Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tuning iGO

kokoskokos (75)|17.5.2007 21:36
Asi před hodinou byla uvolvěná nová verze AndySK8. Jsou tam drobné úpravy :D

V tý češtině ještě chybí řádek
Field E:="Páté pole:"

Co se týká té simulace trasy, tak na Fast="Pomalu" mi to jede 500km/h :(( a na normálně dle nastavení v sys.txt, dle následující tabulky (nutno doplnit):

[debug] ( to ] je hranatá závorka - nejde mi zde zobrazit) :evil:
sim_speed_factor=x

If speed in low speed of the simulation equel (sample) 32 km/hour (=x) where speed on road =40 km/hour, then
sim_speed_factor=0 speed of the simulation 10 km/hour (0.25x)
sim_speed_factor=1 speed of the simulation 32 km/hour (1x)
sim_speed_factor=2 speed of the simulation 64 km/hour (2x)
sim_speed_factor=3 speed of the simulation 96 km/hour (3x)
sim_speed_factor=4 speed of the simulation 128 km/hour (4x)
sim_speed_factor=5 speed of the simulation 160 km/hour (5x)
sim_speed_factor=6 speed of the simulation 200 km/hour (max)
sim_speed_factor>6 speed of the simulation 200 km/hour (max)

If speed in low speed of the simulation equel (sample) 50 km/hour (=x) where speed on road =60 km/hour, then
sim_speed_factor=0 speed of the simulation 10 km/hour (0.25x)
sim_speed_factor=1 speed of the simulation 50 km/hour (1x)
sim_speed_factor=2 speed of the simulation 90 km/hour (2x)
sim_speed_factor=3 speed of the simulation 150 km/hour (3x)
sim_speed_factor=4 speed of the simulation 200 km/hour (max)
sim_speed_factor>4 speed of the simulation 200 km/hour (max)

If speed in low speed of the simulation equel (sample) 90 km/hour (=x) where speed on road =100 km/hour, then
sim_speed_factor=0 speed of the simulation 10 km/hour (0.25x)
sim_speed_factor=1 speed of the simulation 100 km/hour (1x)
sim_speed_factor=2 speed of the simulation 200 km/hour (max)
sim_speed_factor>2 speed of the simulation 200 km/hour (max)
Panot (569)|17.5.2007 21:42
Ta SK8 už je součástí toho balíčku ke stažení. Není hodinu venku, ale od včerejška ;)
kokoskokos (75)|17.5.2007 21:46
Nechci se hádat, ale viz http://my.pdamill.com/viewtopic.php?t=2729&postdays=0&postorder=asc&start=825
[QUOTE]
"Posted: Thu May 17, 2007 7:06 pm
Post subject:

Della wrote:
Hello Andy,
Thanx for the wonderful work!
But probably one more bug in SK8: sound of keys become muted if I switch from map to cockpit with the hardware button.
Can you have a look at this problem?



I rolled back a change for the speedcam support that was causing sound problems - please re-download - that one should be okay.

Andy
[/QUOTE]
Panot (569)|17.5.2007 21:51
Zřejmě tam mají zpoždění. Už předevčírem Andy hodil na stránky SK8 a ještě včera večer tam byla zveřejněna ta opravená verze.

AndySK8.zip
Andy SK8 bugfixed skin 16.05.2007
21:18:55 1790 KB
Found

AndySK8.zip
No description saved. 15.05.2007
23:03:38 1786 KB
Found
kokoskokos (75)|17.5.2007 21:54
Já vím, včera dvě a dneska taky dvě opravy. stačí projít tu diskuzi

EDIT: dneska tři :!:

Thu May 17, 2007 10:54 am
Thu May 17, 2007 6:21 pm
Thu May 17, 2007 7:06 pm

vše GMT čas
Panot (569)|17.5.2007 22:00
Nemám tam účet, můžeš tu poslední upravenou osmičku uploadnout? Co je tam opravené?
kokoskokos (75)|17.5.2007 22:03
Mudrunka (547)|17.5.2007 22:12
jj, dneska dopoledne jsem daný skin viděl k stáhnutí na webu, který je na tomto webu v nemilosti, a proto jej ani nemůžu jmenovat. Ale, abych pravdu řekl, vrátil jsem se ke skinu TT 1.45 :O
Panot (569)|17.5.2007 22:16
Proč by byl v nemilosti? Jestli mluvíš o SK8, tak si myslím, že je nejlepší. Ponechává strukturu originálního iGO a pouze ho vylepšuje a usnadňuje nastavení. Takže?
Mudrunka (547)|17.5.2007 22:25
nedorozumění. Já mluvil, že v nemilosti je ten web na kterém jsem daný skin viděl. To, že jsem se vrátil k původnímu TT 1.45 bylo mé rozhodnutí, neb se mi prostě víc líbí. A to s milostí, či nemilostí nemá nic společného:((
Panot (569)|17.5.2007 22:26
Aha, to jsme si nerozuměli. Už ale ano :yes:
Docent (1234)|17.5.2007 22:29
Takže nejspíš problémy se čtením...:
"dneska dopoledne jsem daný skin viděl k stáhnutí na webu, který je na tomto webu v nemilosti,..."
"dneska dopoledne jsem daný skin, který je na tomto webu v nemilosti, viděl k stáhnutí na webu,..."
Je to pochopitelný ;) ?
Panot (569)|17.5.2007 22:32
Ale je, když se to pořádně přečte ;)
oltcit (1098)|17.5.2007 22:48
Nj po ťapnutí na vlastnú ikonu za účelom editácie POI zhodilo celú aplikáciu,tak to ee :( Robiho skin to istí :cool:
Panot (569)|17.5.2007 23:07
Nevím co se ti přihodilo, ale testuji to celou dobu a nic nepadá. Že by paměť na tvé cihličce?
oltcit (1098)|17.5.2007 23:41
ne,ne RAM mám habakuk;) iGO stačí min.6MB,problém je zrejme v adresácii na bmp súbor s ikonami POI,ja to mám trošku prerobené a všetky Andyho skiny mi blbnú,má nejaký atypický script,normálne skiny idú v poho,len sa mi nechce hladat chybu,už som ho tolko krát poupravoval,že ani neviem,ako to je originál :D

edit:pozrel som na to,skin je OK,akurat má chybku pre VGA zariadenia,ked som donho nakopíroval požadovaný adresár s ikonami,tak už nepadá,len musím zmeniť ich veľkosť lebo sú moc malé.Niečo s tým spravím;)
edit2: hotovo
opravený Andyho skin8 umiestnim na titulku(chyba bola v absenci požadovaných adresároch vo verzii pre VGA zariadenia.Ikony som použil klasické"modré" podľa mna sú prehladnejšie ako tie farebné.Táto opravená verzia je primárne určená pre VGA,na ostatných zariadeniach nieje nutná.
PS nedarí sa mi to uploadnuť,skusim neskor,sorry.
kokoskokos (75)|18.5.2007 08:14
Ještě poznámka ke skinu AndySK8. Andy Elliott (autor) zveřejnil návod, co je třeba nastavit a upravit, aby to chodilo správně. Jelikož je na diskuzním fóru my.pdamill.com, které je poure pro registrované (není ale problém se zaregistrovat), pokusil jsem se tento návod sosnout :O a uložit do souboru.

Jsou tam i odkazy na stažení dalších "patchů" jako jsou změny barvy tlačítek, oprava VGA ikon POI, změna ikon radarů, doplnění 4. a 5. pole do nastavení pro landscape mód apod.

Kdo má zájem, ať se podívá (je to anglicky).


PS. Omluvte kvalitu zobrazení, je to část textu z diskuzního fóra a HTML není moje hoby :))
kokoskokos (75)|18.5.2007 08:15
Protože pokus o vložení html souborů selhal, požádal jsem administátora o smazání nefunkčních odkazů - díky ;)
kokoskokos (75)|18.5.2007 08:27
Mudrunka (547)|18.5.2007 08:31
stačí si přečíst povídání které je na stránce vkládání souboru, a které nikdo nečte. Proč tam to povídání je, nevím
kokoskokos (75)|18.5.2007 08:40
Sypu si popel na hlavu, návody se čtou až jako poslední zoufalá možnost :((

Prosím moderátora o smazání těch html soubotů, ať tam nematou další neznalé. Mě to nejde. Nebo jsem si zase něco nepřečetl?
Panot (569)|18.5.2007 10:23
Teď je to košer, smazat to může jenom admin.
kokoskokos (75)|19.5.2007 15:53
Andy zveřejnil další opravenou verzi skinu AndySK8. Nově uvádí i změny a opravy. Pro správnou funkci simulace je třeba smazat položku (pokud tam je) slowsim=x ze souboru sys.txt na SD kartě v adresáři iGO dále je třeba doplnit položky Field A:="První pole:" Field B:="Druhé ple:" Field C:="Třetí pole:" Field D:="Čtvrté pole:" Field E:="Páté pole:" do souboru i18n\dictionary.lang v CZECH.zip v adresáři LANG (Field A: - C: už tam jsou) Je to proto, že skin rozšiřuje počet zobrazených polí ze tří na pět. Bez této úpravy nelze nastavit obsah těchto položek (pouze zobrazení naležato). ---------------------------------------------------------- Zde jsou změny a opravy od předchozí verze 7: SK8 has everything from SK7 plus: - Flyover/Simulation in Browse/Map mode - Give option of fast/slow when you start the simulation like MioPlus - Make night circles black not red. - Make night actual speed yellow and overspeed red. - Add 'Bypass' to route info screen – simply go to route information screen (e.g. hit visor in landscape mode or bottom bar in portrait/square) and you have a Bypass button to avoid a roadblock (e.g. next 5km). - Map detail can now be adjusted in map settings - Actual speed Yellow during the day (During testing, yellow was chosen to contrast against white background rectangle) - ‘Add POI’ added to navigation cockpit popup menu – allows adding of cameras also from Navigate mode. - ‘Start’ (Set route origin) added to navigation cockpit popup menu - changes to 'Continue' when a route is active - 4 fields in portrait mode - Field boxes in portrait mode now have VGA support - Improved daytime sky - no longer have strange strip across top at certain tilt levels - Settlement name visibility improvements The following as quickmenu items: - Hide/show TMC and bluetooth in settings (TMC and Bluetooth Patch files no longer needed and should be removed) - Hide/show Monocle, and/or white cross-bar in portrait view - Hide/show Visor (Top transparent bar) in landscape view - Hide/show speedlimit (rather than as on-screen button) Bugfixes: - Clicking on different bits of the screen to get route info etc. sorted out. - Hide/show info boxes: If there is progress bar to next point, then after hiding it is shown, but after showing boxes it is not displayed Bugfixes since initial release of SK8 - Alignment of fonts on checkboxes in landscape, German translation, fixed - 4/5 fields now display again, Landscape - Bypass, then cancel no longer messes up - Map details settings now are remembered - Nighttime overspeed was yellow, now red - Alignment/width of buttons in all resolutions now ammended for Non-English Language support - Text widths for navigation pop-up in portrait and square modes slightly reduced for Russian Language support - In portrait mode the actual speed and limit numbers are too near to left margin in fields - moved to right by 2 pixels - The "gps.ui" in common folder is unnecessary, cause it's identical with the original - REMOVED - Remove redundant GPS_..._....ui files - Speedcam support update (No functional changes) Enhancements since initial release of SK8 - Nighttime icon circles now dark grey rather than black for better visibility - Bigger font and better alignment for 4 fields in portrait mode - Support for upcoming Speedcams patch added (no functional changes) - Settlement visibility enhancements (Thanks, Re_Anubis) - Red 'Follow'/Lock icon now grey like other icons at night - Popup buttons in portrait and square modes now 50% taller - Carpool Route settings button disabled rather than hidden to prevent 'gap' when maps do not contain carpool data
Panot (569)|19.5.2007 19:21
Doplněná čeština k opravenému skinu, je tam už doplněno všech pět polí a taky opravena správná rychlost simulace. Jinak ty pole by se zobrazily v každém případě, jenom by nebyly popsány v češtině, zůstaly by tam anglické názvy. To se týká vlastně všech nových funkcí skinů od Andyho Elliotta a dalších tvůrců.
oltcit (1098)|19.5.2007 20:13
Výborne ,škoda,že tú chybku v POI stále neodstranil a mne sa z nepochopiteľných príčin stále nedarí cez operu z PPC odoslať kompletný opravený skin pre VGA zariadenia,tak som to vymyslel takto:priložený zip rozbalte a obidva adresáre v nom nakopírujte do Andyho zipu s nasledovnou cestou : \SD-MMCard\iGO\skin\AndySK8upr.zip\vga\gfx Tým sa odstráni spadnutie programu pri editácii vlastných POI.Pre nonVGA zariadenia to nieje nutné.
kokoskokos (75)|20.5.2007 11:06
Pro POI na VGA zařízench jsou určeny doplňky skinů se standardnímí barvami a nebo s plně barevnými ikonkami. Jeden z těchto souborů je třeba zkopírovat do adresáře SKIN spolu s originálním Andyho souborem.

Dále je možné ještě změnit ikonky radarů, případně vypnout zvukovou indikaci radarů. Opět se provede překopírováním příslušného souboru do adresáře SKIN.

Takže pro správnou funkci je třeba zkopírovat do adresáře SKIN:

AndySK8.zip (poze tento a žádny jiný skin)
+ ColourPOIsQVGA_VGA.zip nebo Std_VGA_POI_Icons.zip (pro VGA zařízení)
+ (volitelně) speedcam.zip
+ (volitelně) speedquiet.zip
+ (volitelně) patch pro změnu barvy tlačítek (odkazy ke stažení jsou v souboru Návod.zip, který jsem zveřejnil o stránku dříve)
kokoskokos (75)|20.5.2007 11:26
A ještě informace, co Andy připravuje:
[QUOTE]
New features 'Roadmap' coming for new skins and patches:

New Speedcam patch (date of release to be decided) that will hopefully have:

- Integrate Paul79-type / joseyndy speedcam warnings with a few bells and whistles of my own
- Make use of Stukka's 3D mio speed icons

New Keyboard Patch

- New Keyboard pack, based on TeddyB, but supporting all resolutions

Updated Button Patches

- Update the button packs with VGA work of Dunkelfalke and specific icons for the quick-menu tabs as per Szilu
- Sort out the cursor.bmp files for VGA so they don't look fuzzy

As part of upcoming skins (SK9 and beyond):

- Option of colourful GPS, battery icons
- Bigger TMC window messages
- Add battery indicator to GPS menu
- Switchable 4 or 5 fields in landscape (possibly...).
- Switchable 3 or 4 fields in portrait (possibly...).
- Incorporate orik13's portrait mods
- Find POIs on route
- The speed limit to be shown, but the actual speed not
- Option of Ur-Igo navigate_top.bmp in portrait mode
- The turn of the next turn
http://www.w-lantech.hu/index.php?file=content-ssp
Shown on the picture in the middle of the page. Side by side with POI around route.
Possibly this could be achieved from the iternary information.
- The left bottom picture on the above link shows a quite fancy avoid menu.

If technically possible:

- Limited 'extra info' when navigation bar 'rolled up'
- TMC status shown in the TMC button
[/QUOTE]
Pavlos_2004 (147)|21.5.2007 09:31
Díval jsem se na jeho stránky a smekám. Vypadá to, že pracuje na verzi skinu s upozorňováním na POI :O .
Jestli se mu to povede udělat, tak iGO+ nebude mít chybu :yes: .
oltcit (1098)|21.5.2007 09:54
To Pavlos2004 : ak myslíš ten odkaz na stránku w-lantech.hu tak to nemá s Eliottovym skinom nič spoločné.Ten zobrazený skin vytvoril SZNYT,jeden z programátorov iGO a je na predaj za cca 10Euro+VAT ;) Až na tú frivolnú grafiku vypadá funkčne dokonalý,hmm.
kokoskokos (75)|21.5.2007 10:08
Ten odkaz je tam proto, že by rád zaintegroval funkci, která je tam použitá, to je upozorňování na POI na naplánované cestě a na další odbočky.
Jinak skin bude samozřejmě AndySKx
Pavlos_2004 (147)|21.5.2007 10:16
Aha :oops: . Tak to jo. To jsem mimo mísu. Ale bude to asi tím, že neumím maďarsky :D .
Marek_026 (65)|23.5.2007 08:08
Zdravim Mám prosbičku. Nahrál jsem si Andy sk8 a přestaly mě hlásit radary při překročení rychlosti. Mám tam nastaveno plné hlášení a pokud jedu normálně tak to při přiblížení pípá, ale jakmile překročim rychlost tak to zmlkne a nic. Na obrazovce je ikona radaru. Myslim si že mě vypadl někde nějakej soubor se zvukem, ale bohužel nějak nemůžu najít kterej to je. Před tou Andy sk8 jsem tam měl ten sikn Robi 2 a u něj byl ten zvuk změněnej. tak jestli to nebude náhodou tim. Mohl by jste mě někdo poradit kde ho najít? Ze zálohy bych si ho pak vrátil. Děkuji.


edit: tak už jsem asi na to přišel. Měl jsem tam přihranej ten speedquied.zip a ten to ztišoval. Původně jsem si myslel že ten soubor stiší vše a ne jen při překročení rychlosti.
hans.k (25)|25.5.2007 21:25
Mám takový pocit, že nový skin ANDY8Sk se nesnese s SPB INSIGHT tou RSS čtečkou, několikrát mi to skončilo pádem a chybou v filesys. A to i když bylo INSIGHT sanostatně v TODAY nebo i součástí SPB pockket plus... pomohla full uninstall
hotovyrado_ce4you (35)|29.5.2007 04:26
Dobrá práce.... :-) Fungují tam i souřadnice :-)
Panot (569)|31.5.2007 23:19
Zkuste tenhle upravený skin, původní je od Andyho Elliota. Kdosi vybral z každého skinu to nejlepší a složil dohromady jeden. Přídal jsem nějaké ukázky screenu. Hlavně to autíčko vypadá dobře ;) . Přidávám ještě soubor pro POI ikony, který se nahraje společně s tímto skinem do složky SKIN v iGO. Pokud jí tam nemáte, tak si jí vytvořte. Soubor s POI ikonami najdete pod obrázky. Čeština je stejná jako pro AndySK8, kterou jsem už upravoval a dával sem. Pro jistotu jí sem házím znovu, abyste jí nemuseli hledat.
pslovinsky (37)|1.6.2007 19:32
Panot (569)|1.6.2007 20:12
Díky za obrázky! Kde to proboha bydlíš :sarcastic: ?
pslovinsky (37)|2.6.2007 11:19
...nahodou som nato narazil na nejakych thajskych strankach, inac pouzivam slovencinu...:cool:
matrix8412 (1)|2.6.2007 20:15
ten AndySK skin je pre VGA alebo nie? lebo som si ho nahral do iGO na ASUS A636N a mam to v nastaveniach GPS nejake rozhadzane.. nemate niekto podobny problem?
Faja (100)|2.6.2007 20:24
Ja si toho Ahdyho nahral na ASUS A639 a taky se to nejak rozhazuje a navim si to delaco chce v menu zobrazeni nejdou zapnout vicedetaily, proste se to prepne na normal a hotovo, taky mi nejak blbne prijem signalu, zajimave je ze s TOmTomem mam GPS signal i v panelaku. Bydlim pod strechou, s iGO ne!
Panot (569)|2.6.2007 23:25
[QUOTE="matrix8412"]ten AndySK skin je pre VGA alebo nie? lebo som si ho nahral do iGO na ASUS A636N a mam to v nastaveniach GPS nejake rozhadzane.. nemate niekto podobny problem?[/QUOTE]

Ano, máš pravdu. Na obrazovce se satelity jsou chybně vytvořená políčka v řadě, místo pod sebou. Je to jediná chybka a to pouze v portrait módu. Landscape je v pohodě. Jde to obejít tak, že tuhle obrazovku smázneš a objeví se ti původní, která je správně. Už jsem na zahraničním fóru autora upozornil a on slíbil, že to opraví během několika dnů. Pokud si to někdo chce vymazat, tak je to ve složce "igo_se1", potom "240_320", dále "daylight i night" a tam potom smáznout obrázek "gps_bg.bmp". Pod tímto názvem jsou všechny ty zobrazení s načtenými satelity a to v každém rozlišení. Jinak jsem problémy nezjistil.
oltcit (1098)|3.6.2007 13:52
Objavil som zaujímaý skin od Riksa:) pripadá mi ako prebratý od Sznyta v novej verzii SPP1,trošku upravený a modifikovaný,je to síce niekde riadna grafická zlátanina,ale čo je podstatné,pridáva nové,veľmi dôležité funkcie ohľadom TMC,POI,GPS.Ostatne vyskúšajte sami,vložím ho na úvodnu stránku vlákna.
00217525_Screen006_ahcq.jpg
elo (17)|3.6.2007 14:17
Chtěl bych si změnit ve skinu AndySK83 úvodní obrazovku při startu i-ga. Zkoušel jsem změnit fotku v souboru "igo_se1\240_320", ale při startu se mi objeví původní fotka orig. i-ga. Nevíte jak se to dá změnit? A také bych chtěl změnit barvu toho autíčka v navigaci (nebo dát svoje) jestli by to šlo. Mám PDA FS LOOX 520.
Mudrunka (547)|3.6.2007 14:40
to oltcit:
může se zeptat co má ten skin od Riksa dělat nového a zajímavého s TMC?
oltcit (1098)|3.6.2007 15:01
To mudrunka : ked uz si taky betatester :D navigačných softov,čo to vyskúšať a podeliť sa s infornáciami? :) ja TMC zatiaľ nemám.
Pavlos_2004 (147)|3.6.2007 16:22
Já ten skin od rikse ( Riks v. 4.4 ) používám už asi 14 dní. Po poklepání na ikonu RDS se dostaneš do seznamu TMC událostí. A co se nechá dělat v seznamu TMC už asi každwj ví. Jinak je to celkem povedenej skin. Spodní lišta mění průhlednost v závislosti na počtu kliknutí. Pěkná vychytávka je i hudba při spuštění iGO .
Faja (100)|4.6.2007 14:02
Taky mam riks v 4.4, ale neumim zajistit aby zustalo zapnute v menu zobraZENI vice detailu, pokazde se to prepne na normal :o/((!Nevite co stim?
Jason_ce4you (260)|4.6.2007 14:23
Zkoušel jsem verzi 4.5c a při trasa-průlet mi píše po chvilce "plná paměť" a sekne se,musím resetovat, tak jsem se vrátil k v.4.4...ta je bezproblémová.
sikula05 (272)|4.6.2007 16:20
Já zkoušel toho Andyho83...a po ujetí asi dvou km nastal pokaždé tuhý zásek...:no: Skin šel pryč,a už vše běží v pohodě:D
xRoman_ce4you (218)|4.6.2007 23:56
Mám skin Crazy driver, celkem mi vyhovuje, jen jsem se chtěl zeptat, jestli je možné do něj naimplementovat místo šipky ikonku autíčka a pokud ano - jak? Díky.