Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P525 - Obecně

Vojtěch Klimeš (17)|26.3.2007 09:58
Mám problém s bluetooth handsfree - skoro všichni kterým volám si stěžují, že mě strašně špatně slyší. I mě to v hadsfree dost šumí. Přitom při použití stejné hadsfree s jiným telefonem je vše OK. Může to být vadný bluetooth modul? Nemáte s tím někdo zkušenost?
ROMATES (2)|26.3.2007 12:06
Vím že to tady už bylo,ale neřeší to můj problém :( ,nemůžu ani za boha připojit mého Asuse na internet přes kabel a ActiveSync.Pořád mi to hlásí tuto chybu:Hlednanou stránku nelze najít v důsledku neznámé chyby 0x80072f78.Přitom sem se na internet mohl dříve bez problému připojit.
A ještě mám problém s MMS,nejdou mi stáhnout přímo do telefonu,můžete mi někdo poslat nastavení na eurotel(O2)?
Děkuji moc za pomoc :yes:
jirson_ce4you (27)|26.3.2007 15:49
Nastavení MMS pro obecné PPC (mě funguje i na 525ce) :-)
· zvolit Start
· Nastavení
· Připojení
· Nastavení GPRS
· CHAP autentifikace
· OK
· Připojení
· My Work Network: Přidat nové připojení modemu
· Zadejte název připojení: O2 MMS
· Vyberte modem: Mobilní linka (GPRS)
· Další
· Název přístupového bodu: mms
· Další
· Uživ. Jméno: nevyplňovat
· Heslo: nevyplňovat
· Domena: nevyplňovat
· Upřesnit…
· TCP/IP
· Používat adr. IP přiděl. serverem: zaškrtnout
· Použít softwarovou kompres.: nezaškrtávat
· Použít kompresi hlaviček protokolu: nezaškrtávat
· Servery
· Používat adr. IP přiděl. serverem: zaškrtnout
· OK
· Dokončit
· My Work Network: Spravovat stávající připojení
· vybrat O2 MMS a zvolit OK
· OK
· Konec - Křížek
· zvolit Start
· Pošta
· Nabídka
· Nastavení: MMS
· Možnosti
· Získat zprávy okamžitě: zaškrtnout
· Uložit odeslané zprávy: zvolí uživatel
· Odmítnout všechny zprávy: nezaškrtnout
· Povolit doručenku: nezaškrtnout
· Číslo reportu: nezaškrtnout
· Pro tento učel používat podpis: zvolí uživatel
· Počet pokusů: 1
· Rozlišení fotografie: Původní
· Servery
· zvolit Nový
· Název: O2 MMS
· Brána: 160.218.160.218
· Číslo portu: 9201
· Adresa serveru: http://mms.o2active.cz:8002
· Spojit pomocí: My Work Network
· Limit velikosti pro: 100K
· WAP verze: WAP 1.2.1
· OK
· OK
juu to je ale dlouhej příspěvek, pardon... ;)
eLKa_ce4you (189)|29.3.2007 08:48
Tak už ho mám taky. Nádherný kousek :-) Ale k problémům: docela nepříjemné je, že když mám přístroj zamčený a přijde SMS, nebo hovor, tak i když mám ve zvucích nastaveno blikání jako upozornění na zmeškaný hovor nebo SMS, přístroj tvrdošijně bliká jen zeleně. Dělám něco špatně?

EDIT: tak jak vidno, dělá to i při nastaveném úkolu, nebo upomínce :-( když ho odemknu, upomínka tam visí, ale prostě nezapíůá a neupozorní.
aeon101 (213)|29.3.2007 09:41
Blahopreji ke koupi...vitej mezi nami.

Je to jednoduche, jdi do Nastaveni/ Zvuky a upozorneni/ Upozorneni a tam si nastav pro kazdou udalost styl pripomenuti, blikani atd...vse bez problemu funguje...

Dan
eLKa_ce4you (189)|29.3.2007 09:52
Díky za tip, ale tohle samozřejmě vím (měl jsem předtím Vario). Bylo to opravdu vypnuté, ale je to divné, protože před instalací SPB pocket plus to bylo na tuti zaplé.
aeon101 (213)|29.3.2007 10:20
To eLKa: SPB Pocket Plus casto nadela prave na tomto Asuse velke problemy a zmatky...radsi nepouzivam...

Dan
eLKa_ce4you (189)|29.3.2007 10:22
To aeon101: já si zvykl na záložky a spouštění programů pomocí ikon. Doporučíš nějaký ekvivalent?
aeon101 (213)|29.3.2007 10:43
Ja pouzivam SPB Mobile Shell v kombinaci s balickem od Resco (explorer, photo viewer, registry editor, battery pack a radio). Oba jsou definovatelne z Today obrazovky a muzes si s tim opravdu vyhrat dle libosti. Navic po nejake dobe testovani jsem prisel k zaveru, ze prave tato kombinace nedela zadnou neplechu v systemu.

Dan
eLKa_ce4you (189)|29.3.2007 11:01
SPB mobile shell je zajímavý, ale je škoda, že nejde definovat na první záložce vlastní odkazy.
Lobo_ce4you (514)|29.3.2007 11:15
Tak vyzkoušel iLauncher. Taky jsem byl uživatel SPB Pocket Plus, ale pořád mi to dělalo neplechu a tak jsem všechny programy od SPB nahradil jinými a je to v pohodě. A na iLauncher jsem si rychle zvyknul a už bych neměnil.
aeon101 (213)|29.3.2007 11:32
To eLKa: Podle me to lze...

Dan
eLKa_ce4you (189)|29.3.2007 11:53
To Dan: a otázka za pětset zní "JAK?"
eLKa_ce4you (189)|29.3.2007 11:55
Aha, odúpovím si sám: nejde to.

"Jak můžete vidět na prvním obrázku, schovává se pod ikonou Baterie 12 dalších, reprezentujících některé aplikace instalované v PDA. Z počátku jsem je bral jako standardní zástupce, které si každý (po vzoru PocketPlus) může nadefinovat dle libosti. Začal jsem slídit po nějakém nastavení, kde by se nechala ta která ikona vymazat a na její místo si nacpat "tu svoji". Vymazání bylo dílem okamžiku, ale na to, jak si ikonky doplnit dle svého uvážení jsem nepřišel. Ono po výmazu ani nebylo co doplňovat, protože na uvolněné místo se ihned prodrala ikonka jiná. Procedil jsem něco o "pěkné blbosti", ale nedalo mi to a šťoural jsem dál. Nic. Teprve později jsem si všiml, že se v menu najednou objevily ikonky, které tam na 100% nebyly a naproti tomu zase některé ubyly. A konečně mi svitlo - dynamické menu! Pecka! V menu se stále aktualizuje 12 nejpoužívanějších aplikací-ikon, takže nemusíte nikde tyto "favority" lovit, ani si dělat nikde zástupce - máte je automaticky k dispozici! 100 bodů pro Nebelvír!?"
eLKa_ce4you (189)|29.3.2007 12:14
Ještě uvažuju, jak nastavit, aby po stisku tlačítka OK nedošlo k minimalizaci aplikace, ale k ukončení. Na Variu jsem používal Smartskey.
aeon101 (213)|29.3.2007 12:16
No dyt joo...jinak jsem to ani nemyslel. Zalezi samozrejme na preferencich a zpusobu pouzivani kazdeho z nas. Me osobne 12 nejpouzivanejsich v tomto rolovacim menu pod ukazovatelem baterie staci...kdyz si vezmes, ze k zakladnim 4 typem rolovacich okenek v zakladni obrazovce muzes pridat 6 dalsich a vetsinou multifunkcnich, nabidka se mnohem rozrusta (dalsi fixne nastavene muzes mit jiz z defaultu z nabidky start a dalsi hned v kontextu SPB Menu. Dale si Mobile Shell muzes prece rozsirit o nejaky dalsi plugin. Rikam- je pravda, ze na plochu nedostanes 40 fixne nastavenych zastupcu, ale pro me osobne je to pouzitelne na 99%, jelikoz je potence tohoto programu uplne dostacujici...ale opravdu je to na kazdeho preferencich. Tato alternativa se mi libi i po graficke strance (krome WM6 nema podle me konkurenci).

Takze jen tolik

Dan
aeon101 (213)|29.3.2007 12:18
[QUOTE="eLKa"]Ještě uvažuju, jak nastavit, aby po stisku tlačítka OK nedošlo k minimalizaci aplikace, ale k ukončení. Na Variu jsem používal Smartskey.[/QUOTE]

Hele, nevim ale podle me by neco melo existovat (sam nepouzivam- nepotrebuji). Nekde ve foru se o tom tady urcite psalo...

Dan
kultus (418)|29.3.2007 13:39
ja jsem pouzival ilauncher ale pak jsem nahodil WA2 + WAD a jsem zcela spokojenej nic mi nechybi a taky se s tim muzu vyhrat jak chci a ten today vypada uzasne lip nez na desktop PC rozhodne doporucuju ;)
eLKa_ce4you (189)|29.3.2007 14:00
WA2 + WAD jsem zkoušel krátce na Variu, ale už tak pomalé Vario pak lezlo jako šnek. Ale zpět k tématu. Někdo psal, že používá SPB Mobile Shell. Nemizí vám sama od sebe paměť při používání? Mě jede hodinu, nemám rozjeté nic a z počátečních 29,9 je to teď na 24,23.
aeon101 (213)|29.3.2007 14:08
To Kultus: Muzes sem hodit nejaky screen?

Dan
kultus (418)|29.3.2007 15:26
jsem v praci takze zatim WA2 + WAD skin muze se to zdat zaplacane ale nikto netvrdi ze to musi zustat takhle neni problem si WAD skin upravit dle sveho sam to mam jen chvilku a chystam se to pres vikend trochu optimalizovat a vycistit...
wolwZz_ce4you (33)|29.3.2007 23:44
Stava se vam ze vam prijde sms ale asusek zazvoni az kdyz ho odemknu a zmacknu bocni tlacitko zapnuti. Jsem z toho uplne na prasky jak idiot ho neustale zapinam jestli mi nahodou nejaka sms neprisla. Dela to jen nekdy
kultus (418)|30.3.2007 07:05
nestava mam asus temer celej den zamcenej a "vyplej" a chodi mi vsechno co ma...doporucuju napsat jake utility mas instalovane urcite v tom mam prsty nakej soft treba od SPB...
wolwZz_ce4you (33)|30.3.2007 08:53
Z aplikaci co jsou v pameti je jen SP pocket plus. Nejaka alternativa tedy? Z jeho funkci pouzivam pouze zastupce na plochu a zavirani aplikaci krizkem jinak nic. A vic ani nepotrebuju. Mam to fotku me pritelkyne a nechcu aby mi ji neco prekryvalo zbytecne.
kultus (418)|30.3.2007 15:58
skus ilauncher ale na ti ikony nevim wisbar advance 2 + WA desktop jine me nic nenapada ale nekde jsem videl nakej freeware na ikony jen nevim kde...jinak je a fotka pro PPC dost blba kdyby alespon lezela naha:D tak se nahoru da dat spousta ikon a vidis vsechno podstatne...
B!mb0 (20)|30.3.2007 17:00
Nezna nekdo neco jako Tajemstvi , ale aby tam slo nastavit slozku na karte ? Pokud sem to Tajemstvi dobre pochopil, funguje to jen v zarizeni a musi se vsechno davat prave do ty slozky Tajemstvi. Ale me se tam vsechno nevejde.
Nezna nekdo neco podobnyho ? prosim :))
aeon101 (213)|30.3.2007 17:14
Staci trochu hledat...

Dan
kultus (418)|31.3.2007 08:13
zdar panackove vsiml jsem si zajimavou vec kdyz mam pusteny prehravac (v mem pripade GS player nebo WMP) a spustim WIFI tak mi po chvilce zacne praskat ve sluchatkach kdyz ale nejdriv pustim wifinu a pak zapnu prehravani hudby nic se nedeje a prehravani je v poradku zaznamenal to taky nekdo jinej nebo mam nakej zajimavej kousek...
B!mb0 (20)|31.3.2007 20:47
2 aeon101 : diky za navrh na soft, hned to odzkousim...
A mam jeste dotaz, dela nekomu z vas ze kdyz si nastavite ukladani obrazku z fotaku na kartu, ze se nekdy stane ze prvni fotka po zapnuti fotaku se uklada a nakonec napise : Fotografie nelze ulozit ? kdyz si to nastavim na pamet tak to neudelalo ani jednou... neni na to nejaka vychytavka ?
B!mb0 (20)|31.3.2007 21:54
tak sem ten Pocket Secure stahl a nainstaloval a funguje to uplne stejne jako ta moznost Zámek, az na to ze to je hezci a ma to trochu vic moznosti... Ja bych potreboval neco, co mi skryje celou slozku, ale kdovi jesi neco takovyho je
kubisz (1054)|1.4.2007 10:52
MMS se daji nastavit pres Start-Nastaveni-Zalozka pripojeni, ikona Nastaveni site...vyberete operatora a je to...pak Vam zacne fakcit jak MMS, tak GPRS...pokud teda nemate jinou, nez oficielni ROM...
kultus (418)|2.4.2007 14:09
zdar neskousel jste nekdo synchronizaci s office 2007 a pak s office 2003???
jirson_ce4you (27)|2.4.2007 15:07
stalo se někomu, že při focení po stisknutí spouště naskočí fotografování přerušeno? myslel jsem že to je tím že nestačil zaostřit nebo že se mi klepe ruka ale udělá to občas i když to mam položený na stole, zatím jsem nevysledoval souvislosti proč to píše, jinak ale fotí supr
eLKa_ce4you (189)|2.4.2007 15:11
Tohle mi hlásí, když mám nastaveno ukládání na kartu při první fotce.
dort (1212)|2.4.2007 22:01
z původních 43 stran pročištěno na 34 :-(

prosím zdržte se OT příspěvků, mnoho dotazů je zde nespočetně krát - např. jak nastavit e-mail, jak nastavit MMS, SPB Pocket Plus atd. - prosím čtěte, hledejte a pak se ptejte - díky

P.S. poptávka warezu a vychloubání se nad jeho vlastnictvím bylo přesunuto do skupiny OFF-TOPIC pro pobavení i ostatních účastníků diskuzí
eLKa_ce4you (189)|3.4.2007 08:39
Jakou folii používáte na displej?
Radim Kutra (4)|3.4.2007 09:46
Právě pořizuju novou P525 a nikde na netu ani na stránkách sunnysoftu nemužu najít žádný držák do auta s nabiječkou. V celém fóru jsem našel pouze odkaz na nabiječky, nevíte někdo o nějakém slušném držáku??
kubisz (1054)|3.4.2007 11:49
[QUOTE]...stalo se někomu, že při focení po stisknutí spouště naskočí fotografování přerušeno?...[/QUOTE]

rek bych, ze to bude mit opravdu souvislost s kartou, ze je clovek moc rychlej na ten fotak a ze to nestihne proste ulozit...me to dela pravidelne, pokud zacnu fotit rychle po sobe, tak dycky par snimku proste vypadne...jedine reseni (ne 100pro...) je nechat dele namacknuto a modlit se :D
kultus (418)|3.4.2007 12:40
ja fotim zasadne do pameti pristroje je to rychlejsi hlavne kdyz fotim treba 9 snimku po sobe (rychlejsi ne rychly):D ...spoust je dosti tuha proto namacknu, pockam az zaostri a pak domacknu ale pustim spoust az kdyz uklada abych nahodou na posledni chvili nerozmaznul snimek...uz tak je problem udrzet jej bez pohybu ;) jinak by nebylo spatny se podelit o hezky snimky...
aeon101 (213)|4.4.2007 11:23
[QUOTE="Radim Kutra"]Právě pořizuju novou P525 a nikde na netu ani na stránkách sunnysoftu nemužu najít žádný držák do auta s nabiječkou. V celém fóru jsem našel pouze odkaz na nabiječky, nevíte někdo o nějakém slušném držáku??[/QUOTE]

No konkretne na P525 nevidim nic, ale myslim, ze zcela kompaktibilni alternativa by mohla byt prave tato...

http://www.ahmobile.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemID=54334

Dan
eLKa_ce4you (189)|5.4.2007 12:50
Chtěl jsem nainstalovat Compact NET Framework podle tohoto postupu na paměťovou kartu
http://magazin.softimage.cz/?p=19

ale při pokusu o import popisovaného REG souboru pomocí Resco Registry Editoru systém kříčí, že nejde o soubor Registry. Kde dělám chybu?
eLKa_ce4you (189)|5.4.2007 14:43
Na Variu jsem používal Smartskey, kdy jsem na stisk určitého tlačítka zavřel aplikaci. Rád bych to použil i na Asusu, ale nefunguje to. Po stisku OK se aplikace normálně minimalizuje. Máte na to nějakou fintu?
Radim Kutra (4)|5.4.2007 16:08
jsem se stal právě "šťastným čerstvým majitelem asusu P525 a mám podobný problém jako uživatel na str. 23 tohoto fóra- (nikdo mu ale neporadil) protější strana mě slyší jen strašně slabounce nebo skoro vůbec .Zkoušel jsem nastavovat mikrofon a nic, provedl jsem Master reset a žádná změna. Prosím poraďte
aeon101 (213)|5.4.2007 16:27
Tim majitelem jsem ja...no bohuzel te musim moc sklamat...taky jsem zkousel vsechno mozne, ale nakonec pomohl jen servis v Ostrave (jediny...!). Musim ale rict, ze telefon mi odvezli i dovezli, vsechno behem 7 dnu a bez problemu zdarma...

Od te doby je vse ok.

Dan
Radim Kutra (4)|5.4.2007 16:31
děkuju moc za radu už se tím trápím cca 2 hodky a furt nic. Tak jsem ze zoufalství vytočil linku ASUSU a zjistil jsem přesně co píšeš. Budu ho muset reklamovat prý už tam několik takových měli.
Pulec8 (2)|5.4.2007 21:23
Zdravim
kdyz uz je tu rec o reklamacich, kdybych mel asus p525 koupeny napr z francie se vsim vsudy co bejva u novyho hlavne zarucni list, mohl bych reklamovat u pobocky asus v cechach?
Dale, nevim jestli uz to tady bylo, mozna sem to prehlid. Anglicka nebo ceska rom pro p525 je volne ke stazeni a dobre funkcni (krom zminovanych problemu s klavesnici atd.)?
Nerad bych abych pri flashovani nejake rom asusa neumrtvil...

2 aeon101 kdyz si posilal asusa do servisu v ostrave daval si jim k tomu zarucak nebo neco? pripadne kolik oprava stala?
Lobo_ce4you (514)|5.4.2007 21:35
Zkus si přečíst celý toto vlákno. Mám tam příspěvěk, který ti odpoví na všechny dotazy ohledně reklamace!:evil:
Pulec8 (2)|5.4.2007 21:56
[offtopic]Omlouvam se nejak sem tyto prispevky prehledl :(
takze toto by melo byt v pohode...[/offtopic]
eLKa_ce4you (189)|6.4.2007 07:59
Nevi nekdo, jak prejmenovat kartu v ASUSu? Ve Variu se jmenovala v systemu Storage Card a v ASUSu se jmenuje Karta Mini SD. Kvuli jednoho programu potrebuju, aby se jmenovala Storage Card .
aeon101 (213)|6.4.2007 08:28
SD kartu normalne prejmenujes ve vestavenem exploreru (zajimave je, ze napr. v Resco Exploreru to nejde...). Pravy klik na kartu a "prejmenovat" (viz obrazek)...

Dan