Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nejlepší soft na MP3 playing

lukassvihel (31)|22.10.2006 16:49
Jaký program by jste mi mohli doporučit na přehrávání MP3, který je stavěný na 640x480. Nechci nic kostrbatého. V úvahu přicházejí:

......... PocketMusic Player Pro 4.0 Bundle .........


......... Pocket Player 3.0 od Conduits ...............


Pokud máte jiný názor ... tak ho sem klidně napiště. ;)
Díky předem za všechny přispěvky!
osch (1330)|22.10.2006 17:49
[QUOTE="tento test"]Test přehrávačů (software)

Cílem tohoto testu bylo zjistit, zda a jaký má přehrávač (software) vliv na výslednou kvalitu reprodukce a pokud bude rozdíl, použít ten nejlepší k našemu dalšímu testování.

* Windows Media Player - OK – bez výhrad
* TCPMP - Rozpatlaný zvuk, nedělá rozdíly mezi horší a kvalitnější nahrávkou.
* Winamp - Trochu lepší než TCPMP, ovšem zdaleka nedosahuje kvalit defaultního přehrávače Windows Media Playeru.

ZÁVĚR

1. Softwarový přehrávač má jednoznačně vliv na kvalitu reprodukce.
2. Jednoznačně a jednohlasně jsme se shodli, že nejlepší bude defaultní Windows Media Player. [/QUOTE]
Tak asi tak ;)
Vilda_ce4you (40)|22.10.2006 18:19
PocketMusic je fakt dobrej!! :yes:
Slušně funguje i EQ i tvorba playlistů....

Doporučuju.... :)
v.koutensky (97)|22.10.2006 18:52
ja mam taky naistalovanej pocket music....ale je fakt ze mp3 pres pda posloucham pomalu, de fakto vubec
lukassvihel (31)|22.10.2006 22:32
osch: To je sice pěkné ... ale mně windows media player vůbec nedostačuje v mnoha vlastnostech. Jak si na tom stojí výše zmínění kandidáti?
Dominique (151)|22.10.2006 22:40
oba vyse zminovani mi povetsinou padali..

ale nevim, kde je problem s wmp .. at chces ci ne, nema vetsi chybu a ty drobnosti, jako vypinani obrazovky, to umi i wisbar..
lukassvihel (31)|22.10.2006 22:50
Na WMP mi vadi hrozne moc veci! Uz jen to ze 2/3 obrazovky zabíra název přehravané skladby a interpret! Dále ... vše je otevíráno přes knihovnu ... nic nelze udělat jednoduše ... atd. Mno prostě NE! Výše zmínění kandidáti jsou jiné kafe!
osch (1330)|22.10.2006 22:54
A jde taky vhodně oskinovat (ten WMP). :yes:
libb (56)|22.10.2006 22:55
jo jo, chtěl jsem si poslechnou MP3, WMP začal budovat knihovnu a postupně zpomaloval a zpomaloval... až jsem to vzdal. Nejde ta knihovna nějak obejít a nechat hrát jen nějaký adresář?
lukassvihel (31)|22.10.2006 23:00
Přesně tak ... jako i WMP ve windowsech na stolních pc, tak i WMP na PDA je prostě jen pro základní práci a použití. Proč bys tu knihovnu obcházel :O .... dyť máš alternativní programy (viz výše) :sarcastic: ... na WMP raději zapomeň. :!:
Kasei (89)|22.10.2006 23:05
Ja pouzivam Mort Player - fakt parada
phaeton_esc (261)|22.10.2006 23:54
pouzival jsem pocket player od conduits, rozhodne mi pripada lepsi nez standartni wmp, ktery ale na obcasne prehrani staci. ale stejne je lepsi mit na muziku extra zarizeni ;)
Duddits (217)|23.10.2006 10:18
Co treba GSPlayer,funguje i na WM5 a hlavne oproti vyse uvedenym je mnohem sviznejsi
lukassvihel (31)|23.10.2006 10:22
Ten mi přijde takový .... mno ... strohý. Když v zařízení tepe CPU s taktem 624MHz tak to musí jít na display poznat ;)
Duddits (217)|23.10.2006 10:36
Proti gustu.....,ale ze bych koukal hodinu na skin,kdyz posloucham muziku...
lukassvihel (31)|23.10.2006 10:43
Mno to ne ... nekoukám. Ale co není hezké namá na mém display co dělat. Člověk chce taky alespoň částečně na okolní lidi trochu zapůsobit :sarcastic: ... a to se mu asi moc nepovede když na jeho dipleji bude něco co připomíná přehrávač z doby před rokem 2000 :cool: ;)

Ale proti gustu ... žádný dišputát :)
libb (56)|23.10.2006 11:03
GSPlayer zkusím, taky se nedívám na to, jak hrajou MP3 :-) Akorát nevidím podporu WMA :-( (mám z dřívějška dost souborů převedených, bo bývalý mobil si s WMA rozumněl líp než s MP3)
Prozatím jsem to vyřešil nástrojem na tvorbu playlistů do WMP.
Saman_ce4you (1451)|23.10.2006 11:31
[QUOTE="Libb"]jo jo, chtěl jsem si poslechnou MP3, WMP začal budovat knihovnu a postupně zpomaloval a zpomaloval... až jsem to vzdal. Nejde ta knihovna nějak obejít a nechat hrát jen nějaký adresář?[/QUOTE]

Kdyz se da pouze volba "Open File.." a vybere se treba prvni soubor v adresari, tak se pak prehravaji i ty ostatni..
Mashe (622)|23.10.2006 15:59
[QUOTE="Kasei"]Ja pouzivam Mort Player - fakt parada[/QUOTE]

jj souhlas .. tedn na TyTNovi jsem ho jeste nestevoal .. ale na MDAIII sem nic lepsiho nenasel sveho casu ..ted trosku experimentuju treba s core playerem .. proti WMP ma vyhodu ze si pamatuje kde skoncil a muze pokracovat po zapnuti .. a nemusite prikazdem spusteni jak blbci furt dokolecka hledat ve slozkach co mate a zpoustet to ...
Dominique (151)|23.10.2006 16:41
zkusil jsem snad vsechny.. dokonce jsem dlouho pouzival resco audio recorder a vyhovoval mi.. ale potom po me chteli dalsi prachy za novou verzi..

nevim, na wmp proste nevidim chybu.. da se hezky oskinovat (takze i esteticka stranka je vporadku) hraje dobre a to jediny, co mi na nem vadi, se da zaridit jednim stisknutim tlacitka (vypnuti obrazovky)

ale chapu, ze kazdy hleda od prehravace neco jineho..

ackoliv si stale myslim, ze 9/10 nechce pouzivat wmp jen kvuli tomu, ze je proste soucasti windows.. je to otazka.. taky jsem uvazoval stejne..
Saman_ce4you (1451)|23.10.2006 16:52
WMP to samozrejme umi. Options->Buttons->Toggle Screen. Aspon na WM5
geeorgee_ce4you (4)|24.10.2006 09:49
Jedině Mort Player!!! nezatěžuje tolik procík a halvně je stabilní ... si myslim jak ostatní playery a to jsem už odzkoušel snad všechno co je Nero,Core,Mort,Pocket,WMP,....:cool:
libb (56)|24.10.2006 10:08
já jsem asi blbej, ale v Mort Playeru se mně nepodařilo otevřít ani jednu skladbu. Obecně mě moc nezaujal, je moc inovátorský. Navíc tuším neumí WMA... :-(
Kasei (89)|24.10.2006 10:17
Jo Mort Player je fakt dokonaly. Ma spoustu moznosti, nastaveni, personalizace... Moznost zobrazovani prebalu desek.... Velke tlacitka pro pouziti v aute atd....
atomion (1159)|24.10.2006 10:18
Mort Player WMA neumí. Umí jen MP3 a OGG ;)
vetinari (12)|24.10.2006 10:51
mort player ma prijemne ovladanie, ale vzdy ked som si vydupal basy, v sluchadlach neprijemne praskalo. takze som presiel na pocket music a poviem vam, je to ine kafe. sice zerie procak, ale perfekt ovladanie jednou rukou, konfiguracie... nastavenia HW tlacidiel, podpora klasickych winamp skinov.

ale hlavne, kvalita prehravania to najlepsie, co som zatial mal.
Standa_ce4you (380)|24.10.2006 14:43
Já jsem zarytý fanda GS Playeru.
TheMelin (1642)|24.10.2006 14:56
Doporučuji také Mort Player. Plno funkcí, možnost oskinovat a v současné verzi i podpora A2DP a ovladani AVRCP pro BT sluchatka. A je to freeware.
Lecus_ce4you (7)|26.11.2006 12:23
Lidicky ja vam funguje mort s stereo Bt sluchatkama ?? me se to vzdy sekne po prijeti hovoru a nepresmeruje do sluchatek
flashman (1366)|26.11.2006 13:52
já teda preferuju WMP - vím, že ty playlisty sou hrozivé, ale proč instalovat, když je to v základu?
Někdo by možná chtěl podotknout, že je to stejné i s icq vs MSN, ale to je zase něco jiného
Lecus_ce4you (7)|26.11.2006 14:00
No já zatim testuju a nepreferuju nic, ale taky asi zůstanu u WMP ten funguje spolehlivě. jinak jsem ješte zkoušel Pocket Player 3.01 a ten funguje bez problemu .. jen je třeba nastavit jeden plugin (WMP Plugin Adapter 1.1 ) aby fungovalo i AVRCP.
xhladi07 (525)|5.12.2006 08:29
Tak jsem otestoval hodne prehravacu a musim rict, ze nejlepsi je MortPlayer. Ani jeden nedokazal (nebo ta funkce byla strasne zasita) zamknout klavesy pri vypnutem displayi. Bez teto funkce bych pda jako prehravac proste nemohl pouzivat (nosim ho vkapse). Takze co se tyce ovladani a nastaveni, tak je MortPlayer BEST!!:yes: :yes:

Trapi me pouze jedna vec. V tomto clanku jsem se docetl, ze tam lze nastavit vypnuti prehravani pri prichozim hovoru u PPC phone edition, ale nikde jsem to tam nenasel. Pomuzete mi? To je jedina vec, ktera mi na tom prehravaci chybi.. :(

PS: Mohli by vyladit zvuk (nekdy se mi zda, ze prehravani je oproti I-riveru o dost horsi). A taky stranky autora! :)) (nefunguji...)
M1sha (16)|8.12.2006 23:27
[QUOTE]
PS: Mohli by vyladit zvuk (nekdy se mi zda, ze prehravani je oproti I-riveru o dost horsi). A taky stranky autora! :)) (nefunguji...)[/QUOTE]

Zapomeň na to, že to bude znít jako přehrávač od I-riveru, které jsou pověstné právě třeba kvalitou zvuku.. ;) (ale to je téma na dlouho)...
xhladi07 (525)|20.12.2006 17:20
Po delsim pouzivani MortPlayeru musim rict, ze co se tyce ovladani, tak je MortPlayer super, ale ten zvuk je tak strasnej. Ten zvuk je tak moc stzrasnej, ze sem se vratil k i-riveru.

Proto, nez zacnu testovat jine prehravace, vite o nejakem prehravaci, ktery:

1) Umel na jedno zmacknuti (HW, nebo SW tlacitka) vypnout display a hlavne: Zamknout klavesy

2) Mel zvuk, srovnatelny s resco audio recorder (podle meho testovani na NightWish suverene nejlepsi)

3) Podporoval pda phone edition.

Nechcu toho preci moc, ne?? :-))

Na konec namet na uvahu: Neda se naprogramovat prehravac jako (v počitačove terminologii) rezidentni aplikace? Neco, co bezi stale i po vypnuti tlacitkem power? Treba telefonni aplikace, nebo ICQ (mChat) takhle bezi, proc by to nemohl umet prehravac? Bylo by vyreseno vypinani displaye a zamykani klaves...
TheMelin (1642)|20.12.2006 19:46
Nevim jestli te chapu, ale prehravac ti pobezi na pozadi kazdej. Jde o to, ze PDA ve standy by rezimu odpoji pam. kartu kvuli setreni spotreby. Takze prehravac by bezel ale MP3 by nehraly, jedine ze by jsi je nahral do zarizeni, ale tam se ti jich moc nevejde ;)
xhladi07 (525)|21.12.2006 08:20
Takze kdyz se zmacne power, tak by prehravac bezel, kdyby mel co prehravat?? No to by bylo skvele!! A neexistuje neco, co by donutilo pda neodpojovat katu? Co treba hack v registru typu NoOffCard=1 ?? :)) :-))

Edit: Tak sem ted zkusi prehravat mp3 z slozky my documents a kdyz ho vypnu, tak se prehravani zastavi...
flashman (1366)|21.12.2006 08:35
já zase někde slyšel, že se MDA hodí do standby módu (jako u PC hybernate) a jenom udržuje hodiny a RAMku, aby pak mohlo rychle naběhnout
xhladi07 (525)|21.12.2006 08:47
No ale to by nefungovaly veci jako telefon, nebo icq, jestli se nemylim...

Proc neexistuje mp3 prehravac, ktery se chova jako treba mChat, tudiz ze bezi stale i po vypnuti systemu?? Nebo snad existuje?
topas (28)|21.12.2006 09:35
No podle mne se ve standby napaji jenom ramka, prichozi volani vyvola nejake preruseni, ktere pda vrati do normalniho rezimu. To same plati pro udalosti (budiky, upozorneni ap. )

Abych nebyl uplne OT, pouzivam MortPlayer a protoze posloucham hlavne v autobuse, nemam tak dobry hudebni sluch, s nicim jinym jsem ho neporovnaval... tak mi vyhovuje.
xhladi07 (525)|21.12.2006 10:42
I kdyby to fungovalo nejakym systemem preruseni, tak jak funguje to ICQ? Resp: Lze urcite naprogramovat aplikaci, ktera s timto systemem umi pracovat. Bohuzel, system preruseni nebude prehravat mp3.. :((

Takze otazka: Existuje nejaky prehravac s vyse popsanymi vlastnostmi?
Lecus_ce4you (7)|21.12.2006 15:44
No co ja vim tak me se prehravani nevypina a zadnou specialni fci sem nikde nezapinal pouzivam pocketplayer a Vario s Molskiho romkou ... normal zmacknu tlacitko vypnout displ. a vse zhasne tlacitka ani displ. nereaguje a hudba v pohode hraje dal
podobne jsem natom byl i s mort playerem a Wmediaplayerem. takze to nejspis bude tou molskiho Romkou
Jinac pocket player hraje dost strasne obcas se mi zda jako by to nestihal cist a slysim takove mirne zpomaleni nebo zrychleni prehravani. ale zase jako jeden z mala bezproblemove komunikuje s BT HF a neseka se kdyz me nekdo zavola
flashman (1366)|21.12.2006 17:07
podle mě docela slušné řešení spotřeby při přehrávání mp3 je program screen off (zde ve freeware), který vám vypne display a dotekovou vrstvu, ale MDA/PDA běží dál. Nezamkne ale tlačítka, což mě nevadí (alespoň nemusím zapínat, když chci další mp3). Je i program, který uzamkne obojí, ale teď mi vypadlo jméno
TheMelin (1642)|21.12.2006 17:43
Vyputi displaye ma i Windows Media Player. V nastaveni si priradte tlacitko ke Screen Toogle a po stisknuti se vypne display.
flashman (1366)|21.12.2006 17:48
jojo o tom vim, ale nedá se bohužel nastavit na horní klávesy, které na to používám já
xhladi07 (525)|22.12.2006 14:56
[QUOTE="Lecus"] ... normal zmacknu tlacitko vypnout displ. a vse zhasne tlacitka ani displ. nereaguje a hudba v pohode hraje dal
podobne jsem natom byl i s mort playerem a Wmediaplayerem. takze to nejspis bude tou molskiho Romkou [/QUOTE]
Tlacikem na vypnuti displaye myslis horni tlacitko power?
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]Je i program, který uzamkne obojí, ale teď mi vypadlo jméno[/QUOTE]
Ten by byl dobrej, ale nenasel jsem... :( Kdyby sis naaahodou vzpomel.. :)
[QUOTE="TheMelin"]Vyputi displaye ma i Windows Media Player. V nastaveni si priradte tlacitko ke Screen Toogle a po stisknuti se vypne display.[/QUOTE]
No to sice jo, ale nrzamkne klavesy...
flashman (1366)|22.12.2006 15:07
[QUOTE="Lecus"] ... normal zmacknu tlacitko vypnout displ. a vse zhasne tlacitka ani displ. nereaguje a hudba v pohode hraje dal
podobne jsem natom byl i s mort playerem a Wmediaplayerem. takze to nejspis bude tou molskiho Romkou [/QUOTE]
Tlacikem na vypnuti displaye myslis horni tlacitko power?

- Jenom doplním, že molskiho ROM to na 100 není. Molski nemá zásahy v OS jako takové.

[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]Je i program, který uzamkne obojí, ale teď mi vypadlo jméno[/QUOTE]
Ten by byl dobrej, ale nenasel jsem... :( Kdyby sis naaahodou vzpomel.. :)

Je to ScreenLock ;-)
Caleb (11)|28.2.2007 17:41
Dekuji za tento thread - konecne sem nasel co potrebuju - Pocket Player 3.0 od Conduits.

Hlavni problem u ostatnich prehravacu (GSPlayer, PocketMusic, MORT Player, WinAmp) je
- priserna kvalita MP3 dekoderu - vsichny prehravace trpi divnych chrcenim u basovych nahravek - slyset to je pouze v nahravce ktera napr. zacina pouze basovou linkou, pokud jsou v nahravce zastoupeny nejake vysky, toto chrceni zamaskuji - i tak jde o jev velice rusivy. Mam pocit ze vsechny tyto prehravace pouzivaji stejny MP3 dekoder (MAD?), timto neduhem netrpi pouze Core Player (a TCPMP), Windows Media Player a onen vynikajici Pocket Player.
- ekvalizer pouze u MP3. Pouzivam prevazne format Vorbis OGG, vetsina prehravacu ma ekvalizer pouze pro MP3 (ekvalizer pro MP3 totiz byva primo soucasti MP3 dekoderu). MDA Vario ma oproti iriveru ostry, vyskovy zvuk, proto sem potreboval trosku stahnout zvuk v okoli 10kHz.

GSPlayer mi prisel velice sympaticky, kvuli sviznost a promyslene funkcnostii, bohuzel ma spatny MP3 dekoder, a nefukcni ekvalizer pro Vorbis

PocketMusic je trosku pomalejsi, fukcne velice dobre zvladnuty (az na hrozne pomaly OpenDialog), bohuzel opet spatny MP3 dekoder, nefukcni ekvalizer

WinAmp je ze vsech nejhorsi, ekvalizer sice funguje i pro Vorbis, jeho kvalita je opravdu priserna, na kvalitni poslech je tento prehravac zhola nepouzitelny.

MortPlayer je velice zajimavy prehravac, jeho koncepce mi prisla nejlepsi, bohuzel spatny dekoder a polofukcni ekvalizer

Pocket Player 3.0 je sice pomalejsi, ale kvalitou zvuku a moznostmi nastaveni nechava sve konkurenty daleko vzadu.
flashman (1366)|28.2.2007 17:54
já jsem zase včera došel k mému konečnému rozhodnutí, že všechny equalizéry na Variu jsou fakt naprd. S těma základníma peckama to možná pomůže, ale jak nasadím koss porta pro, tak jakýkoli zásah do equalizéru byl ke škodě a zvuk byl pak buď chrčivý, takový v dáli, nebo prostě zase moc vysoký a tak. Zkoušel jsem WMP, TCPMP a mort player a krom těch blbejch playlistů u mě výtězí Windows media player, protože je z něj zvuk fakt nejlepší. Pokud se nezasahuje do equalizéru v mort playerovi, tak se to taky dá poslouchat, ale opravdu jakýkoli zásah ať už do frekvence, jako takové, nebo do efektů vede k neposlouchatelnému zvuku..
Du eště zkusit ten pocket player, ale pochybyju, že se ten equalizér bude lišit
Caleb (11)|28.2.2007 17:59
V advanced nastaveni je moznost zapnout "High-quality Equalizer"
WMP hraje opravdu dobre, bohuzel mne zvuk z Varia bez lehkeho stahnuti vysek trha usi - mam koss ksc55 - oproti porta pro maji lehce mene basu a vice vysek.
Lecus_ce4you (7)|28.2.2007 18:06
jo taky jsem se vratil k WMP bouhzel nekdy se me stavalo ze PP neprepnul pri prijeti hovoru zvuk do BT sluchatek a ja nic neslysel a hledal cihlu v kapse.. no des. ten WMP je dobrej jen ty library jeho library jsou fakt desny kdyby aspon sly ovladat prez sipky(kurzor) a nemusel porad sahat na display na back :(