Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tuning iGO

agent07 (37)|11.10.2007 21:54
V tomto chlapi nejsem takto kovaný jako vy,ale sdílím názor,že v igo.db v PDA jsou asi uloženy veškeré vykonané zásahy během funkce programu.Pokud jsem musel provést hardware reset PDA,tak tam nic nebylo,jen tovární/základní/ nastavení.A když jsme si kdysi vyměňovali tyto soubory na prohlédnutí zaznamenané trsy v HR tak po nainstalování kamarádovi db jsem měl prakticky jeho iGO se vším všudy.Proto si nejde naplánovat trasy jako v TT a uložit,poněvadž jakmile dám novou tak ta předcházející se hned přepíše.To bych si musel tento soubor přejmenovat a pak zase přejmenovat zpět.To je fakt.Jinak Andyho mám jen na zkoušení a porovnání.Není špatný,ale na Rikse se si zvykl víc.Jinak ani nevím,proč najednou mi u Andyho zmizela z ničeho nic ta dopravní značka omezení rychlosti,když jsem ji tam do nedávna měl???
macleod (91)|12.10.2007 09:40
[QUOTE="agent07"]Jo už jsem to také četl a pracuji na tom,čistím iGO od všeho cizího a bude tam jen jazyk kterým mluvím,ostatní fakt dám pryč.Za tu dobu laborování ten data.zip narostl na víc než dvojnásobek :evil: [/QUOTE]
Při laborování máš lepší si vytvořit v adresáři iGO podadresář Skin a v něm zip soubor, do kterýho budeš ukládat všechny změny - jak změněné soubory z data.zip, tak přidané. IGO ti tak zůstane nezměněné a všechny úpravy máš samostatně. Mě docela vyhovuje originální vzhled IGO, ale udělal sem si pár změn (doplnění značky s rychlostním limitem, změna barvy rychlosti při překročení limitu apod.). Není to sice skin v rozsahu jako riks nebo andy, ale mám všechno co potřebuju a při aktualizaci IGO nemusím zas pracně přepisovat všechno v data.zip.

Když to tak píšu, tak mě napadlo, jestli někdo nezkusil, co se stane, když tam umístím rikse a andyho současně. jak pak bude IGO vypadat :-)

A ještě jedna otázka : dá se nějak na PDA v rozlišení 240x320 použít něco na způsob splitscreenu, který používají některé skiny na PNA ? Nebo aspoň přidat zobrazení nejbližších POI s uvedením směru (šipka kompasu) docela by se hodilo mít možnost zobrazit si třeba nejbližší benzinky ve směru jízdy. Jestli to IGO umí nějak jinak, tak sem to zatím neobjevil.
osch (1330)|12.10.2007 10:29
[QUOTE="macleod"]
A ještě jedna otázka : dá se nějak na PDA v rozlišení 240x320 použít něco na způsob splitscreenu, který používají některé skiny na PNA ? Nebo aspoň přidat zobrazení nejbližších POI s uvedením směru (šipka kompasu) docela by se hodilo mít možnost zobrazit si třeba nejbližší benzinky ve směru jízdy. Jestli to IGO umí nějak jinak, tak sem to zatím neobjevil.
[/QUOTE]Tak to umí skin od Rikse. Po tapnutí do praveho horniho rohu se objevi panel s tachometrem, POI, TMC aj.

Docent (1234)|15.10.2007 09:58
Panel se objeví, ovšem kliknutí na jakoukoli ikonku znamená oblíbenou hlášku "Memory full" :mad: .
Mudrunka (547)|15.10.2007 10:04
ano, náročnost skinu od Rikse na paměť (i když až takové potíže jako Docent jsem neměl) mě donutilo k přechodu na Andyho a jsem relativně spokojen
xsub (23)|15.10.2007 12:30
Našel jsem instalaci samotného panelu pro Andyho skin, ale funguje i s originálním Igo po tapnutí na název ulice. Bohužel pouze v módu 320x240. Nepotkal někdo ze zde přítomných podobnou věcičku i pro 240x320 ?
oltcit (1098)|15.10.2007 16:27
Toz to je skin s nazvom Splitscreen a je len pre Landscape,na portrait by sa musel upravit,alebo vycucnut z Riksa a aplikovat ho ako zasuvny modul.AD Full memory: ani mne sa tato hlaska nevyhla,ale to so mal trasu cez 4000km a full POI:D .Inac na VGA zariadeniach sa da tomu ciastocne pomoct tym ,ze v iGO nastavime POUZIT QVGA mode,vtedy ani sipka neposkakuje v cca polsekundovych intervaloch;) ale kto sa potom bude divat na tie kostrbate pismena,hmm? :D
Docent (1234)|15.10.2007 18:19
Zkusím ten QVGA... Když jsem vycházel skoro všechno ze Startup a úplně všechno z Today, tak jsem to spustil, ale vydržello to 2 km :mad: .

EDIT: Tak bohužel, ani QVGA nepomohl... Sice se to spustí, ale stačí párkrát přeťápnout z tachometru na POI a obráceně a je to v prrr...yč :evil: .
Haldo (138)|25.10.2007 11:18
Priebezne to tu jednym ockom sledujem, tak mozno som to minul, ale je tu uz vela info.


Da sa upravit hlasova navigacia tak, aby upozornovala iba na radary zo speedcameras.txt (nic ine), resp iba na konkretnu sekciu POI napr o "restauraciach" v blizkosti cesty (v pripade jazdy cez Svajciarsko resp ine "spriatelene" staty)? Hlaska typu "2km, 1km , 500m, 100m k bodu" by uplne stacila :). Pozeral som si tie CSV, ale nic podobne tomuto som tam nevidel.
Bucci_ce4you (217)|26.10.2007 08:58
Docela zajímavej skin od SZNYTA - sice píše, že je pouze pro Maďarštinu, ale s CZ jazykem funguje obstojně (až na pár stringů, který sou v Angličtině)
Docent (1234)|26.10.2007 11:14
Tak jsem z toho tunění iGo dost rozpačitý :( . Riks je nepoužitelný kvůli memory full a Andy neustále řve, že mu chybí nějaký soubor, pokud se pokusím podívat na mapu nebo na celou trasu apod. :no: .
Mudrunka (547)|26.10.2007 18:04
ano, dělal jsem se skinem Andy vše možné i nemožné až jsem rezignoval. Pokud se potřebuji podívat na trasu, či s tím pracovat jako s mapou, dám tomu letadlo a dělám si s tím, co chci.
oltcit (1098)|26.10.2007 18:33
Tak ten posledný Sznytov skin fakt nemusim,to vypada jak navigacia z Neverhoodu:D ale je tam par dobrych napadov,nieco z toho pouzijem pri upravach Riksa.
To Mudrunka:ved vysleduj tie chybove hlasky a oprav to v skine;)
Docent (1234)|26.10.2007 19:48
Není třeba to vysledovávat, píše to tohle, a to pokaždé, když se člověk chce dostat k zobrazení ve 2D:
Failed to open file: igo_se1/common/daylight/fullscroute.bmp exiting application.
oltcit (1098)|27.10.2007 11:34
Viem,ze kedysi,ked som sa hral s Andyho skinom podobnu hlasku som registroval a ten subor jednoducho chybal.Nefungoval ten odkaz.Tak som ten subor prehral z ineho skinu na pozadovane miesto a islo to ;)
PS teraz som skusal Andyho 8.3 a k ziadnemu padu nedochadza,tak nevim,mam verziu z 1.6.07 (ale tym som si nie isty)
Mudrunka (547)|27.10.2007 18:21
no, nevím jak Docentovi, ale mě blbne skin Andy 8.5.1 :((
Docent (1234)|27.10.2007 19:35
jj, taky 8.5.1. Zkusím se po tom souboru někde poohlédnout a dohrát ho tam, akorát mne dost překvapuje, že to autor skinu dá do světa s takovouhle chybou :no: .
agent07 (37)|27.10.2007 19:44
Mě konkrétně u Andyho poslední verze vypadla po nějakém čase ta dopravní značka rychlosti,ale za začátku tam byla.U Rikse je tam pořád.Tak nevím ????
Skipy (110)|27.10.2007 20:00
Ta znacka tam je, ale je posunutá moc doleva. Zatím se mně nepodařilo najít kde to spravit.

EDIT: Už sem to našel, je to jen v nastavení, "rychlostní limit", asi to zatržítko nějak vypadává.
Panot (569)|28.10.2007 13:57
[QUOTE="Bucci"]Docela zajímavej skin od SZNYTA - sice píše, že je pouze pro Maďarštinu, ale s CZ jazykem funguje obstojně (až na pár stringů, který sou v Angličtině)[/QUOTE]
Pustil jsem se do testování skinu od Sznyta, osobně se mi jeví jako více než zajímavý. Skvělé ovládání a funkce. Postrádám ale navigaci na souřadnice, zřejmě to autor přehlédl, nebo to prostě nemůžu najít já. Zde přidávám několik screenshotů. Jo a taky jsem do něj přeložil češtinu. Bylo tam víc jak polovina hlášek v angličtině, ale myslím, že už to mám snad všechno. Pokud to někdo otestuje a zjistí chyby, dejte mi to vědět jako soukromou zprávu a já to opravím.

Ta čeština je mezi obrázky, tak pozor pro ty, kteří mají zájem.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Bucci_ce4you (217)|29.10.2007 08:42
zřejmě nová verze sznyta, testoval jsem to a je tam pár změn, ale nic velkýho....
každopádně ta čeština pro tenhle skin je v pohodě, až na popis jednoho tlačítka "Automatické sledování" má být "Režim náhledu"

Panot (569)|29.10.2007 17:13
[QUOTE="Bucci"]zřejmě nová verze sznyta, testoval jsem to a je tam pár změn, ale nic velkýho....
každopádně ta čeština pro tenhle skin je v pohodě, až na popis jednoho tlačítka "Automatické sledování" má být "Režim náhledu"

[/QUOTE]

Taky jsem jí objevil, ale ještě neotestoval. Jinak to tlačítko "Auto Follow Mode" se pro překlad jeví spíš jako automatické sledování a ne režim náhledu. Zřejmě se to nedá překládat doslovně, ale s přeneseným významem. Pokud někdo objeví nějakou další chybnou, nebo nepřeloženou hlášku, kterých tam skrytých může být spousty, tak to dejte vědět. Díky.
Bucci_ce4you (217)|30.10.2007 09:15
sznyt jede jak fretka... dneska sem objevil v08

s tim překladem, nevim, od tý doby co sem to odškrtnul tak se mi nezobrazuje ten leteckej pohled když mam daleko k odbočce (což mě mate - chci furt vidět silnici)

Docent (1234)|30.10.2007 10:19
Tak nevím, kde dělám chybu, ale když dám toho šnyta do akresáře Skin, tak na iGo žádné změny nepozoruju a když ho dám místo původního data.zip, tak se iGo nespustí :evil: .
Mudrunka (547)|30.10.2007 10:23
[QUOTE="Docent"]Tak jsem z toho tunění iGo dost rozpačitý :( . Riks je nepoužitelný kvůli memory full a Andy neustále řve, že mu chybí nějaký soubor, pokud se pokusím podívat na mapu nebo na celou trasu apod. :no: .[/QUOTE]
[QUOTE="oltcit"]To Mudrunka:ved vysleduj tie chybove hlasky a oprav to v skine;) [/QUOTE]
tak jsem vychytrale vyčkával, zda se úkolu, který mě zadal Oltcit někdo ujme a opravený skin tady pověsí. Nestalo se tak, takže jsem vyměknul a úkol jsem splnil. Dílčí problém byl v tom, že se nejednalo jen o jeden soubor...
to Docent: ten skin je v režimu mapa prvotřídní, moc se mě líbí
Docent (1234)|30.10.2007 12:31
Já jsem si ten skin doplnil taky, souborů tam chybělo hafo, akorát teď vlastně nevím, jaká to je verze ;) .
Bucci_ce4you (217)|30.10.2007 15:33
[QUOTE="Docent"]Tak nevím, kde dělám chybu, ale když dám toho šnyta do akresáře Skin, tak na iGo žádné změny nepozoruju a když ho dám místo původního data.zip, tak se iGo nespustí :evil: .[/QUOTE]
dej do adresáře skin a zároveň použij v sys.txt
[interface]
skin="igo_sznyt"
oltcit (1098)|30.10.2007 19:10
To mudrunka: no vidis,ze to jde ;) cakat je to najlahsie:D A mimochodom,este to stale pada v rezime portrait :oops: ja vim,ty nepouzivas portrait,a ja zasa landscape a Andyho :D
Bucci_ce4you (217)|30.10.2007 20:03
mam jenom dotaz na ten sznytův skin...

neví někdo jak vypnou průlet? páč to tlačítko co sem myslel, že je blbě přeložený je dobře a průlet se tam nevypíná...

jinak poznatky k verzi 08 - nefunguje zobrazení POI ze skinu (u verze 06 to fungovalo)
Mudrunka (547)|30.10.2007 21:44
[QUOTE="oltcit"]To mudrunka: no vidis,ze to jde ;) cakat je to najlahsie:D A mimochodom,este to stale pada v rezime portrait :oops: ja vim,ty nepouzivas portrait,a ja zasa landscape a Andyho :D [/QUOTE]
Oltcite, jak říká klasik „nikdo není dokonalý“. Já jsem navíc i líný přemýšlet, natož pracovat….:)
Jak správně píšeš, portrait nepoužívám, v podstatě, kdybych ten skin doplnil komplet (stejně mě to nedošlo), bych ani neodzkoušel. Pevně však věřím, že pokud to někdo bude potřebovat, jistě si příslušné knihovny doplní scházejícími soubory.
Já je použil ze skinu, který má link na straně 1 tohoto vlákna
Panot (569)|30.10.2007 22:55
Opravená čeština do Sznytovy verze 8.
greedyyy (104)|31.10.2007 12:23
[QUOTE="Bucci"][QUOTE="Docent"]Tak nevím, kde dělám chybu, ale když dám toho šnyta do akresáře Skin, tak na iGo žádné změny nepozoruju a když ho dám místo původního data.zip, tak se iGo nespustí :evil: .[/QUOTE]
dej do adresáře skin a zároveň použij v sys.txt
[interface]
skin="igo_sznyt"[/QUOTE]

tiez sa mi nedari ten skin spustit.
nerozumiem poznamke ň použij v sys.txt
[interface]
skin="igo_sznyt"


kde hladat ten sys? nasiel som ho len v zip subore igo_sznt08 a ten obsahuje toto:
[interface]
skin="igo_sznyt"
landscape=2
vga=0

[debug]
compass_type=2
show_pedestrian=1
Skip_eula=1

[gps]
port=8
baud=9600
Bucci_ce4you (217)|31.10.2007 14:23
sys.txt pokud nemáš, tak použij ten co je u toho skinu,
ale nech tam jenom tu část co sem psal
repektive z toho sys.txt smaž celej oddíl GPS, pak z oddílu INTERFACE řádek landscape ulož a zkopíruj do:

\\storage card\Igo\Igo
Bucci_ce4you (217)|2.11.2007 15:35
takže sznyt v10

jinak ještě dotaz - na co je v sys.txt skip_eula=1 ?????nikde sem to nenašel
Tony_X (11)|2.11.2007 19:57
[QUOTE="Bucci"]takže sznyt v10

jinak ještě dotaz - na co je v sys.txt skip_eula=1 ?????nikde sem to nenašel[/QUOTE]

Predpokladám, že to pri inštalácii preskočí Súhlas s licenčnými podmienkami.
EULA = End User License Agreement
Panot (569)|3.11.2007 18:26
Sznyt11 + čeština. Ten soubor SYS.txt je jenom na ukázku, co mám vloženo. Je tam nastavené zobrazování jednosměrek, centra města apod.
kokoskokos (75)|4.11.2007 19:56
Pokusil jsem se upravit hlasové soubory upozornění na radary pro Andyho skin AndySK8.5.1
Nástřel od Panota z 9. října 2007, 20:47 nebyl bohužel funkční a tak mi nezbylo nic jiného, než se do toho pustit sám. Bylo to trochu náročnější, než jsem předpokládal a tak to trvalo poněkud déle :oops: a tak je tady první verze.
Navíc se mi odporoučela originální karta s iGO, tak jsem jí poslal na reklamaci a pokusy jsem nakonec dělal na "záložní verzi" :O
Zatím ani nevím, jak se k té reklamaci dodavatel postaví :?:
kokoskokos (75)|4.11.2007 20:12
[QUOTE="Mudrunka"][QUOTE="Docent"]Tak jsem z toho tunění iGo dost rozpačitý :( . Riks je nepoužitelný kvůli memory full a Andy neustále řve, že mu chybí nějaký soubor, pokud se pokusím podívat na mapu nebo na celou trasu apod. :no: .[/QUOTE]
[QUOTE="oltcit"]To Mudrunka:ved vysleduj tie chybove hlasky a oprav to v skine;) [/QUOTE]
tak jsem vychytrale vyčkával, zda se úkolu, který mě zadal Oltcit někdo ujme a opravený skin tady pověsí. Nestalo se tak, takže jsem vyměknul a úkol jsem splnil. Dílčí problém byl v tom, že se nejednalo jen o jeden soubor...
to Docent: ten skin je v režimu mapa prvotřídní, moc se mě líbí
[/QUOTE]

Pokud to hlásí chybu u Andyho skinu na chybějící soubory, tak máte kromě souboru vlastního skinu v adr. SKIN i soubory
"button patch"
"screen icons color/standard"
"POI Icons color/standard"
v odpovídající verzi :?: viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19106&dd=0&fi=240
kokoskokos (75)|4.11.2007 20:20
[QUOTE="H_Rocky"]Ahoj, mam problem v nastaveni v hlasovem oznamovani radaru. Postupoval jsem dle pokynu od Panota (timto mu zaroven chci podekavat za skvele odvedenou praci). Kdyz spustim iGo, nastavim,aby mi upozornoval na radary, zvolim si aby to me to upozornovalo cesky. Vse funguje dokud nevypnu iGo. Zapnu ho, a jako jazyk v upozorneni na radar tam ma anglictinu. Nevite prosim, kde je zakopany pes?
Predem dekuji[/QUOTE]

Pro odstranění problémů s ukládáním konfigurace po vypnutí je třeba resetovat nastavení permanentních proměnných v souboru igo.db.

Rozbalte přiložený soubor na PC, zkopírujte tam "igo.db" z "\my documents\igo 2006" v PDA, spusťte "ResetPermanentVars.bat" a "igo.db" zkopírujte zpět.

Vše je pak OK :yes:
Docent (1234)|4.11.2007 21:50
[QUOTE="kokoskokos"]Pokud to hlásí chybu u Andyho skinu na chybějící soubory, tak máte kromě souboru vlastního skinu v adr. SKIN i soubory
"button patch"
"screen icons color/standard"
"POI Icons color/standard"
v odpovídající verzi :?: viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19106&dd=0&fi=240[/QUOTE]
A hele, jak to bylo jednoduchý :D . Díky, díky, díky :yes: .
Mudrunka (547)|5.11.2007 13:52
to kokoskokos:
ResetPermanentVars pracuje na jedničku. Taktéž, po krátkém otestování SKspeedcam3.8 + české hlasy. Ostatní jsem nezkoušel, a to z důvodu, že skin je po mé úpravě v mých potřebách plně funkční. :)
Jenom mám dotaz, mám to možnost vyzkoušet jenom v reálu systémem pokusů a omylů, na což v současné době nemám časoprostor. Jak je to ve verzi 3.8 s úsekovým měřením? Dřívější verze 3.5 to neuměla.
Děkuji Ti nejen za laskavou odpověď. :yes:
kokoskokos (75)|5.11.2007 18:14
2 Mudrunka:

Bohužel toho moc nenajezdím a na úsekové měření jsem od zprovovnění této verze nenarazil.
Na zdrojovém fóru se píše: Warns separately for fixed, mobile, section and traffic-light cameras
a dle toho soudím, že by mělo fungovat, hlášky tam jsou nadefinované ;)
Mudrunka (547)|6.11.2007 12:46
tak se mně dnes zdařilo protestovat SKspeedcam3.8 + české hlasy. Výsledek – funguje to k obecné spokojenosti, a to i úsekové měření, kde ve verzi 3.5 bylo slovní varování nulové. :) Měl jsem dílčí problémy se správností jednotlivých typů radarů, nyní ale nevím, zda to bylo vyvoláno špatným nastavením na poi.cz když jsem se snažil odstranit, lépe řečeno obejít, uvedený problém předchozí verze SKspeedcam3.5.
Takže, při nastavení online.poi.cz
Kamery/semafory – 3
Mobilní - 5
Stacionární – 1
Úsekové – 4
to funguje bez „ztráty kytičky“
kokoskokosi ještě jednou, díky
:yes:
agent07 (37)|6.11.2007 12:46
kokoskokos prosím o malé upřesnění k Andymu skinu.Stačí nahrát ten soubor
SKspeedcam3.8_mod tak jak se stáhne do složky Skin v PDA iGO s verzí Andy skinu a samozřejmě hlasy také rar souboru a nebo je nutné přepsat soubory v Andy skinu těmi co jsou v SKspeedcam3.8_mod. A nebo si při startu iGO natahuje soubory,které jsou ve složce Skin uloženy,např.jiné ikonky,POI apd. a nebo se musí tento skin upravovat nahrazením těchto specialit,podle toho co chci ve skinu mít.Poněvadž jsem doposud tyto změny dával do složky Skin a nepozoroval jsem,že by něco nešlo.To samé dělám i u Rikse. Jinak po tvém dodání jsem toto dal se skinem AndySK8.5.11,který tady na fóru někdo dal s přímo s nějakými úpravami a vypadá to,že je vše funkční.Jaké zkušenosti a rady máš ty. Díky moc za tvoji práci,kterou jsi odvedl.
Mudrunka (547)|6.11.2007 12:54
agente07, doufám, že ti nevadí, nebo kokoskokosovi, že odpovím za něj. Soubory SKspeedcam3.8_mod.zip + s českými hlasy v *.zip nerozbalovat a přidat do knihovny k souboru s daným skinem AndySK8.5.11.zip. Takže tam budeš mít min. 3 soubory v *.zip.
Jinak, jsem rád, že ti skin v této úpravě funguje, upravill a pověsil jsem ho já. I mě funguje na jedničku.
Haldo (138)|6.11.2007 20:46
[QUOTE="Haldo"]Priebezne to tu jednym ockom sledujem, tak mozno som to minul, ale je tu uz vela info.


Da sa upravit hlasova navigacia tak, aby upozornovala iba na radary zo speedcameras.txt (nic ine), resp iba na konkretnu sekciu POI napr o "restauraciach" v blizkosti cesty (v pripade jazdy cez Svajciarsko resp ine "spriatelene" staty)? Hlaska typu "2km, 1km , 500m, 100m k bodu" by uplne stacila :). Pozeral som si tie CSV, ale nic podobne tomuto som tam nevidel.[/QUOTE]
Davnejsie (na strane 51) som sa pytal, ale upadlo to do zabudnutia :). Viete mi s tymto poradit?
Panot (569)|6.11.2007 21:12
To Haldo:
Je pravda, že si se ptal, ale nějak jsem nepochopil co přesně žádáš? Pokud ti jde o hlášení na radary a POI, jak dedukuji, zde je můj názor. Upozorňování na radary je jenom ze speedcameras.txt, jiné ti to ani hlásit nemůže, protože je to nemá odkud odjinud brát. Pokud se ptáš na hlasové hlášení na POI body, tak to by teoreticky šlo, ale prakticky by to bylo nesmírně náročné, neboť POI bodů je velká spousta. Tvůrci skinů by to zajisté už implementovali do svých výrobků, kdyby to bylo jednodušší.
Jestli máš další dotazy, tak napiš.
Haldo (138)|6.11.2007 21:22
Panot vysvetlim, snad to bude zruzumitelnejsie...

teraz jazdim tak, ze mam vypnuty zvuk (lebo zbytocne moc keca) a jednym okom sledujem mapu ked potrebujem. Rad by som ale mal zvukove upozornenie na radary (nic ine). A teraz su dve moznosti. V nasich koncinach mat subor speedcameras.txt a upozornenia na radary z tejto DB (v mojom pripade zatal 99.9% jazd).
Druha varianta je jazda v koncinach, kde je zakazane mat takuto DB v navigacii (neda sa vylucit vylet po svete). Moznostou je ich naimportovat ako bezne POI do skupiny "Toto by ste mali vidiet" a zvukove upozornenie na POI z tejto skupiny.
Panot (569)|6.11.2007 21:50
Co se týká ukecané navigace, tak to už je řešeno skupinou nadšenců, kteří vytvořili několik sad hlasů, které dávají jednoduché a jasné pokyny. Také je zde zjednodušená verze Zuzany. Osobně používám hlas Anna, který je mi nejpříjemnější. Jediné, co jsem z tého hlasové sady vymazal je hláška "přepočítávám trasu",která je označena jako "Recalc" a reklamu na www stránky, která je v poslední hlášce při dosažení cíle. Pokud ti vadí vůbec jakékoliv hlasové hlášení, tak ho prostě odstraň ze složky VOICE, které je ve složce iGO v kořenu karty a nebude ti mít co hlásit. Zvukové hlášení na radary je nezávislé a tak ti bude fungovat. Druhá varianta je naprosto zbytečná, protože pokud pojedeš státy, kde to není povolené, stejně budeš mít v navigaci soubor s kamerama, které se ti budou zobrazovat na displeji. Českému hlášení nikdo asi rozumět nebude a můžeš si ho i vypnout a nechat si kamery zobrazovat pouze graficky. Nedokážu si ani představit, že by tě někdo zastavil a prolézal ti v PDA složky, jestli tam nemáš nahrané radary. Pokud ano, doporučuji ti podat trestní oznámení na příslušné policisty za zneužití jejich pravomoci.
Docent (1234)|6.11.2007 22:24
[QUOTE="Panot"]Pokud ano, doporučuji ti podat trestní oznámení na příslušné policisty za zneužití jejich pravomoci.[/QUOTE]
Nechtěl bys dělat právníka těm dvěma Češkám zmláceným policajtama v Chorvatsku :sarcastic: ?