Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tuning iGO

Panot (569)|3.10.2007 02:25
Takže verze 4.6h se nakonec jeví jako funkční i se správným zobrazováním nadmořské výšky. Přišli jsme s Riksem na to, že je pro správné fungování potřeba odinstalovat iGO a nainstalovat ho znovu, aby se vyčistil soubor igo.db do základní podoby bez uživatelských dat. Vypadá to, že už to pak nezamrzá. Ještě to testnu přes den. Kdo má zájem, tak zde ke stažení Riks 4.6h s češtinou doplněnou o jeden řádek volby přepínání ikony TMC a Bluetooth mezi sebou.

:yes: Ten první odkaz nefunguje, asi tam vadí znaménko plus, nebo mezera, ostatní rozdělené už ano.
oltcit (1098)|3.10.2007 05:19
Hehe niekto nemoze spavat? :D
if (174)|3.10.2007 16:25
nevie mi niekto poradiť, ako "naučim" moje i-go ohlasovať radary hlasom ale nie pípaním a škriekaním.... používam riksa 4.6 a tam mi to nejde i ked ponuku tam na to mám a hlas používam hantec "číču"... diky
Panot (569)|3.10.2007 18:06
[QUOTE="if"]nevie mi niekto poradiť, ako "naučim" moje i-go ohlasovať radary hlasom ale nie pípaním a škriekaním.... používam riksa 4.6 a tam mi to nejde i ked ponuku tam na to mám a hlas používam hantec "číču"... diky[/QUOTE]

Musíš si do složky SKIN nahrát kromě Rikse4.6 i hlasové soubory ;) .

Jinak ten výškoměr stále po spuštění zamrzá. Šlo to jen jednou po čisté instalaci a pak už ne.

To oltcit:
To víš čert nikdy nespí :D.
kid_rock (284)|4.10.2007 08:14

ehm zdrawim wo spolok...mam otazku,stiahol som si voices ppre igo ale ked zwolim hlas helenky furt keca andrea,preco?Tak isto aj miesto jana tixeho mi tu keca ten powodny!Dik za info!:D
jval (453)|4.10.2007 08:48
oltcit (1098)|4.10.2007 09:26
Ad Helenka: to je len oznacenie upravenej Andrejky.skratenie povelov,slovosled,ale typ hlasu je ten isty.
if (174)|4.10.2007 09:52
[QUOTE="if"]nevie mi niekto poradiť, ako "naučim" moje i-go ohlasovať radary hlasom ale nie pípaním a škriekaním.... používam riksa 4.6 a tam mi to nejde i ked ponuku tam na to mám a hlas používam hantec "číču"... diky[/QUOTE]

Nepomohlo ani uloženie hlasu do adresaru SKIN... robím nejakú chybu?
Panot (569)|4.10.2007 17:01
[QUOTE="if"][QUOTE="if"]nevie mi niekto poradiť, ako "naučim" moje i-go ohlasovať radary hlasom ale nie pípaním a škriekaním.... používam riksa 4.6 a tam mi to nejde i ked ponuku tam na to mám a hlas používam hantec "číču"... diky[/QUOTE]

Nepomohlo ani uloženie hlasu do adresaru SKIN... robím nejakú chybu? [/QUOTE]

Zjevně tam dáváš hlasové soubory ze složky VOICE. Měl jsem na mysli speciálně vyvinuté hlasové hlášení na radary. Jsou v několika jazycích, tedy kromě češtiny a ty jsou nezávislé na navigačním hlášení. Tady dávám k dispozici nějakou angličtinu, což používám já, a němčinu .
if (174)|4.10.2007 17:59
To je síce pekné, ale ved na Tomasiho stránke fungujú skiny s českými hlasmi aj na ohlasovanie radarov, lenže je to spracované pre Miomap a na I-GO+ to nefachčí, takže si to žiada nejakú úpravu pre igo a s tým si neviem dať rady.... plíís help
Panot (569)|4.10.2007 23:11
[QUOTE="if"]To je síce pekné, ale ved na Tomasiho stránke fungujú skiny s českými hlasmi aj na ohlasovanie radarov, lenže je to spracované pre Miomap a na I-GO+ to nefachčí, takže si to žiada nejakú úpravu pre igo a s tým si neviem dať rady.... plíís help[/QUOTE]

To není tak jednoduchý, je třeba vytvořit nové skripty v iGO pro zvukové hlášení a taky zobrazování. Koukal jsem na to, ale je to dost nepřehledný. Nikdy jsem to nedělal a tak je to pro mě dost nepochopitelný. Zatím jsem použil skripty z jednoho amerického hlasu a upravil jsem na ně ten český ženský. Musel jsem ho tedy nejdřív vypreparovat z toho data.zipu pro Miomap. Funguje to, hlásí mi to česky :)
if (174)|5.10.2007 19:28
tak som sa pohral so skinom Riks4.6h doplnil som ho o ohlasovanie radarov českými hlasmi v IGO+ ... funguje už aj výškomer a upravil som aj czech a slovak zipy...
prípadným záujemcom to môžem poslať (neviem ako to sem upnúť) poslal som to Tomasimu, tak možno to dá na svoju stránku...
Veľa šťastných kilometrov..!

čaff
Panot (569)|6.10.2007 18:35
Pohrál jsem si s radary rovněž a stejně jako "if" jsem vytvořil nové rutiny pro hlášení radarů v češtině. Jsou vlastně stejné, neboť tam není co jiného vymýšlet. "If" má navíc implementovaný (hantec), který pro mě není nezbytný. Původně mi moje úprava nechodila,protože jsem měl chybu v úvodním skriptu a pak to nehlásilo nic. Chybu jsem opravil podle "ifa". Tímto mu děkuji. "If" rovněž doplnil mojí češtinu o české možnosti nastavení hlasů v menu. Ve své úpravě má narozdíl ode mne implementované hlasové upozornění na radary přímo v riksově skinu, já jsem vytvořil samostatné jazykové balíčky podle vzoru těch původních, třeba amerických. Dokonce jsem našel skript i na hlášení náhledů hlasů při nastavování v menu. "If" to nemá a tak mu to předám, aby ten, kdo by chtěl raději ten kompletní balík, měl možnost těch náhledů. Trochu jsme komunikovali po mailu a ještě zřejmě budem. Ještě to podrobím dalším testům a pokud nezjistím žádný bug, dám vše ostatním k dispozici.

Pro ifa:
Ten skript je v COMMON/MENUS COMMON a pak dole:

Panot (569)|7.10.2007 13:11
Po česko-slovenské spolupráci a testování jsme společně s Ifem doplnili do iGO2006+ rutiny hlášení na radary,doplnili češtinu, převzali jazykové balíčky hlášení na radary z MIO a vytvořili finální verzi. Doufám, že se tvůrci hlasových hlášení nebudou zlobit, když to dáme na sdílení sem na fórum, ale není to pro žádné komerční využití, jak je v podmínkách použití, je to jen pro fandy iGO2006+.

Pokyny:

- rozbalit RAR soubor a tím získáte upravený skin "riks4.6h_if-pa" (zkratka if-panot pro odlišení od originálu) a dále doplněnou češtinu a slovenštinu. Skin nahrát do složky iGO/SKIN (pokud ještě složku SKIN nemáte vytvořenou, musíte tak učinit) na paměťové kartě a jeden z vybraných jazyků do iGO/LANG

- přiložené hlášení na radary (není potřeba rozbalovat) v češtině CS_M (muž), CS_F (žena), CS_M2 (muž-moravský hantec) nahrát do složky iGO/SKIN k již nahranému riksovi4.6h_if-pa

-v nastavení iGO v menu "základní nastavení" pod zaškrtnutou položkou "rychlostní kamery aktivní" zaškrtnout "hlasové upozornění" a vybrat si jeden z nainstalovaných jazykových balíčků hlášení na radary (je zde i náhled hlasů). Doporučuji zároveň deaktivovat "zvukové varování" na "neaktivní" kvůli duplicitě varování.

Pak si už jen můžete užívat českých hlasů varování na radary (pokud tedy máte textový soubor se souřadnicemi radarů nahraný ve složce iGO/POI/SPEEDCAM).
if (174)|7.10.2007 14:20
:yes:

Pekne si to napísal...:)) lepšie by to ani básnik nepovedal...:D ! Iba dodám, že hlasové súbory si tam každý môže dať hoci aj všetky a ked ho jeden omrzí tak si prepnúť iný... (aspoň ja to tak robím... :) )
Diky Panotovi za rýchlu a bezchybnú spoluprácu... :yes:

Tak ja tam doplním ešte potrebný czech a slovak zip, na ktorý si asi zabudol.. :)


Soráč... až teraz som si všimol že si ich spakoval do toho raru... ale už je to tu i ked duplicitne...
Panot (569)|7.10.2007 14:48
Díky za uznání a i já Ti musím vyseknout poklonu za super spolupráci. Zapakoval jsem tu češtinu a slovenštinu ke skinu rikse, protože jsem ho musel nějak zabalit, byl větší než 5MB a to je limit pro upload sem. Myslím ale, že to nevadí, že je to tu ještě jednou, třeba někdo potřebuje jenom ty jazykové balíčky.

Jsem zvědav na feedback těch, co si to všechno stáhnou a budou používat. ;)
Jason_ce4you (260)|7.10.2007 14:52
2Panot: Dobrá práce...navečer vyzkouším v reálu
Mefisto (231)|7.10.2007 18:58
Gratuluji k spolupraci (je videt ze to byla chyba to rozdeleni :) )
Faja (100)|8.10.2007 19:13
Prosim prosim, vse jsem si udelal jak tady pisete, ale ve volbe Rychlostni kamery aktivni kdyz dam VOLBY tak neni co nastavit. Nic se nezobrazi, zadne nabidky, nevite cim to muze byt? Jsem z toho na prasky. Moc moc jezdim autem, vse mi fungovalo do doby nez jsem nahral nejaky skin a ted neumim zpet. Nemam na to hrani si moc cas, ale stve me to tak moc moc prosimo radu! Diky
Faja (100)|8.10.2007 19:18
Tak jsem zjistil ze jeto poravdu skinem, kdyz nahraji stary skin, teda nejmene verzi 4.6e ktery jefakt skaredy, tak to funi.
if (174)|8.10.2007 20:27
[QUOTE="Faja"]Tak jsem zjistil ze jeto poravdu skinem, kdyz nahraji stary skin, teda nejmene verzi 4.6e ktery jefakt skaredy, tak to funi.[/QUOTE]


V adresári SKIN na pamäťovej karte vymaž všetky subory a nechaj tam len ten riks4.6h.zip a hlasové zip súbory na hlásenie radarov ako je popísané vyššie... Možno tam máš ešte nejaké pozostatky iného skinu a to ti môže robiť šarapatu...
Panot (569)|8.10.2007 20:28
[QUOTE="Faja"]Tak jsem zjistil ze jeto poravdu skinem, kdyz nahraji stary skin, teda nejmene verzi 4.6e ktery jefakt skaredy, tak to funi.[/QUOTE]

Nevím co si nahráváš za skin a který škaredý myslíš, ale můžu tě ujistit, že poslední riksův skin 4.6i .(jde o shodný s tím, který jsme dali s ifem ke stažení sem a kde je pouze implementována česká podpora hlášení na radary oproti skinu 4.6h-udělal to na mojí intervenci) je prakticky shodný s riksem 4.6e. Přibylo jen tlačítko přehazování volby TMC/Bluetooth a riks se také pokoušel opravit výškoměr. Ta volba, kterou tam dle tebe nemáš tam prostě musí být, technycky její absence je vyloučená
Faja (100)|8.10.2007 20:34
Chlopi mate pravdu, nasel jsem chvilku sednul k PC a vymamzal nejakecypoviny z slozky SKIN a jede tooooooooooo!HNED ZITRA ZKUSIM! Diky MOC!
Panot (569)|8.10.2007 20:36
[QUOTE="Faja"]Chlopi mate pravdu, nasel jsem chvilku sednul k PC a vymamzal nejakecypoviny z slozky SKIN a jede tooooooooooo!HNED ZITRA ZKUSIM! Diky MOC![/QUOTE]

To je přesně ono, smažte ze složky SKIN všechny jiné soubory, jinak se to může vzájemně ovlivňovat! Kromě skinu rikse a jednoho či dvou hlasových balíčků radarových hlášení tam nesmí být nic jiného!If nemluví do větru!
Marek_026 (65)|8.10.2007 20:42
... a já to dělám tak, že si ten riks.....zip přejmenuju na data.zip a do SKINu dám jen to hlášení. Mám starší stroječek a když jsme to měl ve skinu tak mu to vše déle trvalo.
Gotar (4)|8.10.2007 20:43
Dnes jsem testoval Riks 4.6.h_if_pa v plném provozu a jsem nad míru spokojen. Pánové dovolte abych vám vyseknul hlubokou poklonu, protože teprve teď iGO+ chodí tak jak jsem si to představoval. Dokonce se rozchodilo i zaznamenávání TMC událostí. Jenom malá kosmetická vada, která tolik nevadí - v záznamu TMC není čeština dokonalá - samotné hlášky fungují, což je podstatné. Znova dík.
Panot (569)|8.10.2007 20:44
[QUOTE="Marek_026"]... a já to dělám tak, že si ten riks.....zip přejmenuju na data.zip a do SKINu dám jen to hlášení. Mám starší stroječek a když jsme to měl ve skinu tak mu to vše déle trvalo.
[/QUOTE]

Ano, skin riks vlastně přepisuje původní data.zip a je možné ho rovnou vyměnit, jak píše Marek. Skin musí být ale přejmenován také na data.zip a umístěn na místo původního data.zipu, který je možné smazat.
Faja (100)|8.10.2007 20:50
Ja jeste jednou vlezu do diskuze, poprosim vas jeste o radu, nezobrazuji se mi radary, jen ty co jsem si rucne pridal. Cca pred 14ti dny mi to jeste fungovalo, ale ted nevim cim jsem to posral. Nemam zase nekdeneco smazat,nebo mi bude stacit jen nahrat nejakou novou a lepsi databazi radaru? Popr. neposlal bymi nekdo nejake aktualni radary? Zacinam s PDA a jeste jsem se stim nezzil,je to mirne zmatene, tak porad nastavuji nastavuji a porad se mi nedari dosahnout nejakeho rozumneho cile, tak se omlouvam. iGo jsem uz ovladnul, jeste si ho ponastavovat. Jinak ty vase skiny jsou opravdu BEST oproti tomu co je v zakladu :o)! Dik Faja
Panot (569)|8.10.2007 20:56
[QUOTE="Faja"]Ja jeste jednou vlezu do diskuze, poprosim vas jeste o radu, nezobrazuji se mi radary, jen ty co jsem si rucne pridal. Cca pred 14ti dny mi to jeste fungovalo, ale ted nevim cim jsem to posral. Nemam zase nekdeneco smazat,nebo mi bude stacit jen nahrat nejakou novou a lepsi databazi radaru? Popr. neposlal bymi nekdo nejake aktualni radary? Zacinam s PDA a jeste jsem se stim nezzil,je to mirne zmatene, tak porad nastavuji nastavuji a porad se mi nedari dosahnout nejakeho rozumneho cile, tak se omlouvam. iGo jsem uz ovladnul, jeste si ho ponastavovat. Jinak ty vase skiny jsou opravdu BEST oproti tomu co je v zakladu :o)! Dik Faja[/QUOTE]

Myslím, že když se podíváš pár stránek zpátky, najdeš ke stažení txt soubor s radary. Potom vymažeš všechno ze složky iGO/POI/SPEEDCAM (jsou tam 3 soubory) a nahraješ tam jen tenhle txt soubor. Spusť potom iGO a máš radary :).
Faja (100)|8.10.2007 20:57
Jdu hledat! Dik za tip!
Panot (569)|8.10.2007 21:03
[QUOTE="Faja"]Jdu hledat! Dik za tip![/QUOTE]

Pro zájemce evropské radary ;). Stačí jen odzipovat a umístit viz předešlý příspěvek.
Mefisto (231)|8.10.2007 21:10
Diki, je to i s cz?
Panot (569)|8.10.2007 21:43
[QUOTE="Mefisto"]Diki, je to i s cz?[/QUOTE]

To nevím, na těch stránkách k tomu není žádná informace, musel by ses podívat do textového souboru a porovnat nějaké souřadnice
petino (3)|9.10.2007 13:36
[QUOTE="if"]:yes:

Pekne si to napísal...:)) lepšie by to ani básnik nepovedal...:D ! Iba dodám, že hlasové súbory si tam každý môže dať hoci aj všetky a ked ho jeden omrzí tak si prepnúť iný... (aspoň ja to tak robím... :) )
Diky Panotovi za rýchlu a bezchybnú spoluprácu... :yes:

Tak ja tam doplním ešte potrebný czech a slovak zip, na ktorý si asi zabudol.. :)


Soráč... až teraz som si všimol že si ich spakoval do toho raru... ale už je to tu i ked duplicitne...[/QUOTE]

Chcem sa spytat, daju sa tie hlasove subory pouzit aj pre iny skin napr. Andyho, ak ano tak poradte prosim ako. diki.
vlko_ce4you (3)|9.10.2007 14:01
Tak musím poděkovat "Panot" za dobrou práci ;)
Skin je suprový. A my co máme Fordy na míru dělaný :D :D
Ještě jednou díky :yes: :yes:
Panot (569)|9.10.2007 17:58
[QUOTE="petino"][QUOTE="if"]:yes:

Pekne si to napísal...:)) lepšie by to ani básnik nepovedal...:D ! Iba dodám, že hlasové súbory si tam každý môže dať hoci aj všetky a ked ho jeden omrzí tak si prepnúť iný... (aspoň ja to tak robím... :) )
Diky Panotovi za rýchlu a bezchybnú spoluprácu... :yes:

Tak ja tam doplním ešte potrebný czech a slovak zip, na ktorý si asi zabudol.. :)


Soráč... až teraz som si všimol že si ich spakoval do toho raru... ale už je to tu i ked duplicitne...[/QUOTE]

Chcem sa spytat, daju sa tie hlasove subory pouzit aj pre iny skin napr. Andyho, ak ano tak poradte prosim ako. diki.[/QUOTE]

Určitě dají, ale musí se v Andyho skinu vytvořit stejné rutiny jako ve skinu Rikse. Jinak to fungovat nemůže.
Panot (569)|9.10.2007 18:05
[QUOTE="vlko"]Tak musím poděkovat "Panot" za dobrou práci ;)
Skin je suprový. A my co máme Fordy na míru dělaný :D :D
Ještě jednou díky :yes: :yes: [/QUOTE]

No jo, ten Ford tam není náhodou, vždycky to vyměním :). Skin jsem ale netvořil, na to nemám, je to práce Rumuna Rikse, jen jsme s ifem vyzkoumali ty rutiny na hlášení na radary a aplikovali. Ještě k tomu obrázku. Každý si může dát jakýkoliv vlastní obrázek, je to jednoduché i pro začátečníky. Ve skinu rikse je třeba otevřít složku "igo_se1", dále "240_320" (portrait mode) a "320_240" (landscape mode) a zde vyměnit obrázky nazvané "loading". Když si vyberete jiný obrázek a zmenšíte ho na uvedená rozlišení, nazvete je loading, tak při startu iGO se vám zobrazí třeba vaše manželka, nebo milenka (tu milenku bych raději nedoporučoval a manželku vlastně také ne, asi by vás to rozptyovalo. Auto je asi nejlepší volba)
:D
kokoskokos (75)|9.10.2007 19:55
[QUOTE="Panot"][QUOTE="petino"][QUOTE="if"]:yes:

Pekne si to napísal...:)) lepšie by to ani básnik nepovedal...:D ! Iba dodám, že hlasové súbory si tam každý môže dať hoci aj všetky a ked ho jeden omrzí tak si prepnúť iný... (aspoň ja to tak robím... :) )
Diky Panotovi za rýchlu a bezchybnú spoluprácu... :yes:

Tak ja tam doplním ešte potrebný czech a slovak zip, na ktorý si asi zabudol.. :)


Soráč... až teraz som si všimol že si ich spakoval do toho raru... ale už je to tu i ked duplicitne...[/QUOTE]

Chcem sa spytat, daju sa tie hlasove subory pouzit aj pre iny skin napr. Andyho, ak ano tak poradte prosim ako. diki.[/QUOTE]

Určitě dají, ale musí se v Andyho skinu vytvořit stejné rutiny jako ve skinu Rikse. Jinak to fungovat nemůže.[/QUOTE]

K Andyho skinu 8.5.1 existuje Speedcams Patch už dokonce ve verzi 3.8. Problém je v tom, že zatím do něj nikdo neudělal češtinu. Bylo by fajn, kdyby se o to někdo pokusil.
Podrobnosti jsou na oficiálním diskuzním fóru k iGO my.pdamill.com. Je ale nutné se zaregistrovat.

Pro zájemce přikládám patch + anglické hlášky (jsou ještě německé, maďarské, polské, francouzské, ruské, holandské, španělské a rumunské).

Ještě poznámka k vývoji Andyho skinu v 9.0. Andy je dlouhodobě nemocný. Má problémy s inunitou - sarkoidózu a následnou plicní infekci (lung infection). Proto zatím nemůže pokračovat ve vývoji.
Panot (569)|9.10.2007 20:47
Pro Kokoskokos:

Zkusil jsem to upravit naslepo, ale mělo by to fungovat, tak to otestuj.
H_Rocky (4)|10.10.2007 12:20
Ahoj, mam problem v nastaveni v hlasovem oznamovani radaru. Postupoval jsem dle pokynu od Panota (timto mu zaroven chci podekavat za skvele odvedenou praci). Kdyz spustim iGo, nastavim,aby mi upozornoval na radary, zvolim si aby to me to upozornovalo cesky. Vse funguje dokud nevypnu iGo. Zapnu ho, a jako jazyk v upozorneni na radar tam ma anglictinu. Nevite prosim, kde je zakopany pes?
Predem dekuji
if (174)|10.10.2007 14:24
[QUOTE="H_Rocky"]Ahoj, mam problem v nastaveni v hlasovem oznamovani radaru. Postupoval jsem dle pokynu od Panota (timto mu zaroven chci podekavat za skvele odvedenou praci). Kdyz spustim iGo, nastavim,aby mi upozornoval na radary, zvolim si aby to me to upozornovalo cesky. Vse funguje dokud nevypnu iGo. Zapnu ho, a jako jazyk v upozorneni na radar tam ma anglictinu. Nevite prosim, kde je zakopany pes?
Predem dekuji[/QUOTE]

Dovolím si odpovedať za Panota... :) Nechápem prečo by to malo prehadzovať hlasy po vypnutí alebo pri štarte... mne to beží bez problémov a ani počas doladovania programu sa mi taká vec nestala... ale budiž je to asi podla pouzžitého prístroja... Neviem ako si trúfaš zasahovať do script v programe, ale možno by pomohlo nasledovné... ale to ti posielam v súkr. správe.. sem sa mi to nedá dať...

Panot (569)|10.10.2007 17:15
Klidně odpovídej ife, otázka nebyla směřovaná na mě, ale na problém. Určitě i fundovaně poradíš. Pravdou je, že slyším o takovém problému poprvé, iGO si obvykle pamatuje poslední nastavení.
Mudrunka (547)|10.10.2007 18:54
no nevím u jakého skinu se to H_Rockymu děje, ale já jsem to zažil, vlastně zažívám neustále u skinu Andy. Prostě u nějakého atributu nastavení si to poslední nepamatuje.
Napravil jsem to, pokud se dobře pamatuji, tak, že jsem vše týkající se skinu z příslušné složky odstranil, trochu i-go v originálu prohnal v reálu a pak jsem si všechny příslušné soubory znova stáhnul, spustil a nastavil jsem, co jsem potřeboval. A začalo to fungovat, jak mělo. Problém se však vrátil, chtěl jsem změnit varování jenom hlasem a odstranit to hrozný houkání při překročení. No a pravidelně po restartu se mi to houkání vrací zpět. Už jsem však na to rezignoval
agent07 (37)|11.10.2007 11:05
Tak přesně ten problém mám i já./viz.H_Rocky/Nastavím a po vypnutí a znova zapnutí iGA opět ta angličanka.Nevíte aspoň někdo "kovaný" v tomto skinu kde je nebo jsou tam ty hlasy ukryté abych je smáznul.Nejsou mi tam na nic,potřebuji jen tu češtinu.Rumunsky,Maďarsky a bůhvíjak ještě neumím:? Jinak někdo na jiném fóru snad již vymazal co se dalo a stále jsou tam na výběr.Tak prostě nevím.Také mne štve před jízdou jít do menu a nastavovat češtinu.Ještě na doplnění je to u toho upraveného Rikse,poslední zde na stažení,včetně těch hlasů atd.
if (174)|11.10.2007 11:29
[QUOTE="agent07"]Tak přesně ten problém mám i já./viz.H_Rocky/Nastavím a po vypnutí a znova zapnutí iGA opět ta angličanka.Nevíte aspoň někdo "kovaný" v tomto skinu kde je nebo jsou tam ty hlasy ukryté abych je smáznul.Nejsou mi tam na nic,potřebuji jen tu češtinu.Rumunsky,Maďarsky a bůhvíjak ještě neumím:? Jinak někdo na jiném fóru snad již vymazal co se dalo a stále jsou tam na výběr.Tak prostě nevím.Také mne štve před jízdou jít do menu a nastavovat češtinu.Ještě na doplnění je to u toho upraveného Rikse,poslední zde na stažení,včetně těch hlasů atd.[/QUOTE]

Prečítaj si na tom "inom fóre" že už to tomu čo včetko pomazal beží... asi budeš mať podobný problém, ale ten nieje v skine riks ale v súbore data.zip... takže ked tam nahráš úplne pôvodný data.zip alebo preinštaluješ igo tak by to mohlo fachčiť...
agent07 (37)|11.10.2007 12:08
Jo už jsem to také četl a pracuji na tom,čistím iGO od všeho cizího a bude tam jen jazyk kterým mluvím,ostatní fakt dám pryč.Za tu dobu laborování ten data.zip narostl na víc než dvojnásobek :evil:
agent07 (37)|11.10.2007 20:06
Tak je to všechno způsobeno souborem v PDA igo.db.Ten pokud se také nezmění tak si to z něho vše zase natahuje.Bohužel jsou v něm uloženy všechny informace a nastavení iGA,včetně vlastních POI.Jinak jsem odzkoušel i Andyho ze zvukem,je funkční,ale české hlasy jsou pod jinými-mužský pod Russian Male a ženský pod Romanian Fenale.Jsou velice zvukově čisté,jasnější než v Riksovi.Hlásí při testu "pozor,mobilní radar"
if (174)|11.10.2007 20:40
[QUOTE="agent07"]Tak je to všechno způsobeno souborem v PDA igo.db.Ten pokud se také nezmění tak si to z něho vše zase natahuje.Bohužel jsou v něm uloženy všechny informace a nastavení iGA,včetně vlastních POI.Jinak jsem odzkoušel i Andyho ze zvukem,je funkční,ale české hlasy jsou pod jinými-mužský pod Russian Male a ženský pod Romanian Fenale.Jsou velice zvukově čisté,jasnější než v Riksovi.Hlásí při testu "pozor,mobilní radar"[/QUOTE]

To aby hlásil v riksovi pri teste "pozor radar" sa dá zmeniť, ale myslím že to je nepodstatné. A vlastné poi si z data.zip môžeš predsa vytiahnuť s IGO POI Explorerom...
Andyho skin má asi iné poradie uložených hlasov a preto je ten zmätok pri takejto kombinácii...
Mudrunka (547)|11.10.2007 21:03
ano, největší problém u Andyho skinu při použití oznámení hlasem je to, že nezná úsekové měření a má prohozenou kameru s mobilním radarem. Přitom je zajímavé u toho úsekového měření, že při překročení ta nepříjemná siréna funguje, ale hlas ani náhodou. Už jsem o tom tady zhruba před 2 měsíci psal.
oltcit (1098)|11.10.2007 21:06
To IF mylis sa s tym data.zip,tam je len graf.rozhranie,data su v igo.db ;) a ano da sa to vytiahnut s POI Explorerom. Ale chcelo by to jednoduchsie riesenie,nejaky prehliadac databaz.. Zial este stale to nemam ako vykonat :( not PC