Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P525 - Obecně

Ansa (6)|25.4.2007 17:17
Ahojte lidi, jak mam zobrazovat Predmet ulohy na Dnes? zobrazuje se tam pouze popis: Aktivni ulohy. Dekuji.
kubisz (1054)|26.4.2007 09:20
[QUOTE]...tak tam žádné nastavení MMS nemám...[/QUOTE]

po prepnuti (joystick doleva/doprava) na mms v aplikaci posta mam pod nabidkou "nabidka" polozky jak "Nastaveni MMS", tak "Nastroje" a pod nimi "Moznosti" ci "Novy ucet", tak pres nekterou z techto polozek se k tomu snad dopatrate...jinak pokud mate starsi ROM, nez 3.35.0 CSY, tak bych Vam doporucil stahnout ze supportu ASUS novejsi ROM a tam to pak urcite fakci (pres to nastaveni site), nebo obligatni (lec nepopularni) hard reset...pokud jste zarizeni zakoupil u ET, tak Vam na prodejne MMS nastavi, nebo Vam poradi na infolince...pokud si zjistite, jak prenaset nastaveni MMS z jednoho PDA do druheho, rad Vam to nastaveni poslu...

kuba

wolwZz_ce4you (33)|30.4.2007 17:25
Musim oznamit ze mi prestala fungovat klavesa "5" a ted zacina blbnout i joystick nahoru jde obcas dolu vubec stlacit taky ne a doleva doprava bez problemu! Jsem docela nastvany ale jina moznost asi nebude nez to poslat no :( Nejaky servis pobliz ostravy ??? Diky
kultus (418)|30.4.2007 17:56
co takhle se trochu zajimat...servis pro asusy je jenom v Ostrave...

...jinak me pekne desite mne to zatim funguje no problemo ale pro jistotu jsem si napsal cvicne velkej email a nastesti jen jeden preklep (moje chyba zavadil jsem o joystick) jinak pohoda zajimave ze ackoliv jsem si zamerne vybral PPC s klavesnici pisu na ni o hodne mene nez jsem planoval docela me bavi psat na displayi stylem...

...jinak mate nekdo na asuse odskouseno utilitu co je pro treba MDA compact pro psani sms na displayi za pomoci velky numericky klavesnice??? vytaceni mam vyreseno zde spominanym celedialem ale pro sms a jine texty nic...
wolwZz_ce4you (33)|30.4.2007 22:15
To vim ze servis je v ostrave ale prece to tam nedovezu musi to byt pres nejakeho dealera ne ? Dela tam kamos ma mi to pozjistovat jestli by mi to nemohli udelat prednostne ale moc tomu neverim :(
czuraak (97)|1.5.2007 13:29
Já mám sice Asuse P535, ale jako klávesnici pro psaní sms používám PDAMedia SIP Keyboard Light V1.0. Je samozřejmě přes celý displej. Měl sem ještě jednu, ale nevim už jak se to menovalo. Myslim, že byla od SPB, ale nejsem si úplně jistej. Byla taky přes celej displej. Takže z toho je jasný, že to funguje.;)
kultus (418)|1.5.2007 14:08
tyhle znam myslel jsem nakou numerickou klavesnici( 3x4 tlacitek)...pak uz je lepsi resco keyboard co pouzivam nebo skusit psany pismo...
kubisz (1054)|1.5.2007 17:07
ten dialpad se da vyextrahovat z extrom (napriklad mdac), zkousel sem to u varia, nebyl problem ani s WM2003×WM5...asi se to necha stahnout aji nekde z netu...
czuraak (97)|1.5.2007 19:25
Aha, tak to sem tě špatně pochopil. Ta číselná klávesnice by se mi taky šikla. Teda jestli myslíš takovou tu klasickou klávesnici jako je na mobilu, na který by se dali psát sms. Hlavně aby to makalo na WM5?:sarcastic:
eLKa_ce4you (189)|2.5.2007 11:10
Stala se mi zvláštní věc. Zapomněl jsem si cestou ke známým doma nabíječku. Nevadí, mám sebou USB kabel a známý ma notebook. Jaké ale bylo mé překvapení, když po připnutí k notebooku ASUS sice svítil červeně a ukazael nabíjení běžel, ale baterie na today obrazovce nabíjení neukazovala a ani po třech hodinách nebylo nabito víc jak na jedno procento.

Půjčil jsem si od něj nabíječku z Varia a nechal tam Asus celou noc. Výsledek? Ráno 17 procent.

Zkoušel jsem nabíjet i v autě. Originál USB kabel, redukce ze zapalovače na USB. Výsledek? Nic.

Je to standardní chování Asusu?
aeon101 (213)|2.5.2007 13:44
Me se stava, ze pres normalni USB nabijecku to jde jen velice pomalu. V aute a pres USB kabel k PC ho mam nabity za chvili...

Standardni chovani to urcite neni, ale zatim to nejak neresim, pac v aute a u PC jsem skoro porad...

Dan
eLKa_ce4you (189)|2.5.2007 14:15
Psal jsem dnes na Sunnysoft, jestli mají nějaké folie na Asus P525. Dostalo se mi odpovědi:

[QUOTE]Dobrý den, bohužel pro toto zařízení zatím nemáme folie v nabícde.[/QUOTE]

Máte nějaký tip? Nerad bych měl poškrábaný displej.
Lobo_ce4you (514)|2.5.2007 14:27
Mrkni na AH Mobile. Mám ji koupenou a je super!
kubisz (1054)|2.5.2007 18:49
[QUOTE]Půjčil jsem si od něj nabíječku z Varia a nechal tam Asus celou noc. Výsledek? Ráno 17 procent...Zkoušel jsem nabíjet i v autě. Originál USB kabel, redukce ze zapalovače na USB. Výsledek? Nic...[/QUOTE]

mel jsem stejny problem a v aute jsem to vyresil kabelem primo pro nabijeni ASUSe, bez te redukce a u kompu sem si musel koupit jinej kabel (ale tim origos by to asi melo jit...)...pokud se Vam asus nenabiji ani v nabijecce, tak je to na jasnou reklamaci (pokud nemate trebas spatne usazenou baterku...), pokud jen na kabelu, zkuste kabely vymenit, pac nektery maj asi nejakej odpurek, nebo neco takovyho, netusim...
kultus (418)|3.5.2007 07:59
tak v praci mam normalni USB kabel a kdyz neni pripojen pres AS tak temer nenabiji kdyz mam AS nabiji normalne stejne jako kdyz je v rezimu UMS...doma mam kabel od MP3ky s nejakou ochranou asi ( takovej tlustej valecek) a taky zadnej problem...
kubisz (1054)|3.5.2007 15:27
ja teda nabijim i v tom rezimu USB host (mass storage)
xentaur_ce4you (47)|7.5.2007 10:50
Ahojte, tak uz mam vyreklamovany asus p525, trvalo to tyzden, vymenili klavesnici aj cely plosak :)
awk (13)|7.5.2007 18:27
nazdárek přátelé a milovníci našeho Asůska.myslíte že nám výrobce také nabídne bezplatný update na WM6,tak jak to dělá třeba HTC?;)
kubisz (1054)|7.5.2007 19:49
tak uz je to tu :( chtel jsem si zavolat, z repracku zadny zvuk, koukam na display, tam "hovor probiha"...tak reset, volani, zase nic...po laborovani se vsim vsudy to vypada, ze se neprepina zvuk ze sluchatek kamkoliv jinam...vim, ze to uz tu bylo, ale obligatni reseni nekolikrat vytahnout a vratit konektor sluchatek nepomaha :( nema sim nekdo nejakou dalsi radu (krom vyhodit, nebo rozebrat :) )? dekujiii,

kuba
mdkill (31)|7.5.2007 20:51
eLKa napsal: Máte nějaký tip? Nerad bych měl poškrábaný displej.

Ano, primo na ofiko distribuci pro ASUS. Je to pro P525 a P535
http://www.asus.as/inshop/scripts/detail.asp?itemId=5304&level=866
hajnalka (25)|7.5.2007 22:02
Co pouzivate na Bluetooth prenos suborov?Na SDAcku som pouzival Smart Explorer ktory sa podoba Total Commanderu ale vedel prenos cez bluetoth aj infra.Na pocket pc(asus P525) existuje nieco podobne?Popripade poradte ako sa rychlo posielaju subory bez toho aby som paroval zariadenia.Vcera som musel poslat fotku z Asusa na SonyEricsson M600 a kym som na to dosiel ako sa to posiela tak som skoro zosedivel.
hombre10 (21)|8.5.2007 21:20
[QUOTE="kubisz"]tak uz je to tu :( chtel jsem si zavolat, z repracku zadny zvuk,...............

kuba[/QUOTE]

Tohle se mi taky stalo a zkoušel jsem si 100x :D vytáhnout a zastrcit konektor a pomale kreslil kruh na zed kam se budu s Asuskem trefovat.Nakonec pomohlo fouknout trochu stlacenyho vzduchu do zdirky, zastrcit a vystrcit konektor a zase mi to vali. Vím že to není řešení zrovna ideální ale pomohlo mi to.
eLKa_ce4you (189)|9.5.2007 09:41
Své problémy s MMS jsem tu už popisoval. Zřejmě to mimo hardreset nemá řešení (po HR tam složka MMS je). Klidně udělám HR a nainstaluju těch několik programů znovu, ALE mám celkem obsáhlý archiv SMS zpráv a když je pomocí SPB Backupu neobnovím, budou v háji. Ovšem když je obnovím při částečném restoru, volba MMS je opět fuč.

Jak z toho ven?

Jsou někde uloženy jen samostatné SMS zprávy, že bych je jen zkopíroval?
jirson_ce4you (27)|9.5.2007 10:36
Já používám na sms Jeyo Mobile Companion, jdou tam sms i kontakty exportovat(zálohovat), ale já to používám jen pro psaní sms, jelikož v práci mam p525 stejně připojen k notebooku takže přes klávesnici na compu se mi píšou sms líp :-)
eLKa_ce4you (189)|9.5.2007 10:47
jrison: ještě než si odpověděl, našel jsem [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a chtěl to tu napsat :-)

Díky, problém s MMS je vyřešen.
eLKa_ce4you (189)|9.5.2007 12:39
[QUOTE="awk"]nazdárek přátelé a milovníci našeho Asůska.myslíte že nám výrobce také nabídne bezplatný update na WM6,tak jak to dělá třeba HTC?;) [/QUOTE]

Doufejme. Zrovna dnes jsem psal na hotline, tak pak dám vědět, co mi odpověděli.
B!mb0 (20)|9.5.2007 19:13
cau neni nejaky udelatko abych mohl fotit panorama ? kdyz je taklec zajimavy pocasi tak by to vypadalo hezky :) existuje neco ?
kultus (418)|12.5.2007 06:57
zdary znate T9 editor for PPC??? Nejak jsem neprisel na to co ma jako delat krome par nastaveni...resp jak do nej vlozit vlastni slova treba v jinem jazyce nejak rozumne najednou abych to nemusel psat rucne...
Ansa (6)|14.5.2007 10:27
ahojte lidi, mam problemy s nastavenim "Podsviceni" nebo "Napajeni". U nastaveni podsviceni mam nastaveno ze vypnout podsviceni , neni-li zarizeni pouzito na 1 min. U nastaveni napajeni mam nastaveno ze vypnout zarizeni v pripade necinnosti po dobu na 3 minuty. Problem je v tom ze v pripade necinnosti vypne podsviceni hned cca uz po 2-3 sekundach. Nevite nekdo jak vyresit takovy problem? dekuji
eLKa_ce4you (189)|14.5.2007 10:31
Ach můj bože... Četli jste už na mobilmanii článek o nástupci našeho Asuse? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Neuvěřitelné. Do stroje s GPS narvou OMAP... Co jsem komu udělal? A já se na něj tak těšil :)
kultus (418)|14.5.2007 14:01
jo presne a je taky bez joysticku!!! sice ma naky kolecko nebo co to je na boku ale takovy nestandardni ovladani nesnasim...no po.elali to ja nevim ja ty vyrobce nechapu...
aeon101 (213)|14.5.2007 14:34
Souhlas...pouzity procesor nechapu vubec (podle me trochu krok zpatky...- kolik tak na tom mohli ve vyrobnich nakladech usetrit???), ale joystick za jog dial na tomto Asusu bych nevymenil ani nahodou...brr...Vim ze je to pristroj v prvni rade pro praci a navigaci, ale hrat na nem takovy "The Quest" nebo "Legacy" by bylo utrpenim...

Dan
eugi_ce4you (3)|15.5.2007 18:11
[QUOTE="Ansa"]ahojte lidi, mam problemy s nastavenim "Podsviceni" nebo "Napajeni". U nastaveni podsviceni mam nastaveno ze vypnout podsviceni , neni-li zarizeni pouzito na 1 min. U nastaveni napajeni mam nastaveno ze vypnout zarizeni v pripade necinnosti po dobu na 3 minuty. Problem je v tom ze v pripade necinnosti vypne podsviceni hned cca uz po 2-3 sekundach. Nevite nekdo jak vyresit takovy problem? dekuji[/QUOTE]
Tohle se mi ted deje take - po upgradu ROM na 3.43.0 (GER). Pokud zmenim delku podsviceni, pristroj zmenu akceptuje, ale po vypnuti a naslednem zapnuti pristroje je cas zpet na 1 min. a podsvetleni se opet vypina uz po 3 sekundach. Ted jsem prisel na zajimavou vec: Pokud je BT aktivni, hodnota pro vypnuti podsviceni se po vypnuti a zapnuti pristroje nemeni.
taunus (116)|18.5.2007 11:52
dobry den jsem cerstvym drzitelem tohoto telefonu asi blbe hledam ale nenasel jsem nikde v nastaveni tel P525 nastaveni T9 ceskou porad tam mam T9 anglicky a nevim kde se prepina na ceskou .. ani na foru jsem nic nenasel asi jsem slepej.. muzete mi poradit kde je to nastaveni ? jestli je . telefon nmam normalne v cestine takze by tam mela ibyt ceska T9 ne? dik za info a nezlobte se ..
Lobo_ce4you (514)|18.5.2007 12:13
Příště hledej poctivěji. Nejlepší je vyhledávat pomocí Google (nahoře na stránce) a zatrhnout "ce4you.cz". Najde ti to konkrétní příspěvěk.

Tady je ta česká T9 pro P525:
https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/19061-asus-p525-obecne
awk (13)|19.5.2007 08:23
http://www.pdamobile.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=384
kultus (418)|19.5.2007 12:18
haj.love jsou to... :(( :(( :(( :no: :no: :no: :dead:
aeon101 (213)|19.5.2007 19:07
Jako proc to nepustili i pro P525??? Nemohl to byt prece takovy problem...ach jo...

Dan
Lobo_ce4you (514)|19.5.2007 19:14
Asi mají strach, že už by si pak nikdo nekoupil P526. Doufejme, že se najde někdo kdo upraví WM2006 pro P525 aspoň neoficiálně.
wolwZz_ce4you (33)|20.5.2007 01:21
Kdo by si taky P526 koupil ?! Podle me je to naprosty krok Z5 uz diky CPU :no:
eugi_ce4you (3)|20.5.2007 21:52
[QUOTE="eugi"][QUOTE="Ansa"]ahojte lidi, mam problemy s nastavenim "Podsviceni" nebo "Napajeni". U nastaveni podsviceni mam nastaveno ze vypnout podsviceni , neni-li zarizeni pouzito na 1 min. U nastaveni napajeni mam nastaveno ze vypnout zarizeni v pripade necinnosti po dobu na 3 minuty. Problem je v tom ze v pripade necinnosti vypne podsviceni hned cca uz po 2-3 sekundach. Nevite nekdo jak vyresit takovy problem? dekuji[/QUOTE]
Tohle se mi ted deje take - po upgradu ROM na 3.43.0 (GER). Pokud zmenim delku podsviceni, pristroj zmenu akceptuje, ale po vypnuti a naslednem zapnuti pristroje je cas zpet na 1 min. a podsvetleni se opet vypina uz po 3 sekundach. Ted jsem prisel na zajimavou vec: Pokud je BT aktivni, hodnota pro vypnuti podsviceni se po vypnuti a zapnuti pristroje nemeni.[/QUOTE]
Jen pro uplnost - zlobila mne i komunikace s BT HF tak mi nezbylo nez provest hard reset a vse zas funguje jak ma. Ale je to neco pomotane v systemovych nastavenich, protoze pokud jsem dal po resetu obnovu techto nastaveni ze zalohy, tak se problem vratil. Takze hardreset a nova instalace vetsiny programu.
eLKa_ce4you (189)|21.5.2007 22:40
Nezbyl někomu z vás zbytečný náhradní stylus pro P525? Odkoupím. Dnes mi byl zasednut a v té šroubovací části se ulomil :-(( Nemám čím hrát sudoku ;-)
kultus (418)|22.5.2007 11:29
tam je naka sroubovaci cast???
Lobo_ce4you (514)|22.5.2007 11:35
Podle mě myslí tu zúženou část.
Stylus mě taky docela prudí. Zatím není k sehnaní, i když většina eshopů má už pár měsíců dodací lhůtu 3-4 dny:evil: Už jsem ho jednou málem ztratil a tak bych měl rád záložní.

Edit: tak jsem našel konečně obchod kde je skladem (ověřeno telefonicky). Mají balení buď jeden kus nebo 3 ks. Objednat se dají tady:
[CODE]http://asus.inshop.cz/inshop/scripts/price_list.asp[/CODE]
eLKa_ce4you (189)|22.5.2007 13:02
Ano, ta horní část jde odšroubovat. Ovšem nechápu proč.

Nicméně už jsem sehnal balení po třech kusech. Budu je mít odpoledne a jsem ochoten se jednoho (případně dvou - ovšem při mé smůle se mi nový zlomí do týdne ;) kousku zbavit za cenu řekněme 70 korun za kus (možno poslat v obálce, případně osobně odebrat v Ostravě).
eLKa_ce4you (189)|22.5.2007 14:27
Vím, že to k ničemu není, ale alespoň jsem se trošku uklidnil.
Lobo_ce4you (514)|22.5.2007 14:42
Super, jen tak do nich!:yes:
awk (13)|22.5.2007 15:27
má pravdu předsedo!!!!
Bodamax (41)|22.5.2007 15:34
:yes: Pěkně! Taky mě to zamrzelo, takže asi koupím tuhletu P525 a holt bez GPS to vydržím...
kultus (418)|23.5.2007 06:40
vono to s tou GPSskou neni tak zhavy...kdyz si vemes se se za 1700kc da poridit GPS tenoucka jako ziletka od motoroly a spolehlive funguje taky v kapse a ma navic sve vlastni napajeni takze nezatezuje samotny telefon tak si myslim ze to neni zas tak spatny...

...pohnutky vyrobcu stejne nikdo kdo nema kontakty primo ve firme proste nemuze pochopit a spekulace jsou zbytecny...proste chteji co nejvic vydelat a jak to je na nich kazdej ma jinou politiku podivej se na HTC MDA compact 400MHz a Vario a jine 200MHz ...ale treba uz artemis (200MHz) jim docela vysel alespon podle recenzi to neni zas tak spatne...to neni omluva ale i s malym kasparkem se da hrat velke divadlo...ja uz jsem si zvykl ze idealni zarizeni proste nenajdete staci se kouknout na nokii N95 zhava novinka za 20000 neni zas tak zhava ikdyz ma "vsechno"