Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P525 - Obecně

fci_ce4you (11)|5.8.2007 13:29
Pres T9? Ja myslel psat klasicky jak na mobilu. Bez T9.
awk (13)|6.8.2007 20:09
no jasnacka,musis tu hvezdicku zmacknout vicekrat :D
fci_ce4you (11)|7.8.2007 09:34
no ja jsem debil, dik. :)
fci_ce4you (11)|7.8.2007 10:53
A nahodou nejakou cestu, jak dostat smsky ze symbianu do asusika nekdo neznate?
awk (13)|9.8.2007 05:20
zase ho mám v servisu uz me to prestava bavit. :dead:
fci_ce4you (11)|9.8.2007 15:00
a kvuli cemu?
awk (13)|9.8.2007 17:55
porad se mi s...e zvuk asus si mysli ze jsou v nem zapichli sluchatka a dela hrozny veci.treba z nekym neco řešíš po telefonu a najednou se ti zapne sam od sebe hlasitej reprak takže celá tramvaj ví co řešíš.:O před tim jsem ho tam měl 14dní a vyměnili konektor na sluchatka.teď se stalo uplně to samý.jestli se to stane po 3 tak si necham vratit prachy a koupim si Vodafon mobil 226:disgusted:
fci_ce4you (11)|9.8.2007 23:52
z tim konektorem jsem mel problem taky, dal jsem to na reklamaci (jeste i kvuli nefunkcni vodafon simtoolkit), obchod mi dal dobropis, ze uz to asus nedodava (bylo to do 7-mi dnu od koupe a to se asusy menej kus za kus), tak jsem nabehl za kamosem do druhyho obchodu, kde mi ho prodal skoro o tri tacy levneji (cumel jsem-stal me u nej neco malo pod 10 tisic s DPH) a zatim konektor v pohode a s bankou jsem se za ty prachy rozloucil a hodil si ji na sluzebni tel. Jinak ten Vodafone 226, tam se ti asi nic srat nebude. :D
Pepa O. (21)|10.8.2007 11:16
Ahoj vsem; zkousim WM6 a z WM5 jsem byl zvykly mit prirazene k tlacitku "nahravani" jiny program. Ted ve WM6 je to samozrejme mozne taky, ale funguje to u tohoto tlacitka jen na dlouhy stisk (long press). Nevite, jestli jde nekde nastavit ta prodleva na 0, proste aby to reagovalo ihned jako driv?
A druhy problem - na vyhledavani cisel v seznamu normalne pomoci klavesnice jsem pouzival programek z tohoto fora (je nekde na zacatku). To mi ale tady nechodi. Jak to delate? Nechci tukat jmena na displeji, kdyz mam klavesnici....Diky
darth_swer (44)|11.8.2007 14:03
ma niekto na orange SK orange world a pripaja sa cez operu na net?ako funguje gprs?je to az take tragicke ta absencia edge?
eLKa_ce4you (189)|17.8.2007 14:15
V diskusi o HTC TyTN jsem zahlédl předělávku WM na systém TouchFLO (samozřejmě jen vizuálně). Netušíte, zda je to vázáno na WM6 a nedělá někdo něco i pro naše strojky?
darth_swer (44)|17.8.2007 21:33
ok ked nie tak tak aspon tak...nenasla by sa neaka dobra dusa ktora by v cca 10 bodoch napisala svoje kratke uzivatelske hodnotenie?neco ze pri uzivani toto tamto toto by mohlo byt lepsie toto mi chyba toto je super toto keby bolo tak by bolo lepsie atd...dakujem pekne vopred...pytam sa preto lebo na 100% kupujem bud p525 alebo SE p1i a neviem este ktoreho z nich dvoch...kedze ani na youtube uiadne videa nic nie je..ziadne fotky nesu proste skoro nikde nic...takze ak by niekto svoje skusensoti dlhodobejsie napisal pomohlo by mi to...diky:sarcastic:
kultus (418)|20.8.2007 06:52
si precti diskuzi co vic bys jeste chtel krome toho uz jsem to jednou psal tak se posnaz a udelej neco pro sebe a nas ostatni...
darth_swer (44)|20.8.2007 15:11
vedel som ze mi niekto napise taku sofistikovanu odpoved...ok necham tak vela by som chcel...pardon ze som otravoval...ach jaj...
kultus (418)|21.8.2007 06:54
[QUOTE="eLKa"]V diskusi o HTC TyTN jsem zahlédl předělávku WM na systém TouchFLO (samozřejmě jen vizuálně). Netušíte, zda je to vázáno na WM6 a nedělá někdo něco i pro naše strojky?[/QUOTE]

...co jsem zahledl na xda-developers tak u vseho bylo napsano pro WM6 takze asi jo neskousel jsem ale kdyby nekdo nasel neco pro WM5 nebyl bych proti...

EDIT: nasel jsem tohle zatim http://pixel.citadel.org/weatherpanel/viewtopic.php?p=1619#1619
kultus (418)|21.8.2007 06:56
[QUOTE="darth_swer"]vedel som ze mi niekto napise taku sofistikovanu odpoved...ok necham tak vela by som chcel...pardon ze som otravoval...ach jaj...[/QUOTE]

kdyz to bude chtit 10 lidi tahle diskuze bude o tom samim a o nicem kdyz si prectes celou diskuzi nebudes mit moc otazek protoze vetsina problemu tady byla resena a co se mi libi na P525 jsem uz psal najdi si to prece nechces abych to psal dvakrat ne??? takove lenivce mam nejradsi...vsechno aby dostali do huby...
goldo (21)|21.8.2007 13:04
Vie mi konecne niekto poradit pokial idem na asuse 525 cez wifi a dam stranku bud www.markiza .sk alebo www.joj.sk a chcem si pozriet archiv videi pripadne nejake ukazky tak ziadne videa mi nechce spustit chce aby som si stiahol windows media player pritom dany program mam nainstalovany treba mi k tomu nejaky kodec ?.Pokial mi viete poradit co je potrebne stiahnut na prehravanie a mam este jednu prozbu neviete nejaky dobry program ako je handy tv na prehravanie strimovacich videi mam nainstalovany program na prehravanie videi TCPMP len cez neho neviem ako mam vlozit nejaku adresu na streamamy cez internet lebo stiahol som si handy tv ale ten nejako nejde .Viete mi poradit dakujem
kubisz (1054)|21.8.2007 15:26
melo by stacit v TCMP naasociovat (pres nastaveni pripony souboru) pripony ASF, WMV, ASX a melo by se to pak otevirat pres TCMP...nebo zacit pouzivat jiny prohlizec, nez je IE...
darth_swer (44)|21.8.2007 17:50
a take odpovede mam najracej typu ze keby to chcelo dalsich 10 ludi.."keby"..blabla..a z troch styroch otazok sa mi nedostalo ani na jednu odpoved...ok uz som napisal nemas zaujem nepis...prezijem to...howgh
goldo (21)|22.8.2007 20:04
Ahojte mam k vam jednu otazku kto ma asus 525 potreboval by som vediet ci aj vam ide reproduktor na asuse tak potichu alebo sa to len mne zda totiz mal som problem ze mi nesiel vobec zvuk poslal som ho na reklamaciu chyba bola v samotnej zdierke na sluchadla to mi vymenili a po oprave sa mi zda ze zvuk zo zadneho reproduktoru mi ide nejako podichu viete mi odpovedat na moju prozbu aj na to co som pisal predtym ohladne videa na internete dakujem vsetkym co mi daju odpoved
Jariii (1)|23.8.2007 19:39
Zdravím! Sehnal jsem si betu WM06 pro P525 ale bez češtiny se mi do toho nechce. Poraďte prosím kde bych sehnal českou lokalizaci. Díky moc!
kultus (418)|25.8.2007 10:06
kluci nevite jakym spusobem drzi stylus v zarizeni??? kdyz jej tam vlozim tak se vysune asi o 1-2mm a uz tam nedrzi asi tam neco prekazi staci lehce mavnout a je venku ....neskoumal to nekdo???
kubisz (1054)|25.8.2007 16:17
neni u asusu stylus videt, kdyz se oddela zadni kryt baterky?..
kultus (418)|25.8.2007 16:35
no to je ale me zlobi ta koncova cast co neni videt na jedny fotce jsem videl po boku toho otvoru neco jako prilepenou penu pro upevneni zasunuteho stylu nic takoveho tam ale ja nemam ale vevnitr neco mekeho je citil jsem to kdyz jsem tam zasunul paratko...nevim co s tim...
kubisz (1054)|25.8.2007 16:39
a jo, hm, to netusim...neni na webu FCC nekde zarizeni rozebrane?

edit: zatim sem nasel tohle: http://www.phonedaily.com/news/?news_id=4550
kultus (418)|25.8.2007 19:40
moc hezky smula ze tam nejsou detailnejsi fotky...nejlepsi co jsem zatim nasel je tohle ale stejne vidim kulovy...http://www.mobilnaut.cz/gallery/PDA/WM/Asus/P525/16.jpg

...co tam v ty dire mas ty???

Edit: tak jsem se v tom trochu postoural a nak to trochu drzi no akorat mi chybi ten meky doraz pozasunuti stylu...
kubisz (1054)|25.8.2007 20:07
ja ted asuse nemam :-(
ronron3_ce4you (6)|26.8.2007 15:15
ahoj je nějakej kod kterej když napíšu tak mi to vypíše sériový číslo?chci se zaregistrovat na sus.cz a nemohu protože mi to fut píše špatně opsaná seriový číslo.dík za radu
eLKa_ce4you (189)|27.8.2007 07:57
Kruci, do háje, do prčic. ASUS už mě pěkně štve. Dvakrát v krátké době jsem ho měl v servise kvůli poruše foťáku (viz dřívější příspěvky) a jak se zdá, zase se něco drbe. Fotí sice zatím pořád v pohodě, ale po vyfocení když doukládá záběr a stisknu znovu tlačítko fotoaparátu, abych mohl fotit dál, ozve se divný elektronický zvuk a někdy i zvuk, jako když necháte mobil vedle zapnutého rádia. Třetí opravu už kašlu a nechám si asi vrátit peníze, ale co si vybrat? E-TEN X500? ASUS P535? Poraďte. Možná bych oželel i tu skvělou klávesnici.
eLKa_ce4you (189)|27.8.2007 12:12
Dá se nějak vypnout dobíjení při připojení k ActiveSync? Postup úpravy registru nefunguje:

[CODE]HKLM\Drivers\BuiltIn\usbfndrv\EnableUsbCharging = 0 (DWORD decimal)[/CODE]
eLKa_ce4you (189)|3.9.2007 13:17
Dá se nějak udělat downgrade, kdybych šel do tohohle kroku a potřeboval pak zpět pětku kvůli servisu?

[URL=http:forum.xda-developers.com/showthread.php?t=318411&page=2[/URL]

Odkaz opraven - byl špatně zadán
Lobo_ce4you (514)|3.9.2007 14:20
Měly by jít normálně naflashovat WM05 z SD karty. Horší je, že nevím jestli ti uznají angličtinu, když jsi to kupoval s češtinou. Asi to chce risknout. Já to kupoval s němčinou, takže tam kdyžtak flashnu oficial německou rom.

Jinak ten odkaz mi nějak nefunguje a na Modacu to nemůžu najít. Kde to přesně je?
eLKa_ce4you (189)|3.9.2007 14:34
"Měly by jít normálně naflashovat WM05 z SD karty"

Co tím myslíš? Já žádnou SD kartu s WM 05 k telefonu nedostal.

A k odkaz - byl špatně a navíc mi nejde zeditovat, tak hio dávám tady znovu:

Odkaz na stáhnutí WM 6.0 unofficial
Lobo_ce4you (514)|3.9.2007 14:40
No do P525 flashuješ všechno z naformátované SD karty. Takže si stáhneš WM05 ze stránek Asus a můžeš zpětně naflashovat.

Nějaký čas WM06 beta2 používám a žádný problém. Ale v brzké době by měl Misar vypustit finální verzi, takže být tebou tak si počkám.
eLKa_ce4you (189)|3.9.2007 14:42
Můžeš tu nejen pro mě hodit odkaz na ten oficiální aušusácký WM05? Díky předem.
Lobo_ce4you (514)|3.9.2007 15:01
Tady je najdeš. Vyber PDA-PDA-P525 a pak Firmware.

Ale problém může být v tom, co jsem už psal, že jsi koupil pda s češtinou a česká oficiální rom bohužel ke stáhnutí není, takže nevím jak potom ze zárukou,když tam hodíš anglickou.
eLKa_ce4you (189)|4.9.2007 17:32
Stáhl jsem si Misarovu betu 2, nahrál na kartu a spustil. Po chvilce čtení mi zahlásila nekompatibilní jazykovou verzi (mám CZ) a končila. napadlo mě přehrát tu CZ verzi poslední oficiální anglickou z ASUS.COM. Ta mi pro změnu řve, že "ROM image found, but its language is NOT compatible with the device language (Czech)"

Co s tím?
Lobo_ce4you (514)|4.9.2007 18:40
Musíš předtím udělat language unlock programem "ASUS.UnlockLangID.exe", protože nahráváš rom v jiném jazyce.

Takže jak stáhneš rom, tak ji nakopíruj i s tímto programem "ASUS.UnlockLangID.exe" na naformátovanou kartu (fat nebo fat16, ne fat32!), kartu vlož do zapnutého pda (ještě s původními windowsy) a přes file manager (resco nebo totalcom) spusť "ASUS.UnlockLangID.exe". Pak pda připoj k počítači a zmáčkni nadoraz tlačítko foťák a zaroveň reset (dírka na boku). Jak naběhne bootloader, tak tlačítko foťáku můžeš pustit. Pak proběhne flash a jak skončí, tak se objeví nápis Press Power Button and reset. Takže zmáčneš tlačítko na zapnutí a uděláš stylusem reset (dírka na boku). Pak už by ti měla najet nová rom.
eLKa_ce4you (189)|4.9.2007 19:05
Dík :) Já si říkal, na co tam je ten exáč :)

Mám šestku .) Ještě rada: je někde k dispozici to HTC TouchFLO like prostředí a dá se použít na Asus?
kultus (418)|4.9.2007 22:14
pouzit by se mel dat je nekde na xdadevelopers...
eLKa_ce4you (189)|5.9.2007 11:51
Zdá se, že se povedlo.
kozleek (32)|5.9.2007 17:08
elka: je uz tam konecne nejakym zpusobem opravene ten nestastny abc mod u T9 aby se na tom dalo psat jako na normalnim telefonu. diky za odpoved.
eLKa_ce4you (189)|5.9.2007 19:37
kozleek: co máš konkrétně na mysli? Mě psaní sms s T9 nedělá problém. Prostě vím, že když dám novou SMS, musím po otevření editoru zprávy podržet tlačítko "hvězdička" a zapne se mi česká T9.
kultus (418)|5.9.2007 21:55
hmm takze neopravili...nechapu co je na tom tezkyho udelat vychozi abc rezim...
eLKa_ce4you (189)|6.9.2007 07:19
Víc mě ovšem štve, že se mi zhruba co deset minut samo od sebe zapíná wifi. Pokud nepřijdu na to, proč, půjdu zpátky na WM 5.0
kozleek (32)|6.9.2007 08:22
[QUOTE="eLKa"]...musím po otevření editoru zprávy podržet tlačítko "hvězdička" a zapne se mi česká T9...[/QUOTE]

ano to samozrejme znam ale ABC rezim mi prijde rozumnejsi jako vychozi (a predpokladam ze nejsem sam), taky mi vrta hlavou v cem muze byt zakopany pes...
Lobo_ce4you (514)|6.9.2007 08:47
[QUOTE="eLKa"]Víc mě ovšem štve, že se mi zhruba co deset minut samo od sebe zapíná wifi. Pokud nepřijdu na to, proč, půjdu zpátky na WM 5.0[/QUOTE]
Udělej si zálohu a zkus hard reset, jestli ti to bude dělat i bez nainstalovaných programů. S tímto problémem jsem se ještě nesetkal. No je to pořád beta verze, takže tam může být cokoliv.

Mě zas trápí to, že když mě někdo volá, tak pda vyzvání tak 3 vteřiny a pak přestane vyzvánět (jen ztichne zvuk). Vibrace fungují normálně. Po hard resetu to funguje bez problémů, takže si to nerozumí s nějakým programem. Snad už brzo Misar uvolní final verzi, kde to bude vyřešený.

Jinak můžeš ještě zkusit WM06 Lite nebo UltraLite verzi od Alexe (taky ze stránek asusmobile.ru).
eLKa_ce4you (189)|6.9.2007 08:49
Zničehonic to přešlo :)) Nechápu.

Ta verze od Alexe: v čem je lepší nebo horší? A dotaz, na který jsem na fóru nenašel rozumnou odpově´d: existuje samoinstalovatelná verze TouchFLO, nebo to musí být součástí připravené ROM?
Lobo_ce4you (514)|6.9.2007 10:02
Verzi od Alexe teď používám. U beta2 od Misara se mi objevil ten problém s tím zvoněním, tak jsem zkusil tuto a po nějaké době se objevil i u ní. Bude to asi nějakej program, který si nerozumí s WM06. Teď se mi v tom nechce vrtat, uvidím co finalní verze od Misara.

Jinak ta light verze od Alexe je pro uživatele stejná jako od Misara, jen je očesaná o pár věcí:
MMS - můžeš si nainstalovat ArcsoftMMS
Transcriber
Voice Commander
Profile
Ringtones
ringtones asusa
topics asusa (added one of 535)
Windows Live

A naopak je tam už v rom nainstalováno toto:
Task Manager, Total Commander, WM5Torage, RAR, Al Reader, VoIP from vm6, IE Mobile 7.7, WMP 10.3, Office Mobile 6.1, Mobile One Note, Modem Link - like in wm5 aku2, Internet Sharing

Pak má ještě UltraLight verzi (Memory Storage 79.49Mb), která je stejně očesaná a přidává pouze WM5torage.
kultus (418)|6.9.2007 11:15
to jsou ptakoviny vetsinu z toho nepotrebuji a zbytecne to tam zabira misto...