mpribik"]Nahral som si upravu auticks pre Riks 4.6d od Lachtana86 ale sa mi posunula pozicia voci mape o dost podstatnu vzdialenost cca 100m. Po vrateni originalu Riks 4.6d sa vratilo vsetko do normalu. Ma niekto podobnu skusenost? :(([/QUOTE]

Ahoj.. Jak myslis ze se ti posunula pozice vuci mape? myslis GPS souradnice? ja nic takovyho nepozoruju..nebo sem te spatne pochopil.. :) [/QUOTE]

Ano. Moja GPS pozicia na mape je posunuta. Pekne to bolo vidiet pri Home pozicii (modra bodka), ktora je posunuta k vedlajsej ulici a tym padom aj navigacia ide po plne inych uliciach ako standartne by mala ist a ako pred aplikaciou (spravne) aj chodila.
miktt (189)|29.8.2007 08:05
Zdravím, neví někdo zda a jak lze vypnout hlášku "jste si jisti: ANO NE" při vypínání IGA?
lachtan86_ce4you (0)|30.8.2007 11:27
[QUOTE="mpribik"][QUOTE="lachtan86"][QUOTE="mpribik"]Nahral som si upravu auticks pre Riks 4.6d od Lachtana86 ale sa mi posunula pozicia voci mape o dost podstatnu vzdialenost cca 100m. Po vrateni originalu Riks 4.6d sa vratilo vsetko do normalu. Ma niekto podobnu skusenost? :(([/QUOTE]

Ahoj.. Jak myslis ze se ti posunula pozice vuci mape? myslis GPS souradnice? ja nic takovyho nepozoruju..nebo sem te spatne pochopil.. :) [/QUOTE]

Ano. Moja GPS pozicia na mape je posunuta. Pekne to bolo vidiet pri Home pozicii (modra bodka), ktora je posunuta k vedlajsej ulici a tym padom aj navigacia ide po plne inych uliciach ako standartne by mala ist a ako pred aplikaciou (spravne) aj chodila. [/QUOTE]

to ti bohuzel neporadim :? leda nepouzivat to moje auticko.. ja tohle u sebe vubec nepozoruju..zkousel sem to jak s origos skinem od rikse tak i bez nej a souradnice mam porad stejny.. kontroloval sem to i podle souradnic na mapy.cz
favo222 (27)|2.9.2007 20:47
Zdravím Vás. Nemôže niekto reupnúť toho Rikse na niečo iné ako rapid??? Ďakujem. Najlepšie edisk a pod.
Panot (569)|3.9.2007 18:19
[QUOTE="favo222"]Zdravím Vás. Nemôže niekto reupnúť toho Rikse na niečo iné ako rapid??? Ďakujem. Najlepšie edisk a pod.[/QUOTE]

Tady si rozbal Rikse 4.6d a poslední doplněnou češtinu. Enjoy!
pegaso125 (4)|3.9.2007 19:58
dik za pokec:?
Panot (569)|3.9.2007 20:07
[QUOTE="pegaso125"]dik za pokec:? [/QUOTE]

Kdyby ti bylo rozumět, co vlastně chceš, tak by si s tebou i někdo pokecal .;)
favo222 (27)|4.9.2007 14:20
Panot - Ďakujem.
Panot (569)|5.9.2007 19:40
[QUOTE="favo222"]Panot - Ďakujem.[/QUOTE]

S radosťou ;) .
Panot (569)|7.9.2007 15:19
Riks právě uvolnil skin ve verzi 4.6e, kde je vylepšený tachometr. Zobrazuje vyšší rychlostní limit 160 km/h (místo předchozích 130km/h). Jiné změny nejsou. Kdo má zájem, zde je ke stažení tradičně i s češtinou. Ta je nutná pro použití Riksova skinu, neboť by nemusely sedět popisky na tlačítkách.


Po dvou pokusech uploadnout to sem na server jsem zjistil, že oba odkazy jsou nefunkční. Tenhle jsem udělal na Rapidshare a funguje!

:!: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :!:
osch (1330)|7.9.2007 15:29
to Panot: Ten odkaz pls. ještě jednou. Je nefunkční. Dík.
Panot (569)|7.9.2007 15:53
[QUOTE="osch"]to Panot: Ten odkaz pls. ještě jednou. Je nefunkční. Dík.[/QUOTE]

Prosím admina o smazání obou nefunkčních odkazů a téhle zprávy. Díky.
Yankee.106 (231)|11.9.2007 12:15
Tak jsem si stáhnul poslední verzi a mám takový dotázek, aktualizuje se vám někomu Altitude? Mě se objeví pouze první hodnota a nadále se neaktualizuje.
Panot (569)|12.9.2007 16:20
Moc ne, ale to se neaktualizovalo ani v předešlých verzích. Možná tak po novém startu iGO.
temo_ce4you (18)|13.9.2007 07:21
skus prepnut pocas jazdy na zobrazenie satelitov a naspat potom to ide:)
Bolek007 (18)|14.9.2007 14:25
nová verze skinu ZM - ZM155 ,obsahuje zajímavé vylepšení pro motorkáře - větší šipka. Zatím jsem neměl čas testovat, kdyby někdo doplnil češtinu, bylo by to super ;) .
více tady (screenshoty a odkaz jsou viditelné až po zaregistrování a přihlášení se...)
Sidon_ce4you (142)|17.9.2007 17:31
Co se týká iGO tak jsem začátečník (do teď jsem používal TomTom), pročetl jsem co se dalo, ale něco mi je stále nejasné, proto pokud budete vědět, budu rád když mi to někdo aspoň trochu osvětlí. Mám poslední verzi iGO + skin Riks 4.6e

1) U TomTom jsem byl při navigaci zvyklí na větší přiblížení navigační mapy a i když mám u iGO měřítko na max. pozici tak na to hůř vidím. Neexistuje nějaký skin nebo něco co by ten obraz víc přiblížil?

2) Pokud jsem si uložil trasu v .gpx formátu (ve složce tracks), jde nějak nahrát zpátky do iGO kdybych si ji chtěl zpětně prohlédnout?

3) [QUOTE="Panot"]
Žádný kamery vybírat nemusíš, jsou už nastavené od tvůrců toho textového souboru, díky kterému se upozornění na kamery zobrazí. Až se rozjedeš, tak ti to bude fungovat, pokud to tedy máš nakopírované ve složce POI/Speedcam. Radary to zobrazuje předem a dostatečně v předstihu. Pokud použiješ třeba skin od Rikse, můžeš si zvolit upozorňování slovně a vypnout pípání. V tomhle skinu si taky můžeš nechat zobrazit upozornění na POI body s předstihem, takže třeba i ty tvoje benzínky. Základní verze iGO to neumí. Jinak ty radary EU je Warez ;) . [/QUOTE]
Kde prosím nastavím upozorňování na POI (třeba benzínky)?

4) Nikde v POI nemohu najít Semafory (radary), ačkoliv je mám nahrané a při jízdě mi na ně upozorňování funguje. Takto jak je to na obrázku se mi to prostě nikdy nezobrazí.
00236082_Screen_kamery_at03.jpg
oltcit (1098)|17.9.2007 18:54
Ad kamery v POI: to sa ti ani nezobrazi,pretoze to je zo starse verzie iGO,kde kamery nefungovali,tak som to vtedy riesil takto,ako polozka v POI.Teraz kamery funguju,ale nemozes si ich prehliadat ako skupinu POI.;) Zobrazovanie,resp. nastavenie predstihu zobrazenia POI sa riesi priamo upravou hodnot v danom skine a nieje uzivatelovi bezne pristupne(to je skoda) Meritko zoomu si nastavis v parametroch Inteligentneho zoomu,kde urcis hranice minimalneho a maximalneho priblizenia.
Faja (100)|17.9.2007 21:58
Jak jsi tam dostal do POI ty kamery???? Ja to tam vubec nemam a hlaseni radaru mi taky nejak zlobi.
[QUOTE="Sidon"]Co se týká iGO tak jsem začátečník (do teď jsem používal TomTom), pročetl jsem co se dalo, ale něco mi je stále nejasné, proto pokud budete vědět, budu rád když mi to někdo aspoň trochu osvětlí. Mám poslední verzi iGO + skin Riks 4.6e

1) U TomTom jsem byl při navigaci zvyklí na větší přiblížení navigační mapy a i když mám u iGO měřítko na max. pozici tak na to hůř vidím. Neexistuje nějaký skin nebo něco co by ten obraz víc přiblížil?

2) Pokud jsem si uložil trasu v .gpx formátu (ve složce tracks), jde nějak nahrát zpátky do iGO kdybych si ji chtěl zpětně prohlédnout?

3) [QUOTE="Panot"]
Žádný kamery vybírat nemusíš, jsou už nastavené od tvůrců toho textového souboru, díky kterému se upozornění na kamery zobrazí. Až se rozjedeš, tak ti to bude fungovat, pokud to tedy máš nakopírované ve složce POI/Speedcam. Radary to zobrazuje předem a dostatečně v předstihu. Pokud použiješ třeba skin od Rikse, můžeš si zvolit upozorňování slovně a vypnout pípání. V tomhle skinu si taky můžeš nechat zobrazit upozornění na POI body s předstihem, takže třeba i ty tvoje benzínky. Základní verze iGO to neumí. Jinak ty radary EU je Warez ;) . [/QUOTE]
Kde prosím nastavím upozorňování na POI (třeba benzínky)?

4) Nikde v POI nemohu najít Semafory (radary), ačkoliv je mám nahrané a při jízdě mi na ně upozorňování funguje. Takto jak je to na obrázku se mi to prostě nikdy nezobrazí.
[/QUOTE]
Sidon_ce4you (142)|18.9.2007 06:41
Olcit: díky moc za vysvětlení.

Ad měřítko zoomu: to vím, že se to tam nastavuje, ale šlo mi o to zda se to nedá nějakou úpravou ještě více přiblížit, protože v TomTom je trasa při navigaci více přiblížená, laicky řečeno silnice, cesty, šipka jsou tlustší a tudíž lépe viditelné. V iGO mě přijde všechno hrozně malé.

S tou trasou v .gpx formátu už to mám vyřešené, už se to normálně načítá. Nevím proč ale ta trasa nebyla předtím v iGO vidět.

To Faja: viz příspěvěk Olcita nad tebou: ...Ad kamery v POI: to sa ti ani nezobrazi,pretoze to je zo starse verzie iGO,kde kamery nefungovali,tak som to vtedy riesil takto,ako polozka v POI.Teraz kamery funguju,ale nemozes si ich prehliadat ako skupinu POI...
oltcit (1098)|18.9.2007 13:12
Blba otazka :D amas ho povoleny? Ten rychly zoom? Lebo mne to male nepripada vobec,maximlne meritko je 60 m na priblizenie,zrejme sa to da nikde skryto nastavit,ale nevidim dovod.Staci totizto pocas jazdy HW tlacitkami si nastavit zoom aky chces,pri maximalnom je sipka na pol obrazovky :D dost casto pouzivam za jazdy pracu s HW tlacitkami na lepsie pochopenie trasy a na vazbu ciest.V tomto je iGO neprekonatelne,bleskovy zoom a vykreslovanie,jednoducho aktivna praca s mapou a bez znizenia bezpecnosti prevadzky.Ad trasy,v pripade ze si zaznamenavas trasu,takv ich prehlade tuknutim na lavu stranu si ich ofarbis a vtedy ich vidis aj v mape,mozes ansledne premenovat,vidis suhrnne info,mozes ju spatne v simulacii prehrat,akurat skoda ze neukazuje aktualnu rychlost pri prehravani,alebo som na to neprisiel este.Eventualne trasu mozes vyexportovat do PC a tam ju nasledne spracovavat.Casto vyuzivam tento zaznam,lebo su tu caste obchadzky a uzavery ciest,tak je dobre si neskor vyhodnit,kadial ma ti cestari poslali.A tu sa dobre ukaze dobry algoritmu iGO.Totiz,ked ma odklonia z naplanovanej trasy,mam povoleny prepocet iba na dotaz a tak na otazku prepocitat,dam volbu obchadzka,staci 5km,vypocita sa nova trasa a zatial vzdy bola presne tak,ako ju vytycili cestari.:cool: V UK totiz niesu obchadzky znacene ako u nas,ale len tabulou diverted traffic bez oznacenia smeru,dlzky,ukoncenia a vtedy ked clovek nepozna tu cast ciest, bud kuknut do mapy,co sa za jazdy da dost tazko,alebo mat navigaciu,kde sa da pracovat aktivne s mapou,ako je napr.iGO ,preto mam tento soft velmi rad.Zatial ma vzdy vytiahol z kazdej diery uplne s prehladom,co so 40tonovym autickom je uz dost umenie nezakufrovat niekde v ulicke.:D
Sidon_ce4you (142)|18.9.2007 14:25
Jasně :) zoom mám zaškrtnutý (povolený) mám nastaveno Limit přiblížení na 60 m a Limit oddálení na 100 m (a funguje to), ale stále mi to připadá málo. Ale když nad tím tak přemýšlím, tak ono to měřítko asi bude dostačující (jak říkáš i ty) ale TomTom má asi "tlustší čáry", proto je to asi lépe vidět. Pro názornost přikládám dva screeny ze kterých je hodně patrné, že TomTom je sice jednodušší a možná né tolik graficky propracovaný, ale při jízdě je daleko přehlednější. Proto jsem hledal cestu jak toho dosáhnout i u iGO.

Ad trasa: tak jak to píšeš tak jsem to dělal a využívám to taky zpětně, proto mě překvapilo, že v jednu dobu mnou uložené trasy iGO "nevidělo" - asi to byl nějaký momentální bug, nebo jak se tomu říká :)
00236209_Screen_iGO_Zeu9.jpg 00236209_Screen_TT_PAt.jpg
oltcit (1098)|18.9.2007 15:13
Naklop si pohlad viac nalezato a okrem toho ten zoom je aktivny pri priblizeni sa k zmene jazdy,ved to vis,ne?Pastol by som ti max. zoom,ale nechce sa mi to davat z PPC,PC nemam:D
Sidon_ce4you (142)|18.9.2007 16:42
Jenže pokud si to vic naklopim a přiblížím (čímž se to potom podobá zobrazení jako je v TomTom) tak nastane několik problémů:
- nemůžu mít potom aktivní tyto volby: Chytrý zoom, Automatické sledování, Obnovení chytrého zoomu. Protože pokud je nechám zaškrtnuté, potom se to moje manuální nastavení vrací do původních hodnot. A zrovna to Automatické sledování je docela dobrá věc...
- a i když všechny tyto volby vypnu a nastavím manuálně větší přiblížení a sklopím mapu na maximum a potom ptřeba jenom přepnu z navigace do mapy a nazpátek, tak se to nastavení naklopení nezachová a musím zase v navigačním okně manuálně mapu naklopit. Nebo dělám něco špatně?
Ať nastavím co nastavím, tak to pořád neřeší můj problém, proto jsem si myslel kdyby to šlo nějak nastavit třeba v systému... Ale jak vidím tak si budu muset pořídit lepší brýle, dát si navigaci blíž k obličeji a zvyknout si na menší zobrazování než má TomTom :D
Ale jestli Tě napadá nějaké nastavení, které by mě trochu pomohlo budu rád, když mi poradíš. Třeba opravdu dělám něco špatně. Mastavení iGO si zkouším teď u stolu a je mi jasné že při jízdě se potom mohou nějaké detaily lišit...

EDIT:
tak jsem to byl zkusit na ostro v autě a opravdu když si nastavim naklopení a měřítko manuálně jak potřebuji tak je to sice na první pohled dobré, ale při jakémkoliv překliknutí (např. z navigačního okna do mapy a nazpět) se to nastavení ztratí a musel bych to manuálně znovu nastavovat, což je nesmysl (nejenom při jízdě)
Ještě sem dávám jeden screen jak jsem to měl nastavené manuálně, skoro stejné jako jsem byl zvyklí u TomTom. Škoda že si to iGO neumí zapamatovat.
00236237_Screen_iGO_manual_4US1.jpg