Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P525 - Obecně

eLKa_ce4you (189)|6.9.2007 11:25
Kultus, pro tebe jsou to ptákoviny, pro někoho jsou to užitečné věci.

Tohle je rozhodně software, který po HR instaluju vždycky: Total Commander, WM5Torage, RAR

Pokud používáš MDA jen na hry, tak se ale nedivím, že ti tohle přijde jako ptákoviny ;-)
kultus (418)|6.9.2007 11:44
vubec nepouzivam PDA jen na hry jen chci mit moznost instalnout si to co chci bez toho abych tam mel bordel co nepotrebuji...alternativy jsou vzdycky a na rozdil od ofiko ROM kde si nic nemuzes dat pryc, by upravena ROM mela byt co nejvic univerzalni pro vsechny proto se to dela...jinak nevim k cemu WM5storage kdyz ma asus nativne rezim pro UMS alespon pro kartu, komprimovani ma napr. resco explorer v sobe (ZIP umi snad kazde stolne win) takze treba tohle je len vycet veci se kteryma jsem si poradil sam protoze ROM si sam upravit nedokazu nebo spis netroufnu...na druhou stranu kazdej autor ma pravo si udelat ROM jakou chce jen rikam ze nemusi tam byt nacpano nevim co kdyz si tam jednou nainstalujes co potrebujes a udelas si zalohu ktera je treba s SPB backup perfektni a jednoducha...
eLKa_ce4you (189)|6.9.2007 11:59
[QUOTE="kultus"]jinak nevim k cemu WM5storage kdyz ma asus nativne rezim pro UMS alespon pro kartu, komprimovani ma napr. resco explorer v sobe [/QUOTE]

A zkoušel si někdy testovat, jak rychle zkopíruješ opravdu velký soubor na kartu přes nativní režim a přes WM5Storage? já jo.

A když mluvíš o Resco Exploreru, ten je placený, nemýlím-li se. Kdežto RAR pro pocket je zadarmiko.
eLKa_ce4you (189)|6.9.2007 13:08
S WM5storage jsem se sekl. V předchozím testu jsem porovnával WM5storage, Plugin Servant Salamanderu (přes ActiveSync) a kartu ve čtečce. Výsledky byly následující:

[CODE]Velikost DAT souboru
- 124000000 bajtů

-------------------------

WM5storage
- 5:22 sec

Plugin Servant Salamander (přes ActiveSync)
- 11:27 sec

Karta ve čtečce
- 40 sec[/CODE]


Nedalo mi to a udělal jsem nový test se stopkama a zápisníkem. Porovnával jsem WM5storage a interní Mass storage u Asusu. Výsledek je následující:

[CODE]150 mega AVI soubor

přes ASUS Mass storage
- 6:23 sec

přes WMstorage
- 6:17 sec[/CODE]

Co z toho plyne? Že WM5storage na Asusu P525 není potřeba a proto ho odinstalovávám :-)
kultus (418)|6.9.2007 16:19
tak vidis ;) jinak velky soubory radsi pres ctecku v NTB...no RE je placeny jak placeny ale to tady nebudu rozmazavat kazdy at si tam hodi co chce jen jsem chtel rict ze naprosto osekana ROMka je nejlelsi pro vsechny a ne pro jedince nebo mensi skupinu lidi staci kdyz jsem videl kolik toho nasekali do Cooked ROMky WM5 co je na xdadevelopers ke stazeni...ale to je jedno hlavne ze nam to slape a doufam ze prijde ofiko WM6 ROM...
eLKa_ce4you (189)|6.9.2007 19:13
No já v české ofiko ani nedoufám. Můžeš mi tu hodit prosím odkaz na tu miniromku?
kultus (418)|6.9.2007 19:49
jakou miniromku???
eLKa_ce4you (189)|6.9.2007 19:58
Myslel jsem tu UltraLite od Alexe, ale už jsem ji našel. Zkusím ji, protože problém s automaticky spouštěným Wifi se opakuje.
eLKa_ce4you (189)|7.9.2007 08:01
Nahrání UltraLite se povedlo. Je to extrémně rychlé, ale problém s automatickým zapínáním wifi je zpátky. Navíc jsem si všiml, že už po prvním upgrade na WM6 je hlasitost při telefonování extrémně silná. Hlasitost reproduktoru mám na 40%, při hovoru mačkám ztlumovací tlačítka až je ukazatel na nule, ale hlasitost se nemění.
kultus (418)|7.9.2007 17:05
rychla prace malo platna :D heh delam si legraci ale presne kvuli tomuhle nechci neofiko ROM hlavne kdyz neni navratu spet...ale prukopnici co to odskouseji musi byt takze :yes: :yes: :yes: jen tak dal:!:
goldo (21)|7.9.2007 20:20
Ahojte mozem dostat od niekoho odpoved pokial idem na asuse 525 cez wifi a dam stranku bud www.markiza .sk alebo www.joj.sk a chcem si pozriet archiv videi pripadne nejake ukazky tak ziadne videa mi nechce spustit chce aby som si stiahol windows media player pritom dany program mam nainstalovany treba mi k tomu nejaky kodec ?.Pokial mi viete poradit co je potrebne stiahnut na prehravanie a mam este jednu prozbu neviete nejaky dobry program ako je handy tv na prehravanie strimovacich videi mam nainstalovany program na prehravanie videi TCPMP len cez neho neviem ako mam vlozit nejaku adresu na streamamy cez internet lebo stiahol som si handy tv ale ten nejako nejde .Viete mi poradit dakujem
kultus (418)|8.9.2007 10:00
zdar tak jsem vecer po instalaci programu musel restartovat zarizeni jake bylo moje prekvapeni kdyz jsem dostal sms z banky ktera mela prijit na obed a sms od operatora ze Vitejte v siti mate zmeskany hovor!!!!! stalo se to uz nekomu ????jestli to nedela nakej program vubec nic jsem nevedel signal jsem mel a SPB mobile shell mi ukazoval taky operatora proste cely den jsem byl a nebyl v siti proste neuveritelny zadna hlaska nic...
maxtremek (88)|9.9.2007 16:00
Zdravim tak jsem si P525 koupil taky a zatim jsem spokojen.. Mam na vas par dotazu jako zacatecnik..
1) kdyz uz mam trochu poskrabany display a dam na nej folii tak nepujdou ty skrabance videt i pres ni a display bude zas vypadat nove?
2) nejaka aplikace ktera by mi sama nastavila wifi a pripojila dle nastaveni free acces pointu by byla?
3) jak nastavim aby se mi fotky ukladaly na kartu do slozky kterou si vyberu a ne do standartni karta/obrazky
4) jak zrusim puvodni upozornovani na prichozi hovor abych mohl pouzivat programy zobrazujici fotku volajiciho pres cely display?takze se mi do toho furt se*e ten standartni zobrazovat a tim padem se ty 2 programy prebiji..
5) spidla tu psal ze se da pocestit (lokalizovat) jakakoli ROM s WM6 na cz a ze o tom pisou na forum.xda-developers, jenze ja neumim anglicky tak se chci zeptat jestli nekdo nevite primo odkaz kde to tam je?

Diky za odpovedi a hezky zbytek dne, Lukas
Lobo_ce4you (514)|10.9.2007 10:25
1) měl jsem vydřený display na místě křížku pro zavírání a na softwarových klávesách, ale jak jsem tam dal folii Brando, tak to není vidět.
2) vím, že existují jen programy, které ti vyhledají wifi, ale nevím jestli některý dokáže připojení přímo nastavit
3) to bohužel (zatím) nejde
4) trošku to popiš, který program používáš? Já mám AddressBook a nemám žádný problém. Zkoušel jsem i jiné (PhotoContactPro) a taky se mi tam původní dialog s hovorem nezobrazoval.
5) zkus kontaktova Spidlu soukromou zprávou, ať ti to poví.
goldo (21)|10.9.2007 17:17
Ahojte chcem sa opytat mal som na reklamacii svoje pda asus 525 reklamoval som ze mi slabo ide zvuk zo zadneho reproduktora oni mi vymenili zakladnu dosku ale mne sa tak zda ze zvuk ide tak isto ako isiel porovnaval som z inymi PDA ckami ale na asuse je dost vyrazne ze zvuk ide oproti ostatnym potichsie viete mi povedat ci aj vam ide zvuk oproti ostatnym pda ckam potichsie .Ak mozte mi odpisat Dik Goldo :evil:
kultus (418)|10.9.2007 22:13
necpi to vsude laskave kdyby ti nekdo chtel odpovedet uz by to davno udelal:((
maxtremek (88)|11.9.2007 09:12
Chci se zeptat kdyz mam pda rozsvicene tak mi display tak neprijemne pisti je to normalni? Neda se to nejak odstranit? dekuji
Lobo_ce4you (514)|11.9.2007 09:28
Normální to určitě není. Zkusil bych se poradit na info lince Asus a pak to vidím na reklamaci.
eLKa_ce4you (189)|11.9.2007 09:30
Ale do háje. Foťák už zase fotí rozmazaně. Dvakrát už byl v servise. Třetí stejná porucha, to už je na vrácení peněz, ne? Už jste někdo takhle něco reklamovali? A co bystemi doporučili? Má to cenu risknout znovu P525?
Lobo_ce4you (514)|11.9.2007 09:30
[QUOTE="goldo"]Ahojte chcem sa opytat mal som na reklamacii svoje pda asus 525 reklamoval som ze mi slabo ide zvuk zo zadneho reproduktora oni mi vymenili zakladnu dosku ale mne sa tak zda ze zvuk ide tak isto ako isiel porovnaval som z inymi PDA ckami ale na asuse je dost vyrazne ze zvuk ide oproti ostatnym potichsie viete mi povedat ci aj vam ide zvuk oproti ostatnym pda ckam potichsie .Ak mozte mi odpisat Dik Goldo :evil: [/QUOTE]
U mé P525 je zvuk taky tišší oproti Qteku 8310, kterého jsem měl předtím. S jiným pda nemám možnost hlasitost porovnat.
Ale je fakt, že teď s WM06 je zvuk o něco hlasitější.
Lobo_ce4you (514)|11.9.2007 09:32
[QUOTE="eLKa"]Ale do háje. Foťák už zase fotí rozmazaně. Dvakrát už byl v servise. Třetí stejná porucha, to už je na vrácení peněz, ne? Už jste někdo takhle něco reklamovali? A co bystemi doporučili? Má to cenu risknout znovu P525?[/QUOTE]
Tak to máš pech! Já bych do toho šel tvrdě a požadoval bych vrácení peněz. Novou P525 bych už asi nekupoval. Vydržel bych a koupil bych rovnou P750.
eLKa_ce4you (189)|11.9.2007 09:40
Nechci čekat. nechci přebušené dělo. Chci něco s klávesnicí. Když už změnu, tak mi stačí navíc GPS.
maxtremek (88)|11.9.2007 09:47
A kterou ROM s WM6 by jste mi doporučili?;)
Lobo_ce4you (514)|11.9.2007 09:58
Už jsem o tom jednou psal:
[CODE]Verzi od Alexe teď používám. U beta2 od Misara se mi objevil ten problém s tím zvoněním, tak jsem zkusil tuto a po nějaké době se objevil i u ní. Bude to asi nějakej program, který si nerozumí s WM06. Teď se mi v tom nechce vrtat, uvidím co finalní verze od Misara.

Jinak ta light verze od Alexe je pro uživatele stejná jako od Misara, jen je očesaná o pár věcí:
MMS - můžeš si nainstalovat ArcsoftMMS
Transcriber
Voice Commander
Profile
Ringtones
ringtones asusa
topics asusa (added one of 535)
Windows Live

A naopak je tam už v rom nainstalováno toto:
Task Manager, Total Commander, WM5Torage, RAR, Al Reader, VoIP from vm6, IE Mobile 7.7, WMP 10.3, Office Mobile 6.1, Mobile One Note, Modem Link - like in wm5 aku2, Internet Sharing

Pak má ještě UltraLight verzi (Memory Storage 79.49Mb), která je stejně očesaná a přidává pouze WM5torage.[/CODE]

Jinak v současné době jsou 4 rom WM06:
- autor Misar - klasická WM06 beta 1
- autor Misar - klasická WM06 beta 2
- a dvě výše popsané rom od Alexe

Takže je na tobě kterou zkusíš. Je jasný, že beta 1 od Misara nemá cenu zkoušet. Jestli chceš klasickou verzi bez nějakých úprav, tak jdi do Misarovi beta 2.

Vše najdeš zde:
[CODE]http://asusmobile.ru/board/[/CODE]
Přelož si to přes Google.

O Misarově WM06 je ještě psáno zde:
[CODE]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=318411[/CODE]
maxtremek (88)|11.9.2007 16:56
Nejak nemuzu tu verzi od alexe light..mohl by tu nekdo hodit odkaz primo na download? A pak se chci zeptat zda by sla tahle rom predelat do cz podle http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=311078
Lobo_ce4you (514)|11.9.2007 20:22
Verze light od Alexe.
maxtremek (88)|11.9.2007 23:07
Proc kdyz to chci rozbalit tak to pise cca v pulce chyba pri cteni disku? pritom to mam cele v pc..neni v tom raru nejaka chyba?nebo se to nerozbaluje?
eLKa_ce4you (189)|12.9.2007 06:52
Jakou máš velikost toho RARu?
maxtremek (88)|12.9.2007 07:35
15 048 704...
eLKa_ce4you (189)|12.9.2007 07:40
Ach ach ach. Nechápu, jak si někdo může chtít troufnout na upgrade firmwaru, když si není schopen ověřit velikost souboru před stažením a výslednou velikost po stažení.

Malá nápověda: stažený soubor má mít 34,2 mega.
Lobo_ce4you (514)|12.9.2007 07:40
To nemáš celý. Vím že radili, aby se to stahovalo přes GetRight. Já to stahoval před FreeDownloadManager a žádný problém.
maxtremek (88)|12.9.2007 07:42
Ja uz flashoval treo i vario.. jen me proste nenapadlo ze mi firefox stahne jen pulku souboru..zkusil jsem DAP a uz ho mam cely takze v poradku diky
maxtremek (88)|12.9.2007 09:02
Ted trochu z jiného soudku..je nějaký soft na editaci T9?Abych do ni mohl slova natukat v pc a pak ji jen nahral do 525.. A jeste bych potreboval soft na editaci cabu.. diky moc
Lobo_ce4you (514)|12.9.2007 09:21
Na editaci cab souborů je program WinCE CAB Manager, ale není free.

Na T9 v PC nic neznám, ale přímo pro P525 mám program, který umí přidávat slova do slovníku T9. Takže teoreticky jde přes nějaký remote program ovládat program v P525 přes PC a tak doplnit potřebná slova.
kultus (418)|14.9.2007 18:19
chci se zeptat...stava se vam taky kdyz neco pisete nebo kreslite a chcete udelat tecku udela se carka nebo cara asi o pul centy jinde nez jsem tapnul a to dost presne ted jsem to testoval a kalibroval znovu ale nic nepomaha je to tak 2 tecky z deseti ale nekdy to nastve skousel jsem 2 ruzne programy pro kresleni a zadny rozdil...nejvic to naseje pri rozpoznavani pisma...mam prvni PPC takze nemam skusenost
maxtremek (88)|15.9.2007 14:02
[QUOTE="Lobo"]Na T9 v PC nic neznám, ale přímo pro P525 mám program, který umí přidávat slova do slovníku T9. Takže teoreticky jde přes nějaký remote program ovládat program v P525 přes PC a tak doplnit potřebná slova.[/QUOTE]

Ajak se jmenuje ten soft na tu T9?
maxtremek (88)|15.9.2007 15:33
Uz jste nekdo zkousel predelat ROM s WM6 na CZ? Podle http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=311078 ??
kultus (418)|15.9.2007 16:21
[QUOTE="kultus"]chci se zeptat...stava se vam taky kdyz neco pisete nebo kreslite a chcete udelat tecku udela se carka nebo cara asi o pul centy jinde nez jsem tapnul a to dost presne ted jsem to testoval a kalibroval znovu ale nic nepomaha je to tak 2 tecky z deseti ale nekdy to nastve skousel jsem 2 ruzne programy pro kresleni a zadny rozdil...nejvic to naseje pri rozpoznavani pisma...mam prvni PPC takze nemam skusenost[/QUOTE]

neskusite to nekdo prosim???
Pepa O. (21)|15.9.2007 20:57
[QUOTE="kultus"]...udela se carka nebo cara asi o pul centy jinde nez jsem tapnul...[/QUOTE]
jo, v posledni dobe mi to zacal delat... tuknu na radek a vybere se ten pod tim... jednou dvakrat z deseti tapnuti, presne jak pises; asi vlastnost ;-)
kultus (418)|15.9.2007 22:40
spis na hopno dotyk. vrstva...a ty tecky si skousel??? jinak dik za reakci
kultus (418)|16.9.2007 17:49
pouzivate nekdo pro psani phonepad??? zjistil jsem totiz ze mi po jeho instalaci vubec nefunguje psani v rezimu abc ani t9 jenom cisla a to jak s verzi english tak international...vam to jde???
Lobo_ce4you (514)|16.9.2007 17:54
[QUOTE="Treo 750v"][QUOTE="Lobo"]Na T9 v PC nic neznám, ale přímo pro P525 mám program, který umí přidávat slova do slovníku T9. Takže teoreticky jde přes nějaký remote program ovládat program v P525 přes PC a tak doplnit potřebná slova.[/QUOTE]

Ajak se jmenuje ten soft na tu T9?[/QUOTE]

Tady je ke stažení. Je to utilita od Sorga.
kozleek (32)|17.9.2007 21:33
funguje vam na P525 ta Sorgova T9 utilita? ja muzu pridavat slova ale nemuzu mazat jiz zadane vyrazy. utilita se tvari jako ze slovo smaze ale pri dalsim spusteni je v seznamu zase. Mam naistalovanou ceskou T9, nekde tady z fora.
jirson_ce4you (27)|18.9.2007 13:12
podle mě jdou slova jen přidávat ale hlavní slovník to nepřepíše, kdysi jsem to taky zkoušel a pořád tam zůstaly ty původní slova, taky jsem nikde nenašel nic pro převod t9, potřebuju se zbavit diakritiky v sms a nikde se to nevyřešilo, existuje jen něco pro smartfouny. Zatím používám top key 2.5 to si umí pamatovat slova podle používání takže zachvilku nabízí jen ty co se pořád píšou právě i bez diakritiky ale pro psaní přes klávesy a T9 jsem zatim na nic nepřišel :-(
jirson_ce4you (27)|18.9.2007 13:20
funguje vám oznámení mms? když mi přijde mms tak se automaticky připojí gprs, stáhne se, ale nikde žádný upozornění. ani nepípne. Teď používám phone alarm, tam se dá nastavit upozornění jak pro sms tak pro mms a pořád nic. Jo a gprs zůstane viset furt připojený, podle toho taky poznám, že něco přišlo. hledal jsem tady na foru ale nikdo o tom nepíše...(nebo jsem to nenašel):sarcastic:
kozleek (32)|18.9.2007 14:56
[QUOTE="jirson"]podle mě jdou slova jen přidávat ale hlavní slovník to nepřepíše, kdysi jsem to taky zkoušel a pořád tam zůstaly ty původní slova...[/QUOTE]

no kdyby hlavni slovnik, ale me nejdou odstranovat ani slova co jsem spatne ja zadal :) kdyby nekdo na neco prisel dejte vedet, diky.
mishanek.pelc (14)|22.9.2007 16:24
Zdarec všem... Potřeboval bych, nesmějte se mam ho teprve 3 dny, pomoct s t9. Nějakou jsem si instaloval ze začátku této diskuze, ale vůbec mi nefachá... Tak se chci zeptat, jestli neznáte nějakou již odzkoušenou t9 v češtině, aby podporovala rež. abc?? A ještě jeden zádrhel,
můžu si nastavit vlastní vyzvánění na SMS?? Ty co tam sou, jsou děsný.. Dík moc :-)
kozleek (32)|22.9.2007 20:28
[QUOTE="mishanek.pelc"]Nějakou jsem si instaloval ze začátku této diskuze, ale vůbec mi nefachá... [/QUOTE]
Tu ceskou t9 musis nastavit v registrech - tedy alespon moje P525 cpala vychozi anglickou i kdyz jsem mel nove nainstalovanou ceskou.

takze najdi si \\\registry\HKLM\T9 Input Method\ a klic Current LDB si nastav na 0405. melo by to fungovat. Podivej se pro jistotu do LDBs na klic s cislem 0405 jestli je v nem dll pro ceskou T9.

[QUOTE="mishanek.pelc"]Tak se chci zeptat, jestli neznáte nějakou již odzkoušenou t9 v češtině, aby podporovala rež. abc??[/QUOTE]
No s tim je problem - T9 si ABC rezim nepamatuje :( SMS se uz tady nekde resily, zkus pohledat.
maxtremek (88)|24.9.2007 12:16
[QUOTE="kozleek"][QUOTE="jirson"]podle mě jdou slova jen přidávat ale hlavní slovník to nepřepíše, kdysi jsem to taky zkoušel a pořád tam zůstaly ty původní slova...[/QUOTE]

no kdyby hlavni slovnik, ale me nejdou odstranovat ani slova co jsem spatne ja zadal :) kdyby nekdo na neco prisel dejte vedet, diky.[/QUOTE]

Me slova z T9 pres ten programek odstranovat jdou.. :)
maxtremek (88)|24.9.2007 12:17
[QUOTE="Treo 750v"]Uz jste nekdo zkousel predelat ROM s WM6 na CZ? Podle http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=311078 ??[/QUOTE]

porad nikdo nezkusil?sel bych do toho ale neumim anglicky :(